Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (CinemArt)

jadran90

Čekal jsem něco jako japonské 300 s omezenější počtem postav, pod vedením Nea. Osobně jsem spokojený. Jasně, vztahy mezi postavami jsou odfláknuté a kvůli některým fantasy prvkům bych filmařům usekl hlavu. Ale jinak je to důstojná pocta japonské kultuře. Peníze jsou na efektech vidět, krásné dobové kostýmy, kulisy, výprava. Reeves použil asi tolik výrazů tváře, kolik je sluncí na japonské vlajce. Ale některé jiné postavy se mi natolik pletly, že jsem je oplakával dvakrát. ()

Taffey

Škoda, že to netočil Nolan. To by si týpci jako Fr, Flipper nebo Zeck fest rochnili ve vaně plné hvězdiček. To budou asi ti absolventi FFUK (nechtěl jsi, Verbale, napsat FUCK?) ()

JohnZ87

Za začátku poměrně nudné, pak celkem poutavé. Zajímavý příběh, který je protkán trochou nadpřirozena, i když bych možná tuto složku raději vypustil. Filmu chybí trochu výraznější gradace děje a i přehnaná poslušnost a oddanost některých postav mi místy lezla na nervy. Když už rebélie, tak se vším. Akce je místy nepřehledná a ten šťastně nešťastný konec s rádoby přesahem napříč životy jsem Keanuovi také příliš nevěřil. 60% ()

biergof

Na ambice a možnosti je to těžký průměr. Ani špatné, ale v jistých směrech dost odfláklé. Choreografie je sprostý konzum pro nevidomé blbečky KONTRA Mystika Japonska je atraktivní, neokoukaná a filmu sluší. Příběh toho chce stihnout tolik až to filmu ubližuje. Některé scény (konečně žádné harakiri, ale SEPUKA!) jsou epicky poetické a jiné (souboj s drakem) připomínají nechtěné dítě... Film je plný zkřížených mečů a to i provedením a rozpaky nezachrání ani finální obřad Bushido grupen obřízky. Zprzněný potenciál mi u takových nápadů opravdu vadí. ()

Lavinia

Historická legenda promísená s japonským fantasy-světem, který k tomu vlastně patří, proč ne, na ty blbiny tam opravdu věřili, tak proč je nedat do filmu? Bohužel další ingredience pasuje jak kyselá okurka do dortu, a to je hollywoodský duch s obstarožním chlupatým něčím, co bývalo kdysi oku alespoň snesitelné. Prostě pro evropsko-americký trh natočený tak trochu pojaponštělý film. Obsah: rozum na dovolené. Míšenec Keanu, odchovaný v bojových uměních jakýmisi ještěrkami si raději nechá plivat do obličeje ctihodnými samuraji než aby zůstal s ještěrkami, dcera lokálního lorda se do něj zamiluje, sousední lord s velmi slušnou ženou-liškou intrikami zničí jejího otce, jeho družinu a následuje zdlouhavá pomsta, na jejímž konci se páše po úspěšném završení, čti pobití nepřátel, hromadná seppuku za účelem udržení cti. Nebylo by to tak hrozné, kdyby v tom nebyl ten hollywoodský čítankový přednes, prostě nedá se jim věřit ani slovo, a to obvykle právě toto zvláštní cizí myšlení miluji. Moc nedoporučuji. ()

Kozy9

47 roninov pôsobí tak nesmierne lacne a gýčovo ako sa len dá. Nech je príbeh akokoľvek prepojený s legendami, celkové spracovanie je predvídateľné generické a miestami až smiešne. Nebyť fantasy prvkov, možno by som zvažoval vyššie hodnotenie, no takto sa naozaj jedná iba o silne priemerný počin s premrhaným potenciálom. A túto hrôzu nezachŕani ani sám Reeves. CELKOVÉ HODNOTENIE: 60%. ()

ShiShinka

Spíš 46 xenofobních hňupů + 1 otloukánek. Radši si pusťte Posledního samuraje. Je tam Hiroyuki Sanada, Tom Cruise tam díky Kenovi W. a pořádnému scénáři má co hrát, je tam Bob, je tam nádherná japonka a prvotní nevraživost samurajů vůči nesamurajovi je tam uhrána s noblesou. ()

Ex_Machina

Pre nikoho neznamená slovo česť tak veľa ako pre samuraja. Tento najznámejší príbeh zo zeme vychádzajúceho slnka má všetkých 5 P. Presvedčiví hlavní predstavitelia Keanu Reeves a Hirojuki Sanada, Príťažlivá zlá čarodejnica, Prekrásna starojaponská cisárska architektúra, Pôsobivé kostýmy, ktoré dýchajú prepracovanosťou s dôrazom na detail a v neposlednom rade Prepracované samurajské súboje. Napriek tomu, že v príbehu vystupuje nadprirodzeno, nemusí sa to každému páčiť, ale mne a verím, že aj mnohým iným áno. A preto dávam šieste P. Plný počet Piatich hviezdičiek. ()

BFG2000

Příšerná nuda, děsný trapas. Opravdu jsem se na film těšil, ale chybou bylo, že jsem si o něm nezjistil dost informací a vlastně mě nalákal jen Keanu a asi dvě fotky. První minuty byly velmi slibné, ale vzápětí totální fckUp. Ono se to nesnaží být "reálné!?" Ono jde vlastně o pohádku, kde běhají nějaká šílená pastvoření? Achjo... No neva, tak jsem to překousnul a dal tomu šanci dál. Ale film jsem dodíval vlastně jen z úcty k Reevesovi. Je to hrozně přikrášlené, umělé, s hnusnými spciálními efekty, vlastně se tam skoro nic neděje, Keanu před kamerou moc času nestráví a když už, tak většinu času před někým klečí a sklání se. Ostatně, jako většina herců. Ve filmu je právě a pouze jeden jediný samurajský souboj, který za něco stojí a to vlastně jen takový poloviční. Keanu (Kai) vs. Hiroyuki Sanada (Oishi). Poloviční v tom, že jde vlastně o jakýsi "přátelský" souboj a i divákovi je jasné, že krev ani jednomu z aktérů nepoteče. Ale když jsem u té krve. Ve filmu uvidíte právě 0 kapek krve, pokud se nepletu. Možná občas nějaký malý krvavý šrám na těle některého z herců. Kdo čeká hromady usekaných končetin, hlav, rozpůlených těl a vyhřezlých orgánů (ne, že bych to vyloženě musel, ale k samurajskému meči to zkrátka patří), tak se šeredně plete. Finální souboje naprostá nuda. Jak ten Oishiho, proti "samuraji", tak i ten Kaiho, proti digitálnímu čemusi. Nechápu, jak to může mít 65%, hodnocení je totálně mimo. Ani hudba se nepovedla. Dávám dvě **. Jednu za Hiroyuki, který je pan herec a druhou... vlastně ani nevím, za co bych ji dal. Takže oprava. Dávám jen jednu. Vyhněte se obloukem! ()

borohub

Asi bych na tento film nešel, kdybych to neslíbil kamarádovi. Ovšem slíbil, takže jsem byl donucen na toto jít. Ze začátku se mi tam vůbec nechtělo jít a bál jsem že to bude sračka. Ale asi po 15 minutách jsem byl příjemně překvapen a prostě jsem se do toho zažral. 4 hvězdy dávám jen proto, že mě tam srali ty fantasy prvky(ikdyž bez nich by ten film nebyl to pravé). 85% ()

Gord

Už to tady myslím zaznělo a musím rozhodně souhlasit, že je silně bolestné, když se japonská mytologie s prakticky japonskými herci točí v angličtině. Trochu to tak vypadá, jako kdyby to byl dabing. Nicméně děkuji autorům, že se zas po americky nevrhli zpracovat klasiku tak jak je zvykem, ale zachovali příběh jako takový. Film se nikde zvlášť nesnaží vyniknout a myslím si , že se drží takové japonské umírněnosti, což i někdy potěší. Samozřejmě japonské kulisy jsou pěkné, ale v Gejše byly myslím pěknější. Finální akt, jak již je zvykem, vyplácá celý trailer a je konec. Celovečerní podívaná, která rozhodně neurazí,ale dvakrát bych to vidět nemusel. ()

Vykuk

V kině jsem to viděl tak na 4*, po vyprchání prvních dojmů, hodnotím lepšími 3*. Pohodové béčko, hezká pohádka, první polovina filmu mne bavila nejvíce, závěrečná "bitva" a celkový závěr měl do epičnosti na míle daleko, ale i tak spokojenost. Keanu podal pěkný výkon, kamera gut, hudba po chvíli zapomenutelná, nic výrazného, ale pohodový doprovod. Na podívání určitě dobré, zvláště, když filmy podobného ražení (myslím šikmoočka a jejich kultůru) u nás v kině neuvidím, tohle byla samozřejmě americká slátaninka, ale co si budem povídat, ty japonské filmy často mají mnohem hloupější příběhy a i tak mají své kouzlo. ()

RigorMortis

Bolo nám toto treba? Američania si zrejme znova niečo potrebovali dokázať. Tadanobua bola na tento film škoda (najprv som ho ani nespoznal). Jasné, dalo sa to pozerať a celkom ma to chytilo, no chýbala tomu hĺbka, energickosť a atmosféra japonských samurajských filmov. V porovnaní s Kurosawom musím zaplakať. Slabý priemer. ()

intro

Jedním slovo PARÁDA. Film 47 róninů mě doopravdy nadchnul, krásná práce. Radost se na podobné filmy koukat. 100% ()

konysua

Očekávání bylo jedno, a to, že uvidím potetovaného chlapíka v nějaké nadupané roli. Kvůli 15 vteřin na plátně, si ani oscarový herec nezaslouží tak výrazné místo na plakátu a v traileru. Tomu říkám klamavá reklama. Zbytek nuda, obyč, nic nového pod sluncem. 6/10 ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)