delman

vyborna kamera, este lepsi fassbender a skvely namet...co vsak z toho, ze cela ta kvazi generacna vypoved moderneho newyorcana mohla byt o pol hodinu kratsia bez straty co i jedineho doleziteho momentu? fajn drama, rozhodne vsak nic po com by som hodinu hladel do steny a premyslal...na to je to az priliz prvoplanove..lepsie 3 hviezdy. ()

foxxxxy

Mě se to nelíbilo, ale klobouk dolů před herci... takhle chodit před kamerou nahatí, hmmm, to chce kuráž (tedy za předpokladu, že neměli dabléry). Myslím, že Michael Fassbender si to užil dosytosti =) ()

weelska

Ten naturalismus mi vážně neskutečně vyhovoval, za normálních okolností se spíš podobným snímkům vyhýbám, nicméně tady mi přišel až neskutečně na místě a užívala jsem si i ty dávky cynismu plnými doušky. Asi už jsem vyrostla z "her na idylku", skutečné ztvárnění dnešního světa mi sedlo jak zadek na hrnec. Navíc k tomu všemu absolutně perfektně obsazená hlavní role, nemám nic, co bych vytkla, já si to užila. 5 z 5. ()

Cermi_CZ

Snímek mě totálně sejmul...a to tak že sem začal hledat kde že to všude ten kluk Fassbenderů všude hrál,hraje a bude hrát...jenže kdyby tady hrál tak mě to možná tak na zadel neposadí,on ten film prostě žil...famozní hudba Harry Escotta k tomu kterou si občas pustim...že nedostal Fassbender sošku absolutně nechápu ()

Mikkys

Popravdě řečeno jsem nepochopil, co má být pointou tohoto filmu. Celkově jsem se nudil - dívat se na pasáže, kde někdo jen běží nebo sedí mě moc nebaví. ()

Fathyma

Když jsem odcházela z kina, nebyla jsem schopná hodinu s nikým mluvit. Po nějakém čase moje selektivní paměť vytěsňující negativní zážitky z mojí mysli děj filmu rozmazala, stejně mi ale vzpomínka na něj vždy vyvolá pocit jakéhosi "emočního znásilnění". Film bezesporu skvělý, už ho ale (stejně jako McQueenův Hlad) v životě nechci vidět. Docela mi je líto rodičů Michaela Fassbendera - vidět svého potomka hrát tak přesvědčivě tak odpornou postavu, musí být poměrně zničující. ()

Kevi1

Na prvý pokus som to označila za totálnu kravinu, ktorá ma naštvala svooju vyartovanou "časťou". Fakt hrozne sa to snaží byť iné, ale povedzme, že druhýkrát to trochu zabralo. Minimálne som sa dobrovoľne rozhodla pozrieť si to znovu, takže aj keď si stále myslím, že je to hrozne trápne tým, ako sa to snaží pozrieť do hĺbky človeka a fakt nikto ma nepresvedčí o tom, že to odráža dnešnú spoločnosť, niečo na tom musí byť. Ani Fassbender ma úplne nenadchol (fyzicky je na špici, ale stále mi v hlave behá, že tento svet má omnoho lepších hercov), ale fajn, priznávam, že mi to celé niečo pripomína a možno som nakoniec aj ochotná priznať, že Shame istý druh správy vysiela a kebyže tam nehrala Mulligan, ktorej, pevne verím, jedného dňa niekto zakáže hrať, možno by som dala aj štvrtú hviezdičku. ()

Profík

Možná mě někdo nařkne, že jsem to nepochopil. Já myslí, že ano. Nebo, že tomu filmu křivdím. Ale vyjma hereckých výkonů tady není prakticky nic. Jako pardon, ale pokud v tom filmu nemám ani děj a ani emoce a hrdiny, kteří by mě mohli zaujmout, pak je to pro mě o ničem. A to je Fassbender moje jednička v hercích. 40%. ()

Ferguson

V jednotlivostech zajímavě zpracované, v celku dosti "nudné porno", které má za cíl opak toho, co normální porno. ()

shakeXL

Pokud jste průměrní diváci hollywoodského tuctového mainstreamu, tak pro vás bude tento film trochu hůře dívatelný. Pravdou je však výborný výkon Fassbendera ve zpovědi pětatřicátníka bez lásky, rodiny a se semtam nějakou úchylkou. Aneb kdo říká že si ho nehoní, honí si ho dodnes ještě více.. ()

Ekdahl

Nejdřív slabiny (není jich málo): okázalá artovost. Přepálená stopáž - střihač si dal asi šlofíka. Plno za vlasy přitažených klíčových motivů - za prvé chlap s Fassbenderovou vizáží by svuj sexuální život neřešil u "filmů pro dospělé", nejspíš by ho řešil ve stylu rozmilé příhody v klubu na začátku. Dále: dramaturgická nedotaženost, celé to je jen chabě pospojovaná série scén, chybí příběh. Dějový linie se neprotnou, vyznění do prázdna. O otravnostech typu chodícího svlečenýho Fassbendera ani nemluvě (proč, proboha? chtěl pan režisér potěšit divačky?). Na druhou stranu ten film dle mýho skromnýho soudu něco podstatnýho z dnešní doby postihuje: neschopnost hl. hrdiny sexuálně fungovat v normálním vztahu je dobrý motiv. Ochota žít v dlouhodobým monogamním vztahu se s ekonomickou nezávislostí čím dál většího počtu lidí, hlavně na Západě, vytrácí. Je to totiž břímě těžký jak prase, s někým roky žít. Ovšem samota s sebou obvykle nese citovou frustraci. Alternativou k hl. hrdinovi je tradiční model taťky s manželkou-dvěma dětmi-psem, jenže i ten má svoje mouchy, nebo spíš pořádný masařky (viz např. Scény z manželského života od Bergmana), zeptejte se kteréhokoli z těch taťků. Ideální řešení neexistuje, je to blbý. - Summa: film pracuje s nosným motivem, leč zpracování je silně polovičatý. ()

Konev

Dívat se skoro 2 hodiny na chlapa, který se celý film neusměje a taky nemá proč, protože myslí jen na sex, tak to je teda otrava. A ten konec, jako když ustřihne film uprostřed děje...děte se pane režisére vycpat ()

lineker

Ať již byli pohnutky či záměry McQueena jakékoliv na mně neměli žádný hlubší dopad. Shame je pro mne průměrným filmem o středně ulítlém třicátníkovi, který se marně snaží prošoustat k lepšímu životu. Nejsilnějším zážitkem pro mne proto byl zpěv Carey Mulligan. A tak by to být asi nemělo. ()

splaty

Mazec. Celou dobu jsem uvažovala, z jaké rodiny musel pocházet, co musel prožít, aby se z něj stalo to čím byl. Emocionální kripl hledající naplnění v prázdnotě. ()

Svatopluk.Vi

O existenci tohoto filmu jsem neměl tušení a tak jsem na něj náhodou narazil, když jsem večer "sjížděl" program oblíbených kanálů kabelové televize. Steva McQueen? To zní zajímavě. Pokud bych chtěl někomu povyprávět, jak žijí dnešní "střední managerové" v korporátech, asi bych si vybral tenhle film. Spousta lidí dnes žije sama metodou dnes je dnes a zítra je zítra. Na nějaké svazky není čas ani chuť, protože se vlastně jen uvážu a proč žít do konce života jen s jedním člověkem? Ve filmu mne zarazilo několik věci. Jak snadno si lze najít partnera na sex. Vážně stačí jen jezdit metrem, autem nebo se ochomítnout ve firemní kuchyňce? Vlastně ano, lze si také "partnera" koupit. Pak mne také dorazilo to, když někdo ve věku hlavního hrdiny dokáže říct, že jeho nejdelší vztah trval 4 měsíce. A nakonec to, že ani rodina vás nepřinutí udržovat nějaké těsnější vztahy. Rozhodně je to velmi zajímavý film s dobrou hudbou, která je mixem současné i staré hudby. ()

concepcion

Film má naozaj veľmi silný príbeh a odkaz pre dnešnú spoločnosť. Myslím si, že sa dotkne každého. Miestami vôbec nie je ľahké pozerať sa na isté scény. Sú totižto nakrútené veľmi otvorene a bez cenzúry. Vyvoláva v divákovi zmiešané pocity. Vo mne konkrétne vyvolal pocit odporu, znechutenia, mal som pocit, že hlavný aktér je zvrátený. Vôbec sa mi nepáčil. No na druhej strane som mal aj pocity súcitu s ním. Pretože viem aké to máme my muži ťažké, čo sa týka sexuálnych stimulov, a taktiež vo všeobecnosti majú muži väčší problém s masturbáciou než ženy. No v jeho prípade sa to dostalo do úplne iných rozmerov. Už do svojej potreby nezahŕňal len seba, ale aj iné osoby. A tým pádom to už zachádza do promiskuity. Po asi polhodine som pochopil, že nemôžem mať k tomu mužovi odpor. Resp. nie som schopný mať k nemu odpor. Nadobudol som pocit súcitu. Postupne, ako človek pozerá tento film začne chápať súvislostiam, ktoré nám chce povedať. Brandon je závislý na sexe a na sexuálnom potešení. Vyhľadáva ho všade, kde len môže. Nie je to asi nič pekné. A vo filme môžeme pozorovať, že mu to nie je jedno. Nechce ostať takým. Cíti, že niečo nie je v poriadku. A práve to vo mne vyvolalo pocit súcitu. Že to nemá ľahké. Zistili sme, že spolu so sestrou vyrastali v prostredí, ktoré ich k tomu viedlo a tak ako si deti nevyberajú prostredie, v ktorom budú vyrastať, tak si ani nemôžu vybrať veci, ktoré na nich budú vplývať. A takýto negatívny vplyv, ktorý dostávali Brandon spolu so sestrou je veľmi silný. Sprvu si človek jeho typu myslí, že je to normálne, a že nič zvláštne asi nerobí, no postupom času mu chýbajú základné veci, ktoré človeka v živote majú napĺňať. A tak aj Brandon si postupne uvedomuje, že niečo nie je v poriadku. A divák mu veľmi fandí, pretože vidí, že to čo on prežíva vôbec nie je pekné, a už vôbec nie prospešné. Veľmi ma zasiahla skutočnosť, že súrodenecká láska, ktorú mali, im zostala neporušená. Páčilo sa mi, že ich sexuálna zvrátenosť nezasiahla aj oblasť prirodzených rodinných vzťahov. ()

McMerkurion

... na tomto filmu se mi líbila snad jen scéna v restauraci s neodbytným číšníkem, jinak o ničem, jen o samotě a zbytečným životě, tyhle depresívní filmy nemusim a tento byl navíc nudnej ... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz