Streeper

Přišlo mi to vážně divný. Hudba byla skvělá, provází celý film, dialogů je tam málo, ale to mi nevadilo. Atmosféra byla divná a něco mi na tom filmu chybělo, ale nevím co. Také jsem se dost nudila. ()

Crawler-D

Závislost je o sobectví. Ve vztahu se musí i dávat. Brandona tíží, že může jenom brát.A když bere, tak ubližuje. Za takovou závislost si lze dosadit cokoli (máváme Requiem), McQueen spolu s Fassbenderem se zaměřují na vyprázděnost sexu v moderní společnosti. Umělecky a esteticky skvěle ztvárněné, výrazná filmová řeč na úkor polopatické doslovnosti. Přesto, snad až příliš jednoduché. ()

Lanark

"Porno", při kterém vás může přejít chuť na sex. Za plný počet to není, jelikož otevřený konec ničí celé dlouho gradované finále. I tak ale po dlouhé době, a s husí kůží na těle, přibitý k sedačce až do závěrečného titulku a hrozil se světla v sále, které ohlašovalo příchod temné reality. ()

TommyLeeJape

Zrození dalšího výtečného režiséra z Velké Británie. Nejdříve jsem si myslel, že je Shame jeden z těch uměleckých filmů, které jsou sice naprosto precizní co se týče filmařiny, ale buď vás neuvěřitelně nudí nebo po emocionální stránce totálně minou. Tady se ale nestalo ani jedno ani druhé, ba naopak! I přes pomalejší tempo jsem nesmlouvavé poselství pana McQueena hltal od začátku do konce a nejen konec (a však zvláště ten) mě emocionálně naprosto odzbrojil. Carey Mulligan je zlatíčko. ()

Amroth666

Napsal bych asi toto. Neskutečně zpracované, opravdu výborný herecký výkon Fassbendera a k tomu velká dávka emocí. Přesně to, co jsem od filmu očekával, se naplnilo ba dokonce ještě více překvapilo svou otevřeností v každé scéně, někdy bych řekl až svou extrémní otevřeností, ale proto ten film je také zajímavý. Neřekl bych ale, že je to nějaké super. ____ Záleží na činech, né na slovech. ____ ()

enjoi

Aneb když chceš hodně, nevíš kdy přestat a přestaneš kvůli tomu vnímat okolí. Strhující, minimalistické, emocionální. ()

nithiel

Vše plyne v nádherně pomalém tempu, které jen podtrhuje naprosto odosobněný styl natáčení. Fassbender podává vynikající výkon, přičemž hraje v podstatě jen očima, v nichž se každou minutu víc a víc odhaluje utrpení z jeho prázného života. Ostatní herci také velmi zdatně sekundují, ale musím říct, že Carey Mulligan bych si radši nahou představoval, než ji viděl ;-). Naprostým vrcholem režisérova umu pro mě byly němé scény z metra, zvláště pak neslyšný rozhovor s blondýnkou. Těším se na další McQueenovy filmy. ()

dubinak

Fassbender odvádí v poslední době výbornou práci a není náhodou, že jsem si ho nedávno zařadila do topky, načež mi tímto jeho výkonem ukázal, co jsem chtěla vidět (obrazně řečeno ). Shame nabízí svoji vizualizací i pragmatismem jakousi bílou prázdnotu, která je na jednu stranu velice depresivní, ale na druhou absolutně absurdní co se týče významového obsahu, jinak se už v tomto světe přec není čemu divit, že si režiséři berou do rukou ta nejcitlivější témata a zachází při nich až do těch nejsprostších a nejintimnějších koutů, kde už už fakt máte chuť si vygooglovat, jestli Fassbender nedělá i do porna. Tleskám za jeho odhodlanost a obětavost a tleskám i McQueenovi, který se nebojí film točit pořádně za studena a divákovi svým nelítostným a tvrdým způsobem pohledu na komplexní problém pořádně zamrazit obrazovku. ()

laik_60

mňa ten film nebavil, napriek fassbenderovi. :( určite bych na to do kina neišiel. McQeen, "dofasil" si to .. aj so scenarom . ()

johanka.g

Šokující, smutný a depresivní snímek, ve kterém si Steve McQeen zase hraje s detailními záběry a dlouhými scénami, ze kterých se snaží vytěžit maximum. Daří se mu to. Hlavně Fassbender zvládl tuhle roli na jedničku s hvězdičkou. Už dlouho se mi nestalo, abych na závěrečné titulky koukala s úžasem otevřenou pusou . ()

sulimo

Co je vězení v podobě mříží v porovnání s vězením v podobě vlastního těla. V prvním případě svoji svobodnou vůli projevíte třeba hladovkou, v druhym případě vám už zbývá asi jen ten celoživotní stud, nic z toho sice nevysvobodí, ale aspoň se cítíte být víc člověkem. Každopádně volila bych raději ty mříže. Steve McQueen je mág, což jsem tušila už při sledování Hladu, tohle je ale ještě větší pecka, což jsem ovšem netušila, že vůbec může být. Už se těšim až mě Steve smete třetim dílem, a to třeba pro ještě zajímavější diskuzi nad tím, co nám chtěl režisér říci, a která z rolí je vlastně ta Fassbendrova životní, protože už teď jsou to minimálně dvě. Jinak samozřejmě přidávám zde i své nepochopení nad nenominací na Oscara pro Michaela, i když věřim, že můj pohled na tohoto pohledného jinocha je zasažen postižením neléčitelné adorace vůči jeho osobě, stejně si myslim, že jeho výkon by si minimálně onu nominaci zasloužil. ()

pufina

Zajímavé drama, která ve mně vyvolalo akorát depresivní pocity. Sex je závislost, co si budeme povídat, ale co je sex bez lásky a citů? Utrpení. Michael Fassbender se stává čím dál zajímavějším hercem! ()

Wormboy

Chapem, co tym chcel McQueen povedat, ten hypnotickorozvlacily pristup mi vsak velmi nesedel, za to Michael Fassbender a Carrey Mulligan boli skveli. Zrejme by to chcelo trosku pozadia zo zivota surodeneckej dvojice, ktora by dodala ich postavam myslienkovy a osobnostny backround, aby sme mohli sledovat film v pravom zmysle slova...takto boli pre mna hlavni "hrdinovia" bezmennymi tvarami, ktorych zivot mi bol ukradnuty a rovnako ich psychicke a fyzicke jazvy. Znacne slabsie nez predchadzajuci autorov Hlad. ()

Gaaron

Tak excelentní forma a tak prázdný obsah... Škoda. Anebo mi stejně jako u Hunger skrytá genialita díla unikla. Zjevně jsme s McQueenem z jiných planet. ()

Juto

Brandonov život je takmer dokonalý: stála práca, pekný byt, dobrí priatelia a ženy ho zbožňujú. Niečo však Brandonovi bráni mať vzťah, ktorý trvá dlhšie ako štyri mesiace, táto neschopnosť je spôsobená skutočnosťou, že Brandon je závislý na sexe: na náhodných stretnutiach s cudzími ľuďmi a prostitútkami, na pornografii (počas pracovnej doby aj po nej), na masturbácii . A do istej miery sa zdá, že má svoju závislosť pod kontrolou, až kým nečakane nepríde jeho sestra Sissy a hľadá si na chvíľu bývanie. Britský režisér Steve McQueen prináša fascinujúcu štúdiu postáv, ktorá skúma, ako moderný život (v ktorom zohrávajú hlavnú úlohu nové technológie) čoraz viac ľudí izoluje a znemožňuje im nadviazať emocionálne väzby s ostatnými. V prípade Brandona, lovca hľadajúceho rozkoš a nie lásku, z neho príchod jeho sestry urobí korisť vlastných emócií a prinúti ho čeliť realite. Osobitnú zmienku si zaslúži dynamika Fassbendera a Mulligan, ktorá sa medzi nimi vytvorila, pretože je úplne odlišná a môže byť dokonca nepríjemná, ale je zničujúco emotívna (najmä v posledných minútach príbehu). V ovzduší sa vznáša otázka či mali medzi sebou niečo?  8,5/10 ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz