Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

LordBeeDoO

Docela příjemný mix postapokalyptických klišé, tentokrát se smetánkou na oběžné dráze. Příběh sice není nic světoborného a určitě se z konceptu dalo vytáhnout víc, ale člověk se docela baví a dobře se na to dívá. ()

killpunker

Nádherný vizuál, stupidní příběh. Taková dystopie bez puberťáků a smrtících her, pořád ale má hlavní padouch bílé hadry a kvalita je nevalná. ()

Bozvav

průměrná záležitost, ve které se Damon zrovna herecky nepřetrhl, Téma zajímavé, byť ne zrovna originální. Dalo se z toho vytřískat mnohem více. Dialogy ani akce to tentokrát nezachránily. Za mne 50%. ()

rexino

Dúfal som, že dostanem debilnú ale epickú podívanú. Dostal som iba debilnú, ale tá debilnosť ma až prekvapila. Tak tupý scenár si už dávno nepamätám. Akčné zábery vôbec nepôsobia epicky, ale skôr ako keď  Uwe Boll používal každú minútu vo svojom filme bullet time. Príbehová linka už od začiatku nudí a je urobená strašne tuctovo. Hlavný hrdina si v 3/4 kompletne prehodnotí hodnotový rebríček a nie je vôbec ani len naznačené prečo. Takže aj "emocionálne" finále vlastne nepôsobí nijako. Ešte aj finálne "hekovanie" kde heker zmení premennú s ľuďmi na LEGAL pôsobí ako paródia od Leslieho Nielsena. Ak chcete post-apokalyptickú chuťovku, ktorá ma oveľa lepší vizuál, oveľa lepšiu hudbu, príbeh ktorý neuráža mozgové bunky a má oveľa lepší spád, radšej siahnite po Oblivione. ()

Brousitch

"Když si uvědomíte ten propastný rozdíl mezi Západem a například Afrikou, zjistíte, že všichni lidé ze západních zemí by žili na Elysiu. A fakt, že můžeme o tomhle hovořit, vám dokazuje, že Elysium není jen obyčejný popcornový akční film, ale že má ještě navíc duši a snaží se něco decentně sdělit bez toho, aby vám to musel neustále předhazovat před obličej." - Matt Damon ()

Wargoo

Neil to opäť dokázal... Nedávno som si pozrel po x-tý raz District 9 a žasol som nad tým, čo som videl... Tu mal Neil ešte väčší rozpočet, a aj tu dokázal, že vie za (tentoraz o niečo menej úspornejšie) peniaze natočiť skvelý film, ktorý ako celok kvalitou prevyšuje svoj rozpočet minimálne na dvojnásobok... Frajer Damon, skvelá Foster a tentokrát záporný Sharlto, ktorého angličtina mi sem-tam prekážala, ale to je asi tak to jediné, čo filmu vytknem. Soundtrack bol skvelý, no škoda že Neil nezopakoval spoluprácu s Clinton Shorterom z District 9... Niekto môže vravieť, že vo filme bolo klišé... FUCK IT !!! Franforce ľudských tiel, opäť pár užitočných a kurevsky coolových zbraní, moderné výstroje, skvelý vizuál, scenár a réžia ! Už to len hodiť do davu ako granát, a každý nech si tento sci-fi roka vychutná ako ja !!! Plus čerešnička na torte v podaní detailnej snímky na ľudskú tváričku, ktorá nevydrží ani "malý zásah granátiku" ! :) 5***** a 85,328% Teším sa na ďalšiu projekciu... ()

BazzoxCZ

21.08.2013 Cinestar Opava...Nejhorší je že obleky vypadají krutopřísně jako kráva ale ve filmu je málo akce a ještě k tomu je nepřehledná. ()

MatesMS21

Tak sem se těšil, že uvidim opět něco tak fenomenálního, jako District 9.. Blomkamp očividně chtěl navázat, na první (rozuměj letmý) pohled to už tak i vypadalo.. Skvělá myšlenka (i když lacině klišejovatá a předvídatelná), úžasný počítačový dodělávky vč. Elysia, hudba dechberoucí. Ale když ono to bylo tak jalový. Tolik failů sem neviděl už hodně dlouho. Spousta nesmyslností a nedomyšleností tento film (z mého pohledu) odsoudí k brzké recyklaci. Neodpustim mu ani lidsky se pohybující droidy! Holt, vysoké rozpočty a málo času.. zhouba posledních let. ()

FilmWave

Určitě horší než "District 9". Je to vlastně dost obyčejné sci-fi b-éčko (zápletka, scénář), ze kterého občas vykoukne naprosto úžasně zrežírovaná scéna (nevěřil jsem, že by mě ještě dneska dostalo zpomalování záběrů). Prostředí na Zemi připomíná něco mezi "Mad Maxem" a "District 9" s továrnou od Larse Von Triera a stanice Elysium jako by Citadele z "Mass Effectu" z oka vypadla. Jo a Sharlto Copley je samozřejmě boží! ()

derek007

Skvělý casting (lepší už má jen Robert Rosenberg), dokonalé lokace, supr hlášky a bitky. Vše pohnojené solidně děravým a plochým scénářem. Ještě, že já tak rád chodím tančit do gay klubů na house. ()

Majkak

Blomkampovi se výborně daří zachycovat atmosféru slumů, tady ovšem končí to, co je na filmu osobité. Jakýsi rozjezd by tu byl, pak se film redukuje na jednoduchý akčňák. Oproti District 9 chybí lidský příběh, který by diváka přitáhl. Scénář je snad dílem robota, mix prvků, které se nepotkávají s logikou ani s vysvětlováním. Cokoliv vás zrovna napadne, a je to akční, mezi to přimícháme osamělou maminku s těžce nemocnou holčičkou, zatřeseme v šejkru a vypadne z toho film. Závěr je spíše pitomý než dojemný. Pomstychtivé srdce potěší likvidace ministryně Delacourt, ale to zase není moc na celý film. ()

Mii

Tohle leto me potkali hlavne samy filmovy zklamani. Pacific Rim, Kick Ass 2... a ted Elysium. Ach jo. Od nekoho, kdo natocil Disctrict 9 jsem cekala MNOHEM vic. Jak tu nekdo v komentarich napsal, "luxusne natocena sracka". Po remeslny strance poctive vyrobeny film, se zajimavymi lokacemi (poskapokalypticky slumovy los angeles bylo vypadalo dost autenticky) ale ten dej, kriste to ne. Neuveritelne uspechany, emormne nelogicky a vyvojove divny cosi. Prvni polovina se tvarila slibne, ale ta druha to zazdila takovym zpusobem, az je mi to za cely stab lito. Matt Damon dostal chorobu Kristen Steward "jednoho stupidniho univerzalniho vyrazu", Judie Foster, ackoli ji trailer propaguje jak hlavni tahak filmu, ve tam vysledku skoro vubec neni, motiv "hlavniho zaporaka" jsem nenasla... proste, jak se rika, melo to potencial, ktery zustal nevyuzit. ()

Rikky007

Podobnost s Districtem 9 je značná a zjevná. Kromě kritiky třídní společnosti se objevují i stejně explicitně drastické způsoby zabíjení, tudíž se čas od času opět kdejaký nešťastník rozprskne po plátně. Úvodní část je zajímavě rozjetá Matt Damon je jako loser a napravený kriminálník opravdu dobrý. Naopak o Jodie Foster můžu říct jen to, že na svůj věk vypadá moc dobře. Tu tvrdou a snobskou železnou lady až příliš přehrávala. Jenže po slibném rozjezdu se zajímavě načrttnuté drama samo v rámci příběhu neutralizuje a namísto třídního boje vlastně nastává boj spíš Damona s vyšinutou a herecky výraznou postavou Copleyho. O tom, že se postupně nabalují další a další nelogické záležitosti ani nemluvě. Stanice Elysium je sama o sobě hodně nedomyšlená a účelově vystavěná. V konečném součtu se to celé redukuje na prostou a trochu naivní pohádku o tom, jak "hloupý Max" se hrdinou stane. ()

char_t

Blomkamp tuhle apokalyptickou sci-fi atmosféru prostě umí, District 9 jsem cítil na každém kroku. Jen kdyby nebyl scénář tak zhovadilý a klišoidní... Jako vypadá to parádně - od pohledů na Elysium či naopak slumy dole až po přestřelky futuristickými zbraněmi... A né že bych se nudil, ale prostě jsem čekal trochu víc, a z kina jsem odcházel s hodně rozporuplnými pocity. ()

owwidius

Trochu nechapem tie slabe hodnotenia. Vlastne co trochu, nechapem ich vobec. Sak to bolo abso-fucking-lutely vypiplane sci-ficko. V prvej tretine predstavenie sveta, v druhej zapletka a v poslednej aj povinna akcia, no a mna to uz od prvej sekundy strhlo a nepustilo. Paradne prepracovany vizual apokalyptickej Zeme a Elysia, styl traslavej kamery, vizualne hi-tech vychytavky (uz len samotne vrtulniky, designed by Bugatti, boli mnam), no neskutocne som sa bavil. A vlastne cele to bola paralela na treti svet vs. rozvinute krajiny... Co mi vadilo boli len drobnosti. V akcnych scenach inovatorska (tj neprehladna) kamera, zopar nelogickosti (tie som ale ochotny prekusnut), mozno menej sladky zaver a tiez neviem ci mi uplne sadol hlavny padouch, v style skolnika Willieho zo Simpsonovcov:) Neviem ci tento film neni obet velkych ocakavani. Ja som to videl asi 2 mesiace po premiere a dostalo sa ku mne dovtedy len priemernych ohlasov, takze u mna spolu s Oblivion jednoznacne najlepsie sci-fi roku!!! [#95/2013] ()

Luk Skywalker

3 a půl hvězdy. Herecky je to na velmi dobré úrovni, District 9 na mě dýchá a vizuálně má k němu blízko. Nejtvrdší kapitalismus a sociální téma je aktuální - někteří už to zažívají a další nejspíš budou následovat a nechci se dožít toho, až mocní zaberou nějaký ostrov a založí si tam Elysium v našich dostupných technologických podmínkách. Kritika jako vždy stejná logické chyby a nereálnosti, které buď tvůrci neřeší/nechtějí řešit nebo je přes to stříhání a další práci nevidí/nechtějí vidět. ()

Shredo

Ani skvelé efekty a herecká výprava sa nevyhli problému, ktorý už od napamati trápi všetky sci-fi filmy. Film má v logike viac dier jak sitko na špagety (Matt Damon si v pohode kráča ulicou Zeme v super ohoze bez povšimnutia, malé dievčatko trpiace leukémiou takisto nie je zvedavá, miesto toho rozpráva rozprávku o hrochovi, Elysium vydá zákaz akéhokoľvek letectva nad Los Angeles - nie že by to nechali tak stále a zamedzili infiltrácii na ich Elysium, atd...). Režisér sa málo venoval postavám a vznikol z toho akciami nabitý žáner, čoho ja nie som velký fanúšik (avšak efekty boli na skvelej úrovni). Priemer, ktorý mi za pár mesiacov ani neostane v pamati a nič si neuchovám, napriek tomu že Matt je pán a hodí sa na akciu jak málokto. ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)