Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

mrclTV

Toto bolo bolestivé sledovať. Milujem, keď je kamera úmyselne roztrasená, aby divák nevidel ani ten kúsok z toho mála akcie čo film ponúka. A dejovo to tiež nie je bohvie čo, veď vlastne nevýraznú a úplne priehľadnú zápletku nám musí vysvetliť dievčatko na prihlúplej a očividnej bájke, aj keď si každý dá dve a tri dokopy už tak štyridsať minút pred ňou. Zbytočne nudný film, ktorý si to pokazil sam, svojimi zlými rozhodnutiami, tuctovým príbehom a tým fakt škaredým prístupom k akcii. Veď mohlo to byť dobré.... A ešte jedna poznámka. To bol úmysel, aby Jodie Foster tak prehnane mykala tvárovými svalmi? Niekto by povedal, že zúfalo prehrávala. ()

PlayEasy

U nás je tento film zklamání. Hlavně i proto, že akčních scének je celkem málo, zato nudy i sprostých slov hodně. Myslíme, že tvůrci zbytečně moc hráli na dramatickou notu, která se zde moc nehodí. Je to něco mezi Interstellarem a Strážci galaxie a tahle kombinace se moc nepovedla. Herecky nic moc, každopádně záporák nám vyloženě vadil. Vesměs průměrný film. 55% ()

helrohir

Elysium považujem za vydarený sci-fi film s nemalým sociálnym presahom a zároveň nepriamym varovaním, v čom môže tkvieť úpadok ľudstva (znečistenie a preľudnenie). Neil Blomkamp si urobil skvelé meno s Districtom 9 a zrejme každý mal od tohto filmu výrazné očakávania. Myslím si, že námet filmu je veľmi dobrý a jeho konečná podoba v scenári je kvalitne rozvinutá. Spracovanie futuristického sveta sa podarilo tiež vystihnúť celkom osobitým, ale zároveň realistickým štýlom. Film má skvelý vizuál, efekty a páči sa mi aj akcia, hoci som jej čakal viac. V obsadení ma okrem štandardne dobrého Damona zaujal vynikajúci záporák Copley. Dejový posun brzdí zbytočná a nedotiahnutá dejová linka s politickými machináciami, ktoré koniec koncov postavili rolu Jodie Foster do trochu zbytočného svetla. 80%. ()

Tominni

Izolovaná privilegovaná minorita žijící na jakési kosmické stanici vs hlavní část lidstva žijící na zemi v prachu a špíně s jedinou touhou, dostat se mezi vyvolené na kosmické stanici. Není to propadák, ale ani nechytne za srdce, na můj vkus je mnoho věcí až moc černobílých a některé jsou i dost nelogické. ()

Pete

Hovadina epických rozměrů. Snad lze pochválit alespoň ten dystopický svět, a několik hlavně designových detailů. Jinak je tu všechno špatně - scénář, dialogy, vedení herců,.. Osudy všech postav mi byly naprosto ukradené. Blízko odpadu. ()

kubilov

Po Blomkampově nadějném debutu je Elysium vlastně jen hloupoučkou sci-fi s jednorozměrnou, nezajímavou a pitomou hlavní postavou, která není vůbec zajímavě napsaná, čemuž vůbec nepomáhá i angažování herecky plochého Matta Damona. Snaha o sociální rozměr filmu hrubě selhává. Tak trochu snaha o Verhoevena, je z toho ale jen špatné béčko, jenže za áčkové peníze. ()

Dejvecd

Elysium je klasické futuristické sci-fi s príbehom ako klasické futuristické sci-fi. Nejaké logické diery sa tam nájdu a možno aj samotný štýl rozprávania bol občas trošku primitívny, ale aj napriek tomu tento film vlastne nie je vôbec zlý. Stokrát povedaný príbeh tu máme zas a znovu, avšak tento-krát s Mattom Damonom strieľajúcim robotov v exoskelete. Nie, skutočne sa nejedná o prevratný, ani dvakrát originálny film, ktorý určite neprináša nič nové ku stolu. Avšak Neil Blomkamp sa o to ani nesnažil a namiesto toho nám naservíroval fajn akčné pozeranie s relatívne sympatickým hrdinom, ktoré vďaka fajn tempu, postavám, emóciám a niekedy odľahčenému-niekedy vážnejšiemu tónu, nuda rozhodne nie je. Medzi fanúšikov Elysia by som sa nezaradil, ale ak by som si to mal pozrieť znova, tak by som neprotestoval. // Oddychová blbostička s opozeraným posolstvom a správnou dávkou brutality, ako má byť. 6/10 ()

knihovna

Ideologicky je film pitomost, protože horší než vláda bohatých je už jenom vláda chudých. Prostě s komunismem a Marxem jděte milý hollywoodští zazobanci do prdele, víte o tom hovno. Logicky je film taky na štíru, protože vyslat na misi chlapa s nemocí z ozáření může jenom debil. Zrovna tak, jako si myslet, že hroch bude kamarádit se surikatou. Proč by to sakra dělal. Jak věděl pošahaný zabiják z kterého domu Damon vyběhl, když ho viděli až na konci ulice? No prostě scénárista je mantinel. ale zase to nenudilo, bylo tam mnoho hezkých obrázků a docela povedených akcí a taky to tam velmi slušelo Jodie Foster. Takže za dvě. ()

MiTrAnDiR

Blomkamp po District 9 "zautocil" na filmove platna skutocne skvelym filmom,ktory je zrkadlom dnesnych socialnych rozdielov.Film je strhujuci ma rychle tempo,tak rychle ze na konci ho chce clovek vidiet zas.Odo mna ma 100% a hviezdicku naviac za Matta Damona v hlavnej ulohe. ()

dudo24

Jediné čo v tomto filme bolo zaujímavé je žáner science fiction. Dej naprosto suchý, rutinný, nezaujímavý, bez napätia a predvídateľný ako počasie na púšti. Ešte aj scény s melee súbojmi pokazili neprehľadnosťou. ***SPOILER*** Keby aspoň informáciu o tom, že Damon zomrie ak mu extrahujú dáta z hlavy nechali ako prekvapenie až na úplný koniec keď sa išlo na vec. Ale aj toto sme vedeli cez polovicu filmu čím vyschla nádej na akýkoľvek bezvýznamný zvrat. ***END SPOILER*** ()

rasto87

Vynikajúca jazda v podaní Matta Damona, ten veru film nepokazí. Konečne poriadne akčné sci - fi na ktoré sa dá veru dívať. Elysium šľape dokonale, i keď aj tu sa nájde pár drobných chybičiek, ale tie si divák ani neuvedomí. Perfektne prepracované, efektne spracované s dokonalým dejom. Jodie Foster si udržiava stále svoju svetlú stránku i keď jej mimika tváre je už pár rokov v háji. Pre mňa osobne bol najlepší herecký výkon podaný od Shartlo Copley, ktorý fakt dokonale zahral rolu totálne zdementovaného, psychicky chorého narušeného vojáčka Krugera, ten veru svojím výkonom zakryl aj M. Damona. Škoda že filmu nepridali ešte takých 20 minút a viac nerozmazali niektoré veci. ()

yatan

Aj ked je v Elysium citit viac srdca ako rozumu, da sa to pozriet so spravnou porciou nadhladu a porozumenim, ze Neill je sci fi nadsenec, ktory sa jednoducho musi zodpovedat studiam a ich klise ak chce $115mil. Copley genialny jak vzdy) Nebyt kvalitnej a rezie a hereckemu obsadeniu- film by bol mohol byt uplny shit. Scenar tu zial velmi zlyhava..Blomkemp ma na viac. 7/10 ()

DILLEN

Pekne natočený super Sci-Fi film. Veľmi sa mi to páčilo. Boli tam super boje, bolo to napínavé... Jeden z najlepších filmov ktoré som videl. Zaslúžilo si to samozrejme päť hviezd. Dokonca mi vyhovovali aj herci Matt Damon, William Fichtner dobrý herci ktorých mám rád. ()

HaniRM

Možná né až tolik vzdálená budoucnost ... Zničená země, bezcharakterní hovada, prachy ... Mocní na umělém ráji Elysiu versus špína a chudoba na zemi ... a mezi nimi (ne)napravený Damon, co se snaží žít v těch sračkách aspoň trochu slušně ... dokud nedostane smrtící dávku .. nemá co ztratit, přece nebude doma fňukat, když má kámoše super hackera, co mu může pomoct přečůrat tu peroxidovou mrchu, Jodie, která je neskutečně přesvědčivá ... Ano, konec je možná jak z propagandy na KSČM, ale co ... Mě to bavilo .. a hodně .. film má tempo a nenechává usnout .. za mě lepší 4 hvězdy! ()

Fathe

Neurazní, nenadchne, čekal jsem víc... nicméně - krásné efekty, dobré nápady, herci odvádí dobrou práci, bohužel, scénář jim toho moc nedovolí... občas nelogické, ale kvůli logičnosti asi na film nikdo nešel.. :) 65%. Ale jsem rád, že jsem to viděl. p.s. výbuch granátu ve tváři a následná rekonstrukce obličeje - must see pro milovníky fx-efektů :) jo a ještě se mi líbilo jak byl zničen ten robot tříštivými náboji s velkým rádiem výbuchu... :) ()

Efreeti

Neill Blomkamp je nesmírně talentovaný rejža, který udělá i s celkem plytkého scénáře neuvěřitelnou podívanou. Komu se líbil District 9, ten si bude chrochtat i u Elysia. Sharlto Copley se svým herectvím na hranici šílenství a geniality dostává pomalu ale jistě do první ligy ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)