Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

otilrak

Přesně co jsem čekal. Postapokalyptický sci-fi svět s nadřazenou vrstvou, mým oblíbeným hercem a k tomu hromadou akce. O vynikajícím ukončení už vůbec nemluvit. Jo, chlap co nemá co ztratit dokáže překvapit i sám sebe. ()

kirmakX6on

typickej vymývák za 2* s perfektním vizuálem, super-psycho záporákem, dobře hrajícím Damonem (který ovšem hraje jen "maso" - ani záporného hrdinu, ani kladného, ani smíšeného ...prostě maso....když teda pominut ten uplnej závěr, kde jakože udělal hrdinskej čin, no ale ne že by měl na výběr..), ale bez sexu, bez napětí, bez hezké herečky, přímočarý, prostoduchý. A drama to fakt není. 28% ()

Enehy

Když tady čtu ty sáhodlouhé komentáře, říkám si, jak těžké je nás filmově uspokojit. Mě před tímhle filmem pár lidí a recenzí varovalo, takže jsem k němu přistupovala jako k další dystopii v řadě a vyplatilo se. Elysium má všechno, co se dá od téhle žánrovky čekat - dobro proti zlu, namakaného hrdinu, mrchu (skvělý herecký výkon), spoustu akce a efektů. Mně Elysium smysl dávalo a akční scény mi přehledné připadaly dost. Něco speciálního či nového tu sice chybí, ale kolik filmů dohromady posouvá kinematografii dál? Takže celkově spokojenost, i když pro mě možná trochu moc akce na úkor postav a prostředí. ()

Mara12

Elysium je enormně dlouhé a enormně dějově nezajímavé. U filmu jsem dva večery po sobě usnula (!!!). Blomkamp hold točí filmy, které jsou pro mě esencí nudně stráveného večera (u Districtu 9 do dneška lituju vyhozených peněz za kino). ()

Eilem

Dokonca ani Matt Damon a Jodie Foster nezdvihli kvalitu. Osobne si myslím, že doteraz ľutujú svoju účasť, pre mňa tragický prepadák, nefungovalo skoro nič. Po Blomkampovom Districte 9 som mal asi príliš veľké očakávania. 4/10 ()

curfew77

Au! Námět s pár procenty bohaté populace nahoře a zbytkovou špínou dole, která se konečně nakrkne, sliboval tak mnoho... a zbylo jen pár pěkných záběrů prstencovitého nového světa na orbitě plus dvě tři scény s (docela) hutnou akční atmosférou. Umět režírovat neznamená umět psát scénáře, pročež ELYSIUM přebírá od PROMETHEA výroční titul největšího blábolu roku. Desítky nevěřícných otázek, které mě během filmu napadaly, shrnu do tří. Zaprvé: Kdy už se konečně ve scifárnách odehrávajících se roku 2157 přestanou používat šoupací dveře a la STAR WARS model 1977, které se vždycky každému zavřou před nosem, když to nejmíň potřebuje? Zadruhé: Má Jodie Fosterová takhle supersvalnatá lýtka odjakživa, nebo šlo o trikovou sekvenci? Zatřetí: Posledních cca patnáct minut filmu sis z nás Blomkampe dělal prostě prdel, že? Jenže ona to zas taková prdel nebude, až nám tady vzdáleně podobný režim někdo skutečně naordinuje. Ale určitě prosím nečekejme, že se to vyřeší restartem Windowsů - nebo co to vlastně bylo. 50 % za výpravu a triky, víc ani ťuk. PS: A Matta definitivně nemám rád, jediný jeho dobrý film v mých očích stejně kdysi dávno odtáhl Affleck. ()

Lucius55

Z kina jsem odcházel zklamán. Čekal jsem zážitek přinejmenším podobný, jako při sledování jiného Blomkampova filmu District 9, který mě uchvátil svým zpracováním a kreativitou, ale tady jsem dostal něco úplně jiného. Jistě, i District 9 má své chyby, ale Elysium je v mnohém horší. Koukatelné to bylo, ale výrobce dost zamrzí ten zkažený potenciál. Snad se na mě nebude "Cukorek" zlobit, když použiji jeho větu, ale opravdu mi mluví z duše: "Je to jako pěkný pomeranč, ale bohužel bez šťávy!" ()

Ivoman

První co napadne pro srovnání je logicky District 9. Já se bavil o malinko víc, protože Matt Damon je pro takový role přímo zrozený. ()

jayman

Špinavý cyberpunk, ktorý potreboval viac špinavého cyberpunku. A asi o päť hodíne dlhší screentime, aby si divák stihol vytvoriť ku postavám vzťah. A vlastne by to mal byť seriál. Bez Matta Damona. ()

mac000

Průměrný příběh (dost jej vylepšuje až samotný závěr), zcela zapomenutelná role jinak vždy výborné Jodie Fosterové. Slušné technické efekty. Ale to je vše ()

stephano

Kdyby tam nebylo desítky nesmyslů (léčební kapsle jen v Elysiu, hodinu po operaci mozku vrtání šroubů do kostí Matt už vesele běhá, otevřená vesmírná stanice ve vesmíru atd..) tak by to mohlo být pěkný scifíčko. ()

Brano

Technický veľmi dobre prepracovaný film so zaujímavým príbehom, ale aj s množstvom klišé. Nie som veľkým fanúšikom týchto apokalyptických filmov, pretože všetky mi prídu rovnaké. Herecký je film obsadený dobre, hlavne Damon zvládol svoju úlohu dosť presvedčivo. Záver filmu ma dosť sklamal i keď celý film je dosť predvídateľný a niečo podobné som očakával. ()

epislav

Říkám si jestli sevřením sociálních nůžek Matt neodstřihl ty nestárnoucí lidičky od potravinové udržitelnosti, ale to už je asi zase jiný příběh. A o hvězdolet od Bugatti si rozhodně napíšu Ježíškovi. ()

monikka87

Oceňujem, že Blomkamp má svoj vlastný štýl, nebojí sa experimentovať, prináša inovácie. Forma je fajn, len by to chcelo duchaplnejší obsah. V tomto ohľade sa mi Elysium páči viac ako District 9. Akčné pasáže ma začali nudiť, boli pridlhé. Jodie Foster to seklo, ale súhlasím s ostatnými, že agent Kruger si to ukradol celé pre seba. A ešte soundtrack - zaujímavý výber, ale nedostal priestor, bol len naznačený. Nečakala som, že v nejakom filme budem počuť track od Buriala :) ()

Guran

Blomkampův district 9 se mi moc nelíbil, tak jsem měl o tomto filmu obavy, které se napůl naplnili. Nápad dobrý, herecké výkony super, stejně tak efekty ale scénáristické přehmaty, jako proč zraněný Matt požádal o pomoc svou kamarádku z dětství? Musel přeci vědět, že si ji ti lumpové najdou, ne? Z filmu moc pěkný pocit nemám, mohl být lepší, potenciál zde byl, ale bohužel, hodí se tak maximálně na 7/10. ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)