Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

Bigrambo

Pouze další kousek z řady megalomanských hollywoodských blockbusterů, jen tentokrát ve větším měřítku a s ještě větším rozpočtem… Jsem zvědavý, kde až se to zastaví. Pacific Rim dávkuje jedno otřepané klišé za druhým (a že se jich tam za ty dvě hodiny vešlo), až začínám mít pocit, že v Hollywoodu existuje pouze jedna filmová šablona, kterou si tam půjčují a jen se mění postavičky na straně dobra a zla. Prostě a jednoduše jen další monster movie, které se člověku brzy vykouří z hlavy! A malá poznámka na závěr - z Guillerma del Tora se zřejmě stal úchyl přes boty :-) ()

Disk

Od první sekundy jsem se do toho zamiloval. Geniální v každém ohledu. Velmi příjemná záležitost, přesní herci a poctivě dávkovaný patos, který k žánru patří. Pro mě absolutní srdcovka a Charlie Hunnam je tu nehorázně sexy. Nemyslím, že by del Toro rezignoval na vlastní osobitost. Už jenom z výběru neokoukaných tváří a božího Rona Perlmana je jasné, že to všechno měl pevně v rukou. Jeho rukopis je znát na scénáři, díky kterému mě hrdinové zajímali a nebyli mi ukradeni. Ano, plně si uvědomuju, že budu asi jediný, komu se Pacific Rim líbí bez výhrad, ale za svým hodnocením si stojím. Bylo to prostě krásné... ()

Pilda17

Del Toro se zase předvedl, na plný počet to nevidím, ale i tak. Ano budu bohužel porovnávat s Transformers, protože právě s tím je to docela i na místě. Začneme kamerou a ta je oproti TF úplně na jiné úrovní a vidíme jak lidé poskakují a akci tvoří? Ani náhodou! Vše se dokonale soustředí na akci a souboje mezi Jaegers a Kaiju a nějaké nepodstatné vsuvky nejsou potřeba, což já oceňuji ze všeho nejvíce. Všiml si snad někdo nějakého nevkusného humoru? Také ne, film se po celou dobu tváří vážně, což také beru jako klad, přeci je lidstvo na pokraji velké zkázy, tak proč humor. To jenom Bay když jde někomu o život a lidstvu hrozí záhuba, dokáže do filmu hodit scénu zhulené matky. Rozdíl mezi Del Torovo Pacific Rimem a Bayovo Transformers vidím také v rozložení akce, Bay se utrhne a v akci nezná hranici, ale to po dvaceti minutách nekontrolované akce omrzí. Toro od začátku do konce měl vše dokonale rozvržené a až na pár slabších chvilek bylo vše zvládnuté dobře. Jistě pár maličkostí se vytknout dá jako slabší hudba, klišé a občasné hektické momenty, ale i přesto je Pacific Rim stravitelná jízda, kterou si s chutí dám ještě jednou .. 6/10 = 67% ()

salahadin

Noumálně jsem, Úďo, dostal po Pacific Rim chut pustit si dokument o páření pavích oček s kudlankami nebo cokoli o přírodě. Vizuál tohoto díla mě znechutil tak moc, až jsem si chtěl na červený hadr načmárat slovo "odpad" a se slovy "del Toro, del Toro" s ním máchat Guillermovi před monitorem. Děj je odhadnutelnej jako reakce mamky, jíž jsem šel jako dítě provinile sdělit známku 4 mínus z diktátu - stále stejný scénář, stejný výraz, stejná manuální klepačka rukou na dvanáctiletý gluteus maximus. A pokaždé zaracha. No těšil jsem se aspoň na příšerky levelu dvacet sedm, ale bohužel na konci vylezla jen pětka - a to jen jedna. Herci mi byli ukradení až na dvě výjimky - Idris Elba sice mačo proslovy neumí, ale jinak to byl vcelku sympatický boss. A kvůli kukuči Rinko Kikuči dávám tu umolousanou 1*. Tož tak. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// PLUS: podle mě obrovskou výhodou tohoto snímku je nelítostná řež od začátku do konce a stálý pocit beznaděje, který se ještě stupńuje, po celou dobu jsem měl totiž pocit, že to lidská rasa nedá, o hercích se zmiňují dále, ale světlou výjimkou je Idris Elba, zaujme Rinko Kikuči a rozhodně potěší první větší role pro Charlieho Hunnama, docela jsem zvědav na možné pokračování MÍNUS: na úvod moc rychlý spád a rychlé vržení do aktuálního dění, aby jste rozuměli, na začátku chybý ten wow efekt z pořádného monstra nebo robota, prostě po 10ti minutách děje je vše samozřejmost (monstra, roboti, trosky měst), hloubka postav za moc nestojí, casting není ani hvězdný ani zajímavý, díky těmto faktům se s žádnou postavou nesžijete a téměř všechny vám budou lhostejné, jinými slovy dlouho jsem neviděl takhle podělaný výběr herců, občas pozlobila kamera a rovněž je tu dost scén, které nejsou moc přehledné nebo se odehrávají na tmavém pozadí, tedy není nic moc vidět./// Shrnutí: Byla to pro mě opět velká neznámá doprovázená spíše smíšenými reakcemi. Možná i proto to pro mě není tak velké zklamání. Vlastně je to docela příjemný výplach u kterého moc nemusíte (nebo nesmíte) přemýšlet. Má to svoje neduhy, ale to vše pro mě přebije fakt, že jedna Godzilla už nikdy nebude stačit, rozuměj: tady si jich užijeme tolik, že z toho budete úplně paf. Soubojů je tu vrchovatě a někdy máte pocit, že nikdy neskončí./// Celkem 84%/// ()

Cappuccino

Kombinácia Cloverfielda, Godzily a Transformers? No a? Pokiaľ to funguje, prečo nie. Bavil som sa nadmieru a vôbec sa za to nehanbím. Vyše dve hodiny ubehli ako voda. Letný popcorn v 3D ako sa patrí! ()

666teen

No toto? Tohle, že je nový del Toro? Ne nová Traformátoří vyprávěnka? Tahle hnusná snůška těch nejblbějších klišé? Tak tohle zklamání budu rozdejchávat dlouho. No, aspoň, že ti mimodimenzionální kolonizátoři zjistili, co to znamená Gypsy Danger. ()

S.Quentin QUALE

Od Guillerma del Tora (šestkrát podtržené) je tohle zklamání a hlavně škoda. Jako asi se nedá u takového filmu čekat nějaká namakaná dějová linie, ale proč se, když jdu na řezbu dinosaurů s robotama, musím v kině na dvou a čtvrt hodině asi tak 15x opotit, to prostě nepochopím a nejsem ochotný to akceptovat. Jóóó, kdyby del Toro vystřihal všechny zbytečnosti, klišé a srdceryvný scény, pak by z toho zbyl pouze Ron Perlman a Kajlu vs. Jaeger, načež by se z toho stal krásný "kraťásek" o délce asi tak hodinku, který by mohl být použit jako trailer pro druhý díl. Ano, tomu bych dal možná i ten plný počet. Proč trailer? I přes monumentálnost Kalju a Jaegers (a efektové orgie při jejich soubojích) považuju tohle pouze za předkrm. Omezení se na pár kusovek "po dvaceti letech" pouze otevřelo vrata té nechutné omáčce typu UHO, ze které jsem byl po dvou hodinách zmáchaný jak dobytek. Guillermo, proč jsi tak zebředl do klišé? Přitom při scénách v Hong Kongu, konkrétně pak třeba při Perlmanovu Kalju hypermarketu, na mě tak krásně dýchl Hellboy look, že se mně po předchozí hodině opět narovnaly nehty na nohách. No takových vlaštoviček se ukázalo jen pár, navíc se mi zdálo, že celý film je brán vzhledem k formě a obsahu paradoxně příliš vážně, takže i přes neoddiskutovatelnou laskominu v podobě Kalju vs. Jaegers, která konkurenci převyšuje, Pacific Rim v celkovém hodnocení prohrává například s Bayovými Transformers, nebo remizuje s takovou Bergovou Bitevní lodí. Sci-fíčkem roku zůstává Muž z oceli a my jdeme dál - Elysium! 69% ()

Chlupis

Na del Tora překvapivě bez atmosféry a výtvarně rozhodně ne tak opulentní, jak se může na první pohled zdát. Vše - včetně převážně detailní akce - se rychle okouká, celku nepomáhá chabý hudební podkres a vizuálně dost inspirativnímu světu nesedí ani unylý sound design. Divák se pak i přes režijní snahu být megalomanský za každou cenu paradoxně nejvíce probere v momentě, kdy liduprázdnou ulicí prochází malá a ustrašená Mako; až tam je cítit ten pravý Guillermo. ()

Ruut

je to hračička, je to hračička. Nic neřeš a koukej jak robot vezme do ruky tanker jako bejzbolku a praští ho po kebuli. ()

Allien.9

Je mi líto, ale vysokorozpočtové filmy del Torovi prostě nesedí. Říkala jsem to po "Zlaté armádě" a říkám to i teď - na megalomanství jsou tu Abrams, Emmerich a další, del Torova genialita se skrývá v komornějších snímcích jako jsou "Princ bez království", "Faunův labyrint" či první "Hellboy". Několik solidních scén tento ambiciózní mix "Godzilly" a "Transformerů" sice má (např. první skládání Jeagerů nebo flashback s malou Japonkou), jako celek ale "Pacific Rim" jednohubka a ještě k tomu nezáživná. Druhý díl nééé... ()

misterz

Ja som celkom spokojný. Áno, scenár je veľmi slabučký a dej to je jedna veľká zlátanina kadečoho, ale tu mi to tak nevadilo. Je vidno, že sa tu na ničom nešetrilo a to sa aj odzrkadlilo na celkovom výsledku. Spracovanie efektov a vizualizácia je takmer dokonalá, myslím, že práve toto tento film zachránilo. Keď to človek pozerá len pre zábavu a relax, tak sa aj zabaví. 80/100 ()

HAL

Den Nezávislosti nového tisíciletí. Brak tak láskyplně přiznaný, jak jen to jde - k dokonalosti chybí už jen... všeho víc. ()

Peytl

Já to věděl, ty vole, já to tušil, opravdu, to nemohlo jinak dopadnout, nekecám, no fakt, přísahám na smrt sousedovic uřvaného čokla, jak jinak může skončit šťourání v mimozemsky pozemské, ba co dím, podmořské štěrbině??? U Peytlova paheylu, naprosto nepředvídatelná a nervydrásající dvouhodinovka, ještě teď se klepu, ani gram klišé, herci k zulíbání...celý večer budu trénovat Hunnamovo debilní chůzi, kterou už použil v Chuligánech a vsadím se, že mi přistane nejméně pět kopanců do prdele od okolojdoucích, než se vůbec doklátím na tramvaj...po právu. Výjimečně jsem i sledoval komparz, doporučuji, a hned kladu otázku, Kde to, doprdelepráce, berou, takový mrtvý maškary??? Nevtipně trapní vědátoři. Ruská posádka, hahaha, čínská prasátka, hehehe, schémata, nepřítel, přítel, hrdina - zvládne, nezvládne, stejně vím že zvládne - umře, neumře, stejně vím že neumře (pokud možno s vtipně-dojemnou větou na svých retech), to nejhorší z nejhorších scén a stereotypů, které se kdy objevily dokonale vybráno...ale co tady budu hanět film pro děti, najdeme a vyjmenujeme všechna pozitiva.... ano ...takže .... ehm .....bylo to opravdu.....takové VELIKÉ, což? Abych nezapomněl, taky tam byl hezký buldog. Takže jednou a dost! ()

Vančura

Jestliže jsem třeba nedávno u takového Muže z oceli žasnul, jak daleko se dostala úroveň dnešních triků, z tohoto filmu jsem si vážně sednul na prdel. S čistým svědomím můžu prohlásit, že něco takového jsem dosud v kině neviděl a jsem ohromen na nejvyšší míru. V tomto ohledu všechna čest tvůrcům - kdo umí, ten umí. Ruku v ruce s tím se však bohužel pojí i moje fyzická vyčerpanost ze sledování něčeho takového - osobně si nemohu pomoci, ale ten film je po mém soudu v některých záběrech tak strašně vizuálně komplexní a přehlcený přemírou obrazových informací, že normální člověk podle mě nemá šanci na první zhlédnutí vůbec absorbovat všechnu tu zběsilou jízdu, která se odehrává na plátně. Platí-li třeba o filmech Christophera Nolana, že představují fyziologicky velice vyčerpávající podívanou, u Pacific Rim to sedne do puntíku. Ale co já vím, třeba to tak mám jenom já, a ostatní lidi se u toho ještě zvládnou cpát popcornem, aniž by měli pocit, že jim něco uniká. Co mi rovněž na tomto filmu vadilo, je skutečnost, že se vysloveně topí v žánrových klišé - při sledování jsem měl až nepříjemně často pocit, že toto jsem už viděl stokrát dříve v jiných filmech. Na druhou stranu akční sekvence jsou strhující, mj. i zásluhou perfektní hudby. U těch hraných je to horší a film podle mě dojíždí na nepříliš šťastné obsazení a výskyt vysmívaného patosu. Nakonec bych to viděl asi na tři hvězdy, ten film má nepopiratelné technické kvality, ale po dějové stránce mi to přijde dost bída, a od tohoto režiséra si vždy radši pustím můj oblíbený Faunův labyrint, než podruhé podstoupit tohle 3D peklo. P.S. U tohoto filmu nedoporučuji odcházet z kina dřív, než doběhnou titulky, jinak se připravíte o prima scénu na konec. ()

liskam

Tak jsem se ještě nestačil pořádně vzpamatovat z "Pád bílého domu" (s Butlerem) a už se mi do palice hrne Pacific Rim, Americký sci-fi akčnák, který prý nemá obdoby.... No asé na tenhle vopravdu filmék jen tak nezapomenu, naše zemské Transformérs řízené našijó gay-hrdinama bojují proti cizákům, které mají na své straně snad všemohócého, z dršky dokáží chrlit Kaijudló, které kdejakého bezvěrce spálí a nebo rozčvachtá na prvočinitelé. Do toho všeho sem lezou ty hmyzáci březí, přitom by měli vědít, (od Godzzily), že nás prostě bavíjó zabíjet děcka kdejaké havěti. Při tom všem hukotu Kaijudla se eště mi lidió dokážeme poprat, nesnášet, zamilovat, chovat se jako úplní kteréni, obětovat a hromadně ztratit veškerou naší inteligenci..... Bez inteligence samozřejmě nemůžeme používat naše vrtulníky, tanky, letadla, stíhačky, kaťuše, mariňáky, bitevní lodě, ponorky, děla, rakety, prostě všechny zbraně, co jsme za posledních 70 let (do roku cca 2023) stihli vynalézt a vyrobit. Umíme stavět akorát připitomělou zeď. A to se jen tak v jednom filmu nevidí. Guillermo del Toro se dostal do svého osobního Matrixu, je opravdu potřeba, aby mu to někdo řekl, nebo to s ním bude pořád horší a horší. Za mě 1 slunce a 35% A je dosti možné, že hodnocením ještě změním.... ()

mzss1

Shlédnuto v kině ve 3D s cz titulky. Díky čsfd projekci jsem měl možnost film vidět. No, abych se pravdu přiznal tak jsem totálně zklamán. Nejdřív musím pěkně vytknout 3D. To prostě nešlo. 3D totálně kazilo vše - veškeré akční scény atd. No jak začít ? Tak úvod mě moc nenadchnul, ale dalo se to. Sice jsem byl překvapen jakým směrem se film ubral. Rovnou se sice šlo na věc, už bylo po mnoha bojích a začal další boj, kdy hvězdný obrovský stroj ovládaný několika lidmi vyrazil do dalšího boje s příšerou Kaiju. Co se táče příšery, tak ta byla v některých scénách taková divná nevím no. No, takže na začátku začne vodní boj a to byl kámen úrazu, kdy jsem si začínal myslet, že je film totální hovadina. Jendak, špatně natočená akce, pod vodou, ve vodě, na vodě - nebylo moc nic vidět, ohlušující bitky mezi velkým strojem a příšerou a k tomu promazané 3D, které všechno kazilo, vše bylo divně zmazané atd. No pak film začal fakt nudit, kdy do půlky filmu byl pak ještě jedna zvláštní akce. Postavy a veškeré dialogy byly jednak bezcenné a jednak jsem se topil v příběhu jako na dně oceánu. Nechápal jsem absoutně 90% dění filmu. K tomu pár trapných postav, například dva pošahaní vědci nebo dkotři, nebo co to bylo zač - to byl fakt vrchol ubohosti. K tomu menší role Rona Perlmana. No, aspon jsem se párkrát jemu zasmál, ikdyž byl celkem trapný zde a neměl zde žádnou větší důležitou roli, takže byl zbytečný. Hlavní hrdina Charlie Hunnam mě moc nezaujal a bohužel ani ne Idris Elba, jehož postava mě vůbec nebavila. No hrůza, samé zápory, ale já si prostě nemůžu pomoct. Od druhé půlky filmu byla už skoro furt akce, ale já čekal, že to bude především za bílého světla, jako jo masakrovali se tam auta všechno to jo, ale nemělo to skoro žádný dobrý vliv na mě Efekty nebyly špatné, ale přeci jenom je to přehlušený film. kdy všechno bouchá, velký stroj ovládaný několika lidma veme do ocelé ruky několik obrovských boud a začne tím mlátit příšetu, no nevím no. Hlavně poslední zruba půlhodinka je už tak přepkácená, že už mi vypínal mozek. Nyní vyznačím VELKÝ !SPOILER! Scéna, kdy příšeře vyraší křídla a letí jako drak mě totálně dostala. :-))) K tomu příšeří mládě, který ječí tak srandovním jekem, že jsem se z plna hrdla smál. KONEC SPOILERU! No krom vyznačeného spoileru, kde jsem se smál té ubohosti jsem se zasmál teda vícekrát v kině. Asi 20x možná více. Třeba chování postav, jak už jsem zminoval, pošahaní doktoři atd. Emotivní scény zde nebyly cítít, nějaký pokus tu byl, a to citové propojení Elby a té čínanky, ale nefungovalo to. Jak už jsem začal psát, poslední půhodinka byla moc překombinovaná, přehlušená a překačnělá až jsem měl pocit, že snad z kina odejdu, ale vydržel jsem to, tak bych mě dostat oscara za výdrž ! :-) Úplný konec filmu vůbec nezáživný. Hudba. Ano, to je velkým kladem filmu. Hudba od Ramina byly velmi dobrá, sice není nějak nejlepší. Byla dost podobná prvnímu Iron Manovi. Takže slušný soundtrack. Ještě ocením pár efektů, ale to je asi tak všechno. Ta tachneika, velkolpeost a ty stroje, to mě moc neoslnilo, některé části strojl mi pipomněly bud RoboCopa nebo Iron Mana. No, takže nebýt slušné hudbu, pár efektů, dal bych odpad! A další důvod proč jsem tu hvězdu dal byl, že jsem se fakt zasmál, jak to bylo parodicky pojato. Divoká příšera, blbé postavy, no raději už nepokračuji. Těm, co se to líbilo - nebru jim to. A pokud doopravdy vznikne pokaračování, tak se tomu velkým obloukem vyhnu, nebot zhynu. :-) Takže velmi slabá 1 hvězda ve výsledku. Hodnotím na 13% = * () (méně) (více)

kingik odpad!

Útok na matičku Zem v poněkud zoufalém podání, aneb vykradu každý velký filmový hit z poslední doby a úspěch je zaručen. A Guillermo del Toro se neřídí desaterem a "nepokradeš" je u něj úplně normální. Mně by to bylo šumák, ale aby se na mě z plátna vyřítily naředění Transformeři, to by nepřehlédnul ani dvojitým šedým zákalem postižený divák, kterému jeho soused sedící v kině vedle něj musí vyprávět pro jeho slábnoucí zrak, děj. Pokud z duše nenávidíte Transformers, tak si rovnou ušetřte prachy za kino. Stokrát viděné souboje, debilní děj a Toro dělá, jako kdyby právě objevil Ameriku. S tímhle už dávno před ním přišli jiní, jmenovitě Cameron, Bay, Emmerich, ale dokonce i v nemilost upadlý Sommers. Je to pitomá báchorka pro dětičky, které nesmí doma zlobit a rodiče je poslali do kina, aby si od nich na chvíli odpočinuli. A to jsem měl Tora za poměrně vyzrálého režiséra, ale když chce dělat z Idrise Elby hvězdu, tak asi pochopíte, v jakých sračkách film je. Je to kopa hnoje tak uboze předvídatelná, až to bolí. Ano, blbost také někdy bolí. Jauvajs, to byla obrstupidita století. 0% ()

dr.horrible

Železný obor meets Godzilla meets Bojová loď meets Avatar A.K.A. Monštrá vs. Votrelci A.K.A. klišé tsunami. Rád by som si myslel, že keď sú v každej scéne aspoň dve tri klišé, že ide o citácie a pocty, treba si to ale priznať: del Toro natočil jednu obrovskú, 200 miliónovú vykrádačku, ktorá ma navyše - pre neustále súboje robotov s godzillami - miestami aj trochu nudila. Furt je to ale lepšie ako Transformers. A stojí to za pozretie, už len pre účasť Rinko Kikuči. Do budúcnosti ale poprosím radšej ďalší malý, geniálny, umelecký horor ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)