Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

robbez

Postupné přibližování vesmírného tělesa připomíná Melancholii a možnost opětovného setkání s mrtvými zase Solaris. Film je ovšem v prvním případě vizuálně a ve druhém myšlenkově výrazně slabší a působí tak nějak amatérsky. Možnost setkání s vlastními dvojníky je zajímavá, ale určitě by se tento motiv dal lépe využít a rozpracovat. Celý film je vlastně o tom, jak se jedna mladá holka pokouší osobitým způsobem vyrovnat s tím, že zavinila smrt několika lidí. ()

dr.Hyena

Romantický bonbónek zabalený do tenkého celofánu z hlubokomyslného sci-fi....obal se vyhodí, bonbon vycucá a jde se spát. ()

Rikku

Kdo očekává sci-fi, ten bude jistojistě zaskočen... Do tohoto filmu se musíte vžít a dívat se na něj v klidu s otevřenou myslí. Jen pak je možné jej ocenit. Pro mě snad nejlepší drama po mnoha letech. Tak hutnou atmosféru jsem naposledy zažila v jednom nejmenovaném snímku od A. Lynea... Navíc, Brit Marling je jako neuvěřitelné zjevení. ()

neon13hc

Velmi komorní a velmi pomalé drama o vině. Scifi k tomu na plakát připsali, aby se to lépe prodávalo, ale scifi je to asi tak na 2x 5 vteřin. Být milovnikem komorních dramat anebo se vyžívat v depce, asi bych dal 4*. Jako fanoušek scifi dávám 2 a tu druhou jen a jen za kvalitní hudbu. ()

dauby

Co to jako má být, romanticko-psychologický mysteriózní film? Sci-fi??? A v tom má být jako nějaká hlubší myšlenka? Příšerná hloupost, víc jak půlku filmu jsem se hrozně nudil a modlil, aby už byl konec… ()

sha.piro

Ač se jedná spíše o nízkorozpočtový sci-fi snímek, nešetřilo se na tom hlavním - scénář, kamera, režie, hudba i herecké výkony jsou na velmi vysoké úrovni. Brit Marlingová je doslova neuvěřitelná, stejně jako sonda do lidské duše a do neutuchající tíhy z pocitu viny, z odsouzení sebe sama... ()

Mato_Mi

Páčilo sa mi ako to je náročné, atmosféra, kamera, hlavná hrdinka... a hlavne, film otvára v divákovi dvere do izbicky plnej otázok. Pre mňa je rozmer sci fi skôr metaforicky na vnútorné prežívanie tragédie a procesu ocistenia sa. ()

Lenny76

Vynikající film, úžasná sonda do lidských duší, o vině a trestu, o vnitřním klidu, naději, a na konci jsem měla husí kůži :-) co víc si přát? ()

Pargin

Trochu jsem se těšil na fakt, že film bude o poznání zrcadlové planety, ale dočkal jsem se jen příběhu o ženě co způsobila jednomu muži životní tragédii, no a to je vlastně vše. Konec na mě působil nedodělaně a ne všichni ho mohou pochopit. ()

Naby

Jako sci-fi fanda bych tomuhle filmu moc nefandil, protoze sci-fi tam hraje opravdu hooodne vedlejsi roli. Pribeh je to bezesporu ale hodne uveritelny, hodne propracovany a hodne zajimavy. Pro sci-fi fandy to teda moc neni, ale pro ty co maji radi zajimave a silne pribehy s prvky scifi je ten film urcite k doporuceni. Celkem 4,3* ()

nikhaj

Velmi nudne, okrem prvej zrazky na zaciatku neviem ako inak opisat tuto utopia nepodarenu. PS:kvôli kamere som mal chuť si preinstalovat windows ()

draxxi

Tak tohle bylo vazne mile prekvapeni. Komorni, s citem natocene drama, doplnene malou scifi zapletkou. Dobre obsazeno, dobra hudba, mraziva zapletka... Jen myslim, ze posledni zaber tam nemusel byt. Jinak super... 7/2/2023 74% ()

beny258

Příběh a sci-fi prostředí jsou trochu upozaděné (což možná vede ostatní k nízkému hodnocení, škoda), nicméně atmosféra a psychologie hlavních protagonistů je neskutečná, nemluvě o špičkových hereckých výkonech. Asi jsem nikdy neviděl film s natolik uvěřitelnými postavami. ()

ogstas

Nejzajímavější na tomto filmu je ta část, kdy přibližující se planeta k Zemi o velikosti Země nezpůsobuje žádné kataklyzmatické změny. Tohle je sci-fi jak od žáka sedmé třídy základní školy, jenž právě propadl z fyziky. Dramatická část je sice trochu lepší, ale nevychází z ní nic nového/zajímavého. Způsob režie není můj šálek čaje, takže jediné, co zachraňuje tenhle majstrštyk od filmů kategorie F, jsou relativně sympatické postavy. ()

joullinar

Ničím sa to nepodobá na Melanchóliu a pre mňa to bolo určite hodnotnejšie, no do kolien ma to nedostalo. Veľké plus za muziku: Fall On Your Sword - The First Time I Saw Jupiter. ()

lineker

Zajímavý film. Mystický úvod s objevením druhé země mně velice bavil. Ze snímku se poté stává spíše drama dívky, která se po svém vypořádává s pocitem viny. Druhá země ustupuje do pozadí, aby v samém závěru vlastně přinesla vysvětlení. ()

JoudaCZ

Vcelku zajímavé drama (ano, spíše drama než sci-fi), jež otevírá téma (ne)zvratnosti osudu. Není to nijak převratné, ale také rozhodně ne hloupé. Ke cti tvůrců slouží fakt, že zhruba ve 2/3 filmu jsem čekal o něco jiné rozuzlení. Velmi solidní malý film. ()