Červená světla

Luces rojas

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Originální námět, tahle duchařina naruby, proč ne? Filmy o bubácích a paranormálnu tu máme pořád, co takhle pověsit se na paty dvojici zarputilých agnostiků-vědců, kteří odhalují, jaká je celá tahle manipulace s lidskou touhou věřit v nadpřirozeno, podvod. Obsazení velmi chytré, protože slabší místa dotáhnou Weaver a Niro jako prd a Murphy taky nevypadá, že by musel skončit u dabování animáků pro děti. Nejvíc ze všeho mě nadchlo finále, kdy duch zvítězí nad hmotou. Přesně tak to mám ve filmu ráda, protože v životě to bývá právě naopak.(21.9.2012)

Ač je Kylián velmi odpudivý, je to, jak říkáme my, přechytřelí lingvisté, kašpar pár ekscelenc! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ekseláns. A dorve li se ke skvěle napsanému filmu s překvapivou pointou, v němž mu navíc kunduje Ripleyová a sekunduje DeNirovic Bobík, je to pro tuhle databázičku, plnou hloupých dětí (zdravím Korbitche22) a hloubavých, hnědopišských kritiků (ahoj Šádveli), jasný propadák. Tvůrci udělali chybu, že buď nejprve nevydali Homix, neangažovali jediného EMO krvesaje a neobsadili Van Damma, anebo nesvěřili režii některému z velikánu esoterické nudy jako Béla či Lars. Je pravda, že i tak se to místy trochu vleče, ale zase to neuteče. (Muhehehe, tak ten se mi poved, fuckt kameňák!). Každopádně podtrženo a sečteno, já nemůžu v žádném případě jít pod 4,125344789.(20.9.2012)

Hodně zajímavý film pojednávající o zkoumání paranormálních jevů. Nabízí nám pohled z úplně jiné strany než bychom čekali a to ze strany vyšetřovatelů, kteří jsou k těmto jevům notně skeptičtí a jejich úkolem je odhalit podvodníky. Herecké obsazení je zajímavé a hlavně De Niro je tentokráte lahůdkou. De Nirův celoživotní podvod mě napadl prakticky okamžitě, přesto jsem byl na konci hodně zaskočen. Mohutných 70%(15.10.2012)

Veľmi zaujímavá zápletka, dobrá atmosféra, výborní herci (Sigourney v krátkom čase opäť v španielskom filme, tentoraz ale na jednotku) a zručná réžia. Škoda, že scenáru ku koncu dôjde dych, finálny zvrat je výrazne vycucaný z prsta a viacero otázok zostane nezodpovedaných (resp. zámerne podhodených zdĺhavým internetovým diskusiám).(24.9.2012)

Začátek vypadal na solidní duchařinu, avšak to rychle pominulo a potom už se jen rozvíjelo velmi zajímavé drama zabývající se paranormálními jevy. Musím říct, že jsem byl mile překvapený, jakým směrem se film ubírá a ikdyž jsem na konci čekal velkou řezničinu, tak jsem nakonec rád, že to bylo spíš decentní zakončení. Cillian mi sice herecky nikdy nesedl, ale zde se dal vydržet. Angažování Sigourney Weaver považuju za velký plus. Ta ženská má prostě charisma jak sviňa. No nebudu už dále mlít pantem. Mě se to líbilo, takže z mé strany všem doporučuju. 75%(20.10.2012)