Červená světla

Luces rojas

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Vyšetrovateľka paranormálnych javov a jej asistent skúmajú všemožné osoby tvrdiace, že sú obdarené nadprirodzenými schopnosťami. Jedného dňa sa po 30 rokoch vracia k vystúpeniam jeden z mála, ktorému sa šarlatánstvo preukázať nepodarilo. Boj o "pravdu" môže začať. Mysteriózny thriller - URČITE!! Horor?? - ale prosím Vás :) Musím uznať, že tento film mal ozaj svoju hĺbku. Dej nezaujme skutočne len málo koho. Pre mňa osobne veľmi slušné dielo, ktoré vďaka výbornému záveru potvrdzuje hodnotenie veľmi silných 3 hviezd. Ideálny film na uzimené počasie.(28.10.2012)

Príjemne mrazivý a zaujímavý hororový thriller, ktorý úspešne postraší divákov v kinách, no zbehlým hororovým kukadlám v konečnom dôsledku nič špeciálne nepredvedie. Vedecká dvojica sa zaoberá skúmaním paranormálnych javov, resp. skôr ich podvodov, no po tom ako sa po rokoch znovu-objaví známy slepec s údajnými zvláštnymi dispozíciami sa zdá, že skutočne narazili na niečo, čo je mimo ľudské schopnosti. Chválim vygradovanie a postupne hustnúcu atmosféru filmu, aj keď má trochu smolu v tom, že sa zrejme zaradí k počinom, ktoré sú pôsobivé iba na prvé pozretie, keďže je z časti vykonštruovaný tak, že pri repríze by už vlastne nemal čo ponúknuť. Narážam hlavne na finále, v ktorom podľa očakávaní nechýba prekvapivý zvrat, no v tomto prípade sa mi to vysvetlenie moc nepozdávalo a skôr ma sklamalo. Ináč to však bolo fajn, navyše vidieť Sigourney Weaver v horore vždy poteší, i keď svoju Alien klasiku samozrejme už nikdy neprekoná a podobné platí aj pre Roberta De Nira, ktorý si svoju scary bombu odpálil už dávnejšie v Angel Heart.(17.9.2012)

Začátek vypadal na solidní duchařinu, avšak to rychle pominulo a potom už se jen rozvíjelo velmi zajímavé drama zabývající se paranormálními jevy. Musím říct, že jsem byl mile překvapený, jakým směrem se film ubírá a ikdyž jsem na konci čekal velkou řezničinu, tak jsem nakonec rád, že to bylo spíš decentní zakončení. Cillian mi sice herecky nikdy nesedl, ale zde se dal vydržet. Angažování Sigourney Weaver považuju za velký plus. Ta ženská má prostě charisma jak sviňa. No nebudu už dále mlít pantem. Mě se to líbilo, takže z mé strany všem doporučuju. 75%(20.10.2012)

,,CELÝ ŽIVOT JSEM HLEDAL ODPOVĚĎ. A NENAŠEL JSEM JI. NAUČIL JSEM SE TOLIK VĚCÍ. ALE ZAPOMNĚL JSEM NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ….“ /// Vidíš kurva Rodrigo, když se nejebeš do rakve, má tvoje práce nějakej smysl! Popírání reality a zkoumání paranormálních jevů – pičo, tohle téma miluju! Podvodníci s fantasií, pochybovači nad zázraky a popírači kouzelnickejch zázraků – tohle je film pro vás! Parádní atmosféra při ,,aktech“ přítomnosti jiný formy energie a touha dovědět se, jestli síla myšlenky opravdu zvítězí nad hmotou – tohle mohl bejt klíďo další film z Akt X (Iluzionista? No to asi néé…). Dokonalá tahle ,,slepenice kouzelnickejch výkřiků do tmy“ určitě není, ale ta atmosféra, hudba, slepej de Niro – já se bavil! (uff, už jsem myslel, že budeš donekonečna popírat sám sebe! ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych se naučit pohnout stolem (při seanci vole!). 2.) Protože Val Valentino…. 3.) Vohejbaj se mě doma lžíce. 4.)Thx za titule ,,Arcticanfan“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(24.9.2012)

• mat.ilda

Překvapeníííí!! Zpočátku příjemné, ale od trestuhodné hlouposti s odrazem v brýlích to šlo šupem dolů, a i když konec nabídl možnost nadzvednout obočí, víc mě udivilo, jak stádo v sále sedí a obdivně bučí, místo toho, aby se v panice ušlapalo u exitů... A na tom, že se nejedná o horor, ale o thrillerové béčko, nic nezmění ani De Niro, za kterého beztak odvedl největší díl práce osvětlovač.(25.1.2014)