Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Díky závěru jsem měl opravdu nutkání napálit plnej počet.(12.10.2012)

Překvapivě slušně rozjetá podívaná, která slibovala potírání paranormálních jevů a souboj s podvodníkem neobvylých schopností manipulace davem. Ano i ne. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudil, občas mě film překvapil, několikrát pobavil (Sigourney a test s kartami) a de Niro je po celou dobu naprosto lahůdkový. Už dlouho jsem nenarazil na filmovou postavu, která by byla tak znepokojivá a nepříjemná. Všechno to gradovalo velmi slušně, závěrečný souboj s časem byl výtečný, jenže pak najednou tenhle slušně rozjetý bourák v plné rychlosti a bez varování narazil do zdi závěrečného zvratu. Karoserie se promáčkla, souboj s časem a vlastně i celý příběh byl během okamžiku zasypán troskami napětí a závěrečnou pointou. Neveřil bych, že se dá film tak rychle rozbít. Nicméně jsem byl po 90% filmu spokojený, napjatý a zvědavý a když si odmyslím ten konec, tak to budou solidní ****.(17.11.2013)

Miljem túto tému, filmy o paranormálnych javoch to je proste moje. Ale toto spracovanie mi vôbec nesadlo. Atmosféra a napätie bolo priemerné až podpriemerné ako by som od filmu tohto žánru očakával. A ten záver všetko pokazil ešte viac, to vôbec nevyšlo. Ide o oddychovku, ktorú keď si pozriete tak na druhý deň už je z hlavy vyfučaná a zabudnutá.(14.4.2013)

,,CELÝ ŽIVOT JSEM HLEDAL ODPOVĚĎ. A NENAŠEL JSEM JI. NAUČIL JSEM SE TOLIK VĚCÍ. ALE ZAPOMNĚL JSEM NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ….“ /// Vidíš kurva Rodrigo, když se nejebeš do rakve, má tvoje práce nějakej smysl! Popírání reality a zkoumání paranormálních jevů – pičo, tohle téma miluju! Podvodníci s fantasií, pochybovači nad zázraky a popírači kouzelnickejch zázraků – tohle je film pro vás! Parádní atmosféra při ,,aktech“ přítomnosti jiný formy energie a touha dovědět se, jestli síla myšlenky opravdu zvítězí nad hmotou – tohle mohl bejt klíďo další film z Akt X (Iluzionista? No to asi néé…). Dokonalá tahle ,,slepenice kouzelnickejch výkřiků do tmy“ určitě není, ale ta atmosféra, hudba, slepej de Niro – já se bavil! (uff, už jsem myslel, že budeš donekonečna popírat sám sebe! ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych se naučit pohnout stolem (při seanci vole!). 2.) Protože Val Valentino…. 3.) Vohejbaj se mě doma lžíce. 4.)Thx za titule ,,Arcticanfan“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(24.9.2012)

Red Lights klamú telom. Nič nie je také, ako sa na začiatku zdá. A to je dobre. Nejde o klasický ducharský príbeh, skôr sme svedkami konfrontácie paranormálnych javov s vyšetrovaním podobných metafyzických podvodov. Tvorcovia sa nám snažia ukázať vedecké vysvetlenia rôznych prípadov a treba uznať, že poodhalené triky rôznych podvodníkov sú veľmi zaujímavé. Niekedy však až príliš podsúvajú túto "vedeckosť". Po ukončení filmu je jasné, prečo to robili. Horšie dopadla konzistentnosť celého príbehu. Niekedy boli potrebné scenáristické barličky, aby všetko držalo pokope. Po hereckej stránke je snímok výborný a to je aj dôvod, prečo som v hodnotení veľkorysý.(21.9.2012)

• - Okrem kanadských miest Toronto, Hamilton a Brantford prebiehalo natáčanie aj v katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)

• - Filmovou postavu Roberta De Nira v jejích 30 letech ztvárnil režisér Eugenio Mira. (Linkyc)

• - Názov filmu sa objaví až v desiatej minúte. (Johnny.ARN)