Červená světla

Red Lights

Red Lights

Thriller / Horor / Drama

Španělsko / USA, 2012, 119 min

Decentní mysteriozní krimi s pohledným vizuálním kabátkem a výbornými herci, zejména De Niro si svou roli užívá. Tento film je prostě taková načesaná distinguovaná dáma z lepší společnosti, která si na konci večera odplivne ..někdo to ocení, jiný zatratí..(20.10.2012)

Tak ten koniec je neočakávateľný a klame ten, kto tvrdí, že to tušil! Alebo, žeby som sa namotával??(22.9.2012)

Rodrigo Cortés je veľký šikulák a vyberá si (píše) veci, ktoré tu ešte neboli. Kombinácia hodná poklony a o to viac zamrzí pointa Red Lights. Ak by ste mali zadanie vymyslieť rozuzlenie, ktoré má byť idiotské, nefunkčné a podraziť nohy celému príbehu tak hej. Red Light sa stáva etalónom takéhoto zadania. Ano nečakal som to, nečakal som že mi to môže niekto spraviť. Hlavne potom, ako som celý film žral aj s navijákom. 70%(23.9.2012)

Mali ste niekedy sen v ktorom sa vznášate? Ja občas áno a teraz to pred vypredaným publikom dokázal aj Simon Silver (Robert De Niro). Film si počína veľmi dobre, hneď od začiatku naznačí, že všetka sranda ide stranou a do čela sa derie tajuplnosť a odhaľovanie neskutočných záhad, ktoré sú rázom vysvetlené. Tématický je to podobné filmu Dokonalý trik s tým rozdielom, že tieto ilúzie sa preniesli do súčasnosti a v podstatne rozlišnom konci. Táto voľba zamotania hlavi v posledných minútach ma trocha znechutila, radšej mám keď posledné minúty doložia iným spôsobom posledný, chýbajúci kúsok náročnej skladačky. Takže celý čas vlastne stojíte na strane pravdy, fandíte popieraniu a vyvracaniu šarlatánstva a ukončí to fenomenálne médium s paranormálnymi vlastnosťami, mne to pripadalo ako dať si kladivom po prste. Navyše niektoré dosť zaujímavé činy ako ohýbanie lyžičiek, či odklonenie prúdu vody ostali neobjasnené. Herecké výkony doplnené správnou hudobnou atmosférou pracovali kolegiálne, len škoda spomenutých nerestí a tak som sa priklonil k 60 %.(17.4.2013)

Myslím si, že velmi dobře vypointovaný příběh o pronásledování člověka, který tvrdí, že ovládá "nadpřirozené síly" a o tom, kdo je vlastně podvodník... Moc jsem se bavil, vřele doporučuji.!(30.6.2013)