Inherent Vice

• Česko Skrytá vada (více)

Ve filmu Skrytá vada, který se odehrává v roce 1970, exceluje Joaquin Phoenix v hlavní roli Larryho "Doca" Sportella, soukromého očka z kalifornského města Gordita Beach. Jeho bývalá přítelkyně Shasta Fay Hepworthová Doca přesvědčí, aby vyšetřil zmizení bohatého realitního makléře, kvůli kterému ho opustila. Doc během svého podivného pátrání v marihuanovém rauši odhalí síť vzájemně propojených spiknutí, do nichž je namočená policie, neonacisté, gangsteři, drogoví dealeři, zubaři, rehabilitační zařízení, rockeři, federální vláda i tradiční novoanglický establishment. (Cinemax)

Vykuk

Chcete-li se nudit a koukat při tom na známé tváře, je jedno jestli střízliví nebo s kapkou nějaké té dobroty v krvi (zkoušel jsem obojí), tohle je ten správný film pro vás... nebo jděte házet žabky k rybníku a možná to bude lepší zážitek. ()

mac000

Výborné krimi, které ovšem nemůžeme brát tak vážně. Už ze začátku je jasné, že Phoenixův antihrdina, soukromé očko "Doc" Sportelli, který kouří jednoho jointa za druhým, schytal ve své profesi nejednu ránu od policistů, padouchů i svých klientů. Své práci se však věnuje s plným nasazením a je za to (po zásluze ?) odměněn. Anderson je skvělý jako režisér, jako scénárista se však do děje místy trochu zamotá. Nicméně skvěle vede herce, kteří táhnou po dvěapůl hodiny film až k rozuzlení a trochu "easy" závěru. ()

frxXx

Nemám ani šajnu o čom to vlastne bolo:D. Možno som príliš blbý na tento film, asi by som si ho mal pozrieť ešte raz, ale to určite nemám v blízkej dobe v pláne. ()

miki68cz

Byl jsem tak mimo, že jsem vůbec nepochopil, o co jde. Divnej kousek. Nepomohla ani druhá projekce s českým dabingem a to je vážně divný. Podezřívám ty, kteří dali víc jak dvě hvězdy, že jsou populisti :)) Zkuste to sami a pak napište ()

kubilov

Je rok 1970, rok po šíleném vraždění Charlese Mansona a jeho „Rodiny“. Policisté pronásledují hippies jako podezřelé živly, květinové děti totiž ztratily nevinnost. Doc Joaquina Phoenixe (neuvěřitelně přesvědčivý) se tím za asistence rozličného množství psychotropních látek a lehkých drog snaží bez úhony projít a do toho vyšetřovat a rozkrývat velmi zvláštní spiknutí zahrnující neonacisty, dealery, zubaře či policisty. Jeden by si řekl, že retro krimi příběhů z Los Angeles už bylo v populární kinematografii dost (L. A. Confidential, Gangster Squad, Nice Guys), Inherent Vice ale nabízí nový a unikátní příběh a zpracování. Určitým způsobem je sledování tohoto snímku vlastně velmi frustrující. Člověk se snaží pochopit, jak a proč jednotlivé postavy chovají, forma, jakou je film ale vyprávěn a natočen, diváka ubíjí a neustále ho narativně „fauluje“. Konec a vyznění celého filmu pak vlastně odpovídá počtu a rozličnosti hlavní postavou zkonzumovaných drog. Zajímavý trip, kterému ty nejednoznačnosti vlastně ani nevadí. ()

Blazkowicz

Stylizace dobrá, ale jinak nic. Absolutně netuším o čem to bylo nebo o co šlo. Takže dvě a půl hodiny úporné nudy. No vlastně míň, protože jsem to přetáčel. Jinak bych ztratil ještě víc mého drahocenného spánkového času. 1* ()

yatan

Zistujem, ze Anderson sa mi coraz viac dostava pod kozu. Nemohol som sa zbavit pocitu, ktory som mal pri pozerani Los Agelskych noir klasik ako L.A. Confidential, The Big Sleep ci Double Indemnity, akurat, ze Andersonov zamer bolo spravit mystery komediu s charakterom silno pripominajuceho "Dude" z Big Lebowski. Inherent Vice je preto koktail Wildera, Lyncha a Coenovcov, kde hlavnym achievmentom je symbioza medzi Andersonom a Phoenixom a presne namierenym melancholickym soundtrackom ktory ma obcas aj ten prioceansky zombie-tequila vibe. Ono ked sa to tak vezme toto je pekelne smiesny film, len clovek potrebuje najprv stravit story. Musim si pozriet znova The Master a potom Inherent Vice, lebo sa mi zda, ze Anderson tu skusa nieco co je podobne navykove a obdivuhodne, ako objavovanie Phoenixovho do neba volajuceho talentu. Treti rok po sebe je pre mna Phoenix hercom roka. Nedokazem sa vypozerat na jeho herecky styl a eleganciu s ktorou si uziva rolu. Skoda, ze nebolo viac Benicia. Pre mna po Birdmanovi film roka! ()

chewbac.Ca

Totální vyfetovaná pitomost, ve které nejen celý příběh tápe na celé čáře! ale dokonce samotný příběh postrádá jakoukoliv ideu! úplně všechno (za mě) špatně!!! 1x * pouze za hvězdné obsazení, ikdyž opravdu nechápu jak takové hvězdy mohli kývnout na nabídku si v téhle zhovadilosti zahrát.. peníze vládnou nad dobrou úvahou. ()

DonBraso

Film,který má dvě strany mince a nejspíš taky i diváky.Ačkoliv může být film podle knižní předlohy sebelepší,je hlavní co je na plátně a jakou zrovna máte náladu,natož,aby člověk čuchnul ke stylové noir atmosféře,spíše bych řekl,starší detektivce,která celá stojí a padá na jednom hráči.Tento film jsem si pustil jenom kvůli Joaquion Phoenixu aby mě znova utvrdil,že je to pan herec.Zahrál naprosto mistrně.Jako kriminálka s mysteriózním podtónem nebyla určitě špatná.Určitě se nejelo na nějakou pilu,o tom,že se jenom jednou vystřelilo za celý film.Je to jak většina uzná,neskutečně ukecaný film,který se vleče jak housenka bez většího nádechu života,kde zrovna jsou herci.Jakkoliv se snaží dialogama napěchovat i pár momentů,kde se člověk ušklíbne,ale vzápětí se dostane spíš do zhuleného stavu brzo divák,protože z toho máte slušný eintopf.Ano postav je najednou tolik,který třeba nemají ani důležitost,natož o lodi,která je mizerně představena na konci,která si jenom ladně proplouvá jako Shasta,který má Doc pořád v hlavě.Josh Brolin jako cop z LA paráda,ale na co Vám jsou postavy,který se mizerně trousí,snaží se být něco naprosto odlišného,jako pomalu festivalový film,když to kecání a promlouvání do duše stejně zabijete jointem ve dlouhém 148 minutové verzi,jak neumět udělat zajímavý drama.Není to pro masy,určitě jsem rád,že trochu jiný styl,ale to si radši pustím kriminálky z dob minulých a ne tohle.Pro mě škoda,nebýt dvojky Phoenix a Brolin,vypínám po hodině. ()

Hruskovice

Velmi vyhulené tempo přeruší jen konečné vyvrcholení. Netradiční a zábavné. Phoenix určitě něco bral o tom není sporu :) 4/5 ()

ejay

Dal bych i víc, kdyby to nebylo tak moc natahovaný. Celej film jsem čekal na nějaký překvápko a ono nic. Scéna s lízačkou fakt pobavila, herci taky cajk, ale jinak třeba zápletka byla v podstatě oničem. ()

Vasyl

Nechápu kdo, s kým, proč, proti komu a za kolik. Je tady tolik postav a jmen že jsem to nepobral. Hlavně ale, že zhulenej Doc v tom má jasno. Normálně bych to dodíval jen s obtížema, ale tohle mě nějakým zvláštním způsobem bavilo. Asi za to může hlavní hrdina. Phoenix to hraje parádně, on se snad jako hipík s pejzama, trvalou a špinavýma nohama narodil. ()

matolos1

Tak ako každý normálny divák si po dopozeraní tohto filmu musí povedať: Čo som to preboha videl?? Ale nie teraz vážne.... P.T.A ako režisér jednoducho každým svojím filmom iba dokazuje, že sa vyzná v tom, o čom natáča a v niektorých prípadoch aj zažil niektoré momenty, ktoré vo svojich filmoch vykresluje. A zažil ich možno až tak intenzívne, že sa nebojí divákovi odprezentovať celkovú atmosféru doby a pocity hlavných postáv formou takou, akou sa mohla podobať celková náladovosť doby v tých časoch. Kde človeku vôbec nevadilo byť aj celý týždeň absolútne mimo, kde zodpovednosť neznamenala absolútne nič a kde si každý mohol robiť čo sa mu chcelo. Je to kritická výpoveď zvláštnych časov v Amerike, v ktorej mi trochu to zbytočne tiahnuce sa vyšetrovanie neslúži ako skvelá pomôcka na perfektný film. Ináč by to bolo za 5*. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

16.08.2017

Vetřelec vs. Katherine Waterston

Vetřelec vs. Katherine Waterston

18.12.2015

Pokračování Promethea nás čeká v říjnu 2017 a bude se jmenovat Alien: Covenant. To nejsou žádné nové informace a pár týdnů už známe i zápletku, která se bude točit kolem nové vesmírné lodě a jejího… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky