Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Vasyl

Kdybych byl větší Roman Tyčka, asi bych párkrát uronil. Film pro lidi, co věří pohádkám, na lásku a na zázraky. Hvězda navíc za úžasnou JBF, Chačaturjana a za to, že věřím že ten snílek je někde ve mně taky. ()

Simo16

Zázraky sa proste dejú.Krásny príbeh, chýbala tomu prepojenosť medzi jednotlivými časťami, inak herci nesklamali, atmosféra nádherná a hudba tiež.Som spokojný. ()

dudo24

Celkom pekný film ale bohužiaľ mi tam veľa vecí nesedelo. Dejové prechody boli moc rýchle a nárazové. Chcelo to pomalší vývoj postáv a lepšie vybudovať vzťah hlavných postáv. Vôbec sa mi nepáčila celá tematika démonov, celkom to kazilo atmosféru. Mohlo to ostať radšej iba pri tých zázrakoch. Postava Willa Smitha bola absolútne mimo vo všetkých aspektoch. Herecky som veľmi spokojný. Škoda, film mohol byť o dosť lepší keby to neprestrelili so zbytočnými prvkami a kombinovanosťou. ()

Nikiko

Nádherný příběh, který možná nemá všechno pintlich, ale má tolik lásky a dojemných okamžitů, že jsem úplně zmáčela kapesník, a dvě scény, na které nikdy nezapomenu. Film, který na mě zapůsobí tak silně, si prostě pět hvězdiček zaslouží. ()

Billiecz

Tak jak tu mnohokrát padlo...působí to jako "megakýč"...ale....od filmu jsem čekala jen obyčejnou romantickou story, na kterou brzy zapomenu. Teď ten pocit nemám a po shlédnutí patřím do té kladně hodnotící skupiny,která se odprostila od logiky a vychutnává si příběh o životní lásce,"soulmate" a naplnění svého osudu..protože každý z nás má na světě nějaký úkol. Jen Lucifer v podání Willa Smithe bylo těžké šlápnutí vedle. ()

cici24

Po komentarich a hodnoceni me to trochu mate. Jedna se o fantasy nebo pohadku a v ni prece logiku hledat nemusime, nebo uz ano? Ne, tento film je krasne melancholicky, pohadkovy a svym zpusobem kouzelne romanticky. Ze zacatku je to lehce roztrepeny, kde se pozdeji vse ukaze. Nadherna hudba podrthava vykon Colina. Spolu s jeho laskou vypadali krasne, jejich city byly opravdove. V jedne scene me dokonce zamrazilo a to je naznak toho, ze jsem si to uzil dosytosti. Po skonceni se ve mne roplynula takova pohoda- klid a mir:D A kdyz mate nekoho vedle sebe, ktereho pote polibite, tak je to dokonaly;) ()

skaza

Uplakaný Colin Farrell?Ten je určite stvorený pre romantické snímky... nebavilo ma to ani chvíľu...obávam sa, že moje hodnotenie * je veľa... ()

wick

Příjemně romantický film...který když vidíte ve dvou na Valentýna v kině, tak se Vám bude líbit. Není to žádné umění a místy to s tempem a logičností skřípe, ale je to pohádka a tak je třeba jí brát. ()

johnnie78

Na film se hezky kouká (předně kvůli Jessice, která je fakt HOT), ale opět tady strašně, strašně dostává na prdel jakákoliv logika. Wille Pennové musí být v roce 2014 přesně 108 let, a nejenže vypadá na sedmdesát, ale ještě chodí normálně do práce. Souchotiny že nejsou nakažlivé?? You gotta be kidding me!! A vůbec by průběh té nemoci asi vypadal jinak. Pokud se tvůrci báli chrlení krve, tak jí mohli vymyslet nějakou jinou nemoc. Několik věcí jsem vůbec nepochopil a tvůrci se neobtěžovali je vysvětlit (kůň, pes, "vztah" Ferrella s Crowem, proč se nenáviděli, co byl ten starý spor, a jak to, že démon najednou nemůže zabít člověka, když jindy mu to jde úplně v pohodě, a vlastně má pekelník proti člověku směšné vlastnosti). I ta linie s hvězdami na nebi a zázraky byla vlastně strašně nedotažená. Asi je potřeba přečíst si tu knižní předlohu. Mělo to být asi "tearjerking", ale během titulek slzely, pokud jsem si správně všiml, asi jen dvě holky z cca 15ti přítomných. ()

Mathyen

sladký tak, že se mi až lepil svěrač a zkazila šestka vpravo nahoře, ale já to žral a i přes vidětelnou ulítlost mě dostávaly všechny ty ubulený scény, ... mělo to sílu. A i když to nebylo kdovíco, účel romantiky a dojemnosti to splnilo 6,7/10 ()

Tristesse

Zimní příběh bude patřit asi k těm filmům, který málokdo ohodnotí průměrnými třemi hvězdičkami. Buď bude zcela zavrhnut a nebo bude naopak budit nadšení. Ten film je v podstatě naprostá slátanina, inspirovaná kdečím, bez jakékoliv logiky. Ale nemohu si pomoci, na Zimní příběh se mi prostě hrozně dobře koukalo a z kina jsem odcházela pozitivně naladěná. Je to vizuálně výborně udělaná, dojemně romantická, melancholická pohádka se skvělou hudbou a pěknými hereckými výkony . ()

hufnagel

Režisér valí na diváka emócie bez ladu a skladu.Príbeh nemá konzistenciu a niektoré momenty boli absurdné (myslím hlavne tie bosé nohy na snehu ).Námet výborný ale spracovanie bolo veľmi slabé. ()

VideoTuti

Film který bude dělit diváckou obec přesně na dvě půlky. Pro mě skvělý romantický film, přitom první polovina filmu je lepší než část druhá. Výborný herecký výkon Colina Farrella a za povšimnutí stojí i herečka Jessica Brown Findlay, trochu v ústraní je Russell Crowe. Po skončení filmu zůstane trocha příjemna u srdíčka a film hned nevypadává z mysli. ()

Mr_Corny

Čakal som uveriteľnejší príbeh, ale dostal som konskú dávku presladeného fantasy. Vizuálne efekty a herecké výkony hlavne Will Smitha a Russell Crowea stoja za balíček Pedro žuvačiek. Samotný príbeh postráda logickú previazanosť a niektoré situácie pôsobia dosť umelo. ()

Mery235

....mile, prijemne, sympaticke, rozpravkove.... snilkom ako som ja to uplne sadne... bolo to nadherne... krasne dialogy, skveli herci, pekny pribeh... jednoducho... rozpravka.... =) ()

Jessicahamby

Čekala jsem téměř cokoliv, ale ne to, že mě rozesměje původně nejspíš nejdojemnější scéna filmu.. Tento příběh měl zůstat v knižní podobě. ()

Martiiiiinka

to je tak, když vás naláká trailer. a colin. ne, že by to bylo vyloženě špatný. ale dobrý to nebylo. nebo jo, pokud je dobrý za tři. a i tak by to bylo tři mínus. hrozně moc jsem se na to těšila, páč mi to podle ukázky připadalo jako nejvíc nejromantičtější film, co kdo za poslední dobu vyrobil. a že to bude poetický a krásný. od toho všeho byla tak maximálně půlka. maximálně. příběh, na kterým by to celý mělo stát, je totiž strašně divnej. divokej a nelogickej. stylem, jako by tam buď strašně chyběl vypravěč, nebo se hrozitánsky moc stříhalo, přičemž scény, který by měly nějakej význam a celý to kompletovaly v rozumnej a smysl dávající celek, někdo hodil do koše. jakože - první část je fajn. je to dobově kouzelný a tak. ale ta druhá je divná. a dohromady je to divný už tuplem. a proč tam byl will smith? pointa: kýč s pár krásnejma momentama, colinem, absencí logiky a tunou wtf momentů. nějak tak ()

Veeria

Nebudu vám zde psát vše, co jsem si z tohoto filmu odnesla.....JAK - 1) jsem se cítila od první minuty až po tu poslední.....2) jsem byla vtažena do děje a vychutnávala si každičkou část, od herců přes kostýmy, krajinu....3) jsem po závěrečných titulkách měla chuť pustit si jej znovu....4) jsem byla emocionálně zasažena....5) většina věcí do sebe krásně zapadala.....6) je film protkán skrytým poselstvím.....že vše nemusí být takové, jak se na první pohled zdá.....7) v nepochopitelných věcech nalézt podstatu, smysl.....8) je důležité řídit se intuicí, srdcem.....9) některé věci, byť pro někoho mohou být nesmyslné, mohou fungovat....jakou sílu má láska, v mnoha podobách....ne jenom v romantické, vztahové linii, ale i rodičovské či přátelské.....10) se nám vrátí dobrý skutek.....11) se nám přátelé a rádci mohou zjevovat v různých formách.....12) je rozebírána otázka času.....13) náhoda, osud dává znamení......14) bylo ztvárněno dobro a zlo....15) působila hudba na kontext příběhu.....15) naplnění osudu může mít mnoho podob....a mnoho dalších.:) Každý si najde to své, a to je na tom to nejlepší.....:) Vřele doporučuji!:) ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)