Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Estrellita

Všichni potřebujeme snít... A k tomu není nutná ani logika, ani efekty za miliony dolarů, ani superdramatické zápletky. Zázraky... ano, to je ono - to dnešnímu světu chybí. Na zázraky nikdo nevěří, na hvězdy a křídla andělů - dokonce často ani na lásku. Stejně jako k tomu, abych si vychutnala Šrámkovu, Krylovu nebo Nezvalovu poezii, nepotřebuji chápat souvislosti mezi všemi jednotlivými slovy a stačí mi pouhý výsledný dopad textu na duši, tak v tomhle filmu nemám potřebu řešit, co je a není možné nebo proč se něco děje takhle a ne jinak. Je to krásné, čisté a nabité podivnou silou - možná i díky Jessice Findlayové, kterou jsem dnes viděla hrát poprvé a jejíž projev plný nevinnosti a upřímnosti mě naprosto uchvátil. 93% ()

LiborGondek

Film, rozhodně ne špatnej, ale divnej, to jo... Podivní démoni, ještě podivnější andělé, lucifer v podobě Willa Smithe, příběh, co jsem zcela nepochopil a tak dále. Pokud se ptáte, jestli za něco stojí, tak nevím. Ale odpověď bude spíše ano, nežli ne. Zamotaný? ÁÁÁno... :D 65% ()

viperDavid

No teda na to že Farrella beru jako spíš za neherce který hraje jen díky své tvářičce to nebylo vůbec tak zlí. Příjemná fantazy pohádka s úžasným panem vránou. Ty světy jsou k sobě hrozně hezky propojené a vytváří takový dojem hrané pohádky, kdy snad uvěříte všemu. Naštěstí to ani nepřehnali s božskýma kecama typu "Oh my god, my god" Prostě dobrý co říct ()

Ryuuhei

Do poloviny strašná srajda o ničem, kterou jsem měl chuť i vypnout při myšlence, že mě čeká ještě zhruba hodina a půl zbytku. Dobře, že jsem udělal, protože od půlky to už byla lepší srajda, ale stále srajda. Bohužel zde nebylo vysvětleno takřka nic. Že někteří jedinci mají určitou roli a tudíž nemohou zemřít, dokud ji nesplní a až poté se stanou hvězdou? Aha. Že tu je záporák „naštvaná zjizvená tvář“, jehož jediný motiv jití proti hlavnímu hrdinovi je, že chce zabránit zázraku, který i kdyby se stal, nic by se nestalo a on by žil dál jakožto „něco jako démon“? Aha. A že hlavní hrdina je nesmrtelný, ačkoliv se oproti „záporákům“ liší tím, že je to obyčejný člověk? No, prostě guláš a jeden velký nesmysl. Snažilo se to sice hrát na city a v jednu chvíli to i vyšlo, ale jinak jedna velká změť, která nevím, o co se snažila a jaký měla cíl. Možná ta první odpověď otázkou, kterou jsem dal. I přesto ale slabé a rozhodně to nesplnilo očekávání, která jsem dle popisu měl. Hvězdy sice do filmu nasekali (co tu krucinál dělal Will Smith?), nicméně ode mě se jich nedočkají. ()

Mrkvič

To si tak jednou o víkendu v podvečer přepnu na Novu a tam běží film s Farrellem a Crowem? Dokonce snad nějaké fantasy? A že jsem neviděl první půlhodinu, čuměl jsem jak pako, co všechno se to v tom filmu odehrává. Opravdu hodně bláznivé a ujeté věci to byly. Možná kdybych viděl film od začátku, nevydržel bych to. Já ale viděl to podstatné romantické zauzlování času a slušně si užil scény ze současnosti. Možná až na úplný konec, který by se vyjímal s krásnou rusovláskou. Takhle jsem se nemohl ubránit dojmu, že je to lehce pedofilní. ()

potas

Ano byly tam chyby a WTF? momenty, ale jako s romantickým fantasy příběhem nemám problém. Jessica Brown Findlay nádherná, Russell a Colin mi taky seděli, jen obsazení postavy Lucifera Willem Smithem to jako fakt?! ()

Phietros

Zajímavé podání nešťastné love-story, osudů lidí, přeživších duší a dobra a zla! Nicméně nenadchne, ale ani neurazí... Hodně mě pobavil Will Smith coby Lucifer, ikdyž to tam zrovna moc nezapadlo. Film hodně poukazuje i na nemoc, leukémii a celkově na zamyšlení se nad svím životem a štěstím. Fantasy mi možná trochu zkazilo celý příběh, který mohl být daleko lepší.. Ale to hlavní se vydařilo dobře: zlodějíček narazí v domě na nemocnou dívku do které se zamiluje. Bohužel dívce tikají hodiny a neví kdy se nadechne naposledy. Začínají spolu zažívat nejkrásnější chvíle, ovšem po své první milostné noci dívka umírá... Farrella svrhne zlá strana z mostu s doměnkou, že překazili jejich osud. To se však zmílili... 65% ()

elanius

(78/2014) / Budem dobrý a filmu dám aspoň za 2*:). Naivná rozprávka pre slaboduchých, ktorá ma nasierala od druhej polky asi tak každých 5 minút. Tá snaha aby všetko bolo dokonalé sa proste nedá vtesnať do každej minúty filmu. Aspoň na Colina a Rusella sa pozerať dalo. FIlm odporúčam jedine ich fanúšikom. (3/10) ()

venison

Jelikož jsem se o Vánocích nedostala ke sledování pohádek, tak si to vynahrazuji nyní.. "Zimní příběh" není tradiční vyprávěnka pro děti, spíše lehce připomíná film "Jak přicházejí sny" (dějem ani ne, spíš snovou atmosférou).. Já z ní mám rozporuplné pocity.. Nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil, ale ani nemůžu jednoznačně prohlásit, že se mi líbil.. Něco bych ubrala, něco přidala.. Nadšená jsem byla rolí Willa Smithe a pulzující hlavy Russella Crowa.. Rozkošná byla Jessica Brown Findlay (tu bych vážně chtěla fotit :-D) a po dlouhé době někde zahlídla Williama Hurta ;-) Trošku mě štval Colin Farrell, ale nakonec se přežít dal.. Hans Zimmer povznesl film o chlup výše.. V něčem nadprůměrný, v něčem podprůměrný, takže nakonec statisticky průměrný snímek, který se zkrátka dal celkem v klidu dokoukat.. PS: Knihu jsem nečetla.. ()

VasaX

Moc hezky udělané (neplést s natočené). S velmi pěkným poselstvím a pozitivním duchem. Ale táhne se to jak smažák z nonstopky, ale ten je alespoň slaný. tohle je tak pocukrované, že "winter", tudíž zima, evokující sníh, je zde spíše eufemismem ke všudypřítomnému cukrovému posypu. Každopádně je to hezký cajdák, co má za své dvě hodiny cosi naplánováno několik silných citových ždímání, ale v rámci všech slušností, což se cení. Herecky je to OK a Will Smith potěší (na rozdíl od After Earth), ale možná je to tím, že je tam jen na okrasu. Crowe má toho záporáka v sobě a tady je to setsakra znát. Je prostě skvělý, zlý a nenávidějící a to vše mu rozhodně uvěříte. Ale i přes tyto nadprůměrné záležitosti je tam dost průměru a podprůměru obecně, takže tu máme jednu průměrnou zamilovanou limonádu. _ PS: Neil Gaiman approves. - na svém blogu to Neil celkem vychválil, jenže to se na to musíte dívat z jeho úhlu pohledu: jako analýzu mýtů a legend spřádaných do příběhů zakotvených ve skutečném světě. Z tohohle pohledu je to velmi sympatické, to nepochybně. Ale celkově? Příliš zdlouhavé, příliš pohádkové. Zábavné, v pohodě, ale průměrné, s těmito dvěma zásadními neduhy. ()

romajz15

Je to vlastně taková ubožejší verze Atlasu mraků. Pouze jeden příběh, ale myšlenka o převtělování je stejná. Děj je však tk jednoduchý a nepoutavý a plný romantických klišé, že jsou to skutečně jen čisté 3* ()

VanTom

Zimní pohádková romance se ohání anděly, démony, létajícím koněm i zázraky, které dokážou vzdorovat času i smrti, ale spíše připomíná uměle vypočtený doják v rádoby magickém světle. Když už tedy nechci rovnou říct, že to byla blbost trpící divným příběhem a slabou režií. ()

pravdovravny

Herecké obsadenie je špičkové, takéto obsadenie nemajú aj niektoré veľkofilmy!. Ale, je tu jedno veľké ale, kto preboha dal na starosti scenár a réžiu tomuto s prepáčením hnupovi?! Tento film mohol byť krásny príbeh lásky, obety atď, ale vznikol s toho chaotický myš maš, kde pocity nedosahujú takú úroveň ako z traileru! Trailer je za 4 hviezdy, ale toto za slabé 3. Hudba Hansa dosť sklamala vo filme. ()

zdenny

Sympatické je, že osud dopřeje metafyzické paranormality i lidem, kteří pro lidstvo vůbec nic neznamenají. Pro ně navzájem ale jejich láska znamená vše. A pokud člověk má lásku, a dokáže-li ji i upřímně prožít, je to pro lidstvo dobře a znamená to hodně. Velice zajímavý film. PS: Russel Crowe se v jednom záběru objevil bez košile. Musím říct, že na svůj věk byl dost slušně nabušený. ()

venalce

Ok, je to stejně tak kouzelné jako ne úplně logicky fungující (ne vše je uspokojivě vysvětleno), ale silným argumentem pro je vynikající herecké obsazení, z něhož se vám do paměti asi nejvíce vryje stylový záporák v podání Russella Crowa. Užijte si postavy i herce, berte to jako trochu depresivní pohádku a moc nepřemýšlejte nad tím, jestli to všechno nemohlo být jinak. Z toho příběhu tak nějak přímo čiší nevyužitý potenciál, jako by tam někde byla schovaná zajímavější linie na vyprávění. ()

fefee

Dosť ukecané a veľmi predvídateľné romatické fantasy drama s nijak výnimočným príbehom ale zase skvelými hercami. Slabší priemer. (2,5*) ()

fabecc1222

Kdyby to bylo klasické vztahové kostýmní drama ze začátku minulého století, obohacené o krimi zápletku, tak by to bylo asi mnohem lepší. Jenže tady se odehrává příběh mezi nebem a peklem zahrnující všechny možné kýče. Vysvětlit celou mytologii přišlo tvůrcům zbytečné, takže jediné, co se dozvíte, že Smith ve svém příšerném cameu je Lucifer, a asi ta jejich sebranka má bejt z pekla nebo co. ()

greetchen

Je to vizuelně krásné (scéna, efekty, dobová atmosféra) a má to příjemnou hudbu. Škoda však, že u tvorby tohoto filmu chyběl scénárista a režisér. Pokud to měla být pohádka ve stylu Hvězdného prachu, chybělo tomu ono finální aaaaaach, které by si člověk nemohl odpustit při odchodu z kina. A pokud to mělo mít i nějaký hlubší podtext (jako Fontána nebo Neopouštěj mě), tak to mé zklamání o to větší. Nemá to příběh, jde jen o nesouvislý sled obrazů, nemá to hloubku, pointu... ()

MichelSmith

Krásny film,postavený na láske zmierenej ženy ktorá tuší ,že sa blíži koniec a muža ktorý si nepripúšťa,že dnes môže byt naposledy čo mu jej smiech na okamih vezme dych a dá dôvod byt lepší človek... Jednoducho žijú pre okamih a pre ten pocit,že to zažili... Celé to navyše umocňuje nádherná hudba,spokojnosť na mojej strane... ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)