Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

sin34

Celkem mě zaujal trailer, trochu mě odradila zdejší hodnocení. Nicméně návštěvy kina nelituju. Film byl zajímavý a 4 hvězdy si zaslouží. Dost se tu opakuje termín megakýč. A asi ano, musím souhlasit. Ale je to taky zábava. ()

Kriss_tyna

Po dlouhém zvážení bohužel jen dvě hvězdy.. pro mě obrovské zklamání.. Trailer jsem viděla třikrát, pokaždé s krásným mrazením, natěšená na romanticky mysteriózní příběh se skvělým obsazením. Příjemný romanticky-historický začátek však po první třetině přetne několik nečekaných fantasy prvků, které se nejen stupňují, ale víc a víc postrádají logiku.. Když se na trailer podívám nyní, mám nepříjemný pocit obelhání a nalákání na zcela jiný film.. Skutečný Zimní příběh je pro mě jakousi parodií na předcházející trailer. ()

Dunno

Kýčovitost dosáhla vrcholu. Jen se na ní připravte a smiřte se s ní, nudit se určitě nebudete. Příběh to má a není nespojitý, je to prostě jen sem tam až moc pohádka a sem tam až moc americké. Takže za těch pár volovin strhávám body a budu se těšit na příště na podobnou, třeba o něco lépe udělanou zábavu. Ale už jen kvůli té krásné rusovlásce se vyplatí tenhle počin vidět… ()

Kanty

Po prečítaní hodnotení som na film išiel a očakával nič moc ALE film vôbec nie je taký zlý. Dobre dobre určité chyby v scenári sa nájdu a nevysvetleného zostane dosť a hlavný záporák - Crowe sa trochu do filmu nehodí a nemám rád Farrella . Na druhej strane film má čarovnú atmosféru a krásnu !!! hlavnú predtaviteľku- Findlay a je celkom fajn na nedeľné popoludnie. 75% ()

tuntik

Pozerajte sa na to ako na rozprávku. Potom to začne dávať zmysel. Will Smith ma pobavil. Na Valentínske kino paráda. ()

TadashiCZ

Moc digitálního světla, málo logiky a celé takové... Prdlé. Od půlky jsem zíval, protože ani akční scény nebyly zajímavé. Ani hudba moc neoslnila. Ex-přítelkyni se to ale líbilo. ()

KREI

Při sledování tohohle filmu jsem si vzpomněl na 2 další, Konstantin a Cloud Atlas... celou dobu sem si řikal jak by spojení těchto dvou námětů mohlo bejt geniální. Bohužel tady to někdo vzal a louhoval, louhova a louhoval, až příběh ztratil smysl a vytratili se z něj spojitosti, ze souboje andělů a démonů zůstal jen náznak a akce se omezila na jeden pěstní souboj. Není to špatné ale je to sakra nedotáhlé. Bohužel si budu muset Konstantina a Cloud Atlas pouštět zvlášť... :) ()

Zelator

Veľkorysé 3*, lebo: fajn herci, milý námet a myšlienka (nie však už jej spracovanie) a hlavne veľký úsmev na tvári po predpremiérovom premietaní striedajúci sa so smiechom z celej tej bizarnosti hraničiacej s paródiou :) Keby premietanie nebolo zadarmo, je možné, že celkový dojem a hodnotenie by boli nižšie a smiech by sa prekrýval s hnevom.. Ak nie ste práve ochotní používať 2 hodiny fantáziu trojročného dieťaťa, ostane už len čistá nasratosť. Tak či onak, Mr. Goldsman sa má ešte veľa čo učiť, niekedy totiž len to LSD nestačí. ()

lubica1995

Okrem primitívneho účesu Colina mi na príbehu neprekážalo absolútne nič. Každý máme na svete úlohu, ktorú kým nesplníme, tak sa tu budeme preĺkať. Pekne myslené. ()

Vinki

Film, který naprosto nedrží pohromadě a obsahuje spoustu nesmyslů a věcí, které prostě nefungují ani v rámci vlastního fikčního světa. Dá-li se vůbec o nějakém světě mluvit. ()

snupko13

Tak hroooozne odfláknuté a nevyužité možnosti som už dlho nevidel. Kto na to šiel do kina, ten by mal pýtať späť vstupné a odškodné k tomu. Nie som síce úplne vysadený na romantické filmy, ale občas si nejaké tie hlbšie, tajomnejšie, s dojímavým odkazom pozriem. Tentoraz však, viac dojatých scén som zažil, keď som si odskočil na toaletu, urobiť si čaj, či pozrieť na syna, či spí. Katastrofa film, za R.Crowa a koňa dám bod, ale najradšej by som to hodil do odpadu a to riadne efektne. ()

IlMagnifico

Zimní příběh měl určitě potenciál být dobrým filmem, ale ten zůstal, bohužel, nevyužitý. Goldsman pravděpodobně neměl jasnou představu o tom, jak k látce přistupovat, což se negativně projevilo na téměř všech důležitých filmových aspektech - scénářem počínaje a hereckými výkony konče. Proces vzniku nejspíš vypadal tak, že z knihy Marka Helprina vyrval a vedle sebe naskládal všechny důležité momenty, nicméně jejich knižní pojivo už do 118-minutové stopáže tak nějak nezařadil... Tím se ovšem z filmu vytratila téměř veškerá logika a divák tak zůstane vždy minimálně u jedné scény za pět minut stát a nechápavě civět. Co se jednotlivých herců týče, všichni z nich určitě odvádějí solidní výkon, Goldsmanova nejistá ruka je však zkrátka nedokázala ukočírovat, takže slabší momenty se nevyhnou ani jinak démonickému Russellu Croweovi. Kdo si z celého filmu zaslouží asi největší pochvalu, to je Caleb Deschanel za výbornou kameru, protože ani hudba nijak zvlášť nenadchne (mistr Hans Zimmer se, jak se zdá, nechtěl pro takovou věc příliš namáhat). Podtrženo sečteno, Zimní příběh nikoho neurazí, ale tím, že oněch 118 minut se dá strávit lépe než koukáním na něj, jsem si naprosto jistý. ()

zekon

Takový velmi zvláštní velmi smutný film. Zahráno skvěle, atmosféra nutí dívat až do konce, hudba super, jenže na konci je prázdno a otázka, co tím chtěl básník říci??? ()

gael83

Trochu dost mi unikala story, jako taková, dílčí příběh je díky dost zmatečnému ději naprosto nepřehledný a ztrátový pro celkový prožitek. Colin je borec na konec, zbytek se snaží, účast Willa Smithe podle mě pouze účelná a zbytečná. Další podle mě velmi nedotažený a přesto celkem zajímavý film, navzdory mizernému rozpočtu. ()

Kikina33

Opravdu nevím co se s tím Colinem Farrellem děje, že si v posledních letech vybírá samé pitomé filmy, řekla bych v čele s tímto. Chápu, že se tvůrci pokoušeli o další, dnes velmi žádané fantasy, ale fakt se jim to moc nepovedlo. Hned od začátku příběh tak zmatenej, že i fandové filmů budou mít co dělat, aby to aspoň trochu pochopili, ale dobře řeknete si, je to začátek, v půlce filmu si myslíte, že snad už konečně se to trochu rozjede a když je film u konce, tak se divíte, že je konec, protože jste se fakt nic nedověděli. Vážně nevím, co tím chtěli autoři říct a ještě ke všemu má Farrell, celou dobu, tak příšernej účes. Tak snad příště. Jediné co je fakt super je hudba, jelikož Hans Zimmer opět nezklamal. ()

Kinderr

Odpočinkovější film, který stojí za shlédnutí. Mírný nádech fantasy, který filmu dodá ten správný šmrnc:-) ()

Kamil111

Název Zimní pohádka by děj vystihoval lépe, ale pletl by se se Shakespearem. Pokud máte slabost pro výtvarně vytříbené magicko-romantické příběhy a snesete nějakou tu nelogičnost (zde jich je celá řada), budete spokojeni. Pokud ne, bude to o poznání horší. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)