Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Dslike

Začalo to výborne, no bohužiaľ to ďalej tak nepokračovalo. Občas kŕčový dej, miestami rozprávkový príliš a miestami málo. Odveký konflikt dobra a zla vykreslený veľmi plocho. Vo filme sa našlo pár naozaj vynikajúcich momentov, no v tých dvoch hodinách ich mohlo byť viac. 3* ako výsledok "konfliktu dobrých a zlých stránok" filmu bude musieť stačiť. ()

subic

Colin a Russell, podivná fantasy, Russell a Colin. A co dál? Takový docela zamotaný příběh se skokem v čase o sto let zpět. Vzdáleně mi to něco připomínalo. Jo aha Atlas mraků, tomu jsem dal taky 2 frčky. Oba filmy jsou skvěle obsazené i zahrané, vizuálně působivé, ale příběhy jsou teda bláto. ()

helrohir

Predlohu som teda nečítal, ale tak snáď to nie je taký nezmysel ako tento film. Proste mi celý "príbeh" príde ako jedna veľká absurdná zlátanina. Normálne sa divím, ako sem mohli nalákať také hviezdne osadenstvo, ktoré tu len márni svoj potenciál. Niektorí síce aspoň trochu vynikli (Crowe, Farell), ale trebárs taký Will Smith dostal takú zahanbenia hodnú rolu, ktorú mohli kľudne zveriť aj nejakému začínajúcemu amatérovi. Okrem ústrednej dvojice ešte film ako tak drží nad vodou melancholicko-romantická atmosféra a hudba, ale ináč je tento film len stratou času. 40%. ()

shade000

Po rokoch videné opäť a musím upraviť hodnotenie na 5*. Áno, nie je to film pre každého a dosť záleží od psychického rozpoloženia diváka, no toto je tak neskutočne nádherný film s dokonalou hudbou... ()

Zaynab

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Fantasy romantická pohádka a já jí dám jen tři hvězdičky?! Dámy a pánové, zazvonil zvonec a mému nadšení z žánru je konec... Ba ne, tak hrozné to nebude:) Jen Zimní příběh, který měl btw. nádherný trailer, zůstal hluboce za očekáváním. Těch motivů je tam prostě příliš, a tak s využitím většiny z nich jsem nespokojená, o konci nemluvě (a ne, ta myšlenka mě nebrala). Je to asi jako když jdete do restaurace na čtyřchodové menu a odepřou Vám dezert. První (delší) část navnadí, těšíte se na vyvrcholení celého "příběhu" a pak přijde zpráva, že čokoláda došla. ()

Honzulik

Ziimní příběu (Winter's Tale) - Romantická fantasy Zimní příběh má sice hvězdné obsazení, ale ani "zlý" Russell Crowe, ani "hodný" Colin Farrell z ní chytrý film neudělají..2* ()

Facerr

Když to porovnám se spoustou jinejch filmů, honosících se označením "romantický", tak tohle je ultraromanťárna. Poetická, emotivní lovestory ochucená prvkama, který asi nejsou pro každýho. Dokonce bych řek, že podle líbivosti, nebo nelíbivosti tohohle story se dá určovat část lidský povahy. Já jsem asi ta citlivka, která sice tyhle filmy moc často nevyhledává, protože mi přijdou, jako přeslazený kýče, ale v tomhle případě si nemůžu pomoct, povedlo se. Trochu mě zamrzelo, že v případě "mystérií", na kterejch je Zimní příběh postavenej, zůstalo jen u náznaků, ale jinak jsem si to fakt užil. Skvělá muzika, výbornej Farrell a příběh bez hluchejch míst. ()

a0001 odpad!

Očakával som krásny príbeh, ktorý chytí za srdce a zostane v pamäti vďaka myšlienke. Žiaľ dočkal som sa iba patoku mixu nezmyslov a kombinovanej jednoduchosti demencie. Na hranici pozeratelnosti a pretáčania vpred. Ani jedno pozitívum ktoré by si zaslúžilo hviezdu. Pritom mohlo to dopadnúť veľmi dobre. ()

Cannonball

Prázdne a sterilné. Ani jedna postava nedostane dostatok priestoru na to aby sme si ju oblúbili alebo znenávideli a to napriek nekonečných 2h. Vďaka tomu sa príbeh úplne rozpadne a je jednoducho nepozeratelný. Prázdnotu nezachráni ani prítomnosť Russella Crowa alebo Colina Farrella. Max 40%. ()

thePivl

Film, který se od začátku nese v úžasné mysteriózní atmosféře, skvělé herecké obsazení a člověk tak nějak celou dobu napjatě čeká, co z toho vyleze a ta pointa? Vesmír, osud, pravá láska, bože. Tohle ocení zřejmě jen čerstvě pubertální holky. Další film s dobrým potenciálem absolutně zabitým v sice rozhýbané, ale jinak naprosto nesmyslné druhé polovině, aneb všechno pro nic a nic pro všechno. ()

mata77

Film svoje možnosti má, príbeh je lákavo poetický, vizuálne aj herecky zvládnutý vcelku slušne a viem si predstaviť, že by vo mne zanechal silnejší dojem. Viem, čo chcel básnik povedať, chápem ho, rozumiem mu. Lenže, chýbala mi tam tá správna iskra, nejaká ucelenosť, dotiahnutie myšlienky, pocit naplnenia príbehu a spokojnosť na konci. ()

Kennedy_R

Skvělé a úchvatné. Mně osobně příběh smysl ve všem dal a měl všechno, co má mít. Po delší době zajímavý (ač ne zcela originální) a dojímavý filmový snímek. ()

blondboss

Trošku nechápem hodnotenia, nakoľko v tomto prípade musím s čistým svedomím povedať, že som bol neskutočne milo prekvapený. Pekný príbeh o láske, spojení života a smrti a o prepojenosti a dôležitosti ľudských životov. Kto tu píše, že ten film bol chaoticky natočený a prvá polka nesúvisela s druhou, tak očividne nepochopil zmysel a podstatu filmu. Atmosféru dokreslila aj skvelá hudba od Zimmera a Williamsa. Herecké výkony skvelé a Jessica Brown Findlay neskutočne sympatická. Pre mňa prekvapenie roka. 80 % ()

Kackucka

Tak jo, tohle bylo tak nudné, až to bolelo. Vůbec jsem nebyla sto u toho nic nedělat a jen sledovat. Zkusila jsem si to pustit 2x od začátku a pokaždé jsem se v tom ztratila, začala myslet na jiné věci, starat se o malého a celkově utíkat od televize. A to se mi nestává často. ()

lobo87

Z tohto sa dalo vyťažiť viac. Farrell vs. Crowe sľubovalo silný súboj. Zostalo však len pri sľuboch. Historická časť oveľa lepšia a nápaditejšia, s krásnou Jessicou... 55% ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)