Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Edwin44

Poměrně neprávem zkritizovaný snímek zde. Příběh v knize možná vypadá líp, ale já jsem s nim neměl sebemenší problém. Herci výborní hlavně Farrell a koneckonců i Crowe. Hudba perfektní od Zimmera. Takže co víc si vlastně přát? No mohlo to bejt kratší začátek poměrně nudil, ale potom se "přetočil" čas už to mělo pořádnej spád. ()

lineker

Pokud člověk dokáže nevnímat všechny ty zbytečné dějové obezličky, výhybky,odbočky (které nutno přiznat filmu moc neslušeli) a vezme v potaz pouze silný příběh,podložený krásnou hudbou,obrazem a skvělými hereckými výkony, nemůže být nespokojen. Ono totiž peklo, ráj stejně jako láska jsou věčné. ()

sobol1

průměrný né úplně logický film který mě v podstatě bavil a nenudil. takže si užijte pěknou fantasy romantiku. ()

aneeet15

Když jsem viděla trailer, byla jsem celá natěšená. Jenže když jsem film viděla, hrozně mě to zklamalo. Děj mi nepřišel moc zajímavý, chvílemi mi film nedával smysl a místy jsem se nudila. Z fantasy filmů asi ten nejhorší, co jsem kdy viděla. Jediné, na co se dalo koukat, byli hlavní hrdinové. ()

Tlaulí

Ach jo. Na pohádku málo pohádkový, na mystery málo mysteriózní, pro děti některá zbytečně dospělá témata (časové skoky, rakovina apod.), pro dospělé zas spousta patosu a tlačení na emoční pilu - myslím si, že největší problém tohohle filmu je to, že vlastně neví, čím by chtěl být. Herci nemají moc co hrát (což evidentně není chyba předlohy) - Farrell asi ani víc nedá, a zejména dojemné scény mu nejdou - a tak ikdyž se Crowe, Hurt i Smith snaží, výsledkem je - alespoň pro mě - zbytečný film. ()

Sadi

Prolnutí současnosti se mi nelíbilo, vadilo mi, že ke konci z příběhu vlastně vyplynulo, že to celé bylo postavené na holce s rakovinou o xx let později. Film se to z větší části snažil postavit na dojemných scénách, co se mnou nijak zvlášť nepohnuly, aspoň Farrellův výkon stál za podívání. Crowe se do role hodil, až mě děsilo, jak se podobá mému otci, za to bych hvězdičky jak dávala, tak ubírala. Br. Škoda, že z toho neudělali obyč romanťárnu s kapkou "mysteriózna", než aby do toho za každou cenu přidávali fantasmagorii. Ale snímek nehaním, nic jsem od něj nečekala a s ničím zase odcházím. ()

kosara

Kýč tak moc veliký a lepivý a laciný, že nemůžu pochopit celkem vysoká hodnocení. O čem to vypovídá? ()

Kuzco

Nápad, provedení, kulisy, herci, hudba.... Každá část filmu sama o sobě je super, ale dohromady to prostě nedává smysl. Klidně o pár minut víc, to by nebylo na škodu (čas by se dal ušetřit na těch filozofickejch povídáních), ale dát prostor všem dějovým liniím. 4 hvězdy dávám za jednotlivé části a za odvahu v dnešní době přijít s tak čistým/naivním příběhem. A za Jessicu, vedle který Jennifer jakoby vůbec nebyla. ()

tompolicky

Zklamání a velké, ani jsem film nedokoukal a asi po hodině odešel od televize věnovat se něčemu co má smysl... Film absolutně o ničem, nezajímavý, bez nějaké hlubší myšlenky. Bohužel ani oba hlavní protagonisté už tak slabý scénář nezachránili. Zabitá hodina mého života. Dávám jednu hvězdu za obsazení a druhou za zajímavou hudbu, ta byla místy lepší než zbytek filmu dohromady. ()

JerryPilsen

Celkově nejasný smysl děje podtrhuje úplně nesmyslný konec,který má být zřejmě překvapivý.Pěkně rozjetý příběh ztrácí hlavně v druhé půli,kde se změní v bramboračku. ()

soarer

Martin Scorsese sa vyjadril, že kniha je nezfilmovateľná a myslím si, že Akiva Goldsman mu dokázal, že sa mýlil. Jasné, nájdu sa tam aj scény, ktoré nedávajú zmysel ale oveľa dôležitejšie sú podľa mňa pocity, ktoré tento film v ľuďoch vyvoláva. What is the best thing you've ever stolen? I am beginning to think I haven't stolen it yet. ()

vlkcz

Když na ten film bude člověk koukat běžnou logikou, musí ho zatratit. V okamžiku, kdy přestane hodnotit, přemýšlet nad vhodným žánrem a nechá se unášet atmosférou, hudbou a city, bude nadšený. Mě, naštěstí, potkal v tom druhém stavu. Navíc do značné míry se mnou souzní, takže zdánlivé nelogičnosti neřeším a naopak si vychutnávám, s jakou nenuceností tu jsou podávány myšlenky o tom, jak moc jsou životy nás všech provázány a jak obtížné je i pro démona, správce pěti oblastí, odhalit skutečný smysl našich životů. Výborný vizuál, skvělá hudba, krásná a bezprostřední Jessica Brown Findlay. A nezapomenutelný Ďábel Willa Smithe. ()

borboleta

Tohle jsem opravdu nepochopila. Líbila se mi scéna, kdy se poprvé potkají Farrell a Findlay, ale jinak jde navzdory vysokým ambicím o něco, co tak úplně nevyšlo. ()

yarca

Miluju fantasy..a když už si vybojuju dálkový ovládání,tak doufám,že to vítězství bude stát za to..ale tohle bylo jen divný,divný,divný..obsazení hvězdné,hlavní hrdinka naprosto dokonalá a neuvěřitelně uvěřitelná,ale celkový dojem nic moc..za ten boj o dálkový ovládání to nestálo :-/... ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)