Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

applause

Krásný a neuvěřitelný příběh plný zázraků a naděje, který ukazuje, že tu nejsme zbytečně, ale že každý máme nějaké poslání a můžeme odejít, až jej naplníme. Věci se nedějí jen tak náhodou, ale ve všem vládne OSUD.... ()

Aljak

Nudné, nezáživné a nezaujímavé! Pri pohľade na herecké obsadenie som si povedal, že toto bude stáť za to. Čakal som niečo úplne iné, samozrejme niečo okúzľujúce a pozoruhodné, ale od toho to malo naozaj veľmi ďaleko! Jeden z najslabších fantasy príbehov aké som za poslednú dobu videl. Vidno, že na spracovaní si dal záležať a všetky tie scenérie a kulisy boli dosť prepracované, no čo z toho keď príbeh bol sám sebe taký nezáživný? To akože anjeli a démoni ovládajú New York? Veľké sklamanie. ()

M.i.k.e

hodně natradiční romanťárna,o které jsem si dopředu nic moc nezjišťoval a která mě tak svými "fantasy" prvky docela zaskočila.Tyto prvky by ani tak nevadily,protože i ve Městě andělů celkem solidně fungovaly,ale bohužel Winters Tale značně klopýtá po dějové stránce,která mi přišla neuvěřitelně zmatená a už dlouho se mi nestalo,že bych se ve filmu (tím spíš v tomto žánru) v určitém momentu kompletně ztratil.Co víc,od podobného druhu filmu bych očekával alespoň nějaké emoce a ty jsem tady nedostal.Z herců nejlepší Russel Crowe,který ovšem umí zahrát i lépe...40% ()

Figu

Kdo po traileru čekal více, ruku nahoru. Nevím no, ani vás nespočítám, ale zaručeně vím, že je vás víc, než procent u tohoto snímku. Farrellovi již dlouhodobě nemůžu přijít na chuť, takže jsem spoléhal na Russella Crowa. Ovšem nebýt jeho jizev na obličeji, tím pádem (při jeho rozezlení) mystičnosti, předvedl lautr to samé co Colin, takže průměrný výkon, který je opravdu jen na jedno pokoukání. Smith a Connelly taktéž nic moc, ovšem na ten minimální prostor, dali lehký nadprůměr dohromady. Za okřídleného koně taky palec nahoru. Ale jinak prostě dvouhodinová tříhvězdičková záležitost. 55% ()

bourec

To,že je to propadák,je docela pochopitelný.Hlavně v debilní Emerice.Příběh totiž pendluje mezi žánrama,takovej filmovej cross-over.Jak Farrell,tak Crowe dobrý,Jessica dost sympatická,a i když mě to úplně nenudilo,tak je ten film pouze lepší průměr.60%. ()

Streeper

Když jsem to viděla poprvé, tak jsem u toho usnula, ale bylo to únavou ne filmem, takže jsem se na něj podívala znovu a i když je film trochu zdlouhavý, tak téma je celkem originální. Colin Farrell předvedl naprosto strhující výkon a je zde spousta dojemných scén, které mě několikrát donutili plakat, takže film své kouzlo určitě má, ale nebylo to takové, jak jsem si představovala. ()

epicek

Dojemný příběh , který mě naprosto zaujal a ani zdejší hodnocení šťouralů a retardů mi to nezkazilo :) + Hans Zimmer jako třešnička , prostě krásně strávený valentýnský večer :) ()

necisty

Dost neobvyklý příběh hraje prim, ale nijak to nekazí ani skvělý Colin s ďábelským Russellem nebo ty dvě krásky. Směsice zvláštního mě prostě bavila a tak se celkem divím, že to tolika lidem nesedlo. K plnému počtu rozhodně pomáhá dost nečekaný zvrat a celkové napětí. ()

pakobylka

Baladicky laděná pohádková romance, která volně a bez zábran prochází prostorem i časem, něžná, půvabná a neuchopitelná jako stříbrný měsíční paprsek. Pojednává o hvězdách, které na náš svět shlížejí z nekonečných hlubin věčnosti ... o lásce, která nezištně rozdává sama sebe ... o naději, která je stejně iracionální jako víra ... o zázracích, které závisejí na naší oddanosti, upřímnosti a odvaze ... a v neposlední řadě o dobru a o zlu, které nás možná potřebují, aby obhájily vlastní existenci. Nehledejte v každém jejím kroku logiku, neboť logika magické příběhy zbavuje nezaměnitelného kouzla. Magické příběhy kráčejí po stezkách, na které by se běžný smrtelník neodvážil - obyčejně se vydávají až na tu nejvzdálenější hranici života a smrti ... tam, kde mizí strach i zábrany, kde lze všechno nalézt - nebo naopak ztratit. P.S.: Proč a čeho by se měla bát ... ONA, která smrt očekávala s každým svítáním ? Proč a kam by měl utíkat ... poté, co ji ztratil ? ()

Juto

Filmy sú každým dňom bláznivejšie a nepochopiteľnejšie, ale tento je ešte k tomu dementní. 1/10 ()

Martrix

Výborná výprava, skvělé obsazení, hudba, mnoho dojemných scén a zajímavých momentů....a přesto se nedivím těm, kteří dali nízké hodnocení. Zimní příběh má složitější úvod, takže to působí, jako kdyby jste začali sledovat seriál od třetí epizody. Samozřejmě se vám to nakonec seskládá dohromady, ale mnoho diváků může takový rozjezd dost rozladit. Naštěstí příjde velmi romantická, ale plně funkční prostřední část, díky které vezmete na milost i závěr, ve kterém už to tvůrci s tím patosem přehnali. Samozřejmě bych našel víc nesrovnalostí, ale to poselství se mi líbí, herecká sestava sympatická a čistě pocitově...jsem spíš příjemně překvapený. ()

SeanLSD

Takéto filmy sa už dnes netočia, ak sa vôbec niekedy točili, hovoril som si v prvej polovici s tým pravým melancholicko-sentimentálnym naladením a očarovaný sympatickým prístupom s absolútne priamočiarymi emóciami a obrázkami s veľkým nádychom tajomna.. Bohužiaľ som si to hovoril aj v polovici druhej pri strate pútavosti, akejkoľvek logiky, potenciálnej rafinovanosti a kúzelnej nostalgie. Zostal len doják. ZIMNÝ PRÍBEH je nehorázne rozporuplný film totálne závislý od nálady, ale s jednoznačne nevyužitými možnosťami. Na začiatku vyzeral tak výborne, ako dokonalé stelesnenie pojmu "fantazijná romanca" v alternatívnom zázračnom svete s vlastnými, originálnymi zákonitosťami. Na konci vyznel ako nesúdržná ezoterická zmätenosť. ()

Stirek45

Tento film bych hodnotila na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Trailer se mi hrozně líbil a pak jsem byla trošku zklamaná po zhlédnutí filmu. Příběh v první části byl fakt moc hezký a trošku to kazila druhá část filmu. Spíš nenaplnila mé očekávání, ohledně konci filmu. Přesto skvělý Colin Farrell + Jessica Brown Findlay. ()

chelseaman22 odpad!

Takže máme rozpočet o velikosti cirka 1 200 000 000 Kč. Metráž bez titulků (tam jsem se bohužel nedostal) je 112 minut. Jedna minuta snímku tedy stála 10 714 285 Kč, sekunda ergo 179 000 Kč. Kdyby jste navršili na hromadu 12 000 000 sto korunových bankovek a pak je zapálili a opekáli jste si nad tou hromadou špekáčky z Kostelce, tak by jste vyprodukovali obdobné nic jako tvůrčí skupina téhle pohádky (tedy jen s kratší metráží). Ale teď k objektivní kritice: Zápletka z říše snů nemůže snad uspokojit ani ty z Venuše, jež si jen těžko mohou mlaskat nad impotentním hereckým projevem sira Farrella (jako už tradičně), krávou Jessicou, jež má nějakou pohádkovou nemoc a zatrpklým ksichtem ďábla, jemuž k mému zděšení propůjčil ksicht Crowe. Jakmile rozdýcháte létajícího oře a problém v kotli, tak se před vámi zjeví šedá eminence hollywoodského průmyslu Smith, jež zrovna nemarnil čas prostrkováním svého parchanta do velkorozpočtových konin. odpad! Celosvětový výdělek k 20. 4. 2014: $12,600,231, což je 0,21 násobek budgetu ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)