Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Killda

Chyba je už v zárodku - u scénáře. Za další, tvůrci nemají vůbec žádný smysl pro humor. Jenže tenhle příběh se nedá odvyprávět takhle seriózně. Herci by na to kvalitu měli, tady je ale chyba u tvůrců samotných. Takže další Stardust se nekoná, jen dvouhodinová nuda. ()

Roseinka

Bylo to takové.... já nevím. Něco mi tam chybělo. Kamarádka mi to doporučila s tím, že je to romantika jak prase. To mi nepřišlo až tak. Ale potěšila mě role Jessiky Findlay, která je prostě nádherná. Will Smith mi tam zase vůbec neseděl. Možná to bylo takové moc překombinované. Jednou mi to vidět stačilo. ()

blackJag

Adaptace pořádné bichle do slabých dvou hodin. Asi to mluví za vše, přesto pro někoho, kdo knihu nečetl, jsou ty evidentní zkratky jen ozvěnou migrény v jinak nápaditém (neříkám originálním) vyprávění o věčném souboji dobra se zlem. 75% ()

KarKulA

Hvězdné obsazení, krásná hudba, kouzelná zimní atmoféra - bohužel ten příběh .... ač se tam chvílema objevují i hezká místa, jako celek je to jeden velkej "sněhovej" marast. ()

MichelSmith

Krásny film,postavený na láske zmierenej ženy ktorá tuší ,že sa blíži koniec a muža ktorý si nepripúšťa,že dnes môže byt naposledy čo mu jej smiech na okamih vezme dych a dá dôvod byt lepší človek... Jednoducho žijú pre okamih a pre ten pocit,že to zažili... Celé to navyše umocňuje nádherná hudba,spokojnosť na mojej strane... ()

slovan1

Sladký kýč, který mi ale nijak nevadil, jelikož se jednalo o valentýnské kino a se svou polovičkou jsem si ho užil a nějak nemusel uvažovat nad nelogičnem, apod. Pár fakt dojemných scén a jedna, u které mě zamrazilo. Takže i kdybych se díval sám, nemůžu jít s hodnocením níže. Vůbec mi nevadilo, že Farrell bulil apod. co tady někteří zmiňují. Hudba skvělá a Findlay milá. Dialog mezi ni a Farrellem při prvním setkání skvělý. Nepřekvapilo mě, že se zdejší hodnocení zvedlo. ()

netahlo

Pohadka pro dospele, love story, ktera mi diky skvelemu obsazeni a hudbe sedla. Cele to pohromade moc nedrzi, ale trocha toho kyce jednou za cas neuskodi. Divalo se na to hezky. Zejmena na Jessicu Brown Findlay - sympaticka, prijemna a hlavne - prirozena. ()

Arkanoid

Colin Farrell s prevažne divným účesom na bielom koni sa vydáva zachrániť dievča? ľudstvo? seba? pred zlom a tak ako William Hurt a Jennifer Connelly nedostal rolu, v ktorej by sa predviedol. Will Smith je absolútne zbytočný. Potešia femme fatale Jessica Brown Findlay a Russell Crowe v úlohe záporáka, ktorému veríte každú hlavičku. Zjavne to mal byť romantický fantasy film s osudovosťou viditeľnou v každej minúte, no namiesto toho bolo cítiť tuctovosť, presladenosť a jednozmerné postavy. A takých tu už bolo. ()

sedm.1

Nádherná, dojemná, emočně velice silná, kýčovitá pohádka pro dospělé, kterou jsem si náramně užil, proslzel při tom pár kapesníčků a po dlouhé době jsem zas viděl film, při jehož konci jsem měl vážně úžasný pocit na duši. Ikdyž je tedy celá zápletka krapet dost krkolomná a v pár ohledech ne až tak důmyslně dotažená, zároveň ji mohu značit i za nápaditou, originální a velice působivou. Má i velice solidní tempo, prakticky pořád se něco děje, disponuje mnoha opravdu velice silnými scénami, dokonce se tu vyskytují i nějaké ty nečekané zvraty, ke konci pak film emočně doslova drtí, ale jelikož jde opravdu skoro až o tu pohádku, tak happy end nás samozřejmě nemine a já jsem za něj byl i upřímně šťastný. Herecky je to též paráda, Colin Farrell je zde velmi přesvědčivý a působivý, Russell Crowe trefně ďábelský a i ostatní herci se drží na úrovni, které nelze nic vytknout. Jinak zimní atmosféra Zimního příběhu je skvostná, zde si tvůrci zaslouží nemalé uznání a i hudební doprovod velmi vkusně napomáhá k tomu, aby si divák film skutečně užil. Winter´s Tale je tak zkrátka film, který ocení sice asi skutečně jen vyloženě cílové publikum, ale to vážně na maximum, a na mě osobně udělal velice silný a příjemný dojem, a já jsem upřímně spokojen. ()

Sajuska1991

Hrozně jsem se divila těm hodnocením, říkala jsem si že podle traileru to vypadá na krásný film ... Už se nedivím, je to vážně nesmyslný film se spoustou keců o světle ... Kýče, nesmyslnost ... Já, která brečím i u reklam, tak se mnou to ani nehlo ... ()

Seti

No, co na to říct? Spousta známých tváří v roztahaném valentinském kýči s přepáleným vizuálem, který nedrží moc pohromadě a chvílemi nedává ani moc smysl. Herci jsou však dostatečně sympatičtí nebo dostatečně hezcí, takže se na ně příjemně kouká a navíc je tam Kůň. Proto Winter's Tale jako jednohubka v momentech, kdy má vaše tvrďácké srdce slabší chvilku, nebo jen prostě chcete z někoho vymámit šuk, prochází.. ()

klukluka

Dětem bych to nepustil, na to tady bylo moc násilí a agrese. A dospělému bych to nedoporučil, protože to bylo moc pohádkové. Myslím si, že pokud by se tvůrci rozhodli pro pohádku, zbavili to vulgarismů a násilí, tak by s tím udělali štěstí. Ta žánrová nevyhraněnost ale nefunguje. ()

RockChick

Větší nesmyslnou fantasmagorii, která se na mě pokoušela ještě tasit s jakýmisi filozofickými moudry, jsem už dlouho neviděla! Až je mi líto velkých hereckých jmen, kteří se jí (pravděpodobně pod výhrůžkou, z finanční nouze nebo nevím, z jakého jiného důvodu) upsali. A pod celým tím na oko líbivým paskvilem je podepsaný uznávaný scenárista Akiva Goldsman!? Pláču podruhé. ()

KoRner

Nezmyselný dej s nezmyselnými postavami v absurdne neživom svete. Vôbec sa mi nepáči ako ľudia reagovali na lietajúceho koňa, alebo 150 ročného muža. Na to, že to malo dve hodiny je divné, že všetko je vysvetlené iba skratkovito a celá zápletka je detinská. Jedine Jessica Brown Findlay je fakt hrozne zlatá, Crowe dobrý záporák, ale čo nepochopím je Farrellov účes. Vážne to počas natáčania nikto nevidel?! ()

Lukoboss

Neuvěřitelně blbá a nudná sračka, která se jen tak nevidí. A ještě ke všemu je to příšerně dlouhý a táhne se to jak sopel. Ta jedna hvězda je za obsazení, i když teda vůbec nerozumím tomu, proč do toho tito herci šli. Asi jim dobře zaplatili, jinej důvod tam být nemůže. A o kvalitě taky svědčí to, že si film na sebe ani nevydělal. Fakt hrůza.. Jo a logiku v tom opravdu nehledejte, ta tam chybí úplně. ()

Loki_Six

"We are all connected. Each baby born carries a miracle inside. A unique purpose and that miracle is promised to one person and one person alone. We are voyagers set on a course towards destiny, to find the one person our miracle is meant for. But be warned: as we seek out the light, darkness gathers and the eternal contest between good and evil is not fought with great armies... But one life at a time." ()

macuzuz

"Máme na střeše koně? " Začalo to hezky, ale potom už to šlo z kopce. Příběh nedává smysl, postrádá logiku a hlavní myšlenka je podle mě ztvárněna špatným filmovým žánrem. Spousta věcí není objasněna. Opravdu nedoporučuji fanouškům logiky. Na druhou stranu ale... má to v sobě cosi kouzelného. ()

thorewi

Chapu, ze se kazdy na tento film muze divat jinak, ale jedna hvezda? Proc? Protoze to nedavalo smysl? No, nedavalo... Bohudik... Jedine co mi vadilo byly dialogy Russela a Willa a vlastne vyobrazeni andelu a demonu celkove. A vubec - opravdu Will Smith padl na takove dno, ze musi ve filmu hrat takove steky? Vim, ze je nejspise s Goldsmanem poji pratelstvi, ale toto neeee . Zpet k filmu - mozna by v tomto pripade pomohla delsi stopaz, aby se nam dostaly tyto bytosti trochu pod kuzi, ale i tak skvely zazitek - dostal jsem presne to, co jsem cekal (mozna i proto, ze jsem si pred tim precetl par negativnich nazoru a dokazal jsem se od nich oprostit). Jako uplny vrchol filmu beru hudbu - nic jineho jsem ale od Hanse Zimmera necekal. A samozřejmě Jessica Brown Findlay - tezke hodnotit, ostatni ji opravdu jen (ac zdatne) doplnovali. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)