Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Terezinka198

Velmi plytký příběh, který má zajímavé nápady a momenty, ale ty pohřbí hned vzápětí. Mohlo to být zajímavé dílko, ale nakonec se to stalo spíš vykrádačkou všeho, co už známe, a přílišným hraním si na city. Nevím, ty dvě hodiny trochu i uspávaly. Asi fakt nemám buňky na rádoby romantiku, byť mě zpočátku příběh bavil a zaujal. Slabé 2*. ()

Niki__Niki

Dvě hvězdičky za herecké výkony, atmosféru filmu a milostný příběh. Jinak slátanina co nedává smysl. Kouká se na to hezky, ale opravdu se z toho dalo vytřískat víc než toto. Jeden z nejhezčích trailerů, co vás ale naláká na úplně jiný film. ()

Caine

Příjemný film, který nemusí dávat úplně smysl - vždyť je to romantická fantasy! Nečekal jsem, že se mi to bude takhle líbit. Zajímavý alternativní svět. Nechal jsem se unášet příběhem a ani jsem nepotřeboval u toho nějak přemýšlet. Dal bych možná i pět hvězd, ale za ten příšerný "účes", co měl Colin na hlavě, to snad ani nejde. :-) A hvězd je tam i tak dost - Castor, Pollux, Capella... ()

Erik7595

Po druhom pozretí ma príbeh fakt chytil a film dojal, je to rozprávka pre dospelých o boji dobra a zla s kúzelnou romantickou linkou, skvelými hercami a pekným príbehom. Kašlať na hodnotenie ostatných, mne sa to páčilo ešte viac než poprvé. Takže z troch dávam na štyri hviezdičky. _________________Podľa tak rozporuplného ohodnotenia som sa vcelku obával a odkladal to pozretie už nejaký ten týždeň, ale keďže v tom hrajú moji obľúbenci Colin Farrel, Russel Crowe a Jennifer Connely, dal som tomu šancu. Dojmu sú veľmi rozporuplné, na jednej strane tu máme peknú vizuálnu stránku, zaujímavo vykreslenú romancu medzi Farrelom a Jessicou Brown Findley, ktorá funguje viac než dobre. Práve táto línia tvorí najlepšiu časť filmu, ktorej sa nedá uprieť zaujímavá rozprávková atmosféra, má to príjemný feeling, podporený zaujímavou hudbou a zimným prostredím New Yorku, takže táto časť filmu je tou najlepšou. Horšie to je s uchopením fantasy sveta, ktorému chýbajú pre diváka základné styčné body, chýbali mi v ňom základné pravidlá a množstvo vysvetlení. Celkovo pôsobí línia s Luciferom (vcelku divná voľba vybrať do tejto role Willa Smitha, ktorý mi tu ako jediný absolútne nesadol) a jeho pomocníkom Pearly-m Soames-om (škoda poriadne nevyužitého charakteru tejto postavy pre Crowa) tak nejak ako najslabší článok tohto filmu. Dovysvetliť viac skutočností vo filme, pôsobil by tento snímok kompaktnejšie, takto to je jeden veľký príbehový bordel, ktorý nedáva príliš zmysel. Ale inak škoda nevyužitého potenciálu, pretože celkovo to je pekný romantický fantasy film so zaujímavou myšlienkou. Z celkového pohľadu vo mne o málo prevládajú viac tie pozitívne pocity, než negatívne, takže dávam slušných 60%. ()

barrahir

Má to svý momenty, ale ten scénář je strašnej, dobrý obsazení obávám se jen díky známosti s Goldsmanem, ale předem to asi nikdo z herců nečetl. ()

Eterninox

Lehce fantastickou tragicky-osudovou romatiku rozhodně můžu (například Fontáně i po mnoha shlédnutích rád napálím 100%), a i Zimní příběh mě nejednou upřímně dojal. Kolik k tomu ale potřeboval vypravěčských nedomyšleností, těžkopádných příběhových vytáček a vyložených hloupostí, to se mi až něchtělo věřit. Navíc postavy, o které má diváku jít, jsou značně jednorozměrné, ač bohudík alespoň dobře obsazené a zajímavě zahrané (nejvíc mě asi nadchla Jessica Brown Findlay). Goldsman také předvádí vcelku pěknou práci se scénikou a střihem, a hudba příjemně podkresluje atmosféru, ale na ty všudypřítomné "světelné" efekty se koukalo hůř, než na účes Colina Farrella. Jsem si tudíž jistý, že s danou tématikou, rozpočtem, i hereckým talentem šlo udělat mnohem mnohem víc. 55% ()

Chundys

Možná je to až přehnané hodnocení, ale jak tady někteří píší, tak první část filmu, tedy až do té doby v minulosti byla perfektní a až na koně a ďábla bych neměl co vytknout a ta druhá už byla slabší! Bohužel tam byli také nějaké nelogické věci: Jako třeba jak mohla malá Willa ještě chodit když už jí bylo přes 100, pracovat a vůbec tak krásně mluvit! Jinak velice krásná hudba, skvělé obsazení a velice ale velice příjemná, milá a krásná Jessica Brown Findlay :-) ()

honelnik

Z traileru som čakal všeličo ale az takúto πčovinu teda nie. Slovo gýč používam prvýkrát v živote, pretože až do teraz mi nebolo celkom jasné čo všetko to obnáša. Obnáša to katastrofálneho Russell Crowa ďaleko za hranicou paródie, technickú zdatnosť režiserá spotov z TV Shoppingu a scenár čo sa s logikou vlastného vesmíru fakt nemôže chcieť trápiť. Tento film je tak sladučký, že ešte 2 týždne budem srať cukrovú vatu. Ak si chcete ušetriť 2 hodiny, odporúčam vytlačiť si do riti 2 tuby jesenky a zajesť to cukrovinkou Čierny Princ.Následná sračka bude adekvátna tomuto klenotu zlatej pokladnice svetovej kinematografie. Film je ideálny pre ženy na materskej, či inak od reality odtrhnute samice. ()

kijifa

Achjo, já se po traileru tak těšil a ono to dopadlo takhle. Nápad asi není úplně špatný, ale provedení mě moc nezaujalo a vlastně ani moc nebavilo. Spoustu věcí tu nikdo nevysvětlí, takže nevíte co se proč děje, ale nejhorší je, že vás to ani moc nezajímá. Neztotožnil jsem se s postavami a v ději jsem se lehce ztrácel. Jako celek film vůbec neklape a pro mě je velkým zklamáním. ()

Mlle

Nejsem dítě, toto je primárně dětský příběh bez jediného přesahu do světa dospělých, takže k němu jako dospělý se vším všudy sotva mohu zaujmout neomylně směrodatné stanovisko. Nicméně jako rodič bych nenašla důvod, proč takový příběh hlavně těm menším dětem, kterým může nejvíce vyhovovat, nepustit. Je dobré, že licituje téma smrti, času a lásky pro děti jednoduše srozumitelnou a stravitelnou formou. Jestli i takovou, která dokáže zaujmout, to raději ponechávám bez posouzení. ()

Matli

Namlsanej trailerem a přišlo menší zklamání. Určitě dobrej potenciál, ale něco, co by mě během filmu drželo na živu tam chybělo a to jsem se snažil. Každopádně zajímavej snímek a výbornej Russell Crowe. Colin Farrell mi zase do tak vysládlý role neseděl a Will Smith byl milé překvapení (dlouho jsem ho nikde neviděl). 62% ()

Mikyska

"Kůň, co je vlastně pes a má křídla" Tak jako čumíte na tuhle větu, tak budete čumět na film. Asi zítra vyrážím do knihkupectví a jdu si koupit tu knihu, podle které to bylo natočené - abych pochopila. Nebo možná radši ani ne, protože bych zase měla chuť jet vrazit filmařům do Hollywoodu, že zprznili další skvělé dílo ... Nechápu kreténský účes Colina? :O Will Smith, ať ho miluju jak chci, tak do téhle role mi prostě neseděl, a to samé Russell Crowe. SPOILER: To nejlepší z filmu, Jessica Brown Findlay, zabili v půlce filmu. Potom jsme čekali, co z toho vyleze, jaký promyšlený super konec to bude mít .... a vono všichni při titulkách nakonec seděli v sále a čekali, že tam prostě bude ten dodatek, který vše vysvětlí. Asi zájem vyššího dobra mi není znám. ()

Ombak▼Penari

Šel jsem na film s tím, že to bude nejspíš propadák (četl jsem recenze) a přeslazená kýčovitá romantika, ale na Valentýna jsem na romanťárnu po hodně dlouhé době prostě zase dostal chuť, to tak někdy bývá. S tímto jsem se na film vypravil a byl jsem kupodivu velmi překvapen, jakého milého pokoukání se mi nakonec dostalo. Ono si to opravdu s logikou netyká ani nevyká, jen občas oniká, ale že by to bylo tak do očí bijící? Herecké výkony? Krom skutečně hrozného dialektu Russella Crowea, divného Willa Smithe a praštěného účesu Colina Farrella jsem nezaznamenal ani tady nic příšerného. A kýčovité záběry, přeslazený děj, cukrkandlové dialogy a emoční průjem všech zúčastněných? Víte, když sedíte v setmělém sále a držíte svou drahou polovičku v náručí, tak jim to slupnete i s navijákem, že vám ani nebude stačit kapesník ;) ()

Mbeast

Já vám nevím, předevčírem měl film 56%, to je až moc kruté. Jasně, je to prvoplánovka, hraje na city, je to takové vyumělkované. Ale. Asi se mi to líbilo, hezcí herci :P, hezké prostředí, hezký příběh. Ach. Asi jsem zněhnul, že chodím na takové slaďárny. Chci dát 3*, ty mi přijdou přiměřené, ale protože nemám rád podhodnocené filmy (viz. Max Payne). Takže dáme pěkné, nezasloužené, čtyři hvězdičky. Akorát ten kůň patří do salámu. ()

Anduril

Ach ďalší romantický film, ktorému som nemohol odolať. Asi nejako mäknem, pretože som naozaj rád, že som ho videl. Dej mi vôbec pripadal naozaj trocha zmätený, ale na konci všetko dávalo zmysel. Príbeh bol veľmi pekný a duchaplný, romantiky tam bolo až až, ale bola úplne prirodzená a uveriteľná. Takže čo už narobíme. Vyzuál a efekty s koňom boli sympatické, aj keď občas vtipné (ešteže si nikto nevšimol lietajúceho koňa nad New Yorkom). Herci podali proste skvelý výkon. Najviac ma prekvapila Jessica Brown Findlay. Colin, Russel a taktiež, aj keď iba chvíľkovo, Will Smith (Lucifer? až moc seriózna rola na neho, ale aj tu si vychutnal trochu komického vystupovania) sa tiež nenechali zahanbiť a ich výkon ma kúsok dojal (v pozitívnom zmysle). Až na jednu posteľovú scénu (asi je to už naozaj nutnosť v každom terajšom filme) z neho sála naozajstná čistá a nevinná láska. Nuž ešte raz to napíšem... som rád, že som ho videl. Odporúčam ho pozerať dušiam s citom pre romantiku a mladým nad 15 rokov. ()

burton

Výborná pohádka, pro mě pětihvězdičková. Zlo je tu s námi stále: hloupé, čím hloupější, tím krutější a nesmyslnější. Naproti tomu zloděj může být dobrý člověk, není - li hloupý. A Colin v této pohádce hloupý není, narozdíl od skvělého! Russella. Pohádka je krásná, klidná, napínavá, magická, tajemná, citlivá, vtipná, není z nejjednodušších.... Užila jsem si jí! PS: Viděla jsem už hodně pohádkových koníků, ale tenhle je nejlepší! Supr křídla! ()

GOREGASM

Pohádkový příběh neurazí, i když hranice pohádkové naivity se otřásá v základech. Hmatatelnější tón celému vyprávění dává naštěstí výýýborný padouch, který (jakoby) z jiného světa vypadl, kterého si Russell Crowe viditelně užívá a jeho rozmluvy s Luciferem (zajímavě obsazený Willem Smithem) patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabídne. Ústřední dvojice, Collin Farrell a nádherná Jessica Brown Findlay (kdo kdy pronesl, že v Anglii jsou samé škaredice ?;-)?), funguje na výbornou a zejména mladá herečka dokáže přirozeně zhypnotizovat. Winter´s Tale vyzařuje veškeré znaky kýče, ale díky výše zmíněného, snesitelného kýče. 60% ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)