poster

Nadějné vyhlídky

 • Velká Británie

  Great Expectations

 • Slovensko

  Veľké nádeje

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2012, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • asinus
  **

  Mike Newell se chtěl po rychlokvašeném Princi z Persie spravit na domácí literární veleklasice a dokázal, že už neumí. Asi stopadesáté audiovizuální zpracování Dickensových Nadějných vyhlídek ničím nezaujme a po dramaturgicky solidním úvodu tolik spěchá se všemi důležitými momenty předlohy, že nestihne s řádným dopadem konstruovat žádný z nich. S delší stopáží by to mohla být paradoxně menší nuda, nicméně v sterilním podání sedmdesátiletého pána režiséra by to zas tak velká výhra nebyla. Ať dělají herci cokoliv (Jeremy Irvine jediný skoro nic, jeho mladší bratr Toby ho za pár let trumfne a Holliday Grainger s ostatními jsou přesní), kapku emocí by z toho divák nevyždímal. Chybí správné načasování, rytmus a cokoliv, čeho by se dalo chytit, co by utkvělo v paměti. Jediným pozitivem je herecký návrat Ralpha Fiennese, který se vzpěračskou zarputilostí posílá všechny své scény o dvě patra výš.(24.1.2013)

 • gogo76
  ***

  Už niekoľkokrát zfilmovaný román nejako nevie nájsť cestu k divákovi. Neviem či je to tým anglickým nevyspytateľným počasím, ale i toto spracovanie je akési chladné a chýbajú mu emócie. R. Fiennes sa snaží, rovnako ostatní, ale réžia i celé spracovanie je iba priemerné a diváka nedokáže strhnúť. Najlepšie funguje úvod, kde sa stretáva chlapec a zločinec, ale potom to už iba chladne odsledujete . Je to škoda, pretože Dickensova kniha je výborná, len to chce správneho režiséra. Než som to videl, tak som si myslel, že Mike Newell by ním mohol byť. 60%.(8.9.2013)

 • dr.fish
  ***

  Bohužel ač velké téma, velcí herci i krasavci v rolích teenagerů, tvůrcům se nepodařilo vytvořit souvislý obraz doby a strhnout diváka do svých sítí. Příběh je dosti silný na to, abych chvílemi i zatajoval dech, ale nějak to nepřišlo. Jeremy Irvine je zkrátka slizoun a Holliday Grainger není krásná ani zajímavá. Pak je to předem prohraný boj, který nezachrání ani herecká esa Fiennes, Coltrane a H.B. Carter. Smůla.60%(24.6.2013)

 • sidonka
  ***

  Jsem romantik a tak především zdůrazňuju, že kvalitní slaďárnu bych si po dlouhé době docela ráda dala. Leč již delší dobu se mi na žádnou nedaří narazit. Nečekám že by současný Hollywood a spol. natočil látku jednoho z největších romanopisců jinak než jako kostýmní povrchní podívanou, minimálně lepší atmosféru bych však uvítala. Film má ponuré černé barvy, polorozpadnutý zámek a opentlenou Estellu, ale tajemná krása tomu všemu pořád nějak chybí. Ačkoli se scénárista opírá o vrcholný román realisty Ch.Dickense, kde jde mimo jiné o napadání pokrytecké středostavovské morálky a odsouzení nespravedlivé justice, v knize jsou navíc dobře psychologicky vykreslené postavy, na plátně je z toho všeho akorát tak místy rozteklá, nepříjemně ulepená, laciná zmrzlina. Z toho všeho co současná tvorba v kinech nabízí dávám 3 hvězdičky především z úcty k dávno napsané a jak se tak říká stále aktuální předloze.(30.1.2013)

 • Shaqualyck
  ****

  Chudoba cti netratí, peníze kazí charakter, pýcha předchází pád, atd., atd. Prostě Dickens, no. Zvláštní vztahový propletenec na pozadí sociální sondáže napříč společenskými vrstvami. Vcelku standardní adaptace, Newell nepřekvapil. Nicméně, výprava je přepychová, takřka encyklopedická, film působí velmi autenticky, vůbec ne strojeně nebo teatrálně. Dialogy nešustí papírem, postavy jsou živé a nechovají se jak figurky z Člověče, nezlob se. Celé to navíc podpírají tři mocné pilíře Fiennes, Coltrane a Bonham Carter.(31.1.2013)

 • - Dospělého Pipa hraje Jeremy Irvine, malého Pipa jeho mladší bratr Toby. (DivX)

 • - Role slečny Havisham (Helena Bonham Carter) byla nabídnuta i Meryl Streep, ta ji však musela odmítnout kvůli práci na jiných projektech. (272827)

 • - Helena Bonham Carter nosila po celou dobu natáčení jen jednu botu, protože přesně tak slečnu Havisham popsal sám Dickens. (DivX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace