Nadějné vyhlídky

Great Expectations

Veľké nádeje

Velká Británie / USA, 2012, 128 min

Už niekoľkokrát zfilmovaný román nejako nevie nájsť cestu k divákovi. Neviem či je to tým anglickým nevyspytateľným počasím, ale i toto spracovanie je akési chladné a chýbajú mu emócie. R. Fiennes sa snaží, rovnako ostatní, ale réžia i celé spracovanie je iba priemerné a diváka nedokáže strhnúť. Najlepšie funguje úvod, kde sa stretáva chlapec a zločinec, ale potom to už iba chladne odsledujete . Je to škoda, pretože Dickensova kniha je výborná, len to chce správneho režiséra. Než som to videl, tak som si myslel, že Mike Newell by ním mohol byť. 60%.(8.9.2013)

Za všetko vlastne môže slečna Havishamová. Za jedno ľadové srdce a za jedno skoro zlomené. Vďaka bohu, že si to Charles na konci príbehu rozmyslel, lebo by to bol celkom depresívny príbeh, ktorý mňa osobne bavil predovšetkým v druhej polovici. Výprava výborná, s hercami spokojnosť, krásna hudba a dokonalá Helena, za ktorú prihadzujem jednu hviezdu.(26.6.2016)

Bohužel ač velké téma, velcí herci i krasavci v rolích teenagerů, tvůrcům se nepodařilo vytvořit souvislý obraz doby a strhnout diváka do svých sítí. Příběh je dosti silný na to, abych chvílemi i zatajoval dech, ale nějak to nepřišlo. Jeremy Irvine je zkrátka slizoun a Holliday Grainger není krásná ani zajímavá. Pak je to předem prohraný boj, který nezachrání ani herecká esa Fiennes, Coltrane a H.B. Carter. Smůla.60%(24.6.2013)

Další adaptace Dickensovy předlohy se nijak zvlášť nepovedla. Výborná je výprava (či na ni navazující práce trikařů) a kostýmy, z hereckých výkonů zaujmou snad všichni dospělí herci ve vedlejších rolích. Přijde mi, že scenárista ani režisér nenašli k látce vlastní klíč, takže to nakonec vypadá jen jako rutinní převyprávění románu.(21.7.2016)

• Kryton

Pohádka o chudém kováři, který se vydal do světa za štěstím a láskou. Budu citovat velkého klasika Arnolda Jidáše Rimmera: "To byla taková slátanina, že se moje zadnice neskutečně oprudila." Přes dvě hodiny neuvěřitelné tlachající nudy a vaty. Jediné plus je výkon Helenky (Vondráčkové!), která potvory a hnusný ženský bude hrát navěky. Zbytek ansámblu skýtá skvělá jména, ale tolik nudy a nezáživného plkání je na mě moc. Hodnocení OST: Nevýrazná a nudná stejně jako celý film.(11.6.2013)