poster

Nadějné vyhlídky

 • Velká Británie

  Great Expectations

 • Slovensko

  Veľké nádeje

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2012, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ****

  Na premiéru jsem se nachomýtl víceméně náhodně, a tedy bez jakýchkoli vyhlídek, neřkuli nadějných... pomalejší začátek diváka poměrně důkladně seznámí s charaktery postav a samotným nitrem hrdinů; druhá polovina se již nese ve svižnějším tempu plném zajímavých dějových zvratů a doplnění poloviny první... Newell úctyhodně přenesl Dickensův rukopis na plátno a vybral si k tomu i celkem vhodné tváře, jen ta ústřední dvojice si nějak mé sympatie celou dobu ne a ne získat.... byť nemám srovnání s předchozími adaptacemi, toto zmapování realistického procitnutí z romantismu a vykreslení skutečných dobových podmínek shledávám i díky precizní výpravě poměrně povedeným. 80%(25.1.2013)

 • Maq
  **

  Záleží, jak máte rádi románovou klasiku, či přímo Dickense. Konzervativní, pietní pojetí. Což je mi asi sympatičtější, než pokusy staré předlohy nějak "aktualizovat". Hezká výprava.(3.8.2013)

 • Kryton
  *

  Pohádka o chudém kováři, který se vydal do světa za štěstím a láskou. Budu citovat velkého klasika Arnolda Jidáše Rimmera: "To byla taková slátanina, že se moje zadnice neskutečně oprudila." Přes dvě hodiny neuvěřitelné tlachající nudy a vaty. Jediné plus je výkon Helenky (Vondráčkové!), která potvory a hnusný ženský bude hrát navěky. Zbytek ansámblu skýtá skvělá jména, ale tolik nudy a nezáživného plkání je na mě moc. Hodnocení OST: Nevýrazná a nudná stejně jako celý film.(11.6.2013)

 • MartinezZ
  **

  Příliš moderně teploušská nuda. ~ Proč museli všichni mladí muži vypadat a chovat se jak přiteplelí metrosexuálové v téhle době, proboha??? Stejně tak Helenka mi přijde, že hraje jen potrhlé bláznivky a všude je tak v podstatě stejná. Jinak, pakli-že bych se měl rozhodovat, zda předlohu na základě požitku z filmu číst, tak raději ne a budu nadále žít v blahém nevědomí. ~ Tohle se totiž fakt moc nepovedlo. ~ 1,5*(29.5.2013)

 • Terva
  ***

  Vypadalo to nadějně, ale moc mě to neohromilo a možná ani neoslovilo. Jeremy Irvine je jen průměr.(25.7.2013)

 • - Dospělého Pipa hraje Jeremy Irvine, malého Pipa jeho mladší bratr Toby. (DivX)

 • - Helena Bonham Carter nosila po celou dobu natáčení jen jednu botu, protože přesně tak slečnu Havisham popsal sám Dickens. (DivX)

 • - Většina filmových i televizních adaptací „Nadějných vyhlídek“ měla premiéru v období Vánoc. (DivX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace