Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

femme fatale

Zbytečnost tohoto filmu mi přijde nepopsatelná, proto se ani nebudu rozepisovat. Dvě ** pouze za Emily Blunt, která zachraňuje, co se dá, jenom díky svému hereckému nadání (i když v tomto filmu, nebylo co hrát, díky opravdu děravému scénáři). ()

Lukoboss

Já vlastně moc nevím, co chtěli tvůrci natočit. Jakej styl filmu to má být? Začíná to jako komedie s prvkama romance, jasný, to je i v popisu, takže se to dalo čekat, ale najednou to přejde ve vztahový drama, kde se jakákoliv zábava vytrácí, aby se to na konci (ale jako fakt v závěru) zase vrátilo k nějakýmu tomu humoru. Možná by tomu totiž prospělo zkrácení, protože přes dvě hodiny je na tento snímek moc. Ukrojit tak 20-30 minut dramatu a mohla to být slušná oddychová podívaná. E. Blunt mám rád, umí zahrát a je pěkná, takže tady OK. Naproti tomu J. Segel má obvykle problémy se vymanit ze své HIMYM role, nicméně musím uznat, že tady to zvládl slušně. Takže kolem a kolem je to průměrná romantika, na kterou možná jednou za čas narazíte v TV. ()

Wicky

Škoda těch skvělých dvou hlavních herců v téhle šaškárně od packala Nicholase Stollera. Děj až utahaně nudný a vtipné momenty aby člověk pohledal. Kopačky byly fajn, Dostan ho tam taky, ale tohle je ztěch tří Stollerových filmů nejhorší. Další film už prosím NE Nicholasi. 30% ()

zencitizen

Zatím nejpodivnější Stoller. Film osciluje mezi trapnými fóry, podivnými WTF momenty (fake orgasm, zmrzlý palec, proslov kamaráda alkoholika na "druhé svatbě") a mezi mrazivě přesně popsanými vztahovými a životními peripetiemi. Taky film chytne dech až poměrně pozdě, hodně za druhou půlkou. Nakonec vše ukončí podivné happy end klišé, ale něco z filmu hluboko zůstane. Emily Blunt třeskutě a nepříjemně přehárává, ale nakonec se to usadí. Zvláštní, nejednoznačný mix. ()

dopita

Pohodová a neurážející odechovka s mými velmi oblíbenými herci v titulních rolích. Bohužel film by potřeboval razantně zkrátit. Dvě hodiny jsou na řídkou zápletku přespříliš. ()

bloodline

Čo napísať o filme, ktorý vám všetko vyklopí už len svojim názvom (originálnym)? Toľko peňazí a nikoho nevie napadnúť zmysluplnejšie pomenovanie? Ach jaj... Žánrovej tuctovke vychádzal aspoň pokus o humor, ožiaril sympatickou Emily Blunt a navodil citové potešenie dojemným koncom. Ale zajtra si už na nič nespomeniete... 2 a 1/2* ()

vander19

Veľmi podpriemerná romantická komédia. Ak sa to vôbec dalo nazvať komédiou. Srandy málo, dej nudný proste ako by povedali ČT športový komentátory pri priemernom futbale :NUDA, NUDA, ŠEĎ, ŠEĎ...Pohľad v očiach a hlavne smiech Emily Blunt mi prišiel ako keby bola šialená a Jasona Segela každú chvílu zabije. Apropo Jason Segel, si myslím, že tento chlapík ma na viac ako len na takéto prihlúple komédie... ()

jasiska

Veľmi podarená a milá záležitosť. Hlavní hrdinovia spolu super fungovali - naprekvapenie Jason Segel a Emily Blunt majú spolu parádnu chémiu. Sestra v podaní Alison Brie bola tiež úžasná. Najmä si však myslím, že film mal dosť inteligentnú dejovú líniu. Hlavný pár riešil reálne problémy a takým spôsobom, že sme videli, že sú racionálni dospelí. Navyše musím dať major props scenáristom za búranie rodových stereotypov - muž sa sťahoval kvôli ženinej práci, muž chystal svadbu, žena žiadala o ruku, film nekončil tak, že muž sa prišiel ospravedlniť nejkým veľkým gestom ani nič podobné. Proste musím zhrnúť, že hoci to bola romantická komédia, vôbec som nemala cukor až za ušami, veľmi som sa pobavila a po pozretí sa necítim vinne za to, že sa mi film páčil. ()

lucijelucije

Dlouho jsem odolávala tomuhle pokušení a nakonec musím říct, že tahle komedie je velice vtipná, milá, romantická i dramatická =) Bez kýčoidních scén by to nešlo, ale i tak dobrá věc. ()

Tomyfrok

Konečně jsem se po zrušení české premiéry dočkal dalšího snímku s oblíbenou Emily Blunt, roztomilou Alison Brie (především Annie v Community) a pro mě neutrálním Jasonem Segelem (How I Met Your Mother). Jenže když se na něco hodně a dlouho těšíte, zvlášť po zrušení premiéry, samo o sobě to zajistí jistou míru despektu. The Five-Year Engagement je další z romantických komedií, která po celkovém rozebrání opět nevyčnívá z klasického schématu tohoto filmového žánru a jen se snaží přijít s neotřelým příběhem, který však vyjde asi tak jednou z deseti případů. Velmi trefně to níže vyjádřil pisatel CheGuevara. Film je zbytečně dlouhý a trpí nadbytkem prázdných scén a vlastně i některými hloupými postavami. Emily Blunt, která mě letos tak příjemně překvapila v Lovu lososů v Jemenu zde nepředvádí vůbec nic navíc a Jason Segel je prostě zase jen on. Neříkám, párkrát jsem se opravdu od plic zasmál ("Asi jako když děti koukají na Popelku nebo Sněhurku a říkaj si: Jo, tu bych píchal."), ale to je prostě málo. Spousta kýčů, mnoho přehrávání a jen ono profkláklé hollywoodské vyústění, které mě třeba opět trochu zatahalo za palce, ale jinak žádná velká zábava. (45 %) ()

Ollie235

Úplně špatné to není, ale rozhodně to není film, který by utáhl dvouhodinovou stopáž. Některé scény jsou natažené až to bolí a přibližně po půlce jsem zoufale vyhlížel konec. Na druhou stranu se mi líbilo herecké složení, kde především Segel a Emily Blunt vytvořili výbornou dvojici. Příště přidat více humoru, zkrátit o půl hodiny a můžeme se bavit o dobré romantické komedii. ()

sona123

Romantika, a jak krásná!!! Nádhera. Vtipné momenty tu byly, ale takové ty, že se čeká, že se zasmějeme, ale ono to k popukání není. Ale to neva. Dvojice je bezva, docela k sobě pasují, jsou milí, tápou, schází se rozchází...Jen ale přemýšlím, odkud se vzal obrázek z plakátu, protože ve filmu jsem ho neviděla. ()

AndieSpark

Film jsem viděla včera v kině a musím uznat, že jsem se dlouho tak moc u žádného filmu nepobavila. Super oddychová romatická komedie na večer (: Pravda je , že londýnská atmosféra mi na zážitku z filmu přidala hodně. Mimochodem Jason Segel (alias Marshall) si mě opět získal ! ()

Illy

Natahované bývají snad všechny apatowky. Ovšem herci i povedené dialogy tahají tento film z průměru, což jak koukám na okolní hodnocení, chápu opět jenom já. Tedy skoro jenom já. Skoro jako vždycky.... ()

Lou_DLy

čtyři pohřby a jedna svatba. chvílema to není zrovna hřejivý, ale Michigan v tom je nevinně. první půlka se mi zdála víc fajn než ta druhá, herecky zmáklý pěkně, ale občas to je už trochu dost čuňácký co? :) ()

JK-Stinger

Bylo by to moc pěkné, kdyby ten příběh nebyl natahovaný jak kšandy na hrochovi. Dvě hodiny na tenhle typ filmu je hrozně moc a nejde se vyvarovat hluchých a nudných pasáží. Koukatelné jistě ano, víckrát ale rozhodně ne. ()