poster

Kód Enigmy

 • anglický

  The Imitation Game

 • slovenský

  Kód Enigmy

Válečný / Životopisný / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 2014, 109 min

Externí recenze k filmu (14)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Tvůrci nestaví Alana Turinga do polohy novodobého mučedníka, ale pouze napravují staré křivdy. Způsobem, který si vás získá, protože mu nechybí vtip, empatie i řemeslná preciznost ve všech složkách. Včetně té herecké, kde Benedict Cumberbatch „sherlockovskou“ šarži obohacuje o mnohem jemnější…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Čo je podstatné, film exceluje v inej disciplíne. V práci s divákom. Vie zaujať od prvých chvíľ, vtiahnuť do deja a nenásilne poukázať na všetky podstatné veci v Turingovej práci i osobnom živote. Stotožniť sa s hrdinom, aj keď je svojský, nie je vôbec problém." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Ideální pro diváky, kteří chtějí sledovat působivý a spíše “ukecaný” film s atmosférou války, avšak nestojí o pohled na zkrvavené pahýly v blátivých zákopech. Velmi slušně zpracované a brilantně zahrané, zároveň připomínající smutný fakt, že ani vědomí, že člověk napomohl ukončení druhé světové, mu…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Martin Wrobel) *****

  "The Imitation Game je po režisérské stránce bezchybně zvládnutá filmařina, silná v klíčových momentech, emotivní ve vypjatých scénách a vypravěčsky dostatečně zajímavá, aby nedala divákovi ani chvilku oddychnout, a to vše bez zbytečné glorifikace nebo nánosu patosu." (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Dôraznejšie mohol zaznieť aj apel adresovaný súčasnosti v súvislosti s prenasledovaním „inakosti“, nech má akúkoľvek podobu, u nás v predreferendovom období obzvlášť aktuálny. Vnímavý divák si určite tieto silné témy vyselektuje, ale mnohým nesporne postačí štandardne, filmársky profesionálne…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Kód Enigmy není nijak výjimečný a rozhodně není bez chyb, je ale slušně vyváženým a umě realizovaným produktem, v němž většina jeho složek sedí hezky pohromadě, přičemž žádná z nich není principielně špatně – přesto je však na výsledku znát, že mohl být ještě lepší." (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) *****

  "Snímek je řemeslně výborný, vypravěčský zajímavý a své řekne bez zbytečného patosu. Obrovským plusem je historická přesnost (až na jednu drobnost v závěru) a autentičnost, kdy se dobové záběry střídají s filmovými, vše působí velmi plynule a přirozeně do nejmenších detailů. Stejně tak svůj účel…" (více)

 • Kultura21.cz (Radka Mothejzíková)

  "Děj filmu je postaven na plynule se prolínající retrospektivě z různých období Turingova života. Divákovi je citlivě předkládána geneze příběhu nadaného chlapce s homosexuální orientací, který, ačkoliv je schopen rozluštit složité matematické rébusy, s tím svým velkým tajemstvím si příliš poradit…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Vše pak korunují herecké výkony všech zúčastněných, zejména pak Benedicta Cumberbatche. Ten se musel poprat hlavně s tím, aby nehrál jen trochu sociopatičtější variantu génia Holmese, což se mu, myslím, podařilo. Jedná se o výborně zpracovaný silný příběh. Vše funguje, jak má – doporučuji všem,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) ****

  "Navození napětí zůstává čistě v badatelské rovině, kdy se těšíme z Turingových objevů, ale představa, jak šifrovací přístroj vyhrává válku, se s viděným na plátně spojuje jen velmi obtížně. Nejedná se však o výtku ale naopak o velmi povedený režisérský záměr, který nás nutí vidět realitu očima…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) *****

  "Osobně si nevzpomínám na životopis, který bych potřeboval nebo byť jen chtěl vidět znovu. A je vlastně úplně jedno, jestli se snažil jet chronologicky nebo klamal tělem a přeskakoval z flashbacků do flashforwardů. Jakmile jednou životní příběh absolvujete, cítíte se nasyceni. Kód Enigmy je ale plný…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "Kód Enigmy je existenciální studií zvláštní, ale zásadní archetypální osobnosti, s historickými událostmi na pozadí, s nádechem jemného britského humoru. Je stylisticky velmi slušně natočeným, emocionálně silným a dojemným příběhem, navenek se tvářícím jako klasické hrdinské drama, uvnitř však…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Stylové historické drama o životě jednoho z nejdůležitějších matematiků minulého století. Potenciál byl sice ještě o něco větší a úklony k popularizaci života vědce stály film několik zavádějících úkroků bokem, avšak i tak se jedná o parádní dobovou sondu do britské snahy prolomit německou…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jaroslav Kejzlar) ****

  "Sázkou na jistotu je i obsazení Benedicta Cumberbatche do hlavní role. Výkon předvádí jistě skvělý, ale po ztvárněních Hawkinga (2004) nebo sociopatického Sherlocka Holmese (probíhající seriál Sherlock) začíná být jeho obličej už krapet okoukanější pro postavu dalšího génia. Osvěžující je ovšem…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace