Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

flawi.f

U plastelínových animáků vždy obdivuji tu ohromnou práci, která za vznikem stojí a smysl pro detail, nejinak je to mu u Wallace&Gromita. Městečko, postavy, ta nejposlednější mrkvička je vytvořena s nevídanou precizností, že je radost se na film dívat. Příběh mohl být na můj vkus o něco vtipnější a klidně i ulítlejší, ale i přesto je plný originálních a neotřelých nápadů - paruka z cukrové vaty byla geniální :-) Vrcholem plastelínových filmů u mě stále zůstává Mary a Max, ale W&G je dalším solidním zástupcem tohoto žánru a jeho sledování si každý divák rozhodně užije....Políbíte mi artyčok? :-) ()

Ryuuhei

Od Wallace a Gromita jsem dosud nic jiného neviděl, poznávám pouze styl spojený s modelínovou animací. Popravdě mě začátek nějak nenadchl a byl jsem zvědavý, jestli nepůjde jen o ztřeštěnou pohádku bez duše - a kupodivu nešlo. Byla tam hromada narážek, které pochopí jen dospělé publikum, hravosti se slovy i situacemi a samozřejmě i parodie. Konkrétně ta na King Konga ke konci mě přímo nadchla, neboť jsem si před samotnými scénami říkal, že na tu střechu zkrátka musí ten králík vylézt a že tam musí být ta letadla - bylo tam všechno, jenom pojato s velkým nadhledem a humorem. Nebudu to tady nějak přehodnocovat, snímek si v hlavě asi moc dlouho nezachovám, ale po počátečních otázkách, co na tom může být tak dobrého, nakonec nezklamal. P. S.: Když se paradoxně stane nejlepší postavou ta, která za celou dobu ani jednou nepromluví (Gromit), je co říct! /// Viděno na Nova Cinema s českým dabingem. ()

Nihlathak

Další počin od Parka, další neobyčejný modelíňák! Svižnost, svěžest a originalita humoru, postav a celkového vzezření bere dech! Wallace s Gromitem mají svoji firmičku na zastavení nezvaných zahradních škůdců, kteří komplikují životy všem zahrádkářům, a nic by s nimi nesvedl asi ani všeuměl Přemek Podlaha. Celé městečko se navíc chystá na tradiční zahrádkářskou soutěž o zlatou mrkvičku. Situaci ovšem komplikuje starodávná příšera Králíkodlak, na nějž si naše dvojice musí posvítit. Jen není všechno takové, jak se na první pohled zdá... Prokletí Králíkodlaka je dozajista jeden z nejinteligentnějších animáků, z něhož srší chytrý britský humor ostrý jako břitva s typovými postavami (zvlášť kněz!) Vřele doporučuju všem. ()

tomxxx

Na celém filmu je určitě nejúžasnější animace všech malých králíčků, kde každý má svůj osobitý charakter. ()

kurcatovium

Jak jsem k těmhle uplácaným panákům přistupoval s despektem, tak jsem nakonec byl velice mile překvapen. Vynikající humor a spousta narážek na různé filmové trháky. A taky levitující zajíci. ()

pytlik...

Páč se vždycky líp kritizuje než chválí, napíšu, co se mi na filmu moc nelíbilo: za prvé moc akce a za druhé na mě animace Wallaceho s výrazně pohybujícími se ústy působí poněkud depresivně. Naopak Gromit se mi líbí, podle svých nehybných ksichtíků a stoického chování musel studovat filosofii minimálně na Harvardu, to mi nikdo nevymluví. ()

venison

Suchý humor, příběh více než jen přitažený za vlasy a dva koumáci Wallace a Gromit = príma pokoukáníčko :-) ()

Phietros

Wallace a Gromit bodují na plné čáře! Tohle se povedlo, ani chvíli nenudilo a i dospěláka přinutilo koukat dál jak se vše vyřeší. Líbil se mi jejich vychytaný dům s alarmy na všechny sousedy. Wallace jako vynálezce se slabostí pro sýr, který mu kontroluje Gromit byl vtipný. Příběh nenudí, je tak akorát strašidelný pro malé publikum. Králíci, kteří pustoší před velkou soutěží všem úrodu jsou chytáni naší dvojicí, která se stará o pořádek ve vesnici jako rychlá bezpečností rota. Jenže po přepadení kostela všichni zjistí, že se jedná o králíkodlaka a začíná velké vyšetřování a ohromná pohroma pro všechny. 80% ()

dANo

Nick Park a jeho úžasná dvojica W&G nesklamali ani v celovečernom filme... je to ozaj výborné a hlavne zábavné! ()

Master19

Jak to u Nicka Parka bývá, všechno je vychytané do nejmenších detailů. Příběh je vynikající, ale stejně mě u Wallace a Gromita vždycky nejvíce dostanou drobné vychytávky ve stylu anglického humoru - palice na tlustého Wallace, který neproleze dírou ve stropě; králík, kterého si dá Victor na hlavu místo svého "ToPay"; farář zahánějící monstrum dvěma okurkami atd... atd... No, ale naprosto geniální je jako vždy Gromitova mimika. 6/5 - bez diskuze. :-) ()

Petr23

Wallace a Gromita mám hrozně rád, a když jsem se dozvěděl že vyšel na stříbrném plátnu byl jsem nadšený. A musím říct že po prvotných obavách aby nebyl film nudný, protože proti normálnímu dílu je to přece jenom rozdíl, jsem vůbec nebyl zklamán. Film nepostrádá vtipnost, svižnost a dokonce akční zpát. Jední slovem - režisér Nick Park RULEZ! ()

Mihail123

Totálny masaker. Animák prepchatý vtipmi a narážkami na všetky možné filmy (King Kong). Plastelína ukázala, že aj bez digit. technológií sa da vyrobiť technologicky vynikajúci celovečerný film. Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl. ()

hroubek

Pamatuji si jak jsem na tenhle snímek šel do kina plný očekávání a se spoustou nevědomosti.V té době jsem neviděl žádný z filmečku ty přišly až poté.Jediné co jsem zatím viděl byl Slepičí úlet, který mě dostal.A po skončení filmu jsem jasně a zřetelně věděl, že jsem viděl fakt suprový film a že ho určitě uvidím ještě víckrát.Samotný začátek vypadá jak z akčního filmu, protože je propracovaný na sekundu vteřiny.A pak je to kolotoč zvratu,šílených nápadu a nádherné ztvárnění King Konga nevyjímaje.Ale ta scéna s letadélky pro mě vítězí na plné čáře.Nádherně odvedená práce a klidně další celovečerák. ()

VanTom

V celovečerní podobě Wallace & Gromita dotahuje Nick Park formální stylizaci v rámci klasické žánrové kinematografie (tentokrát "vykrádá" / adoruje staré monstr-horory) na samou hranu. Brilantní ruční animace ohromí dokonalou plynulostí a vtahujícími nájezdy kamery v miniaturách městečka, humor se vytasí s pár skvělými hláškami či narážkami a vyprávění tradičně zakončí velkolepá akční naháněčka. Něco málo mi však chybělo u postav, které v ulítlé story nepřekročily hranice jednorozměrných figurek. ()

cross

Vynikající! Dokonale vyvážená směsice žánrů (dokonalá akce, fantastický motiv, hromada vyloženě horrorových scén, pořádná špetka parodie a obrovská hromada vtipů a různých vychytávek... a jako třešnička trocha romance:), nadlidsky perfektní animace a scénáristického i tvůrčího umu! Kdybych neviděl, neuvěřím.... ()

V.Silver

Musím říct, že takto inteligentní a přitom velice milý a přístupný "animák" bez prakticky jediného nudného okamžiku není snadné najít. Moje nejoblíbenější scéna je bezpochyby "dogfight" (což má v angličtině krásný dvojsmysl, bohužel do češtiny nepřeložitelný podobným způsobem), i když perfektními a do detailu propracovanými gagy a scénkami je nabitý celý film. 100% ()

mcleod

Příběhy vynálezce a sýrového maniaka Wallace a jeho věrného pejska Gromita, který moudrostí a šikovností mnohdy převyšuje svého pána, jsou výborné. Autorům se povedlo vytvořit úžasné postavy v originální animaci a ještě zapojit skvělý humor. A tento film mi přišel ještě lepší než krátké příběhy, vtipné situace jsou často budované vtipnými a zároveň milými detaily. Tak snad se již brzo dočkáme dalšího příběhu... ()

Kacounek

Lehké animované zklamání, příliš omleté téma. To se stává, když od díla moc čekáte. Animaci se ale opravdu nedá nic vytknout! ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí