Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

• Velká Británie Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (více)

Wallace, roztržitý vynálezce milující sýr, a jeho věrný pes Gromit. Plastelínoví hrdinové mimořádně úspěšné a Oscarem oceněné série krátkých animovaných grotesek se dočkali celovečerního příběhu. Ocitají se v první obranné linii, která má chránit výstavní zeleninu obyvatel městečka před králíky a jinými škůdci. Jako Hlodobrana si vedou velmi zdatně a s úspěchem brání výstavní kousky, s nimiž se mají pyšní pěstitelé zanedlouho zúčastnit tradiční výstavy Obří zeleniny. Mimo jiné i svým vynálezem nazvaným Norocuc, kterým vycucnou králíky z nor a odvezou si je domů, kde je zavírají do sklepa a obětavě se o ně starají. Wallace současně dokončuje nový vynález, který dokáže vysát z hlavy všechny nežádoucí tužby. Doufá, že s jeho pomocí zbaví králíky touhy po zelenině, a pak je bude moci pustit na svobodu... (TV Nova)

Hydr0gen

Co víc si přát než naprosto pohodovou zábavu pro malé i velké (klišé-ale tentokrát pravdivé a hodné zdůraznění), která je navíc tak precizní. Animace, režie, hudba(!), namluvení postav (Helena Bonham Carter je NEJ:)). A samozřejmě epesní fórky, narážky, roztomilost (kuáuíčci fou nununu:)) ()

Hank

Dám pět, i když mám dojem, že dříbější krátké filmečky byly takové svěžejší a líp to ubíhalo. ()

Fanak

Jedinečná podívaná, která přes různé citace a parodické momenty zůstává neskonale originální, výtvarně úchvatná, zábavná jak po stránce situační komiky, tak také v mluveném slově (nádherné slovní hříčky) atd. atd. Jistě by šlo pět chválu ještě déle, ale je to zcela zbytečné. Tohle se prostě musí vidět a patrně nikoli jednou. P.S: Co všechno dokáže zahrát plastelínový pes obočím, nad tím zůstává rozum stát. ()

Prankster

Hodně dobré - perfektní parodie nejen na king konga a neuvěřitelně vtipný "horor" ale do ***** ještě přece jenom něco chybělo... A ti králíci jsou fakt docela sympatičtí borci :-D ()

LuNaj

Jedním slovem- Paráda. Mám už dost všech těch Příběhů žraloků, Nemů, Divočin atd... Wallace a Gromit je totiž něco úplně jiného. Parádní plastelínka, u které se zasmějete vtipným hláškám, gestům, situacím a ne tomu, že ryba tančí na RNB. To je rozdíl, nemyslíte?;-) ()

nula87

Představte si, že znáte všechny krátké příběhy Nicka Parka s touhle dvojicí .Byli jste jimi uchváceni. Pak jste viděli Slepičí úlet, který byl taky výborný, ale na delší časové ploše měl jisté problémy. A máte trochu obavy jestli první dlouhý Wallace a Gromit bude stát za to. Ano, bude. Je od první do poslední minuty nabitý záplavou fórků, vychytávek, odkazů a parodie (i sebeparodie). ()

Bajisek

roztomilý animáček...postavičky krásně vyrobené...pohádka nejen pro děti:) Takových animáčků víc! Gromit je prostě super pes!!! ()

Avarga

Zábavné? Ani omylem... Animace je trhaná a zoufale nudná. Příběh dokonce céčkový a maximálně nehumorný. Originalita absolutně nikde. Jak by řekla má máti - "totální ****** " ()

Wooke

Však prečo nie. Veď twilight úplne zničil strašidelný dojem z vlkolakov a preto som sa viac bál Wallace ako králikolaka. Geniálne dielo Nicka Parka, ktoré si zaslúžilo získať Oskara. A bez Gromita by to už vážne nebolo ono. Je to pán letec! ()

Emjecko

Jak jsem si myslel, že mám anglický humor rád, tak tohle mi nějak nesedlo. Filmu se nedá upřít několik opravdu výborných nápadů a vtipných scén, ale větší část z koláče délky trvání Prokletí králíkodlaka si ukousla ztřeštěnost hraničící s infantilností, která mě prostě nebavila. Celé to však naštěstí netrvá ani hodinu a půl, čili tomu může dát šanci takřka kdokoli. Vyloženě zívat nudou u toho nebudete, v případě že vás to nesloví, se můžete uklidňovat tím, že to brzo skončí a vy ostatní si to pak stejně pustíte ještě minimálně jednou, čili něco tak povrchního, jako je čas, vůbec řešit nebudete, aneb easy, peasy a hlavně cheesy. ()

J.Cobra

Krásná klasika, která prostě pobaví :o) V Angličtině by to možná bylo ještě o něco lepší :o) (Komentář ze září 2009). ()

Plastík

Dokonalost. Pořád jsem měl pocit, že se dívám na 20 minutovýl kraťas. Ale bylo hodinu a půl a uteklo mi to jako nic. Vtipné až po okraj. ()

PlayEasy

My to věděli..! Věděli jsme, že Parka přiláká sladká vůně pěněz, tedy Hollywoodu. Ale nakonec to nebylo tak ovlivněno mocnými distributory. Hudba skvělá, napínavé, mystické - případy W a G milujeme a hlavně zábavné a plné zeleniny, ale když se Gromit dozví, kdo je králokodlak, tak až na parádní letadlovou honičku psů se to sype. Toť možná jediná vada! 80%.. Každý svého štěstí strůjce:-) ()

SirGawain

Kam se hrabe počitačová animace Deamworksu a jeho dětinské filmy. Wallace and Gromit jsou podle mně tím nejvtipnějším dlouhometrážním animáčem vůbec...Já vám vždycky řikal že Shrek je nic. :-) ()

Efreeti

Jak se říká, opakovaný vtip není vtipem. Další Wallace&Gromit ještě pořád nějaký humor obsahuje, ale už není tak napěchovaný vtipem jako ty Oscarové krátkometrážní. Autorům už dochází nápada, přidávají další a další postavy a tím rozmělňují původní myšlenku. Nejvyšší čas začít něco nového než se W&G diváků vážně přejí ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí