Šest nezaměstnaných ocelářů sedí v čekárně na pracáku a přemýšlí, jak vydělat peníze. Jó, ti tanečníci, co se tady svlékali minulý týden do plavek, ti jsou teda za vodou. A proč bychom to nezkusili taky? Ne jen tak ledajaké představení, opravdový striptýz - Do naha! Je fakt, že v partě není nikdo moc hezkej. Někteří z nás jsou trochu při těle, máme chatrné zdraví, jeden se pokusil o sebevraždu a dalšímu manželka otloukla o hlavu sádrového trpaslíka. Vlastně tím už nemůžeme zas tak moc ztratit! (Bonton Home Video)

pakobylka

Podařilo se natočit komedii, která navzdory zvolené zápletce není trapná ani vulgární. Její humor je sympatický, lehce rozverný a přitom decentní. Trošičku ji sráží určitá povrchnost ve vyprávění a příliš stroze odseknutý závěr - docela by mě zajímalo (alespoň v hrubých rysech), jak se osudy jednotlivých protagonistů vyvíjely POTÉ. O poznání hlouběji se mi do srdce zapsala taktéž britská záležitost "Odpískáno" z roku 1996, která je opravdovější a tudíž má v sobě víc hořkosti - nepojednává sice o striptýzu, ale má stejný nosný námět: Nezaměstnanost ... 3,5* ()

mortak

Ve stylu výchovných humoristických pohádek Nicka Hornbyho. Dělat "on the dole" cokoliv je lepší než rezignovat na život, flákat se a mastit karty, protože pak ty ženské začnou skutečně močit jako chlapi. Takže když ony tak, my jim na oplátku vezmeme typicky ženskou doménu - strip tease. Optimismus a víra v život sálá z každého políčka filmu a naplňuje Hornbyho tezi z Long Way Down: odlož sebevraždu o půl roku a ono se něco změní. A jak v Hornbyho knize, tak i v The Full Monty je to změna k lepšímu. Není nikterak velká, ale je k lepšímu. ()

Thorn

Skvělá britská komedie o partě smolařů, kteří se pokusí vydělat nějaké peníze pomocí striptýzové show. Už jen ten nápad zní naprosto šíleně a divákovi tak musí být jasné, že o zábavu tady rozhodně nebude nouze. K výbornému komediálnímu námětu si pak ještě přičtěte skvělé herce, kteří člověka dokážou v každé komické scéně rozesmát. Ústřední parta je sice poněkud nesourodá a zpočátku i lehce neohrabaná, ale možná právě proto jim divák tak fandí. Hlavní hrdinové se postupně vypracují a nakonec jsou připraveni předvést skutečně profesionální výkon. Kromě úžasného humoru se mi na tomto filmu líbí také chytlavé písničky a zajímavé prostředí města Sheffieldu, které už má lepší časy očividně za sebou. Komedie Do naha! je rozhodně filmem, který navodí každému člověku dobrou náladu a vykouzlí mu úsměv na rtech. Je dobrým příkladem toho, že život je potřeba brát s nadhledem a i když to někdy nestojí za nic, nijak to nebrání tomu, aby si člověk neužil trochu té legrace. Tento film tedy rozhodně každému doporučuji. ()

moviefilm

Na mnoho scén z tohto filmu len tak ľahko nezabudnem (tancovanie na úrade,záverečné tancovanie...).Vynikajúci scenár, skvelé herecké výkony a výborná réžia.Proste komédia ako sa patrí... ()

MJMilan

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tuto milou oddychovou komedii, místy na hořké téma viděl a musím uznat, že se mi moc líbil ten nápad, to nadšení pro věc těchhle nadšených chlapíků. ()

andrii

Jak se vy/s/vléknout z krize. Byli dohnáni na dlažbu, prve. Teď jsou na roztrhání. Při košilatém zaměstnání. Páni. Světáci na stojáka. Ryze na Adama. Zištná exhibice. ()

Decker

Vynikajici anglicky humor okoreneny skvelymi hereckymi vykony hlavnich protagonistu, spolu se skvelym OST delaji z tohoto filmu jednu z nejlepsich komedii, ktere jsem kdy videl. Scenky, kdy cela grupa stoji ve fronte na urade a zacnou tancit nebo zaverecne finale mi vrazilo temer slzy do oci! ;-)) ()

hans500

Velice kvalitní komedie, nominace na Oscara za nejlepší film je toho důkazem, excelentní scénář by si oscara zasloužil určitě a příběh je podpořen výbornými herci (Carlyle, Wilkinson). ()

filmmovier

Britská komedie. Vynikající britská komedie. S prvotřídním obsazením. Navíc o takovém tématu, při kterém se vyprávění může snadno zvrtnout. Ale k tomu naštěstí nedošlo. Do naha má spád, je zábavné (a po rozpačitějším rozjezdu čím dál zábavnější) a hlavně má neuvěřitelné povedený casting. Další britská zábava, která má veliké kouzlo. ()

Mrkvič

Trochu mě napadá srovnání s Vybíjenou, kdy se parta obyčených chlapíků snaží získat peníze hodně netradičním způsobem. Nebudu si nic nalhávat. Vybíjená je větší prdel, ale humor je proste vynucenej. Tady jde o klasický britský humor a je fajn. Po čtrnácti letech musím hvězdičku přidat. Srovnání s Vybíjenou je teda dost ostudný. Do naha má mnohem větší společenský přesah. Chování mužů, jejich předsudky, skrývané pocity, to všechno ještě umocňuje jemný humor. Super film. ()

Cushing

Sociální drama jako komedie? Jedině tak! Výpověď je pak ještě účinnější. Klobouk dolů! (Trenky si nechám.) ()

majxik

Docela zajímavý snímek o dosti známých problémech GB v době krizi zapracované do pěkného příběhu. Jen doporučuju shlédnout v originálním znění. :) ()

elanius

(31/2018) / Tak toto ma fakt odrovnalo. Čakal som všeličo, ale určite nie tak vtipný a chytľavý filmík. Film ktorý bol takmer odsúdený na "straight to video" nakoniec skončil ako nominácia best picture v roku 1998 a bojoval o výhru napríklad s Titanicom. (9/10) ()

dANo

Komédia na anglický spôsob, ktorá ukazuje aj problémy (súčasnej) spoločnosti za kanálom Lamanche... Herecké výkony hlavných postáv sú nadpriemerné, čo tiež filmu veľmi pridáva. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson