Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

fefee

Celkom zaujímavá a dobre natočená dráma, bohužiaľ neevidujúca nudnosť záveru a neobsahujúca toľkú záživnosť a drámu prvých dvoch tretín filmu v tej poslednej. Veľká škoda aj predvídateľnosti a mierneho naivného scenáristického klišé tesne pred záverom. Takže slabšie 4* (3,5*) ()

Danikaa

Film som videla už druhýkrát a opäť som sa od neho nevedela odtrhnúť. Postavy boli veľmi dobre obsadené a hudba prekvapujúco vhodne použitá. Avery Crossovi som fandila a o Jasona som mala obavy, aby si kvôli otcovi nezničil život. 140 minút bolo dosť, ale vzhľadom na tri dejové línie mi to neprekážalo. Ja som sa rozhodne nenudila. ()

Autogram

Aký otec, taký syn? No, to by sa dalo stihnúť aj za menej ako dve a pol hodiny. Asi nebudem veľmi spojlerovať, keďže to sem už napísali mnohí, ale zmena hlavného hrdinu mi vôbec nevadila, ten lúpežnícky zmrd si nič iné nezaslúžil. Avšak po 15 rokoch nasledujú zmrdi hneď dvaja a sme tam, kde sme boli. Chlapci vyrástli, ale tvorcom akosi nedošlo, že aj dospelí by mohli po tých 15 rokoch vyzerať trochu starší, a nie navlas rovnako. Problémov vo filme je viac a zostal som značne sklamaný, jediný kto to ako-tak držal nad vodou bol Ryan Gisling. ()

koog

'If you drive like lighting you're gonna crash like thunder'. Pro mě ve výsledku dokonalé, přestože první část byla naprosto strhujicí a další dvě už se jí nedokázaly zcela vyrovnat pro svůj lehký klišoidní kabátek. Ale i to je vlastně dobře :) Derek Cianfrance je v mých očích jeden z nejlepších režisérů, jeho styl mě fascinuje a doufám, že s panem Goslingem upeče ještě minimálně třetí kousek. ()

filokk

Koukám, že scénář napsaly 3 lidi.Tak to sedí, protože mi přišlo, že to jsou 3 filmy dohromady a to, už je trochu moc. První s Goslingem jednoznačně parádní a další?To už běl být asi seriál a to průměrný...Škoda ()

Akret

Čistě subjektivně, tenhle typ kamery nemám ráda, pohledy moc z blízka totiž místy působí jako domácí video. No a děj, tak z toho jsem mírně v rozpacích. Tři příběhy, které by dohromady měly dávat celek, ale vůbec to tak nepůsobí. Třetí příběh je podle mě naprosto zbytečný. Jeden z těch filmů co běží, ale mimo Vás a zítra už ani nevíte, že jste ho viděli.Podle mě měl film skončit první třetinou…což by z něj udělalo velmi dobrý film. ()

manonfire

Chtělo to budit dojem jako dokonalá mozaika v závěru geniálně dokompletovaná posledním sklíčkem, ale spíš to bylo řadové puzzle. Jednotlivé zápletky byly vlastně až fádní. Ať už šlo o přepady bank, kde si nejeden musel vzpomenout na Drive, ale i na jiné filmy, v nichž se šikula cirkusák nechá naverbovat rukou zločinu. Nebo když se popisovala korupce sboru skrze hlídače zabavených "kontrabandů", uzavření jakéhosi cyklu skrze "náhodné" setkání potomků zásadních hrdinů jakbysmet. 40% ()

Fox85

To, že je to dlouhé, by nemuselo až tak vadit, kdyby to ale tak hrozně nenudilo. Přetrpěl jsem to až do konce, a to je tak asi všechno, co bych k tomu mohl napsat ()

Babous

Nevěděl jsem, že alternativní rovná se nudné. Tvůrci ale zřejmě mají jiný názor. Protože ten film je nudný od samého začátku, navíc s nudnými postavami, které mě vůbec nezajímaly. ()

netahlo

Prvni pasaz s Ryanem byla paradni. Bohuzel, ta "policejni" byla o poznani slabsi (i kdyz Cooper me snad poprve presvedcil, ze hrat umi) no a ta "15 years later" vylozene utrpenim! Jinymi slovy, zabitim Ryana Goslinga zabili scenariste cely film. P.S. Ray Liotta uz neni, co byval :-/ ()

ferero

Mě se to docela líbilo. Zajímavý scénář, výborné herecké obsazení a několik parádních akčních scén mi ke spokojenosti stačí. Pár much to ovšem mělo. Ve druhé polovině začal být děj dosti předvídatelný, a v maskérně si zase moc nelámali hlavu s tím, jak se člověk za 15 let změní. 70% ()

Firebug

Jelikož jsem o snímku vůbec nic nevěděl (doporučuji!), byl jsem moc mile překvapen jeho netypickou strukturou a okouzlen tím, jak muže být relativně jednoduchý (nikoliv však prostoduchý či banální) příběh podán jako epická tragédie skoro až shakespearovských rozměrů. Díky excelentním hereckým výkonům (Gosling, Cooper, DeHaan, Mendes) a lehce mystické atmosféře se z toho vyklubal skvělý sugestivní zážitek, který lehce čeří poslední (ne špatná, ale horší než předchozí) třetinka. Skvělé 4* ()

Maynard.

Velká škoda zbytečně dlouhé stopáže. Tím se film vleče a ke konci ztrácí výborný tempo, kterým byl odstartován. Celý je to rozdělený na 3 poloviny, chcete-li na 3 třetiny :o). V první si to na motorce dává Gosling, tenhle týpek mě baví. Je to už 2.film (po Drive) kde hraje skvělýho řidiče. Tentokrát motorky. Tahle třetina mi sedla nejvíc - největší tempo a spád. Pak příběh postřelenýho poldy a nakonec vnitřní souboj pozůstalýho syna... Kdyby to mělo o půl hoďku míň, film by to nakoplo. Taky bych si nechal líbit lepší výběr muziky. No, na to, že v tomhle hrajou dost známí herci a hérečky, tak je tenhle film tak trochu nenápadnej. Asi se skoval za borovicovej háj. PS. nemám šajn, proč se ten film takle jmenuje :o). Ten les na konci byl smíšenej, takže dřevařskou terminologií bych ho rozhodně nenazýval "borovicový háj" :o). ()

sedm.1

Skutečně zvláštní a neobvyklý snímek, ze kterého jsem si sice odnesl poměrně rozporuplné reakce, ovšem naštěstí ty pozitivnější převažují. Jedná se vlastně o film o třech dějstvích, kdy sice jde ve výsledku o jeden příběh, ovšem zároveň si každá ta třetina žije v podstatě svým vlastím životem, má svou vlastní hlavní postavu, svůj vlastní mikropříběh a vyústění, ze kterého ovšem pak čerpal děj právě v následující třetině. Mě nicméně to opravdu výrazné ohraničení poměrně vážně rušilo, a ve finále mi to i podstatně vážně ovlivnilo, můj výsledný dojem, který mohl být jinak ještě daleko silnější a působivější, než tomu nakonec bylo. Každopádně ten film je působivý a především emočně silný i tak, žánrově se jedná v podstatě o rodinné generační drama, s lehkými prvky krimi, nicméně v první řadě zde šlo tvůrcům o co nejvěrohodnější vykreslení fungujícího příběhu a emocí, což se povedlo, ikdyž závěr šel sice asi vygradovat o něco více, ale i tak se jedná o působivou výpověď, v níž velmi silnou pozici zaujímají i charaktery a jednání jednotlivých postav, což byla ovšem sázka na jistotu, neboť se jednalo vesměs o výrazné postavy, obsazené navíc skvělými, přesvědčivými herci. Zkrátka, v tomto případě nejde určitě o tradiční, komerční podívanou, pro širokou diváckou obec, ovšem zároveň je její zpracování přitažlivé a lehce uchopitelné i pro ni. Opakuji, zvláštní, netradiční, ovšem působivý snímek. ()

Mistickzz

Tri príbehy troch ľudí, ktorí sú so sebou úzko spätí a prepojení. Odchodom Ryana Goslinga zo scény síce film trocha stratil šťavu a pri druhom príbehu som sa mierne nudil, no i tak sa jedná o vynikajúci film s 5 hviezdičkovým rozjazdom, príjemným scenárom a obsadením a zaujímavou hudbou. A koniec mi tiež celkom vyhovoval, narozdiel od niektorých uživateľov, ktorí sa mu snažili čo to vytknúť. ()

DavidS.

Predestinace a vztahy á la Derek Cianfrance a v dárkovém balíčku 2+1 zdarma...Film, který klame tělem a postupně se mění takřka v multigenerační rodinnou ságu...Hutné, poctivě natočené, ale také nesourodé a nevyvážené bez většího emočního dopadu...Zkrátka se čekalo více Goslinga a žádní nesympatičtí adolescenti jako Emory Cohen a Dane DeHaan... ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper