Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Luk80

Hudba: Mike Patton. Tohle byla pro mě jako dlouholetého fandy tohoto hudebního mága prioritní zvědavost a natěšenost. Soundtrack jsem slyšel dříve a dle prvních ukázek, respektive hudebních motivu to vypadalo spíše o jakési volné pokračování z předešlého Mikova skladatelského počinu pro italský snímek " Osamělost prvočísel " Ovšem s obrazem The Place Beyond jsem byl mnohem více nadšen, jak vše krásně zapadá do daných scén. Příběh se skvěle line a postavy nejsou prázdné, neboť jejich vyjádření a vzájemné propletení osudem dává na výsledku jasně znát, kde je tady silná stránka. Vyloženě Goslingova parketa. ()

uiu

Do filmu jsem šla naprosto neznalá, jen jsem věděla, že tam hraje Ryan Gosling, ale že je film roztříštěn na 3 dějové linie a Ryan se vyskytuje jen v té první, to byl dobrý tah. Luke pracuje jako kaskadér u kolotočů a vrací se do městečka, kde byl před rokem a uletěl se zdejší dívkou. Zjistí, že se vlastně stal otcem a chce se s ní usadit a o syna se postarat. Ale ona si už našla jiného, u kterého bydlí a který se stará o ni, dítě a její matku. Luke začne s novým kamarádem vykrádat banky, aby mohl zajistit rodinu, kterou chce získat zpět. Pak přichází linie s policistou a nakonec linie, která protne všechny. Srdceryvné, plné znamých tváří a nezapomenutelné drama. ()

terunka003

Nevšední, Ryan, Bradley, životní, propojené × předvídatelné, zvláštní. Ze začátku filmu opravdu netušíte kam se děj bude ubírat. V druhé půlce už tušíte. I tak mi ale k pořádné bombě dost chybělo. Přišlo mi vše tlačené, a takové unavené. Každopádně nevšední film. ..no a všichni si na konci odpustili a žijou si vesele dál.. ()

tomxxx

Baví mě zajímavá stavba děje. Často se stává, že vás něco v příběhu překvapí, ale zde je to hodně jiné. Příběh si jede svojí předpokládanou linku, ale najednou ji utne a předhodí vám dost odlišný příběh. To mě prostě bavilo. Nevědět v půlce filmu, co, byť jen náznakem, od filmu čekat, se nestává často. ()

Pavlínka9

Dlouho jsem film odkládala s nějakým pocitem jakože to bude něco náročného a těžkého...a ono ano. Je to film, který nejenom, že má 140minut, ale je to taky o tom, jak život běží i při známé "o 15let později"...Přišlo mi to jako určitá "kronika" dvou rodin, jelikož je to velice obsáhlé a hlavně silné a co bylo nejlepší, že film má 4 hlavní mužské postavy...Velmi plynulý přechod a něco na způsob předání štafety Goslinga Cooperovi - to bylo tak nenásilný a lehký...Pro mě bomba. Ten film má plno plusů a ráda bych řekla něco, co se mi na tom vysloveně nelíbilo, ale nemohu na to přijít, ale mám z tohoto snímku hodně zvláštní pocit...Takový, že se na něj cca za rok podívám znovu, jelikož v něm je podle mě něco, co až objevim, dostane 5 *. Depresivní a negativní postava v podobě Goslinga a celková atmosféra, ve které se to odehrává - podle mě to totiž ukazuje životy lidí, kteří žijí tak, jak nechtějí, ale hlavně proto, že nenašli svůj smysl života a jsou pouze "zaškatulkovaní" v něčem, v čem jen přežívají. Život se má žít na maximum a né proto, že něco musíme...Film je plný negativních pocitů, ponuré nálady a když se podíváte již na samotný plakát - deprese z toho přímo srší... ()

anglanek

Hodne dobře vychytanej kousek a hlavne vyborne poskladany do sebe. Ryan Gosling sympaticky grazl...Ray Liotta jak jinak nez nesympaticky grazl ve filmu jak on to umi a pak Bradley Cooper kteremu se sakra nic nedari ale americky geroj jak ma byt......film nabitej super herci a taky to tak vypada. ()

Yoshimitsu

První fáze se mi líbila nejvíc Ryan a jeho kaskadérské období na motorce a následné vykrádačky bank s kumpánem, který měl letité zkušenosti. Druhá fáze trochu ubrala tempo, ale zkorumpovanost fízlů, jak v tom umí chodit se dobře dívá, ale trochu se přepočítali a půlročnímu nováčkovi nechali moc prostoru, což pro ně bylo smrtící. Poslední fáze už byla teenagerovská a ta mě zvlášť nebrala a skončilo to vcelku fajn. Dávám 75% ()

Karin.Kiss

Film podávajúci štafetu hneď niekoľkým príbehom, ktoré sú výborne prepojené. Vidíme vplyv našich činov na budúcnosť a iných ľudí, výčitky svedomia; snímka z odstupu ukazuje plynulosť života a vykresľuje chyby, ku ktorým sa hrdinovia dopustili. Prvá tretina priam dokonalá, Ryan Gosling je výborný - časť, ktorá chytí za srdce a poriadne navnadí. Hudba dotvára svet našich hrdinov a je nádherným doplnkom, vďaka ktorému sa ešte viac vžijeme do hlavných postáv. Nádherne strávené 2 hodiny, ktoré som si užila s neskrývaným šokom a nostalgiou. ()

Bobik9

Páni. Nepochopím, že takovýhle film nešel u nás do kin. Je to paráda, u které se sice na začátku leknete, že vás čeká vlastně dvě a půl hodiny, ale během filmu zjistíte, že s enebudete ani na minutu nudit. Gosling to ze začátku neskuteně vede a s Evou Mendes tvoří úžasný pár. Najednou si převezme otěže Bradley Cooper a zjistíte, že je to stejně dobré jako doposavad. Potom převezme znovu pomyslnou pochodeň Dane DeHaan a znovu je to stejně zábavné jako předešlé dvě linie. Navíc k těmto super hercům se přidali ještě sympaťák Mahershala Ali, nešŤastná Rose Byrne a výborný sr*č Ray Liotta. Krásné exteriéry natáčení a neskutečně hustá atmosféra, která graduje a drží vás v hrozné depresi. Krásný film, který bych mohl doporučit každému. ()

mickyreed

Velká škoda, ze začátku se film skvěle rozjede, je poutavej a vcelku originální. Cca po hodině však ztrácí na atraktivnosti a začíná zabředat do klišé a ve finále už po dvou hodinách vyloženě nudí a vlastně vyzní do prázdna. ()

hroubek

Režisér Derek Cianfrance si moji pozornost získal už v Blue Valentine, kdy ukazoval svět takový jaký je. Jako smutné místo, kde je chvilková radost zahubena zklamáním a neúspěchem. A skoro totéž nabízí i Za borovicovým hájem. Film má opravdu moc dobrý název, ale mnohem lépe by mu seděl název Hříchy našich otců. Nejen, že by odkazoval k příběh(ům)u, ale jednoduše by nám řekl co si máme představit. Jde o to, že film má, tři na sebe navazující části, které tvoří ve výsledku jakýsi koloběh. Ve všech třech částech je vidět to samé co bylo i v Blue Valentine, a to vztah otce a syna(dítěte). Každá část je skvělá, ale dohromady to nepůsobí, tak dobře jak by mělo. Je to dáno hlavně tím, že se první a druhá část do sebe krásně zapadnou, jako zámek a klíč, a otočením klíče se mění část příběhu a s ním i hlavní hrdinové. A bohužel třetí část, něco podobného provést nemůže, protože završuje příběh. Ale to by tak nevadilo, kdy by nabízela něco, ne tak přímočarého. I tak lze říci, že to co uvidíme ve třetí části, ať je předvídatelné, jak chce, tak pořád to má hloubku, napětí a jistou okázalost, jen mu chybí výraznější tah na bránu. Což neplatí pro první dvě části. První část, kterou otevírá krásný dlouhý záběr, ve kterém sledujeme hlavního hrdina v podání Ryana Goslinga jak prochází poutí až ke své motorce, je nádherné představení hlavního hrdiny. Ryan Gosling je potetovaný a kouří jednu cigaretu za druhou(jako v Blue Valentine), přesto je v dlouhých záběrech na jeho tvař a oči vidět mnohem více, než vyjádří slova. A třeba scéna, když drží svého syna v náručí je plná emocí to samé platí o scéně, když ho krmí zmrzlinou, nebo se společně fotí. Eva Mendes hraje dobře a s Goslingovým (anti)hrdinou tvoří zajímavý pár, který je bohužel předurčen k tragickému konci. Druhé části vládne Bradley Cooper. Stejně jako v první části se režisér hodně zaměřuje na tváře hrdinů a zkoumá emoce, které se skrývají za modrými oči. A opět nabízí podobné záběry, přesto mají jiný význam. jako ta, když Cooperův hrdina chová Goslingova syna, aby ho utišil. Trošku zamrzí, že Rose Byrne nemá tolik prostoru kolik by bylo potřeba, jelikož příběh nabízí spoustu cestiček kudy jít a určitě by nebylo naškodu jednu z nich vidět. V celém filmu je nádherná hudba, která pomáhá dostat se k hrdinům blíže a záběry na borovicové háje. Za borovicovým hájem není dokonalým film, ale je to film, který má velkou šanci ve Vás něco zanechat a to se cení mnohem více, než dokonalost. ()

Pump

Výborné v rámci scénáře a tak trochu překombinované. Vypadá to, že takové drama nepřinese ani život a ten nám připravuje různá překvapení. Vidím v tom souvislosti s realitou a určitě každý člověk, který řeší například existenční starosti nebo starosti o to jak uživit rodinu se v tom najde aspoň místy. Film dobře vyobrazuje situace kam až se dá zajít. Samozřejmě pro mnoho lidí tento film může sloužit jako špatný příklad. Věřím, že inteligentní člověk nalezne jiná řešení. Jenže představitelé hlavních rolí se tady chovají spíše negativně a bez odvahy. ()

Mishqo

Nemôžem veľa povedať, lebo ťažko sa tu vyhnúť spoilerovaniu. Prvá tretina bola úžasná a tempo odvtedy už len klesalo. Gosling nemá obdoby, a tým nemyslím len jeho fyzický vzhľad ale hlavne charizmu a herecké umenie. Soundtrack sa tiež veľmi vydaril. Koniec sa mi neľúbil, takže aj preto len nejakých 80%. A choďte si to pozrieť. ()

VanTom

Nevyzpytatelné drama o několika spojených, ovlivňujících se osudech, se skvělým začátkem, předlouhou prostřední třetinou a vykonstruovaným přepjatým závěrem. Určitě má mnoho výborných, zručně natočených, občas působivých až hypnotických scén, ale možná kvůli těm několika razantním zlomům ve vyprávění mne málokdy vtáhlo. ()

Brain-D

Něco naprosto dokonalého. Tak citlivý a přirozený film s naprosto úžasným obsazením, které emocím dodávalo tváře. Jsem unešen. Úvodní hudba naprosto úžasná a dodává scénám vážnost. ()

JohnSmith

Hlavní problém filmu je to, že je neskutečně dlouhý. Druhý problém je, že je víceméně nezajímavý. Prostě další nadhodnocená zbytečnost. ()

VasaX

Místečko za borovicemi oplývá nečekaným příběhem o tom, jak v jednom filmu jsou tři příběhy, různé, přesto navzájem blízce propojené. Ze začátku mě zaskočila délka: dvě dvacet, cože? Co tma tak budou řešit, říkal jsem si. Každopádně s prvním přechodem jsem si to sám zodpověděl. Lukův příběh sám o sobě není nic zázračného. Klasický nenuceně sympatický Gosling v dalším příběhu o hranách života. Ale Pak se to začne rozvíjet, nabalovat a přechody jsou naprosto nenucené a přirozené. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, soundtrack celý příběh hezky podkresluje a konec je opravdu sympatický a decentní. Ve výsledku mám ale smíšené pocity a rozhodně u mě nenastává euforické nadšení, a nemůže za to ladění filmu (ač mě trefilo do slabin). Takže poctivé čtyři hvězdičky z mé kapsy. ()

Kicune

Film jakoby ze dvou filmů – dvou příběhů dvou mužů, které propojí nechtěný výstřel. První příběh je téměř one man show Ryana Goslinga, potácejícího se na hranici zákona, aby mohl zabezpečit rodinu. Druhý vypráví příběh policajta Bradleyho Coopera, jehož osud hrdiny-vraha provází po celý zbytek života. Na konci snímek konfrontuje dosavadní vývoj s další generací obou hlavních protagonistů, jakoby chtěl i tak nečernobilý vývoj postav, osudů a předsudků o to více zdůraznit. Daří se mu to dobře díky skvěle režii a hereckým výkonům. Nejvíce mě překvapil Bradley Cooper, který zde nehraje žádnou cool roli hezouna, Eva Mendez zase není žádná sexy kočka na okrasu a Ryan Gosling se navzdory svému roztomilému vzhledu snaží o drsnou roli. Všem to jde skvěle. Za pozornost též stojí i dva mladší – Dane DeHaan, kterému jeho rozervanost srčí snad i ušima, a spratkovský Emory Cohen. Celkově je film trochu dlouhý, má ale zajímavou strukturu a nabízí spoustu prostoru k zamýšlení. ()

Sany33

Dve hodiny klišoidnosti, predvídateľnosti a totálnej naivity. Aj týmito prívlastkami by sa dal stručne charakterizovať tento film. Dej od začiatku plytký akoby nikam nesmeroval, postavy nemajú doladené charaktery a sú ľahko zabudnuteľné a popravde celý tento film je veľmi jednoducho zabudnuteľný pretože vás ničím neupúta a nič vám ani nedá do života. 10 minút pred tým ako sa čokoľvek stane vy už viete že sa to stane a to je najhoršia vec aká sa vám pri filme môže stať. Navyše geniálny herec ako je Gosling je tu úplne stratený a akože drsné kérky ktoré má by 3 ročné decko v škôlke nakreslilo fixkou. Kladom a to je jediná vec,, ktorá vyťahuje tento film zo sračiek je Cooper a celkový dejový zvrat inak to nestojím priam ani za pozretie. za mňa teda 38%. ()

brando

Dvougenerační osudy dvou zcela rozdílných rodin ve třech dějstvích. Film se dívá na problematiku příčin a následků z hlediska sociálního zázemí rodiny v delším časovém horizontu. Přemýšlí o lidech, kteří v rodině vidí hlavní smysl života, stejně tak o lidech, kteří ho v ní nevidí. A teď hlavní fakt proč film vidět: Ryan Gosling. Už dávno nejsou jeho výkony překvapením a předvádí zde další skvělou kreaci, která si nezadá s jeho nejlepšími kusy. Od prvního okamžiku filmu, kdy se objeví na plátně je jasné koho kamera miluje. Jeho minimalistické gesta a charisma, kterými si krade film pro sebe, je již celkem ohraná písnička. Díky za ni, ale hlavně teda za něho. Druhá třetina, kdy dostává prostor Bradley Cooper, je pro mě nebetyčná nuda. Po tempu a stylu, které nabídlo první dějství, se film posouvá do úplně jiné roviny a ztrácí oba, na začátku věty zmíněné atributy. Naštestí přichází závěrečné dějství, které částečně napravuje mdlý dojem z prostřední pasáže a vynáší závěrečná vyústění. Kvůli druhému dějství nemůžu jít nad tři, i když kvůli Goslingovi bych dal, klíďo, pět. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper