Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Carrie_3

Derek Cianfrance mě velmi příjemně překvapil již svou prvotinou (pokud to tak mohu nazvat) Blue Valentine a č ekala jsem, jakou to filmovou lahůdku pro mě připraví tentokrát. Ovšem chvíle očekávání a nadšení brzy vystřídaly pocity nepochopení a zklamání. Za borovicovým hájem je snímek, který je v mnoha ohledech velmi nedotažený. Scénář mi přišel jako kdyby byl ušit horkou jehlou, charaktery postav mnohdy byly velmi povrchní a výběr herců rovněž nepovažuji za nejlépe zvolený. Eva Mendes je herečka, které nevěřím ani slovo a neustále mám pocit, že přehrává. Ryan Gosling, ač je můj velký oblíbenec, ve své roli vůbec nevynikal, chvílemi jsem měla pocit, že až zanikal. O jeho vizáži netřeba ani hovořit. Jsem toho názoru, že jej vizáž nikoliv nepodporovala, ale spíše potápěla. Bradley Cooper byl ve své roli rovněž nevýrazný. Co dodat na závěr po této kritice? Snad jen, že přeji režisérovi, ať má příště při výběru námětu lepší ruku a více propracuje scénář. ()

eisha3

Lidé spolu často bývají nějakým způsobem spojeni kvůli minulosti. Buď se na to zapomene nebo to v člověku zůstává navždy. Tady to zůstalo, a přeneslo se to na další osoby, které znovu roztepaly staré bolavé rány. Film představuje zajímavý propletenec osudů několika lidí, kteří o to nakonec až tolik nestáli. I přes celkem velkou předvídatelnost poslední části snímku a několika dalších výtek, převyšují pozitivní dojmy nad negativními. Za borovicovým hájem byl pro mě příjemným filmovým zážitkem s výborným soundtrackem Mikea Pattona. Zvláštní pochvalu má u mě poslední scéna s Wolves od Bon Iver. Malá poznámka: Nikdy nevím, co si mám myslet, když lidi ve filmu za patnáct let vůbec nezestárnou. ()

StanislachKo

Keby som sa na to pozeral ako na film, ktorý by mi mal nejak zvlášť zatriasť filmovým, či osobným cítením, samozrejme by som bol pohoršený. Ale zázrakom som vycítil, že to nebude asi nič zásadného. Tadá! Je na svete ďalšia treťotriedna politická, psychologická krimi zlátanina, ktorá je ale nakrútená neskutočne zábavným sebaistým spôsobom. SPOIL: Chápem, že diváci mohli byť sklamaný ryanovým koncom hneď v prvej tretine, ale mne osobne záverečná časť príbehu s s herecky zaujímavým spratkom DeHaanom vôbec neprišla menej atraktívna. Jedinú, ale podstatnú škodu vidím v celkovej nekoncepčnosti filmu (3 príbehy, z ktorých každý vyznieval pocitovo inak). Na diváka tým pádom padajú až nezrozumiteľné úkony (v zmysle ako treba sledovať film...). A to je najmä u amerických filmov veľmi podstatné vopred zadefinovať... ()

Lamprea

Obzvlášť 1. hodina byla opravdu perfektní. Pak se to začalo vyvíjet o něco pomaleji a trošku mě to vyvedlo z míry, nicméně 3. "příběh", kterej, byl sice jasně předvídatelnej, což asi může někomu vadit. Já si myslim, že to absolutně nemohlo ubrat na síle tohohle snímku. ***SPOILER*** Nutno říct, že potom co Ryan Gosling opustí scénu je to dost znát a film se těžko dostává do předešlého tempa, ale nakonec, myslim, že to všichni herci a především pak Bradley Cooper, zvládli opravdu dobře. Soundtrack: Mike Patton!!! ***** ()

Cedr

"Rodinné" krimi drama o třech poměrně velkolepých dějstvích. Velmi ambiciózní a s ohromným potenciálem. Bohužel však také s klesající kvalitou. Místo uspokojivého vyvrcholení přijde jen takový štěk do prázdna. Po prvních dvou třetinách se dalo vykouzlit cokoliv. Nicméně zahrané a natočené je to naprosto fajnově. ()

Gumi.30

Chvíli je to Drive 2 s hutnou atmosférou, Goslingem opět skoupim na slovíčka navíc a za zvuku tachometru se zvedá adrenalin o 100/6. Pak se z filmu ovšem stane storka o hodnem poldovi, jehož střet s ideály ho odsune na druhou kolej ze, které malém vykoloji, až ke krchu a s 15 letym odstup sledujeme zase rodinné drama, které tuhle zdánlivě nesourodou skládanku dává dohromady. Tehle film má prostě všechno, ale i přesto mu něco chybí. Ale i tak je to rozhodně koukatelna artovina, které by slušela kratší stopaz a možná trochu více přímočarosti. Na druhou stranu se mi velmi líbila ta černobílost. Dobro a zlo se to vzajemne pobijeji, jako Montekove a Kapuleti, jen škoda té schématicnosti. Jinak však tleskam. ()

Triple H

Veľmi sľubný rozjazd, ale čím viac sa blížime ku koncu, tým viac sa film začína rozpadať. Prvý akt s Goslingom je suverénne najlepší. Druhý akt s Cooperom je slabší, obsahovo konvenčnejší a skáče do úplne iných vôd. Stále však ide plynule z bodu A do bodu B. Nuž ale tretí je suverénne najväčšou slabinou nakoľko je vo svojom dejovom oblúku neskutočne vykonštruovaný a postráda logiku. V treťom akte sa majú rozbehnuté dejové linky pospájať do dramatického finále, ale pôsobí to silene a predovšetkým neprirodzene. Prvý akt mal zrozumiteľné a jasne definované motivácie postáv aj ich charaktery, v druhom sa takéto definovanie dosť zjednodušilo a vývoj postáv je viac papierový ako prirodzený, nuž a v treťom sa jedná o nelogický a umelý konštrukt, kde sa nikto nespráva tak, aby to malo hlavu a pätu. Ak mal režisér záujem vyústiť dej týmto spôsobom, predchádzajúce dve časti sú na pripravenie pôdy pre finále nepostačujúce a koncepčne niekde úplne inde. Dej sa pritom posunie vpred o 15 rokov a poniektorí zo zúčastnených nám viac mladnú ako starnú - také niečo mi vždy lezie na nervy. Cianfrance si skrátka odhryzol omnoho väčší kúsek ako bol schopný požuť - dvojgeneračný dejový záber je výzvou samou o sebe a to aj bez doplnkových komentárov o stave spoločnosti, korupcii a pod. Je to trochu škoda, pretože v jednotlivostiach a technickej stránke je film pevný - herci hrajú všetci veľmi dobre (a Gosling opäť zaujme), ale celok skrátka nedrží pokope. ()

Mr.Ripley

Již dlouhou dobu se mi nestalo, abych tolik nenáviděl a pohrdal postavami, jež se zúčastňují děje. _____ P.S. Účast Ryana Goslinga slouží spíš jako reklamní tah. _____ P.P.S. Technická stránka filmu by si zasloužila zvláštní samostatné hodnocení. Samotný úvodní šestiminutový záběr bez jediného střihu bere dech! ()

Qitek

Vynikající (přesto po všech stránkách předvídatelné) drama, které těží především z brilantní atmosféry a z charismatu a hereckého projevu všech zúčastněných. Civilní, "malé" kriminální drama které má jednu jedinou malinkou vadu na kráse ( a tahle vada není nijak závažná) a to fakt, že Goslingova část je naprosto unikátní a ten zbytek, byť kvalitní, se už na jeho úroveň nedostane. ()

Gothar

Veľmi dobrý film s príbehom rozdeleným do 3ch pasáží. Gosling je výborný, Cooper tiež a prekvapil aj Dane DeHaan (ktorý vyzerá ako mladšia verzia Tima Robbinsa). Z technickej stránky nie je čo vytknúť. Nedostatkom je iba už spomínaná klesajúca úroveň scenára. Prvé "dejstvo" je najlepšie, druhé je stále dobré, ale slabšie a posledné je len tak na uzatvorenie. Aj preto by mohlo byť kratšie. Ale ako celok to funguje. 80 % ()

ecceHOMMO

Záverečné dejstvo po xy rokoch je síce už predvídateľné a tak trochu zbytočné.....ale inak je film poskladaný do presvedčivých škatuliek, ktoré sa postupne otvárajú a zapadajú do seba. ***/**** ()

Jizni Tlapa

Nešťastně a nestydím se napsat, nudně, krok vedle učinil Cianfrance, když povolal herecká esa, aby je nechal plácat se v tak bezduchém příběhu, kde kombinoval až troj-kombinací překombinoval. Obrovské zklamání z lehkého nadprůměru, o který se zasluhuje výhradně R.Liotta,který je bravůrní jako vždy.... ()

Mrkvič

Přes dvě hodiny, aby nám někdo ukázal jednu kratičkou myšlenku, u které si někdy řekl "týjo, to by byl závěr pro prďáckej film". Takový představy občas mám, ale naštěstí si vždy řeknu "nojo, ale co zbylé dvě hodiny bude?". Za borovicovým hájem sledujeme marné praní se se životem v podání Goslinga. Po něm přebere nečekaně štafetu Cooper. Koncem si projde DeHaan. Sice jsou příběhy lehce svázány, ale mohly by klidně fungovat samostatně. Takže já bedlivě sledoval první. Odklon od děje druhým příběhem mě začal uspávat. A příběh nejmladšího z trojce jsem už regulérně prospal. ()

Lachtaan

Herecky nabušené krimidrama z amerického zapadákova, ze kterého jsem měl celou dobu pocit, že se opravdu nacházíme stovky kilometrů za hustými borovými lesy. Amerika mě vždycky táhla spíš svým prosluněným západem, možná jsem jen ale při pomyšlení na její východní část ovlivněn takovýmito nelehkými filmy. Ovšem díky bohu za ně. Kdybych si nemusel na netu dohledávat, proč je film trochu nesoustředeně rozdělen na tři části, spokojenost by byla stoprocentní. [viděno na Voyo 24.4.2021] ()

venison

Hodně pěkně sestříhané a dějově rozvržené kriminální drama.. Téma není nijak originální a ukazuje nám jen jinak věci, které byli na stříbrném plátně již tisíckrát řečeny. Gosling to celé herecky táhne - nechápu, jak to bez jediné mimiky v obličeji dělá :-) Bradly Cooper mi jako moc přesvědčivý herec nepřijde.. A kluci na konci tenhle film degradovali.. Kvalitní průměr.. ()

marvan

Cianfrance dokáže vdechnout život i naprosto banálním situacím, bohužel není schopen napsat scénář, který by měl nějakou celkovou myšlenku a koncepci. V The Place Beyond the Pines míchá dohromady různé žánry a situace, které jednotlivě vyvolávají dojem, že o cosi jde, aby na konci divák konstatoval, že o něco zřejmě šlo, ale nikdo, včetně režiséra, vlastně neví o co. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper