Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

SHit4U

Špičková kamera! Špičkový střih! Vynikající hudba! Ovšem v celku rozpačitý scénář, který se snaží celou dobu držet diváka v nejistotě až téměř dokonce (dá se vydedukovat, kdo za tím vším stojí). Ale jakmile jsou sdělena všechna "fakta" zjistíte, že se pod tím pozlátkem vlastně nic neskrývá s že je to, slovy pubertálního výrostka po školním divadelním představení: "vo ničem". ()

Disease

Výborný scénář - na to, jak je to zamotané, to drží logicky parádně pohromadě. A v neposlední řadě samozřejmě skvělý Boylův rukopis. A ačkoli to částečně stojí i na pointě, dá se to v pohodě vidět i podruhé (asi jako Usual Suspects) ()

ondrula

Ocenil jsem herecký výkony vynikajícího Cassela a McAvoye a pro mě obzvlášť atraktivní téma sofistikovaný loupeže. Pak ale myslím celej film degraduje někonečný a nudný šťourání v hovně, milostný trojúhelník a psychoanalytický bláboly, ze kterých se skládá děj. ()

Itar

Tak to Danny řádně přestřelil. Těžce překombinovaný scénář, který i navzdory tempu začne ještě v první půlce nudit Přepálený, snad natřikrát obrácený závěr tomu potom už jenom nasazuje korunu. Herecké výkony dobré, hudba taktéž, ale režie složitý, a už tak zvláštně napsaný scénář nezvládá podat s větší lehkostí, a tak si místo závěrečného wow řeknete akorát, že tohle podruhé už vážně ne... a je mi úplně jedno, kolik poschovávaných detailů by na mě při druhém shlédnutí čekalo... palec dolů. Cervenak to vystihl přesně. ()

Dyas

Vlastně je to dost dobrý film, v němž má hlavní roli hypnóza, kvůli které je následně příběh trošku komplikovaný. Díky tomu je ve filmu několik pěkných zvratů a to především na konci. Z filmu jsem byl mile překvapen. A McAvoy byl stejně dobrý jako ve Wanted. ()

Hadriel

Krimi / Thriller / Mysteriózní / (Drama). Moje oblíbená kombinace. Nevědět co se děje. Hádat. Pěkně zpracované. Dobrá atmosféra a často dost zajímavé kompozice kamery. Jak už je zvykem dobře hrající McAvoy, ale i Vincent Cassel. Krásně sedící hudba. Konec se nakonec ukáže nakonec celkem jednoduchý, ale vůbec to nevadí. Vysvětlovačka v autě je povedená, dost mě dojala.+ Ťukání úplně na konci titulků + "I remember everything" ()

zelvicka.

Tak určitě jedna hvězdička za to, že jsem konec nedomyslel ani vprostředku filmu. I když jsem tušil, kdo je tady mrcha, stejně jsem si nebyl jistý, co přesně za boudu je tu na plátně ušité. Druhá hvězdička za to, že Britové nejsou prudérní jako amíci. Je tu všechno, krev, násilí, smrt i sex - protože tak život kriminálníků má vypadat. Třetí hvězdička za to, že to nekopíruje klasické klišé loupeží á la Ocean's Eleven. Na tu čtvrtou to už asi nedosáhne, protože to přeci jen rozkecané je, a té akce mohlo být více (ovšem pak by to bylo zase podobné Počátku... těžko si dneska najít fleka). V každým případě hypnóza umí očividně pěkně rozházet hlavičku. ()

Mírouš

Tak v tranzu jsem z toho filmu až tak nebyl. Hodně mi to připomínalo Počátek s DiKaprem. Jak dějem, atmosférou a koncem s otevřeným koncem na konci. Koneckonců ale snímek měl něco do sebe a byl i velmi naučný, neboť jsem se na vlastní bulvy přesvědčil, jakou má Róza rozkošnou frndičku. Nic pro 4%-ní a odpůrce černý pleti. Proto přihodím jednu černou čárku (hvězdičku) navíc. ()

Mikino00

Použiji slovo, které tady často padá a to překombinovanost. V ději je sice jedna ta pravá linie, ale ty vedlejší manipulativní, se neustále zapřádají do dalších lží a vytváří velice nepřehlednou směs, na konci samozřejmě nechybí finální rozhřešení, ovšem ta nezachrání fakt, že ně to vlastně nebavilo, struktura děje nijak složitá není a pozlátko kolem nenavnadí. McAvoy zde hraje svůj klasický standart, Cassel je dobře obsazen, ale prostor zde nemá. ()

Milky.

Pro mě je Trans jeden z těch dokonalých malých filmů, že kterého si po čase vzpomenu možná na to, že v něm hrála vyholená mulatka a v kufru se to hemžilo larválním stádiem většího množství hmyzu. Možná i na McAvoye a Cassela a na celkem zajímavý soundtrack. Hlavně song ve finální scéně tam padnul jak hrnec na prdel. Dávám velmi příjemné 4, film mě nečekaně dobře překvapil a věřím, že po duhém shlédnutí, když bych si všímal i po filmu rozházených náznaků (a že jich tam bylo jak tak zpětně uvažuju) bych zvednul na plný počet. Jenže než já se k tomu někdy dostanu... ()

el.zapikano

Dávam 4 hviezdy, ale tú štvrtú len za Rozálku, Dawsonovie dievku. Malo to spád, zaujímavý scenár ale Danny to kapánek prekombinoval. (Kino Mladosť, Vranov) ()

Weyland

Film, který zaujme už od začátku a až do závěru člověk nemá tušení, jak by to celé mohlo dopadnout. Neuvěřitelně dobře zkombinovaná hypnóza, která zároveň působí i na diváka. A k tomu všemu ještě jako třešnička na dortu - skvělý soundtrack. ()

gumolit

Danny Boyle sa vracia k svojim režiserským začiatkom thrillerom , ktorý vás úplne popletie a snaží sa vás prefíkane oklamať.Po úspešných komerčných filmoch z iného súdka /Milionár z chatrče, 127 hodín /sa Boyle vracia s drsným a lacným krimithrillerom podaný trochu po vzore jeho kultovného Trainspottingu len trochu iným spôsobom.Mohol sa opäť vyblázniť bez veľkých zábran v nečakanom budovaní zvratov a vo vylepšovaní vizuálnej aj zvukovej stránky tak ako za starých čias.Škoda že po svižnom štarte filmu sa mení v riadny guláš a nesledujúci divák sa stráca v realite.Čoraz menej je je zrejmé čo je pravda a čo je ilúzia a vy sa strácate v obrazovom bludisku a zvukových obrazoch.Niekoho to môže tak dokonale zblbnúť že sa viac krát k filmu nevráti naopak spravní fanúšikovia tkz, haluzných snímkov si prídu na svoje tak ako ja.Tvorci sa proste snažili natočil skvelý thriller pre pozorných a chápavých divákov.Film je nakoniec zaujímavý práve v rozuzlovaní zápletky a odhalení všetkých point príbehu a napriek svojej kombinovanosti má predsa čo ponúknuť.okrem rýchlej kamery,strihu a trojici skvelých hercov / McAvoy,Cassel,Dawson/.Herečka Rossario Dawson dokonca poteší mužské oko v riadne odvážných scénach.TRANS si proste bud zamilujete alebo odsúdite to všetko záleží len od Vás ja som si úletovú jazdu pána Dannyho Boyla riadne užil! ()

Ollie235

Mám tenhle druh filmů, kdy poměrně dlouho netušíte co se vlastně děje, rád. Trance navíc vyniká v tom, že i když se celý příběh každou chvíli otáčí o 180° (možná až zbytečně často), nakonec se vše rozmotá a výsledek je vlastně strašně jednoduchý. Vizuálně i herecky perfektní film, chválím i soundtrack, ale něco mi tam chybělo. ()

sona123

Dobrá hudba...bylo to zamotané, ale nakonec vše dalo smysl a zápletka měla něco do sebe. Tyhlety psychedelické, resp. rádoby psychedelické filmy mají něco do sebe, když se to povede, a tady jsou silnými stránkami hudební a vizuální složka a samozřejmě i Rosario Dawson, která se nám ukáže v celé své kráse, a že je na co se dívat. Jinak je to krapet přitažené za vlasy, ale to mně kupodivu nijak zvlášť nevadilo. ()

Klay

Ne úplně čisté čtyři. Skončit to o deset minut dřív, tak nemám co vytknout. Takhle je to nesmyslně překombinovaná ptákovina, ...ale taky mimořádně dobře natočená, zahraná a do takřka úplného konce napínavá ptákovina. Cassel je frajer a Rosario Dawson taky nehrajě špatně...zvlášť když odloží ty přebytečné vrstvy oblečení. 70% ()

Nethar

Dobrá hypnotická zamotanina. V půlce jsem si trochu říkal, že to bude zase nějaké psychoumělecké dílo bez rozuzlení, ale vše se vysvětlilo. Herecky potěšil hlavně Vincent Cassel. ()

Renfield

Fantastický scénář! Hned v prvních minutách začíná vysvětlování, konkrétně zde jde o krádeže obrazů z aukčních síní. Následuje zásadní scéna, která se ovšem ještě mnohokrát zopakuje, prodlužuje, nebo se ukáže z jiných úhlů pohledu. A vysvětlování nepřestává, až na několik málo částí nepřestává po celý příběh. Divák přesto nikdy neví na čem je, neví kde se nachází hledaný obraz, dokonce ani neví, jestli jsou všechny postavy opravdu takové, jaké se zdají být. Tohle navíc netuší ani některé z nich a celé to trvá až do posledních minut. Film drží perfektně pohromadě, prakticky nikde neztrácí tempo, je to takový jeden úchvatný barevný videoklip. A přesto v těch několika posledních minutách vybočí, nadchne, znovu otáčí... celá scéna s Alfou je výborná, perfektně udělaná. Jeden úchvatný barevný videoklip... spolupráce hudby a kamery je naprosto fascinující! Anthony Dod Mantle dokonale využívá světlo, jeho odrazy, hloubku ostrosti... "Maja a její příchod", například z této scény je to všechno cítit. Ale z mého pohledu byly ještě silnější exteriérové záběry, často statické, pořízené občas z neuvěřitelných úhlů. Fantazie, Mantleho mám rád, ale ještě nikde mě takhle nedostal. Snová hudba Ricka Smithe jeho záběry ještě prohlubuje, dodává jim určitou romantiku, nebo naopak vážnost... zase, například Alfa. O hercích to možná tentokrát zase tolik nebylo (ovšem Vincent Cassel výborný), snad to nebylo ani o tom perfektním scénáři a už vůbec ne o hypnóze (scény s ní samozřejmě nadsazené). Byl to prostě Trans! 85% ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)