Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

LuccinyFilmy

Líbila se mi proměna protagonisty v antagonistu a nepředvídatelnost příběhu - v závěru jsou tři hlavní postavy úplně jinde než na začátku a nikdo není takový, jaký se zdál. Manipulace s vědomím a s realitou je ohrané téma, ale film drží tempo i přes to, že čím víc se soustředíte na to, co se děje, tím méně pravděpodobné a více za vlasy přitažené vám to připadá. Pokud tedy připustíte, že hypnóza je o dost výkonnější a přesnější než ve skutečnosti, není důvod, proč si to neužít. ()

Janko_Vlyrd

Danny Boyle zas dokázal, že vie byť originálny vo všetkom, síce Transu niekedy chýba svižnejšie tempo či niekedy sa v scénkach ťažko orientuje, takže je to niekde medzi 4/5 - 5*. Načisto nepredvídateľný film, ťažký, na zamyslenie, s vybičovaným soundtrakom (od DRIVE najlepší), dokonalým hereckým obsadením, originálne prostredia a v nich tvorená atmosféra. Prekvapenie roka!! a nižšie ako 5* sa ísť u mňa nedá. ()

Erik7595

Mňa tento film milo prekvapil. Zaujímavé rozuzlenie, ktoré sa až do konca krvoputne skrýva za spleťou rôznych zvratov a prekvapení, ktorých je film nasýtený až do morku kostí. Ozaj som to nečakal, film každú chvíľu prinášal nejaké ďalšie odhalenia, ktoré nám postavy predkladajú. Nebol som si istý, komu mám veriť, a keď som si už myslel, že som prišiel na kĺb celej zápletky, dostal som len ďalší zvrat. Takže plus patrí za nepredvídateľnosť a za záverečnú pointu. Krvou a pár brutálnych sa rozhodne nešetrilo, navyše i zobrazenie nahoty je tu predkladané s absolútnou prirodzenosťou, čo rozhodne potešilo. Celé je to možno až zbytočne prekombinovane podané, ale to mi vo výsledku príliš neprekážalo. 80% ()

Thomm

Film se mi nelíbil celkově a jako bonus tu je ještě James McAvoy, kterýho nemůžu vystát. Pokaždý, když se objeví na scéně, je to jako kdybych sledoval vyblitou rozteklou palačinku a pokaždý, když promluví jako by mi někdo chcal do ucha. Kvůli němu strhávám hodnocení o hvězdu níž. ()

Illy

Pro mě je každý Boyleův film mimořádný zážitek. A i když po něm možná znovu nesáhnu, fuckt si ho budu pamatovat. Alespoň Dawsonové velbloudí palec určitě!!!! ()

jerenymo

Dalo by se říct že je to lepší film než stanice s hypnožábou. Mám rád zvraty,ale tohle se opírá o spoustu zvratů. Pecka. Danny zase udeřil do správných slabin. ()

Hepy13

Danny Boyle ví jak na mě. Na jeho filmy se vždy hrozně těším. Tentokrát jsem se těšil snad ještě více než kdy jindy, třeba už jen díky názvu filmu. Ale že se do mě film trefí až tak moc, to jsem teda nečekal. Náhodou jsem ve dvou dnech viděl dva filmy o obrazu...Gambit...poté Trance. A to bylo jako den a noc, jako Jekyll a Hyde. Po delší době zas omračující filmový zážitek achh. ()

Silviaxx

Úžasný !! Vďaka pomalému rozjazdu som absolútne netušila, čo mám vlastne čakať a s každou novou indíciou som prichádzala súčasne aj k novým záverom. Keď už som si myslela, že sme pomaly na konci, prišli ďalšie rozuzlenia a tie vyvrcholili do úplne (pre mňa osobne) najneočakávanejšieho záveru, ktorý ma jednoducho, ale doslova zaklincoval a ešte 5 minút po dopozeraní som s úsmevom pozerala na počítač, že "no way" !? Šlape to až do poslednej minúty pred titulkami, herecké výkony bez debaty, nie je o čom... ()

embecka

Za tri. Prekombinovateľnosť ľúbivá, dômyselná a dôvtipná. Aj keď sa začnete strácať, potom sa prestanete, potom sa zas začnete a na konci... však uvidíte. Fanúšikovia týchto "mementových" a "insepšnových" filmov, ktoré je dobré vidieť dva aj trikrát, budú šťastní. Aj ja by som bola, keby to lepšie zahrali, hereckú latku nepodliezol iba Vinco, jemu aplaus, zvyšok vymeniť. A to je presne tá trojhviezdičková škoda. ()

majo_svk

Dany Boyle je tým režisérom, ktorý netočí zašednuté (priemerné) filmy. Nebojí sa do nich vkladať svoje predstavy a dravosť. Ignoruje zažité štandardy, nehľadá kompromisy. Ide si svojou vlastnou cestou. Tranz je rovnako iný, ako jeho tvorca a to je na Boylovi fajn. Svižný, živelný, premyslený s dobre zakomponovanými zvratmi. Javí sa príliš komplikovane, ale všetko tu má svoju logiku, na nič sa nezabúda, má to hlavu a pätu a na rozdiel od iných filmov sa na nič nehrá. Je to zaujímavé, divácky pútavé a neprehliadnuteľné. Často sa opakujúce scény, ktoré sú vysvetlením tých predchádzajúcich v závere už tak nebavia. Inakosť je však v dnešných fádnych a povrchných filmoch cenená a vítaná. A nad významom hypnózy sa zamýšľať vôbec nemusíme, jednoducho más voju silu, históriu a tajuplnosť. PS: Je to po piči skvelý film so všetkými hladkými miestami a krásami sveta :) ()

Nolanofil

Keby to natočil hocikto iný, ako Danny Boyle, tak Tranz by bol polovičný. Ale aj tak pár výhrad sa nájde. Hlavne rozvláčnosť, niekde v polovici, uberá na svižnosti a drive, scenár mohol byť vypiplanejší a obsahovo plnší a Rosario Dawson sa mohla pohrať s vibrátorom, keď sa už kompletne vyzliekla. Snáď v žiadnom filme za posledné 2 roky čo som videl, nezachránilo finále celý film. ( to je výhrada aj chvála zároveň). Za to dávam 4*, za to vynikajúce finálne rozuzlenie a perfektnú hudbu. ()

ChillThomas

Jeden z velmi kvalitních mysteriozních kousků. Ve snímku se objeví mno zvratů a manipulace film má skvělý spád do finální části, člověk se opravdu nenudí. Hypnóza 78% ()

Jaroslaf

takovej podobnej zmatenej blábol jako mcavoyův Filth...v polovině začne nudit, zápletka se stane příliš bizarní a nesmyslnou než aby vás dokázala dál zajímat, atd. Přijde mi že to je teď skoro trend anglickejch filmů. ()

kluk z Na

Slušně zaplacenej mindfuck, kterej tak nějak proplul kolem mně a nic nezanechal. Ústřední trio mě nijak nepřesvědčilo, možná McAvoy, kterej mi nevadil. Rosario mi přijde vždycky tak krečovitě ok, až to bolí a Cassel si jede svoji gangsterskou rutinu, ve které ještě nikdy nevypadal tak uvadle, jak předvádí zde. Docela zklamání. Na to, že jsem nečekal nic moc extra. ()

Heero

Tváří se to drsně, ale je to klasický béčko. Hlavní hrdina je takový nijaký, člověku k srdci moc nepřiroste. ()

Maryinka

Za první polovinu bych dala 4 hvězdy - vše vypadalo dobře, herci hráli skvěle, kamera parádní, Boyelova režie jako vždy nápaditá, elektro soundtrack nadmíru povedený, scénář byl sice trochu zmatený, ale s trochou snahy srozumitelný. Jenže pak bohužel přišla zamotaná druhá polovina spolu s ujetým a dle mého názoru naprosto nereálným rozuzlením, které fakt nežeru ani za mák, a veškerý dojem byl zničen. Kvůli oné druhé polovině nejsem schopna ani ochotna dát více než pouhé hvězdy dvě. ()

PhillM.

Nu, to byl ale hezký malý mindfučík. Do půlky se to rozjíždí jako takový lepší thriller s kořením mírného nadhledu, pak však začne pan Boyle aplikovat svou therapyji a šedé mozky buňkové nestíhají měnit barvu. Vysoké známky si zaslouží James z Port Glasgow, Vincent z Paříže i full frontal Rosario z Nového Yorku. Jahody! ()

M1k9

James McAvoy je alespoň pro mě hit or miss, prostě zvláštní herec. V tomto typu filmu, kde byl snímán ze všech úhlů, se to jen potvrdilo. Ostatní herci mě taky nijak nenadchli. Scénář nebyl nějak extra zajímavý. Rozuzlení nebylo šílené. Závěr dal alespoň malou pointu za chaotickým filmem. Abych to shrnul, film si nedokázal udržet napětí, vlastně ani pořádně vytvořit. Všechny volby, od herců, scénáře, chování, rozhodování, hudby, prostě všechno bylo nepřirozené, umělé. Vrcholem byly pokusy o sexuální scény. Nebylo tam žádné napětí, jakoby hrátky nějakých figurín. 3.5/10 ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)