Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

zahadum

Boyle je režisér ktorý bude mať vždy jasno v tom aký pocit chce od diváka...strácanie....zmätok....unášanie sa na obvykle dobrom soundtracku.....vyťažil maximum zo scenára ktorý možno bol skúpy k málo pozornému divákovi ale na rovinu....nie sme radi,že máme filmy ako je Trance ? nechceme predsa všetko na striebornej tácke...niekedy je dobre upadnúť do transu a nechať sa ňom poriadne domotať....je jedno kedy sa prebudíme....ten pocit potom je omamný.... ()

katalog

Tak a je to tady, konečně jsem se dočkal a zhlédl zatím nejlepší film tohoto roku!!! Famózní dějová linie parádní nepřehrávané role, všichni na svých místech a k tomu výtečný soundtrack. Mohu jen dodat, výtečně se bavte... ()

barteca

Kapku přepálené peripetie s všemocnou hypnotizérkou. Vizuálně moc pěkné stylizované. Vincent Cassel boduje. ()

melloun

Ta kamera, ta hudba, prostě umělecky úchvatné dílo. Cassel a McAvoy taky paráda. Jen škoda, že samotný příběh mě dvakrát neoslovil. Vyprávění bylo díky hypnóze chvílemi docela zmatené, a to i přestože jsem vždy postřehnul nápovědu, zda-li jsme právě v něčí hlavě či nikoliv. Nakonec jsem stejně o všem pochyboval a nikdy jsem si nebyl úplně jistý, jestli se z toho nevyklube nějaký scénáristický podraz. Není divu, že jsem potom žil v čekání na závěrečné překvapení, třebaže Simon z hypnózy je ve skutečnosti Frank, které se však bohužel/bohudík neuskutečnilo. ()

adriane9

"Měla by ses pomstít, rozlobit se." "Zlobit se znamená být obět..Už jsem jinde.." Opravdu film, který jde zkouknout jen v nejlepší formě, protože po celou dobu jste ve střehu, celých 101 min si říkáte ježíš no to je mazec a pořád se to vysvětluje a řeší až je konec a jediný co jsem nakonec filmu mohla, bylo vydechnout... jo a bezpečně vím, že na hypnozu mě nikdo nedostane :).// Výborná skladba od Mobyho, The day !! ()

sNeDy

Škoda naprosto překombinovaného a neuvěřitelného konce, protože jinak jde o neskutečně zábavný film s vypilovaným Dannyho vizuálem a výborným obsazením, který svojí zápletkou umí zaujmout a bavit. ()

warrenur

Iste nadpriemerny thriller s vybornymi hercami a par dejovymi zvratmi, ktore sme uz sice kde-tu videli, ale sposob, akym ich Boyle predlozil, je atraktivny. Minimalne tak ako vyholena Rozarka. :) Ale k veci. Zhruba prva polovica ma fakt drzala v zaujati a "hypnoticka" linka bolo nieco neokukane. Zial, neskor som si zacal uvedomovat, znacnu prekombinovanost. A tento pocit nepolavil ani po par Boylovych "sokujucich" scenach. Technicky a herecky je to vysoko, zial, pribeh ako celok, mi az tak dobre neprisiel. Zalezi na osobnych preferenciach, ale odporucat istotne mozem. ()

El-Barto

Tááákže, o čem to bylo? Ten jejich plán s hypnózou je sice rafinovanej a najde se několik vynikajících scén (hlavně ohnivý finále), ale celkově se to ztrácí ve změti vzpomínek vyvolaných hypnózou a něčeho, co se doopravdy děje. Důležitý body příběhu přitom není zas tak těžký odhadnout předem. ()

edie sedgwic

Jeden z tych filmov, ktory sa zapletie sam do seba a stane sa zbytocne komplikovanym (pre mna kategoria Inception). Napriek tomu som si ho celkom uzila a na Vincenta Cassela je vzdy velmi prijemna podivana. ()

frolish

Tymto filmom sa treba nechat viest, nebyt nanho prilis prisny a je z toho super zazitok. Natocene je to vyborne, ma to rychle tempo a dej sa posuva cize to divaka stale bavi. Zapletka je originalna a herci presvedcivi. Ked sa pocas deja nebudete prehnane vrtat v detailoch a hladat vysvetlenia na veci ktore v nom nenajdete, v podstate to nema chybu. Napriek tomuto nedostatku by som to predsa len oznacil za inteligentny film, ktory je sviezy, originalny, podmanivy a napriek tomu ze vyvoj bol obcas trochu matuci, vzbudil vo mne zaujem a zvedavost ktora vydrzala az do posledneho zaberu. Silne 4. ()

Matli

Slušně zamotanej filmeček, na toto koukat pouze za střízliva a bez dětí :-) Do samého konce člověk neví která bije a tak to má být. 72% ()

Brousitch

„Užil jsem si natáčení tohohle temného a zlého dvojčete olympijských her, které jsme tvořili po nocích během příprav zahajovacího ceremoniálu. Dvojče, které překračuje žánry, balancuje na hraně mainstreamové a artové kinematografie, hraje si s divákem, kterého se neustále ptá, jestli s ním dokáže držet krok. Hodně lidí tohle přirovnává k Hitchcockovým mnohožánrovým filmům, ale já jsem na tohle opatrný, protože, jak začnete tvrdit, že je něco ‚hitchcockovské‘, ‚orsonwellské‘, že je to ‚pocta‘, ‚remake‘, 'převyprávění', tak si každý řekne, proč by se měl dívat právě na můj film, když se může podívat na něco od Hitchcocka samotného.“ - Danny Boyle ()

Folky

Po trailerech jsem na to tři měsíce vyčkával s maximálním natěšením, a když jsem to viděl...musím říct, že mě to v pár ohledech trošku zklamalo. Největší problém u mě tkvěl v tom, že pointu, která měla být extrémě překvapivá, jsem odhadnul dopředu. Ano, skrývaly se tam nějké detaily, které mě nenapadly (těžko se to vysvětluje bez spilerů), ale stejně to zamrzí. Z druhé strany to bylo maximálně výborně zrežírované, se skvělýmy hereckými výkony, a v některých chvílích jsem opravdu něvěděl jestli se jedná o hypnózu, nebo realitu. Těžko se rozhodnout. Edit: po dalších zhlédnutích dávám nakonec plný počet. Pachuť z předčasného odhadnutí pointy opadl a zůstalo jen úžasné řemeslo a vypiplaný scénář. A to mi stačí. ()

char_t

Hodně silné čtyři, a nebýt pomalejšího rozjezdu, šel bych na pět. Boyle si hraje s divákovou myslí stejně jako si miss Dawson pohrává s myslí Jamese McAvoye - ze začátku to vypadá jako tuctový thriller, ale najednou zjistíte, že si nemůžete být jistí, co se opravdu stalo, co je jen hypnotická představa, a jak to všechno zapadá dohromady. Spolu s pár naturalistickými scénami to dává dohromady neskutečně intenzivní kousek, pro mě rozhodně velmi příjemné překvapení. ()

hazaba

Rukopis Dannyho Boyla je docela znát. Svižný kousek, který nemá jednoduchý děj a dokáže překvapit (minimálně mne :-)). Není to žádný zázrak, ale není to ani žádné šméčko. Poctivý kus umu s dobrými herci a kamerou. ()

Matthew01

Přemýšlel jsem dlouho co k tomuto filmu napsat a musím nakonec konstatovat, že tento film vyniká v absolutně neodhadnutelném ději, který graduje až k samému závěru. Nicméně je až s podivem, že to nestačí a nedokáže to diváka vcucnout a zdecimovat. Dle mého je to způsobeno herci. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale James McAvoy prostě nemá charisma a na plátně mu nevěřím vůbec nic. Pro mě tedy konečných 70% ()

owwidius

Boyle ma zase raz nesklamal. Paradny putavy filmik od prvej minuty, zaujimavy pribehom a aj formou. Az tu som si uvedomil, ze Boyle ma v kazdom filme aj super hudbu. Ale dovod preco nedam 5 brmbolcov je prekomplikovanost deja. Ja mam rad, ked film skonci a vies na com si a je to tak komplet zazitok aj s vyvrcholenim (a uplne najlepsie s katarziou pocas titulkov). A i ked filmik sa snazi vysvetlovat (a dost casto), stale ostavaju nedozpovedane otazky aj po skonceni. Sceny v hypnoze OK, ale neuskodilo by menej twistov. Ale inak, velmi pozeratelny film a poctive 4 brmbolce. [#71/2013] ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)