Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

fafejt001

O loupežích obrazů bylo již pár filmů natočeno . Zde do toho natlačili hypnózu , pěknou doktorku a partu chlapíků , kteří pracují v jiném oboru , tedy kromě jednoho . Ten provede fígl a pak parta chce najít obraz , ale Simon si nemůže vzpomenout . A nastupuje hypnóza . Nápad zřejmě dobrý , ovšem nějak se to překombinovalo . Navazují se vztahy a oživují se zapomenuté situace , kterých je více než dost . Nějak se to na sebe nabaluje a maličko se v tom divák ztrácí . Prostě není to ono . Do toho pár nechutných scén jako nehty , střelba do mužství a další tomu hodně ubralo . N o škoda . ()

kverula

Minulý týden jsem vážně neměla štěstí na filmy. Záměrně jsem zvolila tři žánry pro případnou kompenzaci. Ta se však nedostavila. Ani jeden z filmů jsem jednoduše nedokázala dokoukat, a že jsem se snažila. Třikrát jsem jim dala šanci, až jsem si nakonec řekla, že můj čas je příliš drahý na sledování pí----ovin. Prvním z nich byl Trans, u kterého jsem zkrátka neudržela pozornost. Začal mě nudit dřív než se zřejmě vyvrcholil. Druhým byl Italský klíč, který je sice pěkně barvitý, ale pokud v tom nehrajou dobří herci, nestojí to za nic už po prvních 10 minutách. Třetím filmem byl R.I.P.D. Film zpracovaný na způsob MIB a mrmlající Jeff Bridges. Nemůžu si pomoct, ale když vidím filmy s "tuhouši", říkám si: Zlatej Beetlejuice! ()

laurence

Trance se rozjíždí velice slibně, ale s tím, jak se zamotává děj, zamotává i hlavu diváka, takže na konci lze těžko rozpoznat co je hypnóza, halucinace a realita. ()

MrEdDy

Další z velmi ,ale velmi povedených mysteriozních snímků.Během děje jsem se někdy příjemně ztrácel a nevěděl co je realita a co ne,každou chvilku jsem si musel dělat jiný závěr co kdo a proč,ale konec mě doslova šokoval,myslím,že stojí za to udělat si na tento film čas a zařadit do své paměti jako jeden z těch povedených :-) ()

kolly13

Excelentní McAvoy, Cassel znovu ve formě a přitažlivě nebezpečná Dawson. Svižné tempo se změnami reality, které mírně matou, ale je cítit, že po diváku se chce zapojit mozkovnu a nejen nečinně přihlížet. Umění Boylea vystavět špičkový film na minimu vložených investic a jen několika málo scén. A lehké vzrušení, očekávání, sympatie, emoce a dobrou zápletku, což film dodává, je to, co od tohoto druhu zábavy očekávám především. ()

jigsaw44

Film, ktorý vás vtiahne do deja svojou zaujímavostou a prepracovanostou. A následne tento snímok dáva nepriamo otázku k zamysleniu, či je hypnoza účinnejšia, než sa o nej obecne hovorí? Možno by som si vedel predstavit lepšie v roli hlavnej hrdinky Elizabeth herečky o ktorých sa povodne k obsadeniu uvažovalo: Ewa Green, Scarlet Johanson,... Tiež neviem prečo sa natáčalo v Anglicku a tiež vo Francúzsku, kedže vo filme sa odohráva dej len v jednom meste, ale to už sú len také malé bezvýznamné drobnosti. ()

Tinusa14

Zo začiatku som tomu nechápala, a keď som si už myslela že som tomu pochopila tak sa zas všetko zmenilo. Svižný prechod medzi realitou a tranzom ma miatol natoľko, že čo je realita som pochopila v podstate až na konci, takže neviem si z toho vyvodiť jednoznačný názor na tento film či bol taký úžasný alebo práve naopak. ()

TraceurKK

Skvělá hra...Boyle vás uvede do transu, stejně jako hrdiny. Pohybujete se na pomezí reality a vlastních výmyslů. Kvalitně odvedená práce. ()

Penguin10

Ztratil jsem se. Podle traileru to vypadalo na úplně jiný styl filmu, dost jsem se na něj těšil. Ale to provedení. Ten začátek bych ještě jakž takž bral,všechno dávalo smysl a najednou blik a vše bylo ztraceno. Nevím,na co si chtěli v průběhu hrát a kam až to posunout,ale z mého pohledu se jim nepodařilo využít potenciál. Škoda. ()

Ruadek

Zoufale nepřitažlivý film, který mě přestal bavit od chvíle, kdy se do toho opřela terapeutka. Prolínání realit je báječná věc v hraní si s divákem, tady mě to ale nebavilo - po dlouhé době mi dravý filmařský styl Boyla naopak dost vadil. ** ()

Neo007

Chvílema šílená věc, ale opravdu dobrá, ve střehu od začátku až do konce... Je pěkně na sviňu dostat ránu do hlavy a pak si kurňa něco pamatuj. Za mě 80% jak vyšitejch... ()

gu-staff

Celý je to zamotaný jako Zemanova diagnóza, ale naštěstí to není moc dlouhý a hraje tu muj voblíbenec Vensán Kasař, protože Hajzlovej pavouk je bez masky trochu unylej. Rozárka dobrý dudy, a když voholila tu nestvůru dóle, taky to šlo...a nakonec byla ze všech nejvychcanější, to mám rád. Ale to je vlastně spojler, no tak nic no... ()

kolodej1

nevím, mám z tohoto dílka rozporuplný pocit. Zkraje zajímavé a chytlo mě to, ovšem v prostřední části jsem se zcela ztratil a myslím, že ne zcela vlastní vinou, spíš by asi nebylo na škodu, kdyby scénáristé byli méně sjetý, když pekli tento příběh. Závěr sice přináší odpovědi, nicméně zhruba tu půlhodinu, kdy se dělo cosi, co nedávalo valný smysl natolik, že to bylo téměř na vypnutí, to si mohl Boyle odpustit. Bylo to překombinované tak, že mám podezření, že i autor sám se v tom chvílemi ztrácel. Ale ono je někdy méně více, škoda, mělo to našlápnuto svým tématem i úvodem na výborný film, ale nepovedlo se to. Na Boyla velmi slabé. 50% ()

Ironhead

Pomerne prumernej film s peknym vizualem a dobrym obsazenim v rezii Dannyho, zajimavej konec to mirne vytahuje nahoru, ale zadnej zazrak, kterej bych touzil videt nekdy znovu to vazne neni... ;) ()

Mr_Corny

Tranz sa hrá s ľudskou psychikou, uhľami pohľadu a miernou domýšľavosťou. Má potenciál zaujať a nechať diváka rozmýšlať nad plynúcimi obrazmi. Určité scény, rozhovory a akcie som najskôr pokladal za zbytočné, nudné a domotané, no v závere zapadlo všetko do všetkého. ()

Devilskitten

Tak to bylo doslova psychedelické! Divák se ocitá ve změti myšlenek (vzpomínek), které tvoří tak trochu větší chaos. Člověk by si řekl, že to tak nemůže fungovat, ale je to právě naopak. Postupně se zaplétáte spolu s dějem do toho zmateného víru, až si nemůžete pomoci a hltáte každou minutu, aby jste tomu konečně přišli na kloub, jak to vlastně ve skutečnosti je. Ale to se nedozvíte, dokud se neocitnete na konci filmu...Senzační filmová práce, herci jsou úžasní, režie rozhodně nezklamala, perfektně volená hudba a skvěle promyšlený děj. Hodně vydařený kousek! ()

Flamik

Nevím ani kolikrát jsem se v tom ztratil. Konec jsem také spíš nepochopil, než pochopil. Přesto toho nelituju, a film má v sobě má něco, co stojí za další zhlédnutí. ()

blekekeke

Jak tu již zaznělo, překombinované to není, i když asi jsme tápali všichni, o co tu vlastně komu jde, ale že ženské se nedá věřit, jsme asi věděli všichni :o) Jinak dost tomu filmu dávala šmrnc hudba ... ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)