poster

Oldboy

 • USA

  Oldboy

 • slovenský

  Old Boy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Visáč
  ****

  Z kórejského originálu som mal svojho času zmiešané pocity a pýtal sa akoby ten film vyzeral, keby sa ho chopil kvalitný Hollywood typu Fincher. Nakoniec je tu Spike Lee, ktorého fakt môžem a... po prvom zhliadnutí veľké sklamanie, po druhom málinko menšie, ale stále sklamanie. S odstupom času a na tretí raz: originál prekonaný a videohernou estetikou povýšený do mnou vyfabrikovanej kategórie crank-noir. Ha!(28.2.2014)

 • Jossie
  ****

  Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis.(10.8.2014)

 • sochoking
  *****

  Podľa môjho skromného názoru je remake Spike Leeho namakaný a s ešte lepším koncom, ako korejský originál, takže všetkým dvojhviezdičkárom do análu kladivo!!!(14.2.2014)

 • PinokKio
  ***

  Lee se oproti Parkovu originálu liší jen v drobnostech, přesto to není tak úplně zbytečný remake. Postavy jsou vykreslenější, kameraman jak kdyby vynechal svou dávku barbiturátů a příběh si to přímočaře sviští do finiše, jenže nějak mi nepadl do noty ten přehnaně úchylnej Copley a čekal jsem i větší porci slibované brutality. Uvolněnost původní verze je pryč, stejně jako jsou tupí Američani ušetřeni pro ně nepohodlných titulků (asi proto je tak málo účastníků soutěže ve spelování) a o to šlo zjevně nejvíc ..(23.2.2014)

 • Chrustyn
  **

  U americké verze Oldboye, je hodně důležité, jestli jí bude sledovat divák znalý korejského originálu, nebo ten, který se s tímto filmem nikdy nesetkal. Jako remake, film nefunguje prakticky v ničem, nepřináší žádné inovace a již viděné, přetváří do daleko horší podoby. V tomto směru je to naprosto zbytečný a nepovedený film, který by měl milovník korejské předlohy, raději obejít obloukem. Na druhou stranu, "nový" divák, který o příběhu neví vůbec nic, bude možná překvapen brutalitou i neokoukaným příběhem, který skrývá jeden z nejoriginálnějších zvratů, které jsem kdy ve filmu viděl, ale přesto je vidět, že v rukách lépe vybraného režiséra (Spike Lee je výborný režisér, ale sem se vůbec nehodí) by film dopadl daleko lépe. Rozhodně doporučuji korejský originál i těm, kteří asijskou kinematografií opovrhují.(8.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace