Předvídatelná poita (díky Chan-wook Parkova originálu) nezasáhne diváka tak dostatečně silně. Spike Lee je skvělý tvůrce, má cit ke své myšlence, přístup k divákovi, k napětí (25.hodina, Spojenec), k akci do detailu, ale ten americký chtíč diváka rozervat na malé kousky je příliš okatý. Remake měl dostat Quentin Tarantino, ne Spike Lee.(6.8.2015)

Podľa môjho skromného názoru je remake Spike Leeho namakaný a s ešte lepším koncom, ako korejský originál, takže všetkým dvojhviezdičkárom do análu kladivo!!!(14.2.2014)

Originál byl formálně mnohem výstřednější a klasický evropský konvenční divák nutně musel mít problém s emocemi, které jsou v ne tak ulítlém remaku daleko uchopitelnější a snáze čitelné. Akce je stejně výbušná a nekompromisní, navíc velmi zdařile nasnímaná/nastříhaná - tedy zásadně celky, bez frenetického střihu. I Brolin se v takto náročné roli předvedl na výbornou. A když už to začně být rutinna, přijde fantastická pointa, která udržuje celý snímek ve velmi koukatelném standartu. Není to chuťovka na vícero podívání, není to sám o sobě příjemný film (a nejde vůbec o násilí), ale jednou se to dá zvládnout v pohodě.(23.6.2014)

Od absurdního fláku k celkem k serioznímu dramatu s atmosférou o pomstě, naději, víře a vitaminu E pro elasticitu pleti po delším "ozdravném" pobytu bez slunečních paprsků, který se protáhnul na dvacet let. Joe Doucett patřil k arogantním floutkům, kterým by jste přáli, aby dostali za vyučenou. No netrvalo to dlouho a po neúspěšném obchodním jednání po kterém se spil do němoty, se probudil ve speciálně upraveném pokoji, či spíše cele, v němž mu po další dvě dekády bude dělat společnost televize a chvíli i myš se svými mladými. Uvězněný muž, který na svobodě propadnul alkoholu se záhy dozvídá, že jeho bývalá žena se kterou neměl právě ideální vztahy, se stala obětí násilného činu, on se stává hlavním podezřelým z její vraždy a jeho malá dcerka je dána k adopci. Konsternovaný Joseph nevěří svým vlastním očím a uším a za každou cenu se chce dobrat pravdy a zjistit, který bastard to na něho narafičil. Jenže co s tím. Není lepší zůstat v chládku, když tam venku svůj ksicht moc nemůže vystavovat anebo si trpělivě počkat na slabou chvilku věznitele a pěkně po anglicku...ehm po americku se vytratit?! Bude mít na to dvacet let a to je dost dlouhá doba na přemýšlení a případný plán útěku. Korejský snímek OldBoy se vyznačoval jinou atmosférou a scénou v restauraci ve které hlavní hrdina zbaští chobotnici. O tuhle scénu je remake ochuzen, přišly ovšem nové scény, film dostal jiný ráz a především je mnohem přehledněji natočen. Stejně jsem měl z původního filmu pocit, že až tak původní nebyl nebot inspirace Monte Christem tam byla zřetelně znát. Tady se hlavní představitel do jisté míry postavě z Dumasova románu podobá. Je obdobně zarostlý vousem a vlasatý a dokonce v jedné scéně tuhle postavu zmíní. Josh Brolin super volba na hlavní postavu a "namydlený" bourák po všech stránkách. A dokonce tenhle klučina v jistém ohledu v obličejových rysech dává najevo, že v jeho pokrevní linii možná někdy nějaký ten asiat byl. Ostatní role oproti jeho výtečnému solu zůstaly ani ne tak za očekáváním, ale spíše do počtu anebo ho obklopily, aby tam nehrál jen sám se sebou. Sharlto Copley jako distingovaný záporák a muž s tragickou minulostí byl poměrně důstojným Brolinovým protihráčem i když mně osobně gesty i způsobem mluvy připomínal homosexuála. Z dalších herců zaujal mírně hláškující Samuel L.Jackson anebo sympatická Elizabeth Olsen coby vyléčená narkomanka, která s hlavním hrdinou sdílí jeho pohnutý osud, lože i soulože. Ocenit lze hlavně její prsa, dámy můžou pro změnu obdivovat odhalené pozadí pánů Brolina a Copleyho. S erotikou film cavyky nedělal, ale pokud jde o drsné až drastické scény, tak pověstná "kladívková" scéna v tomhle ohledu příliš nenadchla. Provázel ji nepříliš technicky zvládnutý střih, většina z ní se odehrávala za drátěným oplocením , takže z toho divák nic moc neměl a když už to vypadalo na masový mlýnek, tak střih a Brolin vítězoslavně vychází ze dveří a za sebou sice jatka, ale divák si je musí domyslet, protože kamera v útrobách chodby přítomná nebyla. To byla asi nejslabší scéna z filmu a leckdo (třeba já) na ní čekal vedle diskutabilního a otřepaného, co by s člověkem udělal pobyt v jedné místnosti po tolika letech, jak si s ní nový režisér poradí. Spike Lee se sice do této scény neopřel, ale jinak si vedl velmi zdatně a chválím jakou přehlednost zachoval oproti svému předchůdci. Pointa se pochopitelně neprozrazuje a je krásně zničující, jak pro hrdinu, tak i pro diváka, i když logicky drhne. Fim se věrně nedrží původní předlohy a ani ji sterilně a otrocky nekopíruje. Solidně odsýpá, má vynikajícího herce v ústřední roli, několik překvapení v rukávu a neotřelý přístup baví víc než asijský výplod s hrozným hercem v titulní roli. Jde o volbu a já si vybral remake, ale nijak zvláště ho neberu jako předělávku. Dělal jsem, že žádný korejský OldBoy neexistuje a o to víc jsem si film užil. Doporučuji to udělat také tak a máte pokoj. Mé hodnocení: 100%(28.2.2014)

• Roman.Ticka

Strašná sračka od hlavy až k patě bez hlavy a paty, až potupná zhovadilost. Zůstanu u popisku mysteriózní, protože o serióznosti není debat. Bylo to hrozně depresívní a zároveň neemotivní, takže mi bylo fuk, co se děje uvnitř nebo vně hlavním hrdinům. Joshe mám hodně ráda, ale čekala jsem v jeho podání spíš styl typu Rozsudek než Předsudek, který světem vládne. Ať to vezmu odkudkoli, víc než kupu hnusu, nechutných scén, enormního odosobnění a hořkého pocitu reality, co vše se dá pořídit za prachy a jak dlouho jsou lidi ochotni pořádat zvrácený cirkus s lidským masem (platím si tu herečku od jejích 10 let aj. perly) jsem si z toho neodnesla, spíš jen špatný pocit na jazyku, který mi doufám ještě dlouho zůstane (jazyk, ne pocit). Ovšem slizký záporák neměl chybu, ale nejsem si jistá, jestli je tou pravou ikonou k obdivu.(23.2.2014)