poster

Oldboy

 • USA

  Oldboy

 • slovenský

  Old Boy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  **

  Pokud bych se snažil odmyslet si existenci originálu, možná by remake nebyl tak špatný, jenže zapomenout se dá jedině s kvalitní hypnózou a tu nový Oldboy neobsahuje. Základní problém remaku spočívá v jeho zjednodušení, v jeho snaze o srozumitelnost a vlastně i korektnost - Oldboy v emerickém podání má příliš obroušené hrany. Spike Lee vypráví v typicky hollywoodském stylu až příliš lineárně, bez esenciální extravagance a úchylnosti, která je pro vykreslení tohoto příběhu tak důležitá. Chybí také lehce filozoficky laděné momenty, které diváka donutí přemýšlet. Následující text obsahuje SPOILERY. Původní Oldboy je film především o lásce a ta se v remaku téměř nevyskytuje. U Adriana jde o zneužívání, u Joeho spíše jen o fyzický akt incestu, u obou postav se tedy srovnává pouze po formální stránce to, co se stalo s tím, co je společensky korektní. Korejský Oldboy je nádherný v tom, že i přes nepřijatelnost incestu, láska mezi oběma dvojicemi přetrvala. 4/10(15.2.2014)

 • viperblade
  **

  Zhlédnuto v kině. Jelikož se neřadím mezi fanatické fanoušky originálu, tak si dovolím tvrdit, že jsem na film šel nezaujatý. Takhle, asi se všichni shodneme, že remake opravdu nebyl nutný, ale Josh Brolin a (čím dál tím lepší a rozhodně talentovanější než její sestry) Elizabeth Olsen mě do kina nalákali. A abych pravdu řekl, do scény s kladivem se mi ten film i líbil. Jenže po ní jako by se to zlomilo a hromadila se tam jedna věc na druhou, které prostě nebyly nutné a i někdo, jako já, který originál viděl jen jednou před nějakou dobou, si uvědomil, že možná tohle bylo na originálu výjimečné. Žádné zbytečnosti či překombinované věci, někdy je nejlepší řešení jít tou nejjednodušší cestou. Když jsme u toho, tenhle film je z 90 % stejný, jako originál, jsou tu mírně upraveny detaily v průběhu filmu a celý konec. A právě tam jsem s tímto filmem ztratil trpělivost a zapomněl jsem, že začátek byl fajn. Dvě hvězdičky dávám ze dvou důvodů - prvním je Josh Brolin, který je naštěstí tak schopným hercem, že dokáže utáhnout tento film sám. Druhou za to, že Elisabeth Olsen mě nejen talent, ale i pěkná prsa. Takže ano, když to vezmu kolem a kolem, tak z remaku jsem si vlastně odnesl jen dvě věci, přičemž o té jedné jsem už nějakou dobu věděl. Můžete hádat, o které… :-) A ještě jedna věc je na tomto filmu plus, dostal jsem strašnou chuť zopakovat si originál… 40 %.(16.1.2014)

 • Flipnic
  *****

  Takže ... Zásadní problém u mne je, že se mi původní verze příliš nelíbila ... V tomto jdu osobně proti OBROVSKÉMU proudu světového diváctva, ale ač Korejskou kinematografii miluju, Oldboy šel mimo mne ... Tím pádem jsem nezaujatě sledoval remake, který by se vůbec nemusel jmenovat OLDBOY, ale třeba "OLD-FUCKER-ANGRY-BOY" a čelist mi padala na zem tolikrát, že jsem ji nestačil sbírat ... Super!!! Rychlý, přímočarý, BRUTÁÁÁLNÍÍÍ !!!!! Hlavní hrdina je takovej ten 70. kovej ANTI-hrdina, je to fakt sviňák, šmejd, hovado a ignorant, jakýho jsem na plátně neviděl od 70.tkových japonských "karate-řezničin" ... To, co tady předvádí s kladívkem je poctivá práce a Jason s Michaelem by se mohli jít proti němu zahrabat ... souboje proti přesilám zásadně bez střihu, špičková choreografie, temný, hustý a naprosto nekompromisní!! Tenhle flick skutečně kope původní verzi do prdele, ale pro mne jsou to dva různý filmy, který spolu nemají nic společného, jen těch 20 let v obýváku ... Fakt doporučuju ...(20.2.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Budu pokračovat, dokud ti nedokážu utrhnou hlavu rukama." Trvalo deset let, než žlutý Dae-su vybledl do bílého Joea a je potěšitelné, že přitom neztratil touhu mstít se, chuť k násilnostem a ani nůž v zádech. Jelikož mi mezi sledováním obou Oldboyů uběhl nějaký čas, tak mi má děravá paměť zase nabídla jisté napětí a to je potěšitelné. Kdybych si však měl vybrat, zda se znovu podívám na šikmooký originál či zda zvolím bílou variantu, tak jsem si poměrně jistý, že by k výběru nedošlo. V tomto případě mi totiž bohatě stačí dvakrát a dost.(4.5.2016)

 • Peytl
  **

  Dobře mi kvák, měla mě varovat už ta nevídaná shoda v hodnocení tak nesourodých xichtů jakými jsou Verbitch, HOMO, Wacošmak a spol. Jedná se o extrémní abnormály vymykající se běžné populaci, byť každý je mrdlý jiným směrem... tedy doteď! Svět už nebude tím, jak jsem ho znal, neboť ho rozjebali právě tito záhadní symbionti. Kriste prase, to byla zhovadilost, zaplaťpeytl za Brolina a sympatické chlastání, vidět originál, kde by místo mého oblíbence pobíhal žlutý Kung-Pao a srkal saké, už bych visel oběšen na svém skromném penízu pod lustrem. Děj je tak neskutečně debilní, že se mi kroutí klávesnice a nedává mi tak šanci se dostatečně jadrně vyjádřit k scénáristovi, kupříkladu u náznaku slova kokot vzala čáru až na hajzl. Tedy si žij, dementní floutku a piš svým pérem bez fantazie (či paradoxně s fantazií přemrštěnou) dál, dám si na tebe velký pozor. U závěrečného finále a vysvětlení jsem už cítil přímo fyzickou bolest ve slabinách a rozhodně ne proto, že některý šuk zkrátka vyjde mnohem dráž, než jak se zkraje tvářil, prostě jsem trpěl jak Brolin a mám matný pocit, že jsem i několikrát zavyl dle svého vzoru. Až na pár rychlých přesdržek, kudly v zádech a kladiva s bejzbolkou v techno rytmu, tedy v permanenci dokonalé, to opravdu stálo za vyliž mísu. Mimochodem Jackson, je ve filmu úplně zbytečný, stejně jako jakákoliv logika, racionalita, nebo aspoň dvě uvěřitelné minuty.(22.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace