Old Boy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

• viperblade

Zhlédnuto v kině. Jelikož se neřadím mezi fanatické fanoušky originálu, tak si dovolím tvrdit, že jsem na film šel nezaujatý. Takhle, asi se všichni shodneme, že remake opravdu nebyl nutný, ale Josh Brolin a (čím dál tím lepší a rozhodně talentovanější než její sestry) Elizabeth Olsen mě do kina nalákali. A abych pravdu řekl, do scény s kladivem se mi ten film i líbil. Jenže po ní jako by se to zlomilo a hromadila se tam jedna věc na druhou, které prostě nebyly nutné a i někdo, jako já, který originál viděl jen jednou před nějakou dobou, si uvědomil, že možná tohle bylo na originálu výjimečné. Žádné zbytečnosti či překombinované věci, někdy je nejlepší řešení jít tou nejjednodušší cestou. Když jsme u toho, tenhle film je z 90 % stejný, jako originál, jsou tu mírně upraveny detaily v průběhu filmu a celý konec. A právě tam jsem s tímto filmem ztratil trpělivost a zapomněl jsem, že začátek byl fajn. Dvě hvězdičky dávám ze dvou důvodů - prvním je Josh Brolin, který je naštěstí tak schopným hercem, že dokáže utáhnout tento film sám. Druhou za to, že Elisabeth Olsen mě nejen talent, ale i pěkná prsa. Takže ano, když to vezmu kolem a kolem, tak z remaku jsem si vlastně odnesl jen dvě věci, přičemž o té jedné jsem už nějakou dobu věděl. Můžete hádat, o které… :-) A ještě jedna věc je na tomto filmu plus, dostal jsem strašnou chuť zopakovat si originál… 40 %.(16.1.2014)

• Adrian

Nie, nešlo to. Snažil som sa pristúpiť k tomu nie predpojato, ale obdiv k originálu skrátka bol silnejší. Pritom remake ako samostatný celok nie je úplne márny (kladivková scéna slušná aj dostatočne fyzická, podobne aj etuda vybíjania hráčov amerického futbalu), ale vo svete kde existuje aj originál, je tento počin úplne zbytočný.(5.12.2013)

Čekal jsem leccos, ale tohle opravdu ne. Opravdu jsem nečekal, že mi někdy nějaký remake takhle vezme dech. Mnohokrát lepší než původní korejská verze, která místama dost nudila a vyvolávala záchvaty smíchu místo napětí. U remaku se tohle nestalo. Od začátku do konce jsem seděl přibitej jak ruka nešikovnýho dělníka a čuměl jsem jak debil. Naprosto dokonalá vizuální a kameramanská práce, naprosto dokonalej hereckej výkon Joshe Brolina (ten chlap je ďábel a měl dostat Oskara, nejlepší hereckej výkon za rok 2013), nádherná hudba (ikdyž je potřeba se do ní zaposlouchat, protože někdy hraje potišeji než by měla) a ani na kultovní kladivovou scénu se nezapomnělo, přicemž v této americké verzi je mnohem dynamičtější, reálnější a zábavnější než v té východní. Uff, tak tohle budu rozdejchávat ještě hodně, hodně dlouho.(21.2.2014)

Velice divný film. Věděl jsem, že to bude krvák, ale něco takovýho bych nečekal. V hlavní roli vystupuje stále oblíbenější Josh Brolin a nutno uznat, že se do té role hromotluka skvěle hodí. Nebýt jeho, asi by tento film lehce zapadl do zapomnění. Podle traileru je jeho postava z neznámých důvodů odsouzena na dvacet let k "domácímu" vězení. To je však jen první půlhodina. Pak se utrhne ze řetězu a sejme každýho, kdo mu vleze do cesty...tedy v tom lepším případě. V tom horším se Joe ještě s pomocí Elizabeth Olsen snaží vyřešit, proč byl vlastně uvězněn. Proč v horším případě? No přišlo mi, jako by ten vysvětlovací konec vůbec nedával smysl. Sharlto Copley si sice psychopatickýho miliardáře skvěle vychutnal, ale jeho motivace k tomu všemu byla teda dost pofidérní. Menší roli taktéž uzmul Samuel L. Jackson, a i když (jak je u něj obvyklé) moc prostoru nezabral, určitě to byla jedna z pamětihodných rolí. Celkově se mi tedy nejvíc líbily akční scény, kdy se Spike Lee fakt vyřádil, čemuž se většina sálu smála, to ovšem asi není a nebyl úplně záměr mysteriózního thrilleru...60%...[8.12.2013_Cinestar_Černý most](8.12.2013)

Předvídatelná poita (díky Chan-wook Parkova originálu) nezasáhne diváka tak dostatečně silně. Spike Lee je skvělý tvůrce, má cit ke své myšlence, přístup k divákovi, k napětí (25.hodina, Spojenec), k akci do detailu, ale ten americký chtíč diváka rozervat na malé kousky je příliš okatý. Remake měl dostat Quentin Tarantino, ne Spike Lee.(6.8.2015)

• - Ponuku na hlavnú úlohu dostali Will Smith aj Daniel Craig, obaja ju však odmietli. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 42. (Laslo)

• - Existuje režisérská verze, která je o 35 minut delší. K mání je jako bonus na DVD. (Terva)