Old Boy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Výborné se závěrem, kterýmu se snad vyrovná jen boxerský knockout v poslední vteřině...... A upřímně kašlu na to že někdo dříve již natočil podobný příběh. Pro mě kvalitní film, který mě svou závěrečnou nálehavostí připomněl vše co jsem si zamiloval na 25. hodině.. 80%(27.2.2014)

Podľa môjho skromného názoru je remake Spike Leeho namakaný a s ešte lepším koncom, ako korejský originál, takže všetkým dvojhviezdičkárom do análu kladivo!!!(14.2.2014)

Problém toho filmu je jeho relativní zbytečnost pro většinu diváků, kdy se těžko chápe, proč cítili v USA tak strašnou potřebu se toho chopit. Ale když už ten film je, zvlášť když se ho nakonec chopili schopní filmaři, tak jsem ochotný (podobně jako u Amazing Spider-Man) přimhouřit očko a tuhle hru hrát. Zvlášť když Lee očividně počítá s tím, že divák originál viděl, na nic si nehraje a jeho někdy záměrně doslovné a jindy naopak odlišující se variace (není ani zdaleka pravda, že je to remake doslovný) mohou být na sledování zajímavé. Pokud vy ochotní nejste a remaky nesnášíte z principu, nemá smysl se o zhlédnutí pokoušet. Tohle je remake ze své podstaty, který se originálu drží jako klíště, chce s ním být srovnáván a hlásí se k němu. Bez něj by neměl smysl. Proto, aniž bych chtěl klást přílišné požadavky, myslím, že na docenění je potřeba znát jak Parka, tak i Leeho. A tím nemyslím vidět od Parka Oldboye a od Leeho Spojence a 25. hodinu, ale opravdu je znát. Pak ta nekonzistentní směs směšně nadsazeného násilí, charakterů jak běžných, tak i silně karikovaných a hlavně multikulturní mixáž začnou dávat smysl. Není to ideální, hlavně násilné pokrácení, proti kterému Lee hodně protestoval, nesvědčí, ale rozhodně to není špatné. 3 a 1/2 Nahoru zaokrouhluju primárně proto, abych alespoň trochu pomohl od očekávaného nízkého hodnocení.(5.12.2013)

Pokud režisér a scénárista netrpí akutní žloutenlou typu C z nesterilizovaných pervitinových jehel, mohou z pomatené žluté zimnice splácat solidní rymejk, který ocení především divák, co se ve filmu obejde bez "o-pičáren" a má korejskou kinematografii až na pár výjimek těžce na Párku. Proti té šikmooké matlanici je tohle překvapivě kultivované a přímočaré, skvělý Džoš předvádí s tesařským kladivem takové kousky, že jsem mu měl sto chutí brnknout, aby mi někdy přijel na chatu zbouchat altán a Šarlta konečně Kopli do, pro něj naprosto dokonalé, role vytepleného pošuka. Navíc jsem tentokrát ani neměl po skončení spektáklu neodolatelnou chuť vzít klíče a nasraně ojet sousedovi na parkovišti jeho funglovou Kiu Soul.(20.2.2014)

Kórejský originál ma pred rokmi dostal tak ako mnohých, vrátane Q. Tarantina. K remaku som pristupoval chladne, pretože ako sa hovorí - načo prerábať dokonalosť...Je však pravda, že ázijský film nie je tak dostupný a pre mnohých divákov je to stále neznáma. Remake sa však celkom vydaril a hodnotenie na csfd sa mi zdá trochu nedocenené. J. Brolin zahral skvele, rovnako aj iný parchanti vo vedľajších úlohách, ale najmä chameleón S.L. Jackson. Keďže som originál videl a pointu poznal, tak samozrejme po tejto stránke ma film nešokoval, ale o to viac som si všímal všetko ostatné. Nakoniec musím uznať, že remake kvalitu má a úžitok by z filmu mali mať hlavne tí, ktorí sa s kórejským originálom nestretli alebo majú s ázijskými filmami zlé vzťahy. 80%.(23.3.2015)

• - Sluha, který je na plakátu v Joeově (Josh Brolin) cele a který se mu následně zjeví jako halucinace, je Cinque Lee, bratr režiséra Spikea Lee. (Dr Lizal)

• - Herečka Elizabeth Olsen neznala konec filmu až do premiéry v New Yorku. "Nikdy jsem nebyla víc šokována a překvapena koncovkou, bylo to podobné jako u filmu Šestý smysl (1999)," řekla Olsenová. (Dr Lizal)

• - Uväznený Joe Doucett (Josh Brolin) sleduje v televízii okrem iného seriál Xena (od r. 1995). (Laslo)