poster

Oldboy

 • USA

  Oldboy

 • Slovensko

  Old Boy

 • Velká Británie

  Oldboy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chlupis
  **

  Více než o remake jde v případě Oldboye spíše o ne moc vydařenou adaptaci, která svého předchůdce zbytečně banalizuje. Tam, kde Park mistrně pracoval s žánry a psychologí postav, sklouzává Lee do béčkově zkratkovité nudy.(5.12.2013)

 • Fr
  ****

  ,, DOSTANU SE VEN. A KDOKOLIV JSI, KDEKOLIV JSI…, JÁ SI TĚ NAJDU…“ /// Zmrd, co potřebuje lekci… Není to tak syrový, jako vod Korejců. Josh Brolin je slušnou verzí Dae-sua a když si s perlíkem v ruce hraje na Thora, je to stejná zábava jako v originále. Tenhle (téměř) remake je takovej líbivější, jednodušší a sází na jistotu zajímavýho rozuzlení. Vo tom, jestli je či není zbytečnej, bych se nepouštěl do složitější debaty. Vocení to hlavně ti, jenž neřešej pičoviny a nemusej žluťáckou kinematografii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nebavěj mě žlutý originály. 2.) Nevím, jak má vypadat milující otec. 3.) Thx za titule ,,fox333“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(19.2.2014)

 • Jossie
  ****

  Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis.(10.8.2014)

 • klerik
  ***

  Ja sa musím prikloniť na stranu fanúšikov originálu. Síce oceňujem kvality tohto remaku, ale nechal ma úplne chladným. Myslím, že aj s odhaľovaním pointy narábali šikmáči lepšie. A kladivová scéna tu chcela byť príliš pekne natočená, až stratila na uveriteľnosti (útočníci občas nezmyselne vyčkávajú). Filmy Spika Leeho mávajú inokedy (25. HODINA) silnejšie emócie...(15.10.2016)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Eh, mám to porovnávat? Asi ani není potřeba. Snad jen poznamenám, že obě verze mají něco do sebe, paradoxně je to v tomto případě trochu naopak než obvykle. US verze mi sedla více po vypravěčské stránce, originál zase z pohledu akce a také charisma hlavního hrdiny, zejména v první polovině filmu, ztvárnil lépe Min-sik Choi. Oldboy jako takový mě na prdel neposadil, takže nemíním rozhodovat, který je lepší. 75% pro oba.(22.2.2014)

 • - Herečka Elizabeth Olsen neznala konec filmu až do premiéry v New Yorku. "Nikdy jsem nebyla víc šokována a překvapena koncovkou, bylo to podobné jako u filmu Šestý smysl (1999)," řekla Olsenová. (Dr Lizal)

 • - Scéna z kladivem byla natočena na jeden zátah a pro film posléze rozstříhána. (Terva)

 • - O rolu Marie sa uchádzala Lily Collins. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace