Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

lykan9

Film Parker je jak na houpačce, chvíli nářez a chvíli nuda. Úvod a závěr jsou skvělý, dokonce i část někde mezi tím (hotelová bitka), ale mimo tyto sekvence jsem se poměrně nudil. Vlastně jsem ani nepochopil potřebnost postavy, kterou ztvárnila JLo. Sice vypadá ve spodním prádle skvěle, ale jinak byla úplně zbytečná. I hlavní záporná postava v podání Michaela Chiklise mě nijak neoslnila. Naštěstí Jason Statham nezklamal a tudíž udržel film aspoň v nadprůměrné rovině. ()

R1CH1E

Stathama mám rád. Je to takovej můj mužský idol (jo já vím, zní to trošku divně). O to víc mě mrzí, když vidím, že se pomaličku stává podobnou ikonou jako Seagal. Nejdřív prorazil v pár dobrých a originálních akčních kouscích (Kurýr, Crank), ale postupně se upisuje béčkovým a nudným sračkám, které vypadají, jako by někdo prostě vzal scénář z předchozího kousku, předělal lokace a jména postav a následně to do kin navalil pod jiným jménem. Obzvlášť v tomhle kousku tu není dějově nic nového nebo originálního. Statham tu hraje to, co pořád, snad jen s jediným rozdílem. Postupně se z něj postupně stává nesmrtelná mašina, která přežije snad cokoliv. Fakt jsem nemohl vydýchat, když tu dostal nakládačku jak prase, párkrát ho střelili, on utekl z nemocnice, spočnul v sanitce a za pár hodin zas mlátil všechny týpky jakoby se nic nestalo. Akční scény jsou tu slabý průměr, není tu ani jedna kulervoucí scéna, kterou bych si pamatoval i pár dní po shlédnutí. Co si ale budu pamatovat i pár dní po shlédnutí je Jennifer Lopez a její prdelka, která mi tady vůbec nevadila a zvedla moje hodnocení o jednu hvězdu nahoru. ()

JohnSmith

Začátek filmu mě moc nenadchl, ale ještě to šlo. Ovšem když se na scéně objevila Lopez, přestalo to být zajímavý úplně. Scénář je špatnej a vykradenej. Od Hackforda bych čekal víc i co se týče řemeslné stránky. Překvapilo mě, že se Collins Jr. upsal tak malému štěku, co mě překvapilo víc, že se k filmu upsali i Statham a Nolte. ()

dragon94

První půlka vypadala dost slibně, proto mě mrzí, že se to ve druhé polovině zvrhlo v obrovské patetické nic věnované Jennifer Lopez, která ve filmu nepředvedla vůbec nic... Statham je borec, ale tomuhle mizernému filmu se můžete klidně vyhnout... 2* 39% ()

drackula

O niečo menšia blbosť ako som čakal. Nejak výraznejšie sa to nevymyká zo Stathamovho priemeru, ktorý budú točiť v telke do zblbnutia, ale nevypol som to a vcelku ma to bavilo až do konca. Takže okej, ako jednohubka to funguje. 50% ()

tommmy89

Niekto by povedal, že Parker je už tuctový obohratý scenár s jasným koncom. No áno, ten kto by to povedal by mal pravdu. Ale to vôbec nevadí ! Jason Statham točí stále dobrý akčný materiál a JLo ochutila filmík sex appealom. 4* ()

Pecival

Ale jo, Statham si jede to svoje a já to mám v mezích možností docela rád. Ani ta Lopez mě nešla tolik nanervy, takže pohoda. Akce je docela fajn, ale je jí bohužel trochu méně než bych si u podobného fláku představoval, ale zase taková bitka na nože v hotelu se mi hodně líbila. ()

Aqualung

No co napsat? Pan Statham předvedl něco slabšího. Přežil smrt, vyléčil se bleskem z čehosi, co se léčí týdny. Přimhuřme oko a namísto akčního Stathama uvidíme Robina Hooda. Tedy při jisté licenci. Na rozdíl od něj zvládl vše sám.No a ženský fenomén byl zastoupen dvěma dámami, které se potkaly a zase rozešly v dobrém. Jedna s balíkem peněz a druhá s hrdinou a ještě větším balíkem peněz. Ať tak, či onak je faktem, že se na to dobře kouká. Ty 3 frčky jsou až, až....až! ()

Fox85

Dalo by se říct, že je to další "stathamovka" a nebyl bych daleko od pravdy. Jen ta Lopez tam je celkem navíc ()

h0n24 odpad!

Snaha o další Crank, která se moc nepovedla. Statham je skvělý, ale celé to má hrozně dementní scénář, který promítá superakci s přehnanou nudou, "zkousnutelnost" s úplnými kravinami. ()

insurgentes

Zábavička se sympatickým drsňákem a důkaz, že ani prdelka pojištěná na 7 miliard není odolná proti zvadnutí (ve filmu vykonstruovali opravdu hóódně absurdní scénu, jen abysme jí mohli vidět v gaťkách). Měl jsem při sledování pocit, že jde o sci-fi, když v nejprofízlovanější zemi světa se silové složky státu redukují na jednoho nadrženého ťuňťu s odznáčkem, který neškodně chodí od domu k domu s notýskem a zapisuje poznatky o drsných zločincích, který se tam proháněj a kradou naprosto nerušeně a bez ohledu na jakékoli ošetřování stop (například ani nespálí auto, kterým páchali trestnou činnost, a klidně přesednou do jinýho a jedou do piči). Zkrátka gangsterka jak za starých dobrých časů, kdy byla v americe svoboda a mohlo se kliďánko žvanit do telefonu o mafii. I když dost pochybuju, že vůbec něco jako tyhle starý časy tam kdy existovalo. ()

Šakalík

Příběhem žalostně plochý film s podařenou akční složkou, ve kterém mě Jason Statham opět přesvědčil, že je s hraním na štíru. Nad jeho titulní postavou zloděje-gentlemana s pevnými zásadami a smyslem pro čest soudný divák spráskne ruce. Daleko více mě potěšil Michael Chiklis, který si tady střihl roli Melandera, což je zmetek charakterem velmi podobný tomu, kterého hrál Chiklis v Shieldu. Co se samotného filmu týče, scénář příliš rozumu nepobral, nicméně vymazlené akční scény jsou zábavné a tak film dobře odsejpá, přestože má skoro dvě hodiny. Parker je tedy film čistě na odreagování, u něhož si mozkové buňky odpočinou, zatímco oči dostanou zabrat. Už jen kvůli Emmě Booth v jedné z vedlejších rolí. :-) ()

LuciusWlk

Stathamovy fandím, aby se odprostil od filmu na pomezí béčkových slátanin. Pár dobrých kousků by se jistě našlo, ale jinak, zdá se, kývne na kdejakou blbost. Kdyby tady alespoň nebylo, víc než dost, do očí bíjících hovadin! ()

netahlo

Jedna z tech lepsich "stathamovin". Na konci se s tim fakt nesral a tak to ma byt :-) Jennifer Lopez je porad kus, mozna lepsi jak zamlada! ()

sedm.1

Parker se jednoduše hodně nepovedl. Stathama mám moc rád a vůbec mi nevadí, že točí prakticky pořád to samí dokola, ovšem tohle je v jeho filmografii vážně jeden z největších kiksů. Ze začátku to přitom vypadlo, co se týče jeho postav a filmů vůbec, ještě na zcela rutinní záležitost a příjemný standart, který by od něj každý očekával a především i chtěl, tedy „Akce – vyšplouchnutí – pomsta“. Tato první třetina má navíc dokonce spád, styl a celé se to prostě vyvíjelo zábavným, šmrncovním směrem. Zhruba ve čtyřicáté minutě se to ovšem jaksi celé zaseklo, film ztratil absolutně na jakémkoliv tempu a především, celé to přestalo mít jakýkoliv děj. Navíc v tomto čase tvůrci přidali další vyšplouchnutý bonus v podobě naprosto zbytečné postavy v podání tuctové Jennifer Lopez, jejíž účast jsem prostě vůbec nepochopil a ke kvalitě filmu tedy absolutně ničím nepřispěla. Ke konci pak už to sice zase zajelo do klasických kolejí nekompromisního zúčtování, ovšem to veškeré tápání před tím bylo doslova neúnosné, nudné a tak nevýrazné, že výsledný dojem už byl zkrátka totálně v řiti. Jinak ještě musím zmínit určitě akci, která byla tou jasně nejlepší složkou Parkera, byla dynamická, krvavá a napínavá, škoda jen že jí bylo tak málo a že z tich pozitiv zůstala vlastně úplně osamocena. Zkrátka, to lepší z Parkera bylo šíleně tuctové a bez nápadu, a to ostatní bylo tak příšerný a nevýrazný, že si film nezaslouží nic jiného než jasný palec dolu, a tentokrát si ho navíc ode mě vyslouží i Jason Statham, který se Parkerem doslova protrápil. ()

kenkaku

Stadhamovka a celkem nadstandardní. Má styl a zdravý naturalistický nádech. Tempo vyvážené, přítomnost známých tváří překvapující. Prdelatá madam (všichni víme koho myslím) tam sice být nemusela (takže ano, je spíš otravná), ale co naděláme. A protože jsem dobře naladěn a film působí poněkud staromódně (nevím jak to vysvětlit) , dávám ****. ()

herr_carter

Ajajajajajaj, první Jasonův film, kde dávám míň jak za tři, hmhmhmh...A to jsem se speciálně na toto tak těšil, jelikož jsem viděl, že zde hraje má relativně oblíbená J-Lo.....ovšem nutno podotknout, že to bylo bez šťávy, nudné a ještě ke všemu je to Nolte naprosto k smíchu..............moje hodnocení = 3 z 10. ()

slovan1

Pro mě béčková záležitost. Statham už prostě nepředvádí to, co kdysi a to ubírá na kvalitě filmům, kde by měl být hlavním tahákem. Zbytečná Lopez, potěšil svou mini roli alespoň Nolte. Sem tam povedená hláška, a na konci ukázal lehce Statham, co ho kdysi zdobilo. Podprůměrný film, který si se svou délkou docela zahrává... ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film