Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

aLPaC

Statham je prostě Statham. Já toho anglána zkrátka žeru stejně jako ten jeho nabroušenej xicht, když se chystá někoho zmasakrovat. Jennifer Lopez rád nemám, ale přiznám se, že tady mi nevadila, a jak si ze sebe dělala srandu a používala řadu vtipných narážek (na tenhle barák nikdy v životě mít nebudu :D) bylo fajn. Není to úplně žádnej zázrak, ale nenudilo mě to a proto čtyři. ()

peto580

žiadna sláva sa nekonala. Ako Satham je Satham, nasratý, pomstychtivý adt atd. ale to že sa z čista jasna objavila JLo bolo fakt moc. Spočiatku som ozaj nechápal jak sa akčný film zvrtol do jej roviny ale ked ukázala svoje božské telo šli všetky pochybnosti stranou. Mať tak kurevksy dobre vyzerajúcu ženu v jej veku som najšťastnejší človek na svete. A verím že ak by mal pán Parker viac času pretiahne ju preto uznávam tento film, keď si hlavný herec pokojne narazí druhu bez toho aby ma výčitky z toho že ho tajne čaká jeho polovička :D Ved to kde sme kurva aby akční hrdinovia mali len jednu ženu. ()

Zombi

Z počátku celkem svižná kriminálka o loupeži a odplatě za zradu, jak jsme již několkrát viděli. Jakmile se ale na scéně objeví Lopez, film se trochu rozplizne a výrazně se zpomalí, tato dějová linka se klidně mohla celá vynechat, filmu by to jen prospělo. Nolte je zde poměrně nevyužitý a závěrečná loupež mi přišla úsměvná, přesto se na film dá v klidu podívat. Slabší 3 hvězdy. ()

zelvicka.

Statham zakrvácený tak, že dobrou polovinu filmu připomíná tampon! Lopezová nasazená jen kvůli scéně tělní prohlídky. Dobrý béčko, který neurazí ()

Illy

Statham Light. Příliš dlouhá stopáž, omletý scénář, nudné zpracování. Ale neuráželo mě to. 50% ()

jerenymo

Ke svému nikdy nekončícímu chrlení průměrných snímků ( občas s nadprůměrnými bitkami) přiložil Jason jeden bohužel podprůměrný snímek. Spíš bych tento film radši viděl v jihokorejské režii (např. http://www.csfd.cz/tvurce/16120-ji-un-kim/) kde by bylo mnohem lépe a mnohem sirověji podáno povstání dobytého hrdiny. Takže celkově dvě * za snahu a za jennifer ve spodním prádle. ()

Flopik

Prekvapivo menej akcie ako som čakal a to o dosť menej.So Stathamom som zvyknutý na bitky a kopec akcie, no tuto bolo niečo také asi 2,3 krát.A nie dlho , možno minútku dve.Nebyť to on a nebyť tam neskutočne sexy J Lo , šiel by som ešte nižšie.Pretože ani príbeh za veľa nestál a mne osobne ani nedával zmysel.Kvôli peniazom riskoval celú rodinu a kamarátov ? To mi veľmi hrdinské nepríde.U mňa čistý priemer.Ani koniec nebol akčný ako by som čakal. ()

petikacka

Správný akčňák jak má být. Jason mě pořád baví i když už byl kdečím přes kurýra, ochránce, špiona, rychlého řidiče a byl navíc postradatelný, rozhněvaný a potápěč...No prostě vším čím byl, byl evidentně rád. Dobrá oddechovka u které jeden nemusí přemýšlet a jenom se baví. Není to žádná šupa, ale pořád je to slušný průměr. Za mě 75% ()

warrenur

Naivna kravinka s perfektnou kamerou a vydarenymi akcnymi pasazami. Dejovo a i zvolenymi charaktermi vsak nic noveho a naivita celeho ma tiez nechala chladnym. Naviac, posledne Statham-ove tvrdacke vystupy ma vobec neoslovuju. Je sice sympatak a v tom oblecku, v ktorom vzdy vystupi z auta je tiez imigovsky, avsak, je uz zaskatulkovany, ako svojho casu Van Damme, ci Lungren. Tu jeho pozu nemozem vnimat inak, ako ironicky. Taktiez by sa filmu hodila kratsia stopaz, ktorej dlzku som vnimal. Objektivne, mierny podpriemer. ()

Bozvav

Velmi slušná akční nakládačka ve které Jason nenechá nikoho na pochybách, že na to pořád má. Vcelku slušný scénář, hudba i dialogy. Námět není nijak originální, za to o to lépe zpracován. Jennifer je taková třešnička na dortu pro mužskou část publika. Za mne 70%. ()

Hapretor

Na Stathama slabé, málo se mlátí, málo se hláškuje. Kdyby tam nehrál, ani to nedokoukám. Mile překvapila jen Jennifer Lopez, která kupodivu vypadá líp, než když byla mladší - jak se to říká? - některé ženy jsou jako víno - čím jsou starší, tím jsou lepší/hezčí - tak o Jennifer to platí na 100%. Jinak nuda a šeď. ()

zelda82

Na stopazi se rozhodne dalo ubrat, stejne jako na hrdinove nesmrtelnosti...Ale na jedno podivani snesitelna zanrovka... ()

Gahan

Pre Stathamove oddychovky mam slabost, ale Parker ma sklamal. Celu dejovu liniu s Jennifer Lopez by som uplne vypustila, bola absolutne onicom aj ona, aj jej postava a cely okolo nej umelo vykonstruovany dej. Aj ked mi bolo jasne, ze sa to nestane, cely cas som dufala, ze ju obetuju a schyta gulku stredom cela ... V recenziach sa casto spomina slovicko "nuda", dost vystizne. Malo akcie, humor ziaden, onicom zaporak (Michaela Chiklisa osobne velmi nemusim a tu som ho nemusela vobec, uplne nevyrazny). Slabe ** Skoda... ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film