V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

kolodej1

musím říct, že mě od filmu odrazovala účast Cruise, který patří mezi mé neoblíbence, ale zkusil jsem to. A musím říct, že Tom byl tady tak cool, že mi nevadil. Výborné časování, stupňované napětí, nechybělo tomu nic. Osvěžující byly i místy nečekaně se objevující humorné vložky. Vysloveně jsem si užíval poctivou krimi, které nic nechybělo. AKce, hlášky, humor, napětí. Nechyběla honička ani rvačka. Boží, vysloveně jsem si to užíval. Rád se po čase podívám zase, ani chvíli jsem se nenudil ()

cobislav

Pro mě neuvěřitelné překvapení, čekal jsem něco na styl Mission Impossible a přitom jsem dostal rozumnou porci akce a přesto skvělou zápletku s detektivní prvky, což podle mě skvěle sedlo. Mojí oblíbenou Rosamundu nebudu ani komentovat, to je paráda. 85% ()

kolly13

Cruise mě nepřekvapil, ale skoro šokoval. Propracovaný, chytrý akční thriller bez přílišných efektů, i když trošku plochou Pike... mno, celkově velice povedené dílko. Těším se na další díl. ()

Patr1k

Toto je presne typ filmov, ktoré zbožňujem, pomalší rozbeh do deja, skvelé vykreslenie atmosféry, strih, kamera, všetko na jednotku. Hlavná postava Cruisovi neuveriteľne pasne, už teraz sa teším na dvojku. Takisto knižná predloha by stála za pokus - mimochod v nej je hlavný hrdina kúsok macek oproti Cruisovi....aaa už by som aj zabudol - scéna s american muscle bola v kine na nezaplatenie, takmer som si cvrkol od radosti pri tom zvuku motora. ()

FuRYaN_iS_BaCK

No snažil jsem se odpoutat od mé vlastní představy, jak vypadá knižní Jack Reacher, ale bylo to docela těžký. Nicméně, když jsem na to chvilkama zapomínal, tak jsem se díval na solidní akčňák s na jistotu hrajícím Cruisem. ()

oSiSko

Tom Cruise síce pre mňa nemá charizmu ako Matt Damon v Bourneovi, ale na to je tam Rosamund Pike, ktorá opäť ukázala, že je úžasná, tak ako aj v Gone Girl. Film baví odzačiatku dokonca, nemá slabé miesta, ale Jason Bourne to nie je. Každopádne teším sa na dvojku. 70% ()

zigy

Do konce mě u toho udržela hlavně zajímavá zápletka, protože na toho snipera to ušili fakt fikaně. Ještě že mají Cruise, který je tak trochu superman. Na můj vkus trochu moc akční, ale dialogy pěkně napsané, a dovedu si představit, že knížka je ještě daleko lepší. Kdyby měl hlavní hrdina v každém filmu za parťačku Rosamund, to bych bral. Na konci Duvall (Brabec!), zajímavé osvěžení. Lepší tři hvězdy. ()

Kozlowski8

Jack Reacher je tajemný muž, který kdysi býval elitním armádním důstojníkem. Poté, jako by se po něm slehla zem. Nyní přichází, aby spolu s půvabnou obhájkyní přišel na kloub případu pěti zastřelených lidí, z něhož je obžalovaný bývalý armádní odstřelovač...Knihy Lee Childa s jejich hrdinou Reacherem mám rád a velice jsem se těšil na film, jehož předlohu jsem ale nečetl. Jacka Reachera jsem si vždy představoval (a child ho tak i popsal) jako urostlého chlapíka typu Stevena Seagala před dvaceti lety nebo Michaela Fassbendera. Tom Cruise by mne nenapadl ani náhodou. On ale opět ukázal, že je skvělý profík a mé knižní představy nijak nepokazil. Doufám, že Cruise i s obměněným štábem dokáže v dalším "childovském" příběhu navázat na tuto skvěle natočenou, zábavnou a napínavou podívanou. Laťka byla nasazena vysoko. 85%. ()

Tempest

Docela dobrý film o hledání pravdy ve zdánlivě naprosto jasném případu. Je zavražděno 5 lidí a z činu je obžalován bývalý armádní odstřelovač. Ten chce jako svědka obhajoby bývalého vojenského vyšetřovatele Jacka Reachera. Ten ale nechápe proč. Je totiž přesvědčen o vině obžalovaného. Musím pochválit hlavně Cruise, je skutečně výborný a vždy naprosto uvěřitelný. Dobrý byl i scénář, nějakých velkých logických mezer jsem si nevšiml. Klidně bych si dal i pokračování. Jedině snad hlavní záporák byl až přehnaný, třeba scénka s ukousáváním prstů byla dost ujetá. ()

Lykr

No tak nevím, jestli je snímek Jack Reacher drama, nebo komedie. Dalo by se říct že obojí. Výkon Cruise filmu jistě pomáhá, akční scénky jistě napoví, že má Tom už nějaký ten "trénink" za sebou. Shrnuto, je to prostě nenáročná, upřímná divácká potěcha. ()

rigby

Výborný thriller. Tom Cruise opět ve své obvyklé roli neprůstřelného hrdiny. Tentokrát i docela uvěřitelně. Není to akce za akcí, zbývá čas pro oddych, a snad proto se to dostává nad obvyklý průměr. K tomu dobrá zápletka a špetka nadhledu a úspěch je na dosah. Snad jen tu dlouhou honičku v autech si autoři mohli odpustit, tyhle rozmařilosti opravdu nemusím a nudí mě. ()

peta.golias

Jedna hvězda dolů za tu jednu stopu výšky, která Cruisovi do Reachera chybí. Někomu se to může zdát jako hnidopišství, ale faktem je, že Jack Reacher vděčí za svůj úspěch z velké části tomu, že je prostě velkej. ()

Trinculo

Docela sympatický akčňák z hrdinou, který přijede, vykoná a zase zmizí. Má to něco do sebe, hlavně proto, že podobné filmy jsou už celkem vzácnost. Stejně jako záporák, který je v podstatě šablonovitý zloun a vůbec to nevadí. Tohle není film o psychologii postav. Jen takový malý postřeh, že ten film tak trochu v některých momentech "dělá Ameriku opět skvělou". ()

Dawydov

Úžasná jednohubka, napínavé od začátku do konce, vynikající tempo i zpracování. Film několikrát překvapí, a to na 99% příjemně. Nad scénářem ale neni radno zpětně až tolik přemýšlet. ()

Radek273

Něco v samotném závěru se tak nějak nepovedlo, těžko říci co, avšak v rámci celého filmu se jedná o naprosto vydařený kousek, kde září (stejné jako ve "své" MI sérii) perfektní Tom Cruise. Nicméně nutno dodat, že i velmi šarmantní Rosamund Pikeová nehraje vůbec druhé housle a je Jacku Reacherovi překvapivě téměř rovnocenným hereckým"konkurentem". Super! ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)