V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

PTuranyi

Výborný krimi thrilller, ktorému nechýba premyslená zápletka, akcia a napínavé chvíle. Jack sa tentokrát púšťa do riešenia mnohonásobnej vraždy ostreľovača, ktorého sám kedysi vyšetroval. Produkcia vynikajúco pracuje s atmosférou a herci svoje postavy hrajú veľmi presvedčivo. Je síce vidieť, že Tom Cruise nie je majster bojových umení, ale tváriť sa drsne a tajomne vie. No a zostrihať nejakú dobre vyzerajúcu choreografiu zdá sa tiež nie je problém. Okrem Rosamund Pike mu kryje chrbát Robert Duvall ako skúsený strelec, takže záverečná akčná prestrelka v kameňolome má švih, napätie a tak trochu čarostrelecké vyvrcholenie. ()

Nerdik

Perfektní stylová žánrovka. Nerozumím kritice s prozrazením vraha na začátku. Kdo v případu jede jsem až do konce nebyl sto rozklíčovat a na napětí tento fakt vůbec neubral. Cruise jel svůj dobrý standart, který mě prostě od Top Gunu baví a nezkazí mi to ani že je mrňavej a scientolog. Velmi mile jsem byl překvapen půvabnou Rosamunde Pike, která s věkem zraje do krásy a má silné ženské charisma. ()

dubacek

Proč mám tak moc rozporuplné pocity? I když akce je jako šafránu, tak i přesto se mi určité pasáže líbily. Chvílemi jsem nevěřícně kroutil hlavou. Chvílemi jsem jí pokyvoval. Ještě včera bych dal dvě, ale s odstupem času uznávám, že i tento vlažný film si zaslouží být v průměru. ()

MamoulianX

Oldschool detektivka jak řemen (nechybí ani honička v autech :-) ) a ke konci pěkně našponovaná tak jak to má být. Navíc potěší, že Tom tady rozcupuje pár hollywoodských klišé na hadry a to doslova. I sám hrdina je masér jak má být, takže není co řešit, vyražte na to do kina. :-) Jo a ty hlášky taky docela stojí za to. :-D Jediná technická nepřesnost byla s tím projektilem vystřeleným do barelu s vodou. :-) https://www.stream.cz/nicenipovoleno/10000251-strelba-pod-vodou ()

dalberg

No, čekal jsem o trochu více akce a trochu více vyřizování si účtů s hlavním padouchem. Jinak ale celkem dobrý filmek, který určitě nikoho nemůže nudit. Jsem zvědav, jestli časem přibude další příběh, doufám, že jo (já jsem prostě fanda pokračování). A rád jsem viděl Duvalla, jeho role byla malá, leč super. ()

Rommaano

Jack Reacher je z masa a kostí, což je v záplavě superhrdinů milé překvapení. Nejde o nic objevného, ale je to vkusně natočeno. Zažít lze mnohé - napětí, sexappeal, akci, překvapení i realitu zásahu ostřelovače. Nechybí ani krásná advokátka s plným dekoltem, jejíž vztah k hlavnímu hrdinovi má šťávu i bez zbytečných postelových scén. Americký sen o spravedlivém člověku stále žije, ale s předlohou má pramálo společného. Jako komediální gangsterka pobaví, jako detektivka neurazí. 89% si zaslouží. ()

Terminator666

Tento snímek se mi velice líbil. Je vtipný, děj příjemně ubíhá a konec lehce překvapí. Herecké výkony jsou podle mě dobré, líbí se mi, že ve snímku nejsou přehnaně chráněny vedlejší postavy ani ty hlavní. Určitě ho mohu všem doporučit. ()

tixi

Tom Cruise v najlepšej forme pokračuje v boji proti zločinu ako nový akčný hrdina.Film má všetko čo ja od tohto žánru očakávam--nebezpečné konšpirácie,brutálnu akciu,štýlového pomstiteľa a skvelú hudbu 80%. ()

musolini

Prostě takovej klidnej pohodovej průměr 50%...nenadchlo to ani neurazilo,jen se k tomu filmu Tom Cruise moc nehodil,viděl bych tam lepší herce na jeho místo,ale i horší...doufám,že nenatočej dvojku:) ()

pepca72

Sláva, netřepe se kamera, střih není schizofrenní, a divák si stihne v záběrech prohlédnou opravdu vše co potřebuje. Parádní oldschool styl, který sedl jak prdýlka na hrnec. Velice povedené zpracování, pomalé záběry ve spojení s dobře padnoucí hudbou. Je zřejmé, že zpracování filmu, zastiňuje jinak celkem nic moc příběh. Tom jako vždy nezklamal, ale tato role nebyla pro něj zase tak těžká. Opravdu jsem se bavil, a tu jednu hvězdu ubírám za zpracování příběhu, který mohl být více napínavější, neboť prostor na to byl. ()

zipS

povedzme, že prvý film s tomášom, ktorý mi nesadol, naopak, veľa krát som si pri filme povedal: "Whattafaq". Zbytočný film s veľkými očákavaniami no s takmer nulovým výsledkom. no ale za filmárčinu a zopár fayn vecí si to nezaslúži ísť pod 3* ()

svist10

Na rovinu, u úvodu po mě šel mráz. Úvodní útok mi byl vysloveně nepříjemný, Pravda, především kvůli faktu, že podobné události se v USA dějí takřka běžně. Následný úkrok do lehčí noty a až mýtizování hlavní postavy působil lehce nepatřičně, ale zvykl jsem si na tohle balancování, a nechal se bavit. Jack Reacher je o stylu, nikam se nežene ani postava, ani film. Je to oldschool kriminálka jakých se dnes moc netočí. K dokonalosti jí stále dost chybí. Rychle uteče, ale teď, po jedné hodině od projekce marně hledám v paměti detaily zápletky. To, co se zdá jako jasný případ, posléze působí dojmem až nadnárodního komplotu, aby se vše vyřešilo jednou (westernovou) přestřelkou. Akce moc není, přesto se najde jedna libová honička a finále. McQuarrie jim dal zvláštní porci energie, ale na Bournea se nechytá (především finální bitka jeden na jednoho je statická a utahaná). Oproti tomu přestřelky mají švih. Cruise si odehraje svůj standard, a pro Rosamunde mám slabost, přesto jsem jí tu idealistickou právničku nevěřil. Na Jacka jsem se těšil a na pokračování se podívám, ale věřím, že s jiným režisérem (který by byl víc režisér než fanda), by se mu vedlo líp. Quote: "Get her number and lets go." ()

RoyBatty444

Predloha je správna dialógy majú zmysel a herci sú po väčšinou presvedčivý. Napriek tomu neprichádza ten správny pocit z atmosferického thrilleru. Moc krát dianie zakopne a náboj sa vytratí. Cruis sa síce snaží ale jeho text je skôr pre chlapa o hlavu vyššieho a výrazom drsnejšieho. ()

NeverEver

Tak tohle Cruisovi urcite sedi, akcni hrdina, trosku toho sexy sarmu, vtipu, hodne akce, neoblomnosti a cilevedomosti... Zadne *rani...rovnou na vec! A musim rict ze to vyslo. Film ma vse: spad, zapletku, "necekane" vyusteni (skoda jen, ze jsem ho uhodla hned, jak nam byli srdceryvne predstaveny obeti:-(). Po dlouhe dobe dobra "klasicka" detektivka, ktera jiste neomrzi a da se na ni koukat znovu. Coz se bohuzel o vetsine soucasnych filmu rici neda:-( Nektere hlasky jiste vejdou do dejin:-) Davam 4* a tleskam! (a ceskemu prekladateli nazvu davam petku s minusem! - proc jsou porad filmy do cestiny prekladany s nejakou zmenou nebo dovetkem a proc "posledni vystrel"?! kdyz uz tak "druhy vystrel", ne?! a i tak je to zbytecna pitomost). ()

Mates Hradecky

Velmi dobře odvedená klasika. Místy hodně divný humor viz.dotaz na ukrutně se šklebícího Duvalla- Co to máte s okem? Odpověď -Šetřím si zrak na noční střelbu...Geniálně obsazený režisér Werner Herzog. Lehce koukatelné, dobře stravitelné... ()

Thug_Leo

Vše jižž napsal tom hardy, s kterým ve všem souhlasím. Jack Reacher se snaží diváky pobavit,nabidnout akční scény i napjatý thriller, nic z toho se mu nedaří. Aneb radoby vtipné mission immposible. 2* ()

Pavelkedar

Snad nejslabší "Krujzův" film, takové normální béééčko, zklamání po všech stránkách. Chvílemi to připomínalo Arnoldův Raw Deal, hlavně ten omšelý, tuctový konec z lomu, nebo stavby, nebo co to bylo......Pokud to je ale retroparodie, tak jsem to asi nepochopil. Jedinnou radost mi udělal můj oblíbený Herzog. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)