Argo

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Režie:

Ben Affleck

Předloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scénář:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (více)

Příběh je inspirován skutečnými událostmi a odehrává se v tehdy velmi nestabilním Íránu, kde na konci roku 1979 vrcholí islámská revoluce. Americká ambasáda je obsazena revolučními gardami a více než 50 Američanů je vzato jako rukojmí. Šestici z nich se podaří uniknout a najít úkryt v rezidenci kanadského velvyslance. Situace je napjatá a americká vláda hledá způsob, jak je dostat ze země. Nakonec expert CIA Tony Mendez přijde s neobvyklým řešením - navrhne vytvoření "filmového štábu", který by v Íránu hledal vhodné lokace pro natáčení filmu. Američané by pak odjeli jako členové tohoto štábu. Mendez začne spolupracovat s hollywoodskými filmaři a pro svůj fiktivní film si vyberou scénář sci-fi příběhu s názvem Argo. Když je vše připraveno, přichází Mendezovi pokyn, aby operaci zrušil. Rozhodne se rozkaz ignorovat a v kritický den se s uprchlíky objeví na letiště. Úspěšně projdou kontrolou. Chvíli poté se však revolučním gardám podaří sestavit portrét jednoho z uprchlíků, který získají ze skartovaných materiálů z americké ambasády. Ozbrojená skupina okamžitě vyráží ke startujícímu letadlu. (TV Nova)

simon84

Argo fuck yourself!!! člověk ví, jak to dopadne, ale stejně jsem byl napnutej jak kšandy. A to v hodnocení převážilo směrem k plné palbě. Verbal má pravdu, že Affleck tradičně za celý film nezmění výraz, ale tady to ani moc nevadí. A scény z holywoodu byly i dost vtipný. John Goodman vždycky potěší. ()

frolish

O tom, ze Ben Affleck je vyborny reziser, som sa presvedcil uz v jeho predoslych dvoch filmoch. Jeho treti kusok je opat technicky velmi dobre zvladnuty, ale mna zasiahol zdaleka najmenej. Je totiz tak trochu zahladeny do seba a na ukor kvalitneho prevedenia divak nedostava priestor poriadne sa ponorit do pribehu, comu slabo vyprofilovane postavy s nevyraznym hrdinom a ustrednou sesticou, o ktorej toho vieme malicko, velmi nepomahaju. Dozvedel som sa nieco nove o americkej historii a utvrdil sa v tom, ze Benove filmy sa oplati sledovat aj nadalej, no tento rozhodne nebude patrit medzi tie najoblubenejsie. ()

Helldo

Vybrané téma a události jsou více než interesantní. Jejich zpracování již už ne tak docela. Není to špatný film - atmosféra, Afleck, scéna na letišti je na "heart atack", ale přemrštěná délka a odtažité podání bez emocí trochu kazí jinak precizní filmařinu. Akademie dle mě zase šlápla vedle, respektive tam kam bylo očekáváno. ()

vojtaz

Chtěl jsem se podívat jenom na začátek, protože jsem pak musel něco dělat... Po pár minutách bylo jasno - tohle nedokoukat prostě nešlo. ... 80% ()

zahadum

Skutočné udalosti napätých dní ktoré sa rozhodol Affleck zachytiť dopadli celkom dobre....hneď úvodný komentár na začiatku filmu ma prekvapil....pomerne pravdivo je zhrnutá situácia okolo vzťahov USA kontra Irán...a súhlasím,že realita je aj v dnešnej dobe veľmi podobná..tu nás ale tak šťastný koniec nečaká. Späť k filmu....Affleck mal k dispozícii pomerne voľnú ruku a dostatok peňazí a je to poznať. Verné kulisy a dobový look si nás podmaňujú ruka v ruke s vysielaním správ ktoré informujú o politickej situácii. Pripadalo mi to ale všetko tak nejak zjednodušené a miestami som mal pocit,že sledujem nejakú lacnú komédiu ( duo Goodman/Arkin ) záver filmu bol až skoro na úrovni úvodnej scény nejakého Bonda....mierne nadpriemerný film ktorý v žiadnom prípade nemá na to aby mal Oscara za najlepší film !!! ()

TaanStari

Affleck by se měl vysrat na to (ne)hraní a soustředit se jen na režírování, protože jak je to otřesný herec, tak je to výborný režisér. Snad jen ta linka se synem a manželkou byla zbytečná a Affleck neumí víc než jeden zamračený ksicht, ale jinak je to výborný snímek. ()

Brusíček

Takové napětí jsem dlouho u žádného filmu nepociťoval, bylo to tak autentické jako bych tam byl s nimi, až jsem se málem potil strachy... :-), velice dobře a reálně zahrané, Ben Affleck, John Goodman a další. Takovéhle filmy mám rád, žádný přehnaný happy end, jo, takhle to píše jen život sám... 99%. ()

ladno

Veľmi dobrá Oscarovka. I keď to nie je nič, čo by som čakal. Príbeh je skvelý, udržuje diváka v napätí, atmosféra je budovaná vynikajúco, čomu napomáha i skvelá Desplatova hudba. Za primrazenie do sedačky kina nemôžem dať menej hviezdičiek. ()

P-puma-

Jako jo, tohle je dobrý místy dokonce moc dobrý. Ještě, kdyby Ben do hlavní role neobsadil sebe bylo by to lepší. ()

jandula00

Nebýt donucena okolnostmi, na Arga bych se asi jen tak nepodívala, protože mi americké pojetí terorismu příliš nesedí, obzvláště jedná-li se o americký velkofilm plný velkých jmen s tagem "podle skutečné události". Nicméně musím uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Ben Affleck nejen že potvrdil své herecké kvality, ale také dokázal, že je více než schopným režisérem. Ačkoli se jedná o závažné téma, díky malému nahlédnutí do sci-fi filmů, působil Argo chvílemi až komediálním dojmem, což se mi osobně líbilo nejvíc a odlišilo ho to od podobných politicky zaměřených počinů. Celkově velká spokojenost. ()

spoonman

Řemeslně výtečné, obsahově...nevím jak moc to je film věrný realitě, ale podle mě dost trpí na uměleckou licenci. Absence napětí byla mou vinou zapříčiněna tím, že jsem znal konec, čili se žádné ždímání sedačky nekonalo, o to víc jsem se mohl soustředit na výkřiky "to by nešlo", "na to by příšli" a "tak kdy si konečně Affleck sundá tričko" (nebojte, sundal). Nejlepší film roku, ale prosím vás. ()

Everyone

Tento film zase poplácává Američany po zádech, a je to ještě takové nemastné, neslané. Dobro proti "zlu". Američané všude strkají nos, pak to musí hasit a o 30 let o tom točí filmy, protože to tam od 2. světové nevyřešili, tak je to stále populární. ____ Forma je taková, aby to pobral každý - je to jako pohádka. ____ Affleck mi přišel, že si během psaní a režírování odškrtával - hraju na vlasteneckého ducha, mám tam hlášku, nevolím náročnou formu, mám populární téma, je tam hrdina, vzpírá se autoritám, krizové momenty dopadnou dobře a za 5 minut 12, happy end, atd.....na konci to sečetl a mel dost fajfek...recept na Oskara. Argo fuck yourself! ____ 3 hvězdy, jsem hodný. ()

kamigava

Hodně napínavý thriller a od půlky ještě napínavější! :) Takové napjaté drama jsem opravdu nečekal. Oscara si Argo určitě zaslouží. Affleck ukazuje, že mu to jde i na režisérské židli. ()

johnymdoe

"Argo, fuck yourself." Affleck dobrým hercem i režisérem, John Goodman a Alan Arkin ve vedlejších úlohách. Neuvěřitelný a přesto pravdivý příběh přetaven do luxusního scénáře. Pokaždé, když se na něco podobného dívám, si říkám, že tam by mě nikdo nedostal. Cokoliv dál na východ od Jablunkova...brr. K filmu jen tolik, že pěkné lokace, dobrá hudba, skvělá práce s kamerou a že škoda, že ten fiktivní film Argo opravdu nevznikl, byl by to parádní brak. 80% ()

Derny

Napětí jak sviň, k tomu skvělý scénář. Výborné budování atmosféry, stejně tak se divák v pohodě orientuje v ději. Takřka každá scéna zde má své místo, hlavně v druhé části filmu, kdy už se probíhá operace v Íránu. V první půli mě dost rušil humor a odlehčené scény - myslím, že to v tomhle filmu nemělo co dělat. ()

avitakova

Naprosto geniální zpracovaní. Ani jsem nečekala, že by si Ben Affleck dokázal s filmem takhle pohrát, ale vážně to zvládnul na výbornou a výsledek je vážně skvělý. I výsledné porovnání tváří 6 kanaďanů s herci byl skvělý nápad a bylo vidět, že si dal záležet na výběru. Ikdyž se jednalo o docela dramatický film, tak komediální okamžiky nechyběly a doslova přišly vhod a hodily se. Na pět hvězd tento film u mě sice pořád nemá, ale musím říct, že pro mě velice přijemné překvapení. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017