Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

PetrJulian

Než se film rozjel v těch správných kolejích, chvíli to trvalo - bohužel delší chvíli, asi tak půl hodiny. Zbytek pak už nestačil k tomu, aby film povýšil do nadprůměrna. Škoda, potenciál byl ohromný. ()

STORM70

zase jsem si naběhl na českou prý komedii, drama (to snad zmiňovat nebudu)... postavy jako rádoby teplouš (do gay baru bych ho nepustil), něco jako cikán ( být cikánem ozval bych se), paní alzheimer (ta byla v poho), pan srdeční slabost (sprcha by bodla), posraný sparťan (samozřejmě slaboch), vidomá nevidomá (škoda těch jebavých očí) a černý Maradona (už nemám žádný přívlastek). slátanina na ntou... 3/10 ()

Alden_Larson

Je to film zabývající se spoustou rýzných témat a myslím, že je všechny zpracoval moc dobře. Vidět v českém filmu gay postavu, která není je zneužívaná pro laciné vtipy, bylo příjemně ozsvěžující. Ostatní postavy byly taky skvěle napsané a měly mezi sebou moc dobrou dynamiku. Ve filmu je ale několik věcí, které mi vadily, například postava Rudolfa Hrušínského se podle mě mohla úplně vystřihnout, pár menších vedlejších postav tam taky nemuselo být. Prezentace byla dobrá, ale celý film mi přišel takový vybledlý, vypadal by líp, kdyby si editoři pohráli se saturací barev. Herecké výkony byly dobré, jen jeden konkrétní se mi vůbec nelíbil. Hudba byla taky dobrá. 7/10 ()

Lukes15

Hodně milé překvapení. Povedený film se skvělými hereckými výkony, ze kterých vyčnívají především Petr Nárožný, Ondřej Vetchý a Simona Stašová. Jediná věc, na které film trochu pokulhává je scénář. Ten je sice slabší, ale určitě bych o něm neřekl, že je vyloženě špatný. ()

Callie

Neskutečná Aneta Krejčíková, tak nežná, tak krásná a tak dokonale slepá. Kdo čeká uřehtanou komedii na bázi jointa, bude asi zklamán. Ondra Vetchý překvapivě nevadí ve "své" poloze fotbalového nadšence, Stašová snad ani jiná nemůže být - zase jedna variace na její roli v Románu pro ženy. A že stáří je na hovno dokazuje poslední dvojice Balzerová - Nárožný. Jo a ještě super očumovací dědek pana Hrušínského . Tak ten byl super. ()

cirkulace

Parádní český snímek od tvůrce Soukromých pastí. Opravdu jsem nečekal, že budu takhle potěšen. V podstatě filmu nechybí nic. Skvělá hudba, skvělý scénář, skvělé obsazení. Výtečný Ondřej Vetchý, kterému role otce/fotbalisty padla jak ulitá a přijdou si na své i holky, pro které je nachystaná láska v podání skvělé Elišky Balzerové a jejího milence. Příběh je opravdu poutavý a v kině jsem často i od srdce zasmál. Nezapomenutelná je hláška Rudolfa Hrušínského: "Dneska je to tu jak u Kolína... " Jen by se dalo filmu vytknout, že děj je už od začátku dost předvídatelný a dalo by se říci, že možná i trochu klišé, ale z nějakého důvodu mi to vůbec nevadilo. ()

peaceNwar

Tento film je jeden z kategórie "podivínov, čo im šťastie prialo a preto sa náhodou podarilo". Lebo keď si zápletku tohto filmu prečítate na papieri, znie to hrozne trapne, nevkusne a podivne a určite by ste sa s týmto v kine nestratili. Ale v skutočnosti najmä zásluhou režiséra je tento snímok vo výsledku tak vkusný, na českú metráž "realisticky pôsobiaci", roztomilý, ale aj správne vtipný, že aj mňa náročného diváka veľmi potešil :) Oplatilo sa. ()

Matrix007

Maciej Cymorek...... dle mého názoru neumí hrát. Filmu teda moc nedodal. Naopak Eliška Balzerová nezklamala. Ve filmu Ženy v pokušení - co věta, to hláška a tady "téměř" totéž. Myslím, že komedie Jiřího Vejdělka jsou mnohem lepší a zábavnější......65% ()

Mapl

Mně se to líbilo. Krejčíková byla i přes moji počáteční nedůvěru velmi dobrá (tu slepotu jsem jí fakt věřil) a plejáda výborných herců to hodně držela a celý dojem držel hodně vysoko (výborný např. Nárožný, Vetchý nebo Stašová,...). Některá místa byla sice tak trochu zdlouhavá, ale já se skoro vůbec nenudil a v množství dnešních filmů řadím tento celkem vysoko už za tak zajímavý, vtipný i velmi smutný příběh zároveň. 80 % ()

aannemer

Film o životě v mnoha jeho podobách. Film o vztazích, v nichž nic není černobílé. Příběhy různých partnerských dvojic citlivě poskládané do současné reality. Mě osobně film oslovil opravdu hodně. ()

rigby

Divím se označení komedie, protože těch pár náhodných a notně vyčpělých rádobyvtipů nemůže být považováno za komedii. Jinak jde spíše o smutnější příběh, který je vyprávěn velmi zvolna, bez soli a pepře. Čas se vleče a divák brzy začne zívat. Naštěstí to v ten správný čas vždy trochu rozhýbe Eliška Balzerová, jinak bych u toho opravdu usnul. Hodně vydupaná trojka, nejspíše proto, že film skutečně nikoho neurazí. Ale mohlo to být lepší. ()

Ondrew

Musim suhlasit s komentarom uzivatela Malarkey ohladne faktu, ze film je -- takpovediac -- dost schizofrenny, co sa svojho zamerania tyka. Snazi sa byt komediou i dramou zaroven a v tomtot pripade sa to, zial, dla mojho nazoru, prilis nepodarilo. Cely cas skace z jednej urovne do inej... z veselej do vaznej a naopak. Z hladiska atmosfery je vcelku vydareny, preto je skoda, ze autori si jasne nedefinovali, co z toho vlastne chcu mat. Komediu a dramu je mozne velmi ucinne skombinovat, ale tu sa to skratka velmi nevydarilo. Z celkom fajn snimky sa tak stal priemer, co je skoda. 50%. ()

JFlower

Rozhodně nadprůměr! A když překousnu Nárožného, který podle mně už svým rolím nemá co dávat i až přespříliš ulítlou Balzerovou (v porovnání s jejím podání Vilmy ;-) ), vyjde mi film, který je jako pohlazení. Ačkoliv se snaží skloubit více vážných, ožehavých témat, výsledná mozaika není nikterak špatná. Duo Stašová-Vetchý paráda. A láska Krejčíkové a Cymorka tam tak nějak sama, nenásilně zapadá. ()

Kozlowski8

Očekával jsem stupidní komedii s výborným obsazením, ale jsem příjemně překvapen. Nejedná se ani tak o komedii, jako spíše o dramatický příběh o lásce, životních útrapách, porozumění... Pocitově se zde střídají momenty smutku a zklamání ze života s momenty velmi veselými. Mně tento kontrast vůbec nevadil, nemám potřebu mít film zařazen v určité škatulce. Vždyť v životě se taky střídají okamžiky smutku a prázdnoty s okamžiky šťastnými a veselými. Hlavní devizou filmu jsou však herci. Ondra Vetchý si roli podpantofláka Karla užíval, což se dá říci i o Simoně Stašové a Elišce Balzerové, která v posledních letech zažívá velký návrat na filmové plátno v rolích, které jí neskutečně sedí. Nakonec jsem si nechal Anetu Krejčíkovou v roli slepé Marušky. Abych se přiznal, tuto herečku jsem nikdy dříve neviděl a myslel jsem si, že jde o skutečně slepou dívku, která Marušku hrála. Tak opravdově a věrně Aneta Krejčíková svoji roli ztvárnila. Teď - zpětně, když jsem si o ní něco přečetl, jsem jejím výkonem o to výce fascinován. Jediná skutečnost, která mi ve filmu přišla jaksi zbytečná a nepříjemná, byly některé poněkud lascivní a hlavně příliš nadnesené a přehnané scény. (Onanující Karel, milostné vzdechy a výkřiky na chalupě, scéna v luxusním bordelu atd.) Jen více podobných českých filmů. Nebojím se dát pěkné 4*. 80%. ()

Robopes

Tak laskavého, nadaného, chápajícího, učenlivého a něžného Roma s jemnou broskvovou pletí, aby svět pohledal :-) :-) :-) ()

hony23

Celkem pěkný český film, chvílemi komedie, chvílemi drama. Hlavním tématem je láska v mnoha podobách, ale je to natočené vkusně, není to žádná červená knihovna, kterou vyblila Rosamunde Pilcherová. O komediální stránku filmu se starají výteční Petr Nárožný, Eliška Balzerová a Simona Stašová. ()