Malá Kačka trpí poruchou ADHD a kvůli tomu má ve škole problémy. Paní učitelka by se jí velmi ráda zbavila a ani spolužáci nemají Kačku moc rádi. Nicméně Kačka je velmi chytrá holčička a nepochopení okolí i ji samotnou trápí. Její maminka Julie žije s přítelem, Věroslavem Herianem, se kterým také pracuje v chemické laboratoři, kde spolu zkoumají potravinové doplňky. Věrek je bratrem ředitelky chemického ústavu, Milady, ve kterém Julie pracuje. Julie koupí Kačce, která běhá za každým psem, jezevčíka. Nastávají prázdniny. Věrek by rád vyrazil sám s Julií na tři týdny do Řecka a Kačku by odložil k Miladě. Milada ale na rovinu prohlásí, že Kačku předá do letní školy. S tím Julie nesouhlasí, a tak nakonec Kačka, Herian a Julie vyrážejí na Šumavu do penzionu k dědečkovi a jeho přítelkyni Radce. Nepříjemný nevrlý Herian připravil pro Julii a Kačku prázdninový program. Z něho ale brzy rychle sejde, když Herianovy plány na cyklovýlety skončí neúspěchem. Julii se velmi líbí pohodářský údržbář Ivan, který v penzionu bydlí a pracuje. V penzionu panuje pohodová atmosféra, která je způsobena přátelskými vztahy mezi obyvateli penzionu a jejich hosty. Mezi stálé obyvatele patří i malíř Štefan Štefík, ten v penzionu maluje své obrazy a na sousední farmě chová ovce a kozy. Za Herianem přijíždí jeho sestra Milada, aby zde také strávila několik dnů volna. I ona se zhlédne v Ivanovi. Ten však o namyšlenou a důležitou manažerku vůbec nestojí. Milada přijde na to, že Ivan a Julie se sobě líbí a namluví Julii, že s Herianem vyhráli konkurz na pracovní pobyt v Anglii. Tím je chce od sebe dostat. Julie je zmatená a Ivan s ní chce ukončit počínající vztah. Toho chce Milada využít a Ivana svést při vodáckém výletě, který celá společnost podniká. Vodácký výlet kvůli Herianově nepozornosti skončí pomalu tragédií. Kánoe, ve které Herian s Julií, Kačkou a psem Hugem plují, totiž narazí do převoznické loďky a Kačka se začne topit. Jen duchapřítomnost Ivana Kačku zachrání. Julie se vzpamatovává z šoku, který zažila. Herian si další den bere na výlet Kačku sám. Cestou je na Kačku zlý a ona mu i s Hugem uteče... (TV Prima)

borohub

Kurva a to mělo být jako co? Naprosto stupidní film, myslím, že není určený ani pro děti. Je pravda, že jsem se občas pousmál, ale ty trapné scény to pak zabili totálně. Prostě nekomentuji a možná bych doporučil se toho totálně vyhnout. ()

jprmusic

Přes hrůzu nahánějící začátek se mi film líbil, na české poměry jsem se slušně pobavil (např hláška Pazderkové s kozama byla fakt vtipná) a nijak mě to - na rozdíl od Kameňáků a podobnejch hovadin neuráželo. I když chápu, že pro místní klub náročného diváka to bylo málo .... Jo a i jako chlap musím uznat, že Vaculík má charisma jako prase :-) ()

Maica

Brrr! To jsem si zase jednou dala. Všechny charaktery mi byly nesympatické až tak, že jsem celý film brblala něco o tom, že jestli se takhle chovají všechny dnešní děti... Zkrátka a dobře, tohle tedy ne-e. ()

Tominni

Bylo by dobře, pokud by se točilo více rodinných či dětských filmů, ale ne po vzoru Tady hlídám já. Nemohl jsem si pomoct, ale mluvící pes Hugo mě spíše štval, než aby mě bavil. Lukáš Vaculík jako hlavní magnet na všechny hlavní ženské postavy ve filmu? To fungovalo dobře v 80tých letech, ale po třiceti letech? Už bych Lukáše viděl na jiné role. Jedna hvězda je za šumavskou přírodu a jedna za Vladimíra Javorského - na víc to rozhodně není. ()

ostravak30

Je to typický rodinný film. Má jasnou zápletku a celkem jasný, leč pro dospělého, předvídatelný konec. Ač moc nemusím Ivu Pazderkovou tady bych ji rád pochválil za její profesorsky přísný výkon a dále i Jitku Ježkovou, která je na mém - přiznávám, že trochu delším seznamu těch, které platonicky miluju. Je obrovsky sympatická a krásná žena k tomu. Film má několik vtipných scén a ne že ne. Ale jak už jsem řekl prve, je to film na který se s radostí podíváte s dětmi, neboť tam nejsou žádné nepřístupné scény, ač nepřístupných hlášek je tam dost, ale na straně druhé musíte počítat s tím, že se budete možná trochu nudit, protože je naprosto jasné, kam film celou dobu směřuje. A pak je tady ještě jedna věc - pokud necháte děti dívat se na tento film, tak je tady hrozba, že taky bude chtít psa. Nenadchne, ale neurazí. Nic tady není špatně, ale také to není film na Oskara. ()

RigorMortis

Priemerný český rodinný film na lenivé nedeľné popoludnie. Pár klišé (rozmaznaní Pražáci, arogantní odmeraní výskumníci...), nie veľmi presvedčivé herecké výkony a dialógy ako z pomocnej školy. Zaujal Lukáš Latiňák hovoriaci česky a hovoriaci pes tam skôr pôsobil ako päsť na oko. Žiadna sláva, ale stále lepšie než tvorba Zdeňka Trošky. ()

DeDanu

Ta holčička má ADHD? No tak to ho máme nebo jsme měli všichni ne?:-))) To spíš dospělí se tady chovají jako pomatenci, kteří zapomněli, co je to být dítětem. Herci se snažili, pejsci krásní. Od začátku je poznat, kam přímočarý jednoduchý příběh směřuje. Autoři stvořili kočkopsa, který je pro dospělé příliš infantilní a pro děti nejspíš, když se rozjedou sexhrátky obou domorodců s návštěvnicemi, silně matoucí. (Jen bych chtěla podotknout, že psi, když s nimi žijete, na vás opravdu mluví - za to třetí hvězda) ()

mala.megi

Průměrný – možná i podprůměrný rodinný film. Strašně mě zklamala role psa. Očekávala jsem, že jako hlavní hrdina se tam trochu víc projeví. Ale byl neskutečně nevýrazný a v celém filmu takřka zbytečný. Je tolik šikovných, cvičených pejsků a nechápu, proč autor zvolil psa, který tam v celém filmu jen seděl a hloupě koukal. Neuměl ani zavrčet při naštvané scéně nebo mávnout tlapkou, v pravou chvíli se oblíznout – prostě nic. Nečekala jsem, že mě to nadchne jako rodinný film, dívala jsem se kvůli tomu, že mám ráda psy – ale tohle….??!!?? ()

Oudis

Troufnu si říci, že marná snaha o zfilmování celkem slušného scénáře se zajímavou pointou. Všechno zachraňuje dobré české herecké obsazení. Nebýt toho, že do scény občas hodí pejsek nějakou tu hlášku, tak bych se asi ani nezasmál, ani chováni holčičky se mi nezdá nikterak vtipné, naopak bych to snad dětem raději ani nepouštěl. Kdyby se tento film dočkal lepšího zpracování, tak by se dalo hodnotit lépe, ale takhle opravdu pouze za nápad + hlášky pejska, který mimochodem mohl mít výraznější hlas, protože občas se to nedá rozeznat od ostatních. Jinak pokračující hrůza české kinematografie...Kdyby nebylo roztomilého mluvícího jezevčíka, tak je to jenom na jednu * ()

carl.oesch

Byl jsem zvědavý, jestli ještě tento film nebude slabota a propadák (příjemně mně překvapil před časem asi svým způsobem podobně laděný film Martin a Venuše, který sice nebyl žádný zázrak), ale tady jsem byl hluboce zklamán. Tradiční "drobný" nedostatek českého filmu - scénář s nepropracovanými a odfláknutými schematickými figurkami, napodobenina příběhů Tomáše Holého ze Šumavy, přitrouble "aktualizovanými" na dnešní dobu se zde potkal s prachmizernou režií a kamerou (není asi divu, pan režisér si to "sjižděl" sám). Naprostým unikátem byla nesympatická holčička, líto mi bylo Vladimíra Javorského a proboha, ať už jde Vaculík do háje, tenhle polodětský herec jako tvrďák a sympaťák působí naprosto odpudivě, v tomto směru by se měli vzít za ruku s Langmajerem a zahrát si ve třetím patře po třiceti letech. Dal bych odpad, ale film, kde hraje Jitka Ježková a ještě k tomu Iva Pazderková (za to, co ze své role dokázala vytřískat, by si zasloužila oskara) tu jednu hvězdičku nemůžu nedat. Zato kdybych mohl, tak panu Šajmovičovi společně s panem Kazdou a paní Ušelovou bych dal pár ran holí a poslal bych je zaplňovat regály do Teska. To by úroveň komerčního českého filmu nesporně pozvedlo. ()

Alden_Larson odpad!

Nečekal jsem nic ohromného, ale že to bude až taková prázdnota jsem taky nečekal. V tomto filmu snad není nic, co bych mohl nazvat dobrým. Postavy v podstatě neexistují, příběh není originální a v místech nedává smysl, a prezentace je otřesná, film několikrát použije digitální zoomy (ty, kterých lze docílit jen v post-produkci) a ty vypadají příšerně. A pak jsou tu herecké výkony. Vím, že od dětí se toho moc očekávat nedá když jde o herectví, ale ta malá holka prostě hrát neumí, i ostatní herci nejsou zrovna skvělí. Navíc je většina scén předabovaných, takže pak mluvené slovo nesouladí s pohyby úst a v některých scénách je to hodně vidět. Film také používá hrozně moc zvukových efektů, což je samo o sobě fajn, zvukové efekty jsou ve všech fimech, ale třeba pro ovce tady používají stejné efekty, které jsou ve videohře Minecraft a to já prostě nemohu brát vážně. To samé bych mohl říct o představě ADHD, v některých momentech mi přijde trochu extrémní (vím o čem mluvím, sám ADHD mám). 0/10 ()

fafejt001

MILÉ PŘEKVAPENÍ . ROZTOMILÝ PSÍK , ŠIKOVNÁ MALÁ HEREČKA , NÁDHERNÁ PŘÍRODA . JEN DĚJOVĚ SE TO MOHLO VÍCE ROZEHRÁT . TY CVIČÍCÍ ŽENY SPÍŠE TRAPAS A PAK TEN ALKOHOL . BYL TAM CELKEM ČASTO , ZBYTEČNĚ . JAKO RODINNÝ FILM DOBRÉ . ()

aannemer

Vcelku milý rodinný film s neskutečně prudérním Javorským a příšerně nesympatickou Parderkovou - ti mi tam ale vůbec nevadili. Výborný Pavel Nový, šaramantní Lukáš Vaculík a sympatická hlavní hrdinka Veronika Divišová s milým jezevčíkem. Nechápu tvůrce, proč obsazovali Ježkovou - to je herecký dřevo. A nakonec - mám poslední dobou pocit, jakoby v českých filmech bylo tak nějak "přeStašováno" (v nedávno minulých dobách bylo zase tak nějak "přeBohdalováno"). Proti Simoně nic nemám, je všude docela prima, ale tak nějak pokaždý skoro stejně. Nemyslím si, že mezi českými herečkami jejího by se nenašla nějaká další skvělá babička. ()