Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

Road.Man

Tento druh filmov mám asi najradšej, doslova o ničom, iba pomaly plynúci dej, rozhovory, ktoré sa príjemne s úsmevom počúvajú. Bravo Reiner. Podobné: Your Sister's Sister ()

mirika39

Dlhý a nudný film bez hlbšej pointy. Jedinou zápletkou je "Začne zatrpknutý spisovateľ na vozíčku znova písať, alebo nie?". A pozrimeže, začal! Malé dievča ho k tomu primälo! Hurá, sláva, potlesk! A potom ešte zopár "vtipných" scénok, keď Monte hodí psovi kriketovú loptičku a ten si ju ani nevšimne, alebo sa rozbehne opačným smerom. Hi-hi-hi-ha-ha-ha, aké smiešne. Jediné, na čo sa dalo pozerať bola pekná príroda, ale to je pri filme dosť málo. Jazero a okolitá príroda mi pripomenula film Mermaids / Morské víly so Cher, krásny film, ktorý má dej, hlavu i pätu a ešte aj skvelú chytľavú hudbu, film ktorý má len 68% a táto nezáživná sprostosť má 79%?? Za čo??? ()

BStone

Reiner je borec.Snímek,který si můžete pustit třeba o víkendovém odpoledni,nebo si na něj zajít do kina,a vždycky vám bude u něj dobře.Snímek tak báječně plynoucí, že vám bude líto,že už skončil.Snímek,který vás pohladí....Co chtít víc? 90% ()

danny79

Pro me nuda, velmi pomaly film, kde se nic nedeje. Dialogy nejsou spatne, aspon po vetsinou casu, ale jinak je scenar chabe napsany. Zadny osobnostni vyvoj - opilec M. Freeman, nastvany a rezignujici na svet a zivot, zacne znovu nalezat chut zit diky male sousedcine dcerce. Proste v jednu chvili protiva a najednou usmevavy a ke vsem pratelsky. Cely pribeh je preslazeny, postavy jsou napsane jednouduse naivne a Freemanuv vztah k V.Madsen na me absolutne nefungoval. Porovnavat to s Gran Torinem i pres blizkost nametu vubec nejde to je uplne jina liga. ()

Profík

Já nevím, je to tak strašně teple lidskej film, až jsem asi měl závrať a špatně hodnotím, ten kalkul jde prakticky nadoraz a je to skoro k nevydržení. Občas mi to připadalo až skoro na hranici sebeparodie. Dalo se to přežít hlavně díky Freemanovi, ten nezklame a Virginia je pořád kost. Ale dalo se z toho dostat víc z hlediska příběhu a interakce postav a nemuselo se tak tlačit na pilu. 55%. ()

Blind307

...romantické filmy nie sú nič pre mňa, ale Freeman je "zjav" ktorého mám rád a je pre mňa zárukou kvality...čakal som síce inú komédiu, ale príbeh bol príjemne oddychový a človek dokonale "vypol"...díky... ()

Rajca

"Znova chuť žiť" mi trochu pripomínalo "Kým si po nás príde" a rovnako aj toto dielko je určite hodné zhliadnutia. Či už vďaka ako vždy výbornému a presvedčivému Freemanovi, či láskavému humoru a takej tej jednoduchej blízkosti a porozumeniu duší. Veľmi príjemný a inšpiratívny film. Mňam! ()

fajntomas

Příjemný film, mám rád Freemana, nic velkolepého spíš komorní kolem jednoho domu jako Misery ale s jinou, hezkou, trochu až happy náplní. 85% ()

pido73

Jednoducho ak chcem dobrý film pozriem si niečo z Morganom Freemanom ani tento raz ma nesklamal som veľmi spokojný ďakujem Morgan. ()

Firuz

"Je mnoho forem lásky". Tahle věta z filmu ho vystihuje dokonale. Film miluju pro jeho pomalé plynutí, pozorování a nalézání mnoha forem souznění. Ano, je to i Morgnanem Freemanem, který je duchem celého filmu. Jak s věkem přichází moudrost, tak postupem filmu přichází láska. A té je mnoho forem. ()

Sejkorka

Trochu to připomíná jiný režisérův film Má mě rád, nemá mě rád (hraje v něm Madeline Carroll, nejstarší dcera Charlotte - Willow). Mně se však líbí více. Opět zde nacházím pro mne novou z plejády hollywoodských krásek - Victorii Madsen. Hraje úplně skvěle, stejně jako Morgan Freeman v titulní roli. V reálu je jim 75/50, ve filmu oba vypadají o 10 let mladší. Tedy, hlavně Charlotte. Super jsou např. dialogy Monteho se psem Ringem (Spotem). "Dnes jsi se choval příkladně. Dovoluju ti prdět". Jediné, co filmaři "podcenili" je Monteho schopnost postarat se o sebe sám, když mohl z končetin používat jen pravou ruku. Furt do sebe něco leje a "nicht toaleten". PODRUHÉ 03/2023 - potvrzení 5* ()

McGuffin

Tři mladé dívky a jejich zrovna rozvedená matka, magická příroda, vlídní lidé a léto, to je Kouzlo Belle Isle, The Magic of Belle Isle. Nový letní soused, spisovatel, co přestal psát, je trochu kakabus, upovídaný roztomilý ironický. Jediným úkolem uvedené pětice je, aby všechno dobře dopadlo. A to s rozverných dialogů plným scénářem Andrew Scheinmana, Guy Thomase a Roba Reinera zvládnou hravě. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

vinson003

Morgan v supr formě invalidního baliče potvrzuje své kvality. Nachází klasickou "amishovskou" osadu, kde se všichni znají a všichni se mají rádi. Nachází blázna, jeho matku, starostu a dva nějaké maníky, pákistánského majitele obchodu a hlavně krasavici se zářícími žlázami s dcerami, které alkoholického Morgana řádně nadzvednou. Není to snad skrytý zájem v lolitkách? No, nakonec tedy ne, ale o té blondýnce má "mokré sny" a dokonce ji poté vyzve ve snu k tanci. Konec je tedy otevřený, jestli do toho tedy bouchnou, či nikoli...ale vážně, Morgan má v sobě něco jako větší já, to větší já šíří nekonečný mír a klid a z jeho rolí čiší jakási moudrost, nadhled a krása člověka, který propaguje ve svých filmech ryzí přátelství a lásku mezi lidmi, sounáležitost...harmonii a jednotu...thank you oldie :) ()

pupidup

Vedela jsem, ze to bude sakra dobry. Morgan je proste mooc jedinečný herec! A dabing pana Rinskeho je proste top!!! Uz jen pro ten hlas musite Freemena milovat! Celkove dobře napsany pribeh, dobre zahrany vsemi protagonisty! Milý... lidský příběh... ()

Vesprem

Kéž by bylo možné přenést atmosféru filmu do života, vybrala bych si tento. Celkově to pro mě bylo jako pohlazení. Nicméně nejvíc celého filmu jsou dialogy a lehký, nenucený humor. Určitě si film znovu pustím. ()