Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

Misha.d

Po dlouhé době film, který mě opravdu chytl za srdce. Naposledy to pro mě byl Bucket List, kde Freeman herecky exceloval po boku Nicholsona. Měl silný příběh, plný humoru a dramat a od začátku až do konce mě bavil. V tomto filmu mi Freeman opět předvedl, že pro něj není problém zahrát cokoliv a kohokoliv a to tak, že si skoro člověk říká, jestli to je opravdu jen filmová role a není to on sám. Tento film mi připadá dějově opět velmi silný a emotivní. Plný humorných i dramatických momentů. Někdo možná namítne, že je to klasická, americká, patetická slaďárna, ale mě to vůbec nevadí. Ba naopak. Byl jsem dojat a po skončení filmu mi bylo hezky a cítil jsem se tímto dílem obohacen. Vřele všem doporučuji shlédnout. ()

kverula

Milý snímek, u kterého se nemusíte bát nějakých nešťastných momentů, které by pokazily slunečnou atmosféru poklidného městečka Belle Isle. Opět jedinečný Morgan Freeman, který táhl celý film svým perfektním výkonem vypravěče a mentora. Jen kvůli němu dávám za 4. Tu poslední hvězdičku mi brání dát více než přátelský vztah mezi spisovatelem a Charlottou (ty osoby k sobě prostě neladí) Stejně jako přehrávání hlavní dětské hrdinky. ()

bambola

Začínám mít na podobný druh amerických úžasných filmů alergii. Nevím, čím to bude, asi se jim prostě nějak nedaří ohřát mé cynické srdce. Na to úžasné léto nikdo z nás nikdy nezapomene, zdánlivě se během něj nic neudálo, ale ve skutečnosti – ach. Životy nás všech se změnily a uvědomili jsme si, co je opravdu, ale opravdu důležité. A stačilo k tomu tak málo, jedno bystré dítko, uvědomělá krásná matka, milí spoluobčané a pár skvělých frází, které ve mně zanechaly totální pocit prázdnoty. ()

Flamik

Představivost - nejmocnější síla co má lidstvo k dispozici: řekni mi co nevidíš. Velmi příjemný povídání. ()

CabelkaB

Musím říci, že tento film se přidal mezi mé velmi oblíbené filmy!! Je to tak milé, že Vám celý film způsobí jistou nostalgii. Je tam opravdu všechno co má správný film mít. Od každého trochu. Film není prohlouben akcemi... Od začátku filmu jsem se dostávala do fáze kdy jsem nemohla odtrhnout oči a najednou je konec filmu. Příjemně mi utekl a ani na minutu jsem se nenudila Dobré na dlouhé zimní večery s přítelem/přítelkyní a vínem v posteli. ()

oSiSko

Jeden z najkrajších filmov aké som kedy videl, úžasný Morgan Freeman a malá Finnegan..Presne ako je tu v komentároch viackrát spomenuté, vo filme sa toho príliš nedeje, ale napriek tomu film rozdáva úžasné emócie na všetky strany a človek sa musí usmievať celý čas. Krásne. 90% ()

LencaN

Lehké a příjemné jako letní noční vánek, který vám načechrá vlasy a příjemně pohladí. Je to film o vyrůstání, o poznávání světa i sebe sama, je o stárnutí a vyrovnávání se se ztrátami, je o lásce všech podob a celkově o lidských vztazích. Těžko se mi to popisuje, lepší to vidět. Rozhodně to bylo moc fajn koukání. ()

VeraF

Dávám dvě hvězdičky, ale jen kvůli Morganu Freemanovi, jinak by to byla jedna. Proboha - jedno klišé za druhým, naprosto předvídatelná životní moudra a obecné pravdy, uf. Rosamunda hadr. Až jsem se koukla, zdali se nedívám na Barrandov. Třikrát jsem od toho odešla dělat raději něco užitečného, pokaždé jsem se zkoušela vrátit, nechtěla jsem si připustit, že by Freeman hrál v nějakém trapném filmu. A ono jo. A dabing jedné z dětských rolí tak nesympatický mučivý mečák, že jsem asi pětkrát honem honem vypla zvuk, abych už tu holčičku s ošklivým hlasem neslyšela. Ach jo. ()

zigy

Sbližování lidí....malé městečko u vody.....únava blbým životem......Škoda, že se tam opravdu toho moc neděje, ale pokud se chcete na závěr filmu dojmout jako já, tak si to dejte a vychutnejte si další z řady filmů s moudrým černošským mentorem - starcem, panem MF. ()

Kozlowski8

Příběh stárnoucího, dříve slavného spisovatele, připoutaného na invalidní vozík, který , po smrti milované ženy, ztratil smysl života. Novým impulzem mu má být letní pobyt na kouzelném místě u jezera, kam ho - víceméně proti jeho vůli - přiveze jeho synovec... Film, přestože si plyne svým pomalým tempem, bez dějových kliček, bez nepředvídatelných okamžiků, nabízí krásnou, laskavou, milou, vtipnou i smutnou zábavu, spoustu životních mouder, krásné dialogy, kameru, jedinečně napsané postavy a skvělé a typově neuvěřitelně dobře vybrané herce. Jaká škoda, že se podobné duchaplné a inteligentní počiny, které pohladí na duši, čím dál méně objevují v kinech a válcují je často zcela bezduché a idiotské slátaniny, které vsázejí pouze na vizuální stránku (a lidi je žerou). Pro mne moc krásný zážitek těsně pod úplným topem. 85%. ()

kolly13

Poeticky pojatý život závislého vozíčkáře s ochrnutou rukou, kterého zaktivizují nečekané sousedky. Herecké fluidum Freemana je unikátní a spoluherci mu usnadňují překlenutí depresivního stavu role do tolik potřebné "imaginace" a "mentorství". Chybí citové vydírání, kterého jsem se bál, ale zároveň nezastírá obtížnost člověka, který už lepší časy nečeká. PS: Komedie to rozhodně není. ()

PTuranyi

Výborný film o ľuďoch a ich vzťahoch. Prerod mrzutého spisovateľa na optimistu plného života sa síce zdá neuveriteľný ale je stvárnený celkom prirodzene a zmenu si ani nevšimnete, akoby to tak skrátka bolo vždy. Táto zmena je však len niťou pavučiny vzťahov, ktoré medzi sebou spriadajú jednotlivé postavy. Hlavnými postavami sú tu vlastne dievčatá, ktorým sa starý pán stane "mentorom" a film ukazuje ako dokáže takýto mentor zmeniť život. Trocha naviac sa mi javí v závere jemne nahodený milostný vzťah starého spisovateľa s pomerne mladou matkou troch dcér. ()

Stealler

Pôvodne som chcel napísať, že The Magic of Belle Isle je obrovská one man show Morgana Freemana, ale nakoniec som to musel napísať inak, pretože Morgan vo filme určite hrá prvú strunu, ale aj napriek tomu ostatné postavy za ním skoro vôbec nezaostávajú (úplne ma svojím hereckým výkonom dostali aj najmladšie dcéry O'Neilové. Slovenský showbiznis môže iba závisťou spáchať samovraždu). Celý príbeh je svieži, ľahko plynie, väčšinou komický a dokonca ani pravý americký happy end nepokazil zážitok z pozerania. ()