Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

peetriss

Další dokonalý majstrštyk Roba Reinera, který mi neuvěřitelně padl do noty. Některým se možná bude tento film jevit na první pohled o ničem, ale opak je pravdou. Výborná podovka, která plyne přirozeným samospádem dění ospalého amerického maloměsta, kterou naruší příjezd stárnoucího zapšklého spisovatele, nalézajícího smysl stárnutí na dně láhve. Jeho život je zase narušen nečekaným sblížením s osamělou matkou a třemi dcerami ze sousedství, které nenápadně přeroste v kouzelné pouto přátelství i náznaků lásky. Film je stavěn na Morganu Freemanovi a jeho projev je opravdu neskutečný. Jeho sarkastické hlášky, které chrlí všemi směry, mě dokázaly neuvěřitelně rozesmát, zejména jeho rozhovory se psem Flekem. Na druhou stranu kurzy představivosti a fantazie, které dává jedné z dcer, jsou úžasně kouzelné a skvěle napsané, jiskření mezi ním a Virginií Madsen dokáže zahřát a pohladit. Skromný film, obrovský svou podstatou, která dokáže člověka nabít chutí do života! ()

peto580

Túto nádhernu komédiu/ dramu môžem len a len doporučiť. Morgan Freeman si to dáva jak najväčší pán a zvyšok posádky za ním nezaostáva ani o kúsok. Scenár je geniálny, deti a niektoré ich hlášky su totálne odzbrojujúce, a tá hudba ktorá neustále zážitok umocnuje...- jednoducho nádhera v najčistšej forme :) ()

laepus

Hodně příjemná a pohodová záležitost s tradičně bezchybným Morganem Freemanem. Střet generací i střet pohlaví je zobrazen velmi věrohodně a uvěřitelně a takový ten "přiblblý" spokojený úsměv vás po chvilce chytí a pak už nepustí. ()

janeke

uf tak toto je filmová asambláž zrecyklovaných overených "úsmevno-slzičkových" scén. a kto iný by mohol takému gýčovému zlepencu prepožičať dôstojnú tvár, ak nie Morgan Freeman? tri hviezdy dávam za ideu s "cvičením predstavivosti", človek si pri tom spomenie, že si kedysi namiesto sťahovania filmov a blúdenia po youtube kadečo povymýšľal sám. ()

Marys

Zatrpknutý starec, invalid Morgan odchádza stráviť leto do totálneho amerického zapadákova a zamieša osudmi polky miestnych obyvateľov. Bál som sa tohto snímku, že to bude niečo bezduché, nízkorozpočtové, s kvázi umeleckou hodnotou. S prepracovaným seriálom, zaujímavými dejovými obratmi a charizmou ústredných dvoch postáv ale snímok nabral oveľa hlbší rozmer a páčil sa mi. Bol trochu naivný, povedzme, že rodinne pojatý, ale to v konečnom dôsledku vôbec nie je na škodu. ()

jerenymo

Příjemný, nenáročný, chytrý a odpočinkový snímek v podání Morgana Freemana jako postaršího vyčpělého spisovatele. Nebýt přeslazeného konce tak neváhám dát 5 *. Doufám že nám ještě Mr. Freeman nadělí spousty takovýchto filmů kde září :) ()

WinstonS

Ideální film na sobotní večer, kdy potřebujete vypnout a užít si příjemnou podívanou. Morgan Freeman je kouzelný. ()

Bukk

Tohle jsem potřebovala. Moc příjemný zážitek. Po celou stopáž jsem se cítila tak nějak...odevzdaně. Nechala jsem se unášet filmem a bylo mi fajn. O to přece šlo. Jo a Morgan Freeman to pořád má. ()

LaGomme

Je to v podstatě zlej průměr, kterej drží nad vodou jen klasicky excelentní Morgan Freeman. Zápletka je klasická, uměle vykonstruovaná, s nijakou takovou pointou. Člověk ale potřebuje čas od času přesně ten typ filmu jako je tenhle - takovej, co dokáže člověka jednoduše uklidnit a hodit do pohody. Zkrátka "dobrej" film sám od sebe. 80% ()

embecka

Film, ku ktorému sa hodí hrnček kakaa. Nekypí akciou, no hreje. Nepozrú si ho spolu dvaja chlapi, ale muž so ženou môžu. Na nedeľné popoludnie, na zimný večer. S myšlienkami, srdcom. A pritom je to len starý sarkastický alkoholik, ktorý si vie nonšalantne štýlovo získať ľudí. Morgan, milujeme ťa všetci! ()

Chipešek

Rob Reiner a další jeho "good feelingový" film zdánlivě o ničem. Je až neuvěřitelné, jak příběh s prakticky neexistující kolizí, krizí i peripetií dokáže fungovat. Škoda, že počiny tohoto typu jsou často už předem odsouzeny k finančnímu propadnutí. ()

jandula00

Příjemný film na večer, žádné velké drama a na druhou stranu není snímek bezduchý. Morgan Freeman ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Moc se mi líbil jeho vztah se svou malou sousedkou. Možná mě více než hlavní zápletka zaujal příběh retardovaného souseda, který mi nějak víc utkvěl..Celkově příjemné překvapení, ale nemyslím ,že bych měla někdy potřebu vidět film znovu nebo že bych ho někomu doporučila.. ()