Chuť znovu žít

• Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Komedie o dospívání na stará kolena. Americký herec a režisér Rob Reiner je tvůrcem řady známých hollywoodských titulů (např. Když Harry potkal Sally..., Misery nechce zemřít, Pár správných chlapů nebo Americký prezident), ale čas od času rád pracuje mimo velká studia a s malým rozpočtem. Mezi tyto snímky patří Kouzlo Belle Isle (2012), líčící stáří kdysi známého spisovatele kovbojek Monteho Wildhorna, který ve snaze zapomenout na své postižení začal holdovat alkoholu. Když se na léto přestěhuje do malého titulního městečka, do jeho života zasáhne energická sousedka Charlotte, která sama vychovává tři dcery. Monte, který sem přijel s jediným cílem – trávit dny v příjemném alkoholickém oparu – začne pošilhávat po svém starém psacím stroji a jeho pohled na život se pozvolna začíná měnit... Film je nenápadnou exhibicí Morgana Freemana, který s minimálními hereckými prostředky dokáže být mimořádně přesvědčivý. Dobře mu také sekunduje Virginia Madsenová (která nahradila původně obsazenou Annette Beningovou) v úloze Charlotte, stejně jako Madeline Carrollová a Emma Fuhrmannová v rolích jejích starších dcer, dospívající Willow a devítileté Finnegan. Film se natáčel v idylickém prostředí Greenwood Lake ve státě New York a dýchá z něj nenápadná nostalgie po starých časech bez mobilů a bez počítačů. (Česká televize)

Bezmenny

Film, ktorý je plný slov a o slovách. Žiadne veľké efekty, žiadne prudké striedanie scén. Počas celého filmu človek vlastní vidí jeden z 3 obrazov a aj tak mu to viac než stačí. Skvelé niečo... ()

fantomas19

* spisovateľ - príbehy, inšpirácia * staroba, vozíček, vidiek * susedia, rodina, dievčatá * predstavivosť, mentor, únik * ()

HuGOtrOniQ

Sentimentální příběh, který neoslní, ale ani neurazí. Komedie převládá nad dramatem a Morgan Freeman je "pro změnu" skvělý. ()

Alca

Kouzelné, roztomilé, příjemné a neuvěřitelně vtipné. Nemůžu jinak než všem doporučit. Morgan Freeman utáhne roli i na vozíčku a s jednou nepohyblivou rukou. Nutno říct, že Emma Fuhrmann je mu zdatnou partnerkou, na nich dvou stojí celý film. ()

jafuska

Příběh ze života, v podobě Morgan Freemana, který už hodně zestárl,ale pořád hraje dobře, je to vlastně takový rodinný příběh, pro odpoledne,kdy si člověk chce odpočinout a na nic nemyslet. ()

boombang

Na jedné straně je to poněkud přeslazené a hlavně předvídatelné a obsahuje to mockrát omletá témata a motivy. Natočeno jakoby podle příručky JAK NATOČIT FILM O NERUDNÉM DĚDULOVI, JEHOŽ MAJÍ NAKONEC VŠICHNI RÁDI A ON JE. Plus tělesný handicap, pes, děti, manželské problémy, retard ze sousedství a jako bonus nesnesitelné zmínky o westernech a baseballu. Takové Eastwoodovo Gran Torino působilo o dost opravdověji. Na druhé straně v tom ovšem hraje Morgan Freeman, který je neotřesitelnou zárukou kvalitního výkonu a jemuž scénář předepsal spoustu vtipných replik, a spolu s ním je slyšet i Beethoven. Oba moc potěšili. ()

dzberry

Útok na první signální. Ale krásnej. Klouzalo to do mě podobně jako desítky a stovky Rodokapsů, Dostavníků či Divokých západů v mém raně adolescentním věku. Úsměv. Radost. Stárnu. Freeman geniální. ()

miki68cz

Sladký nesmysl, cukrkandl, bonbonek, roksové lízátko. Příliš umělé aby to uvízlo v mé mysli navždy. Dobrý Freeman, nijaká Madsen. Happy end jak vrata. Po Amour slabá konkurence, ale co není. Doporučuji jen zatvrzelým romantikům ()

vitac.

Přeslazenější film jsem dlouho neviděl. Skoro každá postava, skoro každá nitka z příběhu s sebou nesou nějakou formu sentimentu, citlivky budou mít na krajíčku lautr pořád. Dokud to šlo, unikal jsem tomu úvahami jako třeba: "Můžou vozíčkáři vůbec chlastat, když domů musí pokaždé řídit?", "Dá se o nich taky říct, že jsou bez čap, když to přeženou?":), ale i tuto moji ochrannou ulitu vývoj děje časem rozdrtil, takže nezbylo než se podvolit - slzet a smát se podle toho, jak Monte pískal... Mimochodem, Emma Fuhrmann je naprosto báječná, těšil jsem se na každej její výraz v obličeji, výborná dětská role! ()

pekas

Pár dní po Frankie a Johny a totálně jiný zážitek. Absolutní balzám na duši, skvělé herecké výkony a nádherné dialogy. Tenhle film jsem si moc užil. 89% ()

PlysovyMacko

Cynický zostarnuty spisovateľ  počas jedneho leta nadviaže priateľstvo so svojimi susedkami a obohatí to všetkých zúčastnených. Cieľom takéhoto filmu je pohladiť na duši a to sa podarilo. Morgan Freeman hra opäť sám seba celý film je taky sladky, že žiaden konflikt sa nedá brat vážne. Taka pohoda, ktorá miestami nudí. ()

S3MIR

tento zaner nie je zrovna moja salka kavy,no po zhliadnuti musim povedat,ze popri vsetkej tej povinnej nostalgii a romantike som mal skoro cely cas na tvari mierne usmev od ucha k uchu a citil sa az necakane prijemne.to je vlastne aj moje zhrnutie filmu.Maximalne prijemny zazitok. vrelo odporucam. ()

a0001

"Pekne" natočená nuda. Žiaden dej, pointa a ani nič zmysluplné. Umelo presladené, "reumaticko-senilné" verzus "detinsko-naivné". V divákovi sa snaží prebudiť fantáziu, že ide niečo krásne, rozumné, "životopisujúce" čaro jedného zatrpknutého spisovateľa, ktorého má rozveseliť trojica slečien na čele s ich mamičkou.. Fantáziou nešetrili ani tvorcovia, keď vytvorili "lásku" medzi 80 ročným pánom na vozíku a "krásnou" maminou o polovicu mladšou. (Tvorca tlačil na pílu príliš). Je neuveriteľné, že trochu senility, jemnej melódie, fádneho príbehu s tromi sympatickými deťmi môže tak vysoko vyniesť hodnotenie filmu. http://www.csfd.cz/film/226320-nez-si-pro-nas-prijde/ - je zmysluplná krása, to sa o The Magic of Belle Isle nedá povedať vôbec. Chýbal mi tu vyšší zmysel, spracovanie deju, zápletka, priebeh, dojímavý koniec, ponaučenie, múdrosť, hlboká myšlienka.. Ale nič z toho. Odhliadnuc od príjemných a sympatických postáv nemá snímok čo by ponúkol. Je príjemný, no umelo a zbytočne. Mňa tento falošný, aj keď sympatický klamár, ako by som tento film nazval vôbec neočaril. Nepomohlo mu ani cukrovanie, ani kvalitný recept skvelého "kuchára" Roba Reinera, ba dokonca ani kvalitná obsluha od Morgana Freemana. ()

Dragiii

Fíha, tak takový film plný pohody po celou dobu snímku jsem dlouho neviděl. A jestli vůbec. Kdybych měl někomu převyprávět děj, asi by to pro mě bylo víc než těžké. Ve skutečnosti v něm není nic podstatné, ale zároveň každá minuta hraje v příběhu důležitou roli. A to i přestože se vesměs vůbec nic neděje, dokáže Morgan Freeman společně se čtyřmi sympatickými ženami (dívkami) udržet diváka před obrazovkou a napjatě ho hltat každou chvíli. Film není nikterak náročný, je odpočinkový, uvolňující a neskutečně optimistický, až na konci ve vás vyvolá pocit radosti. A už ani netřeba vyzdvihávat výkon Morgana Freemana, který se jednoduše pro film narodil. Nutno však podotknout, že i ostatní herecké výkony mu zdatně sekundují. Skvělý snímek a možná až se probudím, tak mu přidám ještě jednu hvězdičku navíc. ()

erapo

Naozaj film, ktorý nenúti diváka do ničoho. Naopak, už od začiatku navodí príjemnú atmosféru, ktorú si divák ponechá až do samotného konca. Príbeh mi v niečom pripomínal Grand Turino s Clintom Eastwoodom, ale iba v tom dobrom svetle. Myšlienky o predstavivosti potom nádherne pridávajú na romantične. Krásne je, ako si Rob Reiner pohráva s hercami, ktorých si najprv vyskúša (Morgan Freeman v Bucket Liste a Madeline Carroll vo Flipped) a potom im vytvorí postavy ako ušité na mieru. Film určite nesklame, aj keď nemožno od neho čakať nejaký ťažký kaliber americkej produkcie. ()