Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Caravagio

Od začiatku ma to chytilo a vlastne až do konca sa udialo niečo prekvapivé... Podľa mňa výborný námet, ktorý sa aj podarilo preniesť na plátno. Malo to úvod, zápletku i rozuzlenie a aj keď sa film končil trošku "americky", kde svedomie zvíťazí nad rozumom, tak si to ešte niekedy určite pozriem. ()

feszani.cz

Další herecky našlapaná pecka se skvělym scénářem, která v žádnym případě nenudí. S takovýmhle obsazením ani nemůže. Kdo si nedokáže vzít něco z takovýhodle filmu, nemá co dělat před bednou nebo v kině. Zdejší kecálistové kteří tomuhle dáváte 2-3 hvězdy by jste radši měli dál sledovat Přátele na Nově, zastrčit ruce tam, kde jste je měli po celou dobu strčený (a moc slunce tam opravdu nesvítí) a nefušovat nám nadšencům do kvalitních filmů... ()

Laslo

Slušný scenár a kvalitné obsadenie filmu bolo "utopené" v zlej réžii. Film postráda napätie a viac akcie, resp. akciu celkovo, pretože jej je vo filme ako šafranu. Krimi zápletka sa stávala miestami neprehľadnou. Škoda nevyužitých hereckých kvalít Marka Wahlberga či Russella Crowea. ()

hajner

Trošku naivne jednoduché ale skvelé. Oddýchol som si pri tom aj keď som sa miestamy strácal v postavách ale po pretočení pár scén som sa do toho dostal späť. ()

JerryPilsen

Mohlo to být lepší.Konec je ve vší té zdánlivé složitosti dost jednoduchý.A o hlavní zápletce by se dalo dlouze polemizovat :) ()

Edwin44

Takový typický průměrný film. Ničím nezklame ani nenadchne. Wahlberg byl slušnej drsnackej kladas a Crowe zase typickej padouch, ale všechno bylo tak zřejmy už od pulky, kdy se stal velky "zvrat". Zkratka kvalitní béčko ()

lupik84

Skvělý film, který by hned patřil do mého zlatého fondu. Bohužel asi 10 min před koncem filmu jsem to zamítnul kvůli americkému konci. Ach ta zodpovědnost za své hříchy.... ale jinak cajk film. ()

pepkohc

Film ktorý vás zo začiatku trochu nudí. Potom vám ukáže skorumpovanú [asi normálnu] stránku politiky a .......to je všetko. Mohlo to byť viac buď na akciu alebo na skorumpovaný politický svet. Takto z toho vznikla len nemastná neslaná zlátanina ktorú nezachránil ani Wahlberg ani Crowe a dokonca ani Zeta-Jones. ()

neowhiterabbit

Tento snímek mě zaujal opět díky oblíbené trojici hlavních herců, kde je precizní herecký výkon samozřejmostí. Děj, odehrávající se v období starostovských voleb, nijak nevybočuje z průměrnosti, kde se předhání kriminalita s úplatkářstvím a známé "kujme pikle, pikle kujme :-)". Film, který na začátku ukáže konec už dnes není novinkou,ale krásně to zamotává (aspoň ze začátku) mozkové závity. M.Wahlbergera mám osobně rád téměř ve všem, R.Crowe jako "padouch" také nezklamal a C.Z.Jones? Pořád jí to sekne...lepší 3* dávám kvůli průměrnosti scénáře, ale hercům bych dal slušnou 4-ku. ()

PORTER44

Docela dobrý politický thriller s výborným hereckým obsazením.Zkorumpovaný starosta-volby na krku a poctivej polda který se mu chce pomstít.Bohužel film se občas pomalu táhne bez zajímavých scén,chtělo to větší napětí a víc akce. ()

dave006

Klasická role Wahlberga, kde se prostě s ničim nes*re. Myslím, že pro jeho fandy naprosto ideální film. Jsem jedním z nich a neváhám mu dát 4 hvězdy, navíc Russell Crowe herecké obsazení skvěle doplňuje. Pokud ovšem tyto dva herce nemáte uplně v lásce, koukněte spíš na něco jiného. :) ()

quido.morava

Notorické téma, zato celkem dobře uchopené, líbí se mi i několik "vrstev", ze kterých se děj skládá, ale zase ten vývoj v čase hodně kolísá, chvíli to odsejpá, chvíli nuda, střídání silných a slabých míst mne ve finále unavilo. Hvězdné obsazení už nic nezachránilo. Z nadějného začátku nakonec vyšel takový jalový průměr. ()

MiLuka

Film neurazí ani nenadchne. Mark vypadá jako vždy skvěle, Catherine naládovaná botoxem a Russell v roli fanatického záporáka. Na thriller je to dějově slabší, postrádám napětí a gradaci. Jako vlažná polívčička - ale větší výhrady tu nemám. ()

Jirkacek

Snímek Zlomené město jsem si koupil v lednu 2020 na blu-ray disku spolu s dalšími 29 filmy za velice výhodnou cenu a tak jsme se doma na tento kriminální film s politickým pozadím podívali společně s CommanderCZ. Přiznám se, bych se asi normálně na tento film z roku 2013 nepodíval, protože jsem nikdy neměl rád politické náměty ve filmovém průmyslu a také herci Mark Wahlberg a Russell Crowe nefigurovali zrovna mezi mými oblíbenými. Takže mne potěšila pouze přítomnost mé oblíbené krásné herečky Catherine Zeta-Jonesové, na které jsem vždy mohl oči nechat. Nicméně docela brzy po koupi se disk s tímto filmem roztočil v našem přehrávači a začal se odvíjet 109 minutový kriminální příběh. Vše začalo u soudu, který měl odsoudit policistu NYPD Billyho Taggarta (Mark Wahlberg) za vraždu Mikeyho Tavareze (Gregory Jbara). Ten znásilnil a zavraždil šestnáctiletou sestru jeho přítelkyně a tak se Billy rozhodl se, že vezme spravedlnost do svých rukou a zastřelil jej. Z obvinění z vraždy ho vysekala přímluva šéfa Carla Fairbankse (Jeffrey Wright) u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačilo zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnesl jen vyhozením od policie. O sedm let později žil Taggart se svou přítelkyní a ctižádostivou herečkou Natalie Barrow (Natalie Martinez) a živil se jako soukromý detektiv, ale moc mu to nešlo. Jednoho dne si ho najal starosta Hostetler, aby vyšetřil jeho manželku Cathleen (Catherine Zeta-Jones), kterou podezříval z nevěry. Billy se případu za nemalé peníze ujal a se svou asistentkou Katy Bradshaw (Alona Tal) se dopátral faktu, že Cathleen navštěvuje Paul Andrews (Kyle Chandler), vedoucí kampaně Jacka Valliant Barry Pepper), soupeře Hostetlera v nadcházejících volbách. Jenoho večera současný starosta pořádal večírek, při němž Cathleen řeklaTaggartovi, že o jeho sledování věděla a poradila mu, aby jejímu manželovi nevěřil. Taggart pak dal starostovi fotografie ze setkání Cathleen s Andrewsem. Potom šel Billy na premiéru prvního filmu jeho přítelkyně Natalie a byl šokován její odvážnou sexuální scénou. To vedlo k jejich rozchodu a Taggart začal pít. Když byl silně opilý, zazvonil mu telefon od jeho asistentky Katy, která mu řekla, že byl Andrews nalezen zavražděný na ulici. Odjel na místo činu, kde se setkal se svým bývalým šéfem Fairbanksem, který se ho vyptával na jeho úlohu v případu a pak společně v bytě zabitého objevili kandidáta na starostu Vallianta. Ten jim řekl, že Andrews měl naplánovat setkání s Toddem Lancasterem (James Ransone), synem bohatého Hostetlerova sponzora Sama Lancastera (Griffin Dunne). Další den smutná Cathleen řekla Taggartovi, že Andrews byl její blízký přítel a nikoliv milenec, který jí slíbil informace o Hostetlerových plánech projektu Bolton Village Housing Project, na němž měl vydělat peníze Sam Lancaster i starosta. Hostetler chtěl objevit Cathleenův zdroj, a tak si najal Taggarta, aby je sledoval. Taggart se rozhodl vyšetřovat starostu Hostetlera kvůli korupci a tak šel do Lancasterovy stavební firmy, kde našel dělníky ničící dokumenty. Některé ukradl a zjistil, že Bolton Village byl prodán, aby postavil výškové kancelářské budovy, nikoliv slíbené nájemní domy, takže by ve čtvrti zůstaly stovky bezdomovců, zatímco Hostetler a Lancaster by byli milionáři. Vzápětí byl Taggart pronásledován v automobilové honičce Hostetlerovými muži, kteří ho shodili ze silnice a vzali si dokumenty. Potom Taggart navštívil Todda Lancastera, který mu řekl, že měl v úmyslu poskytnout Andrewsovi kopii demoliční smlouvy jako důkaz proti Hostetlerovi v noci, kdy byl Andrews zavražděn, a dal Taggartovi smlouvu. Taggart pak šel za starostou a požadoval po něm, aby odstoupil, ale ten mu ukázal videonahrávku, ukazující Taggartovo zavraždění Tavareze. Nicméně Taggart zaznamenal jejich rozhovor se starostou, v němž přiznal své vlastní zkorumpované jednání. Přes riziko dalšího stíhání za Taverezovu vraždu, Taggart předal nahrávku Fairbanksovi. Zatímco Hostetler doma slavil úspěšnou debatu, Fairbanks jej přijel zatknout a zároveň mu řekl, že to byl on, kdo měl poměr s jeho ženou.. V závěrečné scéně filmu se Taggart setkal s Fairbanksem v baru a z televize se dozvěděl, že Valliant vyhrál volby. Katy se přišla rozloučit a řekla svému šéfovi, že na něj bude čekat, dokud se nevrátí z vězení. A byl konec. Jak jsem už psal, téma filmu mne zrovna moc nezaujalo, ale vzhledem k tomu, že jsem si film pořídil v modré krabičce, dodíval jsem se až do konce, ale bylo to podobné jako utrpění Ježíše Krista na kříži, tedy pokud vůbec nějaký takový člověk existoval. Normálně bych si tento film asi nekoupil, ale co už, pozdě bycha honit. Suma sumárum, politická kriminálka Zlomené město ode mne získala dvě zlomené hvězdy **. () (méně) (více)

Nikol45

A mě se to líbilo i když to bylo z politické sféry kterou nikterak nemusím. Obsazení bylo fajnové na Marka se hezky kouká a Crowe zahrál úlisného starostu velmi dobře. Na plný počet to není na 4 možná, ale dám 3* a to za obsazení, zápletku a za finále. ()

Kelinej

Slušně se odvíjející film s banální zápletkou táhnou nahoru výborní herci (i když Russell Crowe má fakt ránu). ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013