Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Vyhy

Myslel jsem, že po několika minutách to vzdám. Neudělal jsem tak, ale že by se to nějak zásadně změnilo se říci nedá. Obyčejná kriminálka se zajímavým příběhem. Dobře vybraní herci, ale to nestačí. Něco tomu chybělo. Napětí a atmosféra. Dobrá kostra a i svaly, ale chybělo potažení kůží. ()

Hennes

Skvělé herecké obsazení, ale tuctový snímek, kterých se natáčí mnoho a mnoho. Nic překvapujícího, nic objevného. Jednou shédnout a již se nevracet. ()

HappySmile

Snažilo se to tvářit jako chytrý krimi thriller, který člověka dostane tím, že bude postupně vypouštět různé nečekané zvraty. Tak nějak mi to ale celé přišlo o ničem, nemělo to žádnou šťávu, žádné napětí. A i když opravdu některé zvraty byly nečekané, tak jsem si řekla jenom hmm. Herecké výkony mi přišly dost vlažné a ani tam nebyla žádná postava, se kterou by člověk aspoň trochu sympatizoval. Prostě to celé vůbec nefungovalo. ()

Martin741

Reziser Allen Hughes /z pekla/ natocil len dalsi nudny hollywoodsky film, akych sa tocia tony. Osadenstvo vyzera byt zaujimave, a aj ked mark Wahlberg /Odstrelovac/ nevie hrat, aspon to trochu potiahnu Russell Crowe /Gladiator, Beautiful mind/ a Barry Pepper /Zelena Mile, Nepritel Statu/. Ovsem cely film je len priemerny, s priemernym scenarom, hereckymi vykonmi, reziou. Ide len o lahko znesitelny /pod/priemer : 40 % ()

O´Neill

Slušná detektivka s hodně luxusním hereckým obsazením. Marka mám hodně rád a Russell Crowe je kapitola sama o sobě. Filmy s Zeta-Jones nějak nesleduju, ale hrála si takový pěkný průměr. Atmosféra je hodně slušná, příběh ucházející a provedení luxusní. K dokonalosti tomu něco chybí, ale pěkných 80% si Broken City rozhodně odnese. ()

bourec

Film mě bavil,trochu mi to připomínalo svym pojetím film Edison s J.Timberlakem.Mark je můj oblíbenec,navíc obsazení filmu je dost povedený,takže neni co řešit.Tahle filmařina mě je o dost milejší,i když se hodí spíš do minulýho století,než soploviny typu Maniak,a podobný hovna.80%. ()

JohnRambo

Zase som sa raz presvedčil aké rozličné názory majú ludia na filmy. Narozdiel od väčšiny užívatelov som sa vôbec nenudil, zápletka mi prišla zaujímavá a celkový dojem z filmu je veľmi pozitívny. ()

campix

Naprosto průměrný film ve všech ohledech. Klasická detektivka, která ničím výrazně neohromí, ale zase vám její sledování nebude přivádět bolení hlavy. z Hughese se stává režisér který točí průměrné filmy i když Kniha přežití byla alespoň zajímavá. Kdežto Broken city je tuctová detektivka, která se tváří, že za základní linií příběhu toho je daleko více i když popravdě není. Ani herci jejichž jména zaručují kvalitu zde nijak neexcelují a většinou hrají i daleko pod svůj standart. Přesolárkovaný a divně přistřižený Crowe je strašně nevýrazný a stejně jako z Wahlberga z něho nejde téměř vůbec žádný strach a ani respekt, jakoby všechno co říkají nemělo téměř žádnou váhu. Průměr. Víc za Broken city rozhodně nehledejte. ()

Flynn

Hrozně klasické klišé o pěšákovi kterého začně srát špína ve vyšších patrech... bylo to tu xkrát a myslím že to tu ještě xkrát příjde... tento ačkoli zajímavě obsazený pokus tak nějak zahučel do zapomění, že se ani nedivím,... ()

Juto

Napriek niektorým pútavým scénam a skvelým výkonom je príbeh dosť vykonštruovaný a neuveriteľny. 5/10 ()

Fancipal

Červená versus modrá kravata. Tucker žongluje s pojmy jako spravedlnost, mravní úpadek, pokrytectví a přetvářka nebo společenská netečnost, ale přitom nezapomíná ukazovat prstem. Nevadí mi, že od začátku bylo jasné, kdo je zloduch. Co mi vadí je, že z tvůrců se stává arbitr a z filmu pod rouškou inteligentního krimi-thrilleru další z řady předvolebních agitek, jejíž jediným poselstvím je, že červená strana je zdrojem všeho zla. Neoriginální, rutinní a v konečném výsledku zapomenutelná verze o třídu lepšího State of Play. ()

SeanLSD

ZLOMENÉMU MESTU úplne najviac zo všetkého uškodil jeho vlastný trailer, ktorý vyzradením zásadného zvratu vlastne diváka pripravil o pôžitok z vyfarbovania charakterov a ich vzťahov. Film pritom po tomto zvrate neponúkol nič, čím by ho nahradil v podobe akcie alebo hry so žánrom. V takom prípade už ani vhodne odseknuté nedopovedanie neuspokojí, ale rozladí. Na toho, kto videl trailer, už nijaké prekvapenie nečaká, Pri kvalitnom hereckom filme by to až tak nevadilo, ale keby reklamná kampaň nevyžvanila všetko dopredu, dostali by sme mnohonásobne príjemnejší filmový zážitok.. Nečudujem sa, že na BROKEN CITY do kín nikto poriadne nechodil... ()

panMartin

Klasická detektivka, která ničím výrazně neohromí. Film, který má zajímavý námět, ale diváci si ho budou pamatovat jako průměrné krimi. Čekal jsem to o dost zajímavější, temnější, brutálnější s hlubším příběhem, možná i akčnější. Divák chvílema ani netuší, kdo je s kým, kdo je vlastně hodnej a kdo zlej, i když to je chvílema dobře. Od filmu jsem si sliboval trochu víc. Wahlberg se pro tyto drsně role narodil, není to jeho první a ani poslední.. ()

klida

"Už jste někdy viděl hárající fenu?" S přihlédnutím k současnému hodnocení jsem čekal cosi lobotomizujícího, avšak ve skutečnosti se nejedná o nic, co by mne jakkoli uráželo. Jen je to příšerná nuda. Walhlberg ani Crowe jako starosta New Yorku v mikině s nápisem Deutschland nenabídnou nic, co bychom už předtím neviděli jinde. A to nejednou. Trochu lepší dvojka, pokud něco takového vůbec existuje. ()

StanislachKo

Normálne mám chuť dať dve! Keď som objavil tento kúsok, zaplesal som! Politický krimi thriler s nášlapom na noir, s mojim obľúbenými dvoma týpkami a vyšiel z toho ťažký priemer. A to aj napriek tomu, že nie len herci, príbeh, ale aj dialógy boli viac ako sľubné. Jasná demonštrácia toho, čo ja hovorím stále! Film môže byť dobrý a môže postrádať všetko, ale nie atmosféru. Atmosféra je úplný základ (a ako som spomínal, broken city mal byť noir, ale noir z toho teda cítiť nebolo)! Takto to vyzeralo ako keby som dostal peňáze, skvelý príbeh a natočil to ja sám... Hughes to proste na plnej čiare posral. Ešte jeden prešlap a je na blackliste! ()

URBAN

Nic moc bylo to celkově namastné neslané a ani dobré ani špatné . Jako bavilo mě to jenže to nebylo podle mých představ celý film byl zpracován poměrně špatně a to téma nebylo taky dvakrát zajímavé a to měli u sebe takové materiály jako Mark který to celé držel . No nebýt Marka snížil bych hodnocení . ( 16.11.13/MAC ) ()

Triple H

Veľmi sľubne sa to celé rozbiehalo, po prvej cca hodinke sa ale dovtedy pevný film začína trochu sypať. Prichádza miestami až príliš skratkovité a nahodilé jednanie postáv, ktorému chýbala nejaká pevnejšia logika. Resp. postavy sú vo všetkých prípadoch len rozhoraté figúrky, ktoré sa neposunú nikam ďalej. Filmu zároveň v druhej polovici chýba ťah na bránku, gradácia a napätie. Tieto nedostatky trošku zamrzia, lebo inak je Zlomené mesto po formálnej stránke veľmi fajn a herci sú vo svojich úlohách veľmi dobrí. Ako celok teda pohodová vec, ale mohlo to byť o lepšie. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013