Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Brousitch

"Stejně jako ve filmu můžete udělat i ve filmovým byznysu pár chyb. Taky se mi povedlo zadělat pár průšvihů, ale od doby, co jsem změnil svůj přístup v rozhodování, jsem rozhodně úspěšnější. Dřív v mojí kariéře nejvíc záleželo na výběru režiséra, nešlo ani o scénář ani materiál, ale hlavně o možnost přiučit se od těch velkých jmen. Když se ale dostane do pozice, kdy se vaše jméno objevuje na plakátu nad názvem, musíte už podat nějaký výsledky a já od té doby začal být trochu sobecký a rozhodl se vybírat jen filmy, který se mi líbí a ve kterých by mě chtěli moji fandové vidět." - Mark Wahlberg ()

matkoulko

Malé sklamanie... Marky Mark je vo svojej role dobrý, ale Russell bol trochu nevýrazný. Zaujímavo to ešte hral Jeffrey Wright. Tak ako hlavný hrdina počas celého filmu nevedel presne o čo sa jedná, nevedel som to ani ja. A na konci mi to prišlo trochu prekomplikované. Nedotiahnuté vo všetkcýh rovinách (vzťah hlavného hrdinu, otázka spravodlivosti, intrigy a motívy postáv...). Chýba napätie i nejaká akcia tá akcia by sa hodila. ()

Rokle

Crowe s Wahlbergem a je to těžká nuda? No, je to na pováženou. Bohužel v tom nemají prsty oni dva (Crowe se navíc docela snaží vytřískat co to jde), ale totálním průserem je scénář, který snad tvořil člověk co dochodil základní školu. Politika, nevěra, zákulisní hry... slibuje to mnoho, nic však není ani průměrné. Vřele doporučuju nedávného bratříčka, který se jmenoval "Den zrady". Budete se bavit lépe. ()

Wargoo

Nebyť "Gladiátora" a "Fightera", tento film by bol ďaleko slabší. Plus, pani starostová alias Zeta-Jones čerešňa na torte. Toľko k hercom. Samotný príbeh je už o niečom inom. Mierne plytký, snažiaci sa tváriť, že je to TOP scenár dekády, a pritom to nemá príslušnú atmosféru a práve to podlamuje filmu kolená. Nie príliš veľké napätie (napadlo ma porovnanie s Grayovým Vyjednávačom z 98-meho, kde sa po celý film dala atmosféra krájať) a stopáž mohla byť tiež o niečo kratšia. Inak vcelku slušný film, ktorý si zaslúži aspoň tých 109 minút pozornosti. 4**** s odretými ušami. 69,713% PS: Podľa môjho názoru je Barry Pepper jeden z najviac nedocenených hercov súčasnosti !!! ()

BOURQUE

Film, ktorý síce má dobrý scenár, ale jak samotný film tak i scenár držia nad vodou herecké výkony (M. Wahlberg, R. Crowe a B. Pepper). Potrebovalo by to trošinku silnejší príbeh, pretože niečo také sme už videli niekoľkokrát. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

hEROic

dalsi z prumernych thrilleru tentokrat z politickeho prostredi... problem je predevsim v tom, ze to cloveka nevtahne, coz je vzhledem k tak kvalitnimu obsazeni dost skoda... ale koukat se na to da, to zase ne ze ne... necelych 65% ()

burton

Politika byla, je a bude špína. No a o tom je tenhle film. Pan Crowe, jako starosta města, je fakt prima. Žoviální jak prase, tvrďák, umí říct i něco hodně hustýho a zlej je taky, když je potřeba, fakt dobrý, tyhle role mu sedí. No a pan Wahlberg jakbysmet, klasika, taky mu to tady sedlo. Zeta je fajn, snesla by trošku méně nátěru. Jako žena úspěšného samolibého chlapa se moc neusmívá, takže lak nepraská a to je štěstí. Z ostatních účinkujících bych ještě ráda zmínila Barryho Peppera. Myslím, že tady dělal, co mohl, já bych si ho za starostu ale nezvolila. Nevím proč, ale mám pocit, jako by tenhle chlap měl daleko na víc a nějak to ze sebe ne a ne dostat. No co ale vlastně můžete chtít od role nemastného neslaného kandidáta na starostu, který se ožere, když zjistí, že se něco pěkně podělalo, místo, aby KONAL! Trošku pomalý film, moc mu to není k dobru. Ale není špatný, podívejte se sami. ()

BeranSon

Několik rovin - zkorumpovaný, leč famózně prozíravý Russel Crowe , spravedlivý, zadlužený a odhodlaný jít si za svým Mark Wahlberg , sexy a svůdná Catharine Zeta-Jones a prohnilé město New York. No prostě roviny pro film jako bejk, jenže někde to vázne. Otázkou zůstává kde. V scénáři, hercích, ani v ději hledat nelze. Podle mě je chyba v režii. Allen Hughes to myslel dobře, vytvořil chladnou atmosféru, ale diváka urvat nedokázal, a bez toho to nelze. Bavil jsem se snesitelně, řekněme že ke konci sledování starostovi ženy vážně dobře, ale pak jak se snímek začínal motat ve volebních kruzích pustil uzdu a s ní i tempo. - 6/10 - ()

MickeyStuma

Když se policista zaplete se starostou, který ho vyseká ze setsakramentského průseru a chce to samozřejmě vrátit, nikdy z toho nevěští nic dobrého. Filmový souboj známých tváří. Výborný Mark Wahlberg vs. vynikající Russell Crowe. Politické intriky byly, jsou a budou a nemusí to být ani film. Když se někdo dostane k moci, dějí se věci, o kterých nikdo z jeho voličů nemá ani potuchy. A kdo by to byl řekl, že tak jednoduchý úkol, jako je sledování manželky starosty kvůli podezření z nevěry, se může zvrhnout ve zcela něco jiného. Zvlášť, když začnou umírat lidé. Probíhá předvolební kampaň, jde o všechno. Politický thriller je pomalý ve vyprávění v zásadních věcech. Je tu touha po moci, láska, zrada, cizoložství, vydírání a vražda. Motivů více než dost hodně slibující, ale bohužel, není tomu tak. Příběh je velice jednoduchý a byť různé intriky probíhají, nějak zvlášť to na zajímavosti nenabírá. Mark i Russell jsou ve svých rolích skvělí, ale moc to nezabírá. Celkově tomu prostě chybí ta správná šťáva. ()

Olík

„To město je mrtvý a já si radši nechám projít hlavou myšlenky, co se mnou, až tady nebudou lidi, co jsem měl tak rád. To město je mrtvý a já cejtim najednou sílu, co dodává pocit, že může vypadnout“. Zvláštní případ. Na tomhle filmu vlastně není nic špatně. Dialogy, herci, kamera, režie, scénář…prostě nic. A zároveň neumí zaujmout. Jak říkám: „zvláštní případ“! ()

GOREGASM

From Hell bylo pravděpodobně Hughesovým maximem, přesto stojí Broken City za vidění minimální kvůli zlomyslnému Russellovi, který své nesmrtelné charisma tentokrát propůjčil kriminálnímu charakteru starosty, který se nebojí tahat za ty nejfatálnější nitky. Marky Mark se sice jako vždy projevuje velmi snaživě, ale s podobně silnými kalibry většinou jeho výkon kontrastuje. A tím nechci říct, že by ho stavěl do vyloženě slabé polohy, ale jednoznačně ukáže jeho strop. Zamotaná story neurazí, ale ani do sedačky nezarazí a moji pozornost udržovala zejména výborná hudba Attica Rosse a pestrý casting. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že například takový Fincher by z toho vytřískal thriller par excellence. 61% ()

n3uro

Skoro žádnej zvrat, příběh jako celek nic překvapivého ale detaily byli parádně postavené. Temná a lehce depresivní atmosféra tak, jak si představuju u dobrého filmu, stejně tak jako parádní kamera a v neposlední řadě super herecké obsazení. Jednohubka, ale kvalitní. Někdy si zopakuji. Doufám že podobné filmy (Max Payne) s Wahlbergem v budoucnu ještě uvidím, jemu prostě sedí. ()

Walmy

Nevím, kde začít, jsem z tohoto snímku mírně konsternovaný. Asi budu muset spoilerovat. Film se docela solidně rozjíždí do doby, než zemře volební manažer starostova konkurenta. To jsme přibližně v polovině filmu. Pak jde všechno, co vypadalo skvěle a co do sebe jaksi pasovalo, do háje. Nesmyslně anebo naopak velmi čitelně (místy občas opravdu až velmi debilně) se děj rozmotává, zápletka chytá nečekaně nevhodný rychlý spád, vše se náhle samo řeší, všichni vědí všechno a totálně to posere happy end. Přitom se oboum skvělým hlavním hercům dalo věřit jejich role (asi největší plus), sem tam vyskočila ze scénáře nablýskaná perla, i to bylo celé jakoby hezky, poutavě snímané, dalo se na to dívat... ale zkrátka výprava a návaznost absolutně nefungovala. To mělo posléze vliv na vyšetřovací scény, ve kterých docházelo k rozluštění příběhu, kde to celé působilo dosti hloupě, naivně a vůbec se to nehodilo. Jsem v rozpacích, protože s takovýmto hereckým ansáblem se jednoznačně jedná o promarněnou šanci. ()

darkreider

Klasického krimi nie je zrovna vagón a tak si priemerný temnojezdec s chuťou pozrie nejaké tie Markyho peripetie s Russellom a jeho vekom nepoznamenanou Katarínou. Že je dej prevarený nevadí natoľko, aby som si musel s opovrhnutím odpľuť. Solídny (nad)priemer. ()

Jakubik

Téma, ze kterého se s takovými herci dalo vymáčknout daleko více. Thrilleru chybělo skoro všechno a hlavně jsem postrádal napětí a nějaký větší spád. Všeobecně vzato už tisíckrát viděno… ()

Ondr@932

Rozhodně výborná, zajímavá, napínavá detektivka se skvělým hereckým obsazením Marka Wahlberga a Russella Crowa! Ale jedinou výtku za tento film mám, že příběh, pointa už vůbec není originální nebo-li podobných detektivek už jsou mraky. Proto nemůžu jít s hodnocením výš ... Ale i tak oceňuji skvělé herecké výkony obou herců! 65% ()

gp_one

Tohle je taková taškařice. Začíná to velmi slibně, fakt nemůžu říct, že by mě to od začátku nechytlo, ale po necelé hodině se to změní v nudnou šeď a skoro až průšvih no. ()

Torgal

Wahlbergovi tieto vážne úlohy nežeriem, najlepší je v polohe ala "I believe in fitness", čiže zábavného polointeligenta alebo akčného geroja, čo sa neberie vážne. Mimo neho sú najväčším problémom tempo a gradácia, ktoré defakto nie sú prítomné. Celý film tak nevzrušivo plynie na jednej vlne, bez veľkého povyku až do záverečných titulkov. Naskrz priemerný film, nezachráni ho ani tradične dobrý Crowe, má na to proste primálo priestoru. 5+/10 ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013