Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Lukyn007

Nic extra, ale studio Blue Sky je vážně na vlně, to se musí nechat. Animace byla skvělá. Chtěl jsem dát silný 3 hvězdy, ale šnek a slimák to zachránili. 68% ()

blackJag

Svět i jeho mythologie jsou zábavné, ekologická agitka se samurajskými aspekty (stopového množství) mají dostatečný dobrodružný apel, ale to provedení má bohužel jen běžné rysy - nejde o nic výjimečného. 60% ()

Autogram

Aj na rozprávku to na mňa bolo nejako príliš surreálne. Trochu sa inšpirovali u Mijazakiho Arrietty a vznikol tak malý Avatar pre deti. Aj výprava tomu nasvedčuje, ak sa o výprave dá hovoriť pri animovanom filme. Dobre sa na to pozerá, ale zaujímavých situácií sa nájde pomenej. –––– To, že niečo nevidíš, neznamená, že nie je. ()

Jaro.Krafcik

Animák ktorý príliš nezaujal, a je asi tak pre 12 ročných. Animácia celkom v pohode ale to je asi tak všetko čo by sa mi na tejto rozprávke páčilo. Príbeh veľmi zmysel nedáva a tak si myslim že je hodnotenie v červených číslach zbytočne. Slabší animák na ktorý si len spomeniem bol len legenda o sovích strážcov. 2* ()

tommmy89

Klasické znaky detského filmu ako vystrihnutého z nejakej knihy pre najmenších so šťastným koncom. Po pravde ma to od začiatku nezaujalo a vzbudilo to vo mne dojem menšieho nezáujmu - neoriginálne a dosť tuctové. To že to oného času prezentovala BILLA na svojich reklamách to urobilo už zlú komerčnú nálepku, no nevadí. Odhliadnuc od toho negatívneho bolo i pozitívne. Dalo sa to pozrieťaž do konca a nebolo to zas až tak nudné. Veľké plus tomu dodal zvuk v kine a atmosféra, takže som nakoniec hodnotil za 4*, inak by to určite bolo len za 3* ()

Hollohlaway

Hodně dětské, hodně zelené, hodně akční...grafika je lepší standart, a pár gagů se najde, ale pro dospělé publikum to moc není. Ovšem pro to menší to funguje skvěle. ()

jefff

Je to naivní a velmi lehoučký animák, který nepřináší nic nového a čerpá se zvedených inspirací slavnějších kolegů. Bohužel jsem se moc nebavil. ()

Fox85

Ano, příběh je již mnohokrát ohraný souboj mezi dvěma protiklady (tentokrát to není tak úplně dobro se zlem, nebo světlo s temnotou, ale růst se zánikem) a animace už taky dnes nikoho neoslní (i když je skvělá). Je tu však jedno velké ale. Ono to totiž krásně funguje a baví. ()

KeithMaxwell

Moc pěkné fantasy nejen pro děti, krásná animace a parádně využité prostředí lesa plné nápadu spolu s humorem, co je opravdu vtipný z toho dělají skvělou podívanou. ()

Maynard.

Ale jo, proč né? Po dlouhatánský době návštěva 3Dčka. No, nic se na 3D nezměnilo, je to sice hezký, ale stejně furt nemám pocit, že bych byl přímo v tom filmu, takže dalšímu 3D dám zase chvíli pokoj. Říkám si, že dobrej rejža umí natočit nádhernej film i bez 3D. Je to hezká pohádka, která mě bavila. Poměrně originální nápad - zmenšit lidi, dát jim krásný hrdiny, udatný rytíře a jednoho srandovního věštce. Co mi krapet vadilo, tak byli ti dva šneci, kteří mě sice docela dostkrát rozesmáli, ale stejnak mi přijde, že je divný do každýho animáku nacpat dvě nějaký postavy, který tam dělaj srandu, ale co... Taky mi nesedělo, že hlavní hrdinka se během pár chvil smířila s tím, že je vlastně malinkatá, žádnej větší šok neprodělala :o). Takže jo, tohle je pěkná pohádka, ale né dokonalá... ()

Sdoom

Docela příjemný film určený spíš dětem., protože pro dospělé zde zas tolik humoru není. Nicméně vizuálně je to naprosto dokonalé, tady si tvůrci vyhráli a vytvořili pestrobarevnou a na detaily bohatou verzi lesa, jak ho vidí miniaturní lidé. Děj je samozřejmě povětšinou celkem předvídatelný, i když pár překvapujících zvratů by se našlo. Tenhle animák ale určitě neurazí a prostě se na něj dobře kouká, takže 3 hvězdičky. (Blu-ray, dabing) ()

DavidS.

Je to trestuhodný kompilát, ale v mnoha okamžicích vskutku kouzelný a pohádkový...Oživlá květena nádherně zpracovaná...K tomu náležitě pompézní hudební doprovod, dynamická akce, šnečí humor i fungující emoce...Přál bych si mít znovu deset... ()

charlie_ando

Barevné (rozuměj hlavně zelené), ekologické, rodinné a hlavně průměrné. Režisér Chris Wedge rozehrává klasický pohádkový příběh zaměřený na ekologii a rodinné hodnoty. Vše se točí kolem boje mezi silami života a silami temnoty, které ovládají rozklad a ničivou plíseň. Hlavním motem filmu je tak zaklínadlo hodně listí jeden strom. Řemeslně dobře zvládnutý počin, který se může pochlubit barevným nápaditým světem (lesem), který je plný rozličných nápaditých postav. Musím přiznat, že mě velmi mile překvapilo obsazení dabérů, které je podle mého názoru nadprůměrné a je největší devizou celého filmu. Hlavní hrdinkou, která nás provede prakticky celým příběhem je pohledná mladá dívka Mary Katherine jíž propůjčila svůj hlas Amanda Seyfried. M.K. jak si sama říká ztratila matku a hledá cestu ke svému otci jenž kvůli své posedlosti, hledání miniaturního lesního světa, dávno ztratil pouto s realitou. Díky mysteriózní síle se zmenšená M.K. dostane do miniaturního lesního světa a výrazně zasáhne do střetu s temnými Boggany, které vede démonický vůdce Mandrake (Christoph Waltz). Středobodem události lesního světa je volba následníka trůnu, kterého vybírá královna života lesa Tara (Beyoncé Knowles), elegantní postava plná citu a osobního kouzla. Velitelem lesních strážců, kteří se starají o její bezpečnost, je Ronin (Colin Farrell) statečný bojovník a zručný šermíř. Ochráncem a průvodcem M.K. po cizokrajném světě se stane mladík Nod (Josh Hutcherson) tvrdohlavý a nevycválaný hejsek, který chce jít svojí cestou. Mladé dvojici pomáhá v jejich pouti za dobrodružstvím a dobrem strážce paměti rapující housenka Nin Galuu (Steven Tyler). Největší slabinu děje vidím vtom, že se vyprávění občas vleče a chybí mu ta správná dynamika. Přitom má co nabídnout akční scény mají spád a rychlé tempo. Bitvy dokáží strhnout a jsou na film pro celou rodinu nadstandardní. Přes své silné stránky stačí vidět jednou. ()

Seti

Upoutávky se tvářily fakt našlapaně, ale nakonec se bohužel z Epicu vyklubala podprůměrná tuctovka, na které mě nebavilo téměř nic. A proč že to byla taková nuda? Jedná se totiž o bohapustou vykrádačku slátanou ze všemožných rodinných, dobrodružných a fantasy motivů viděných xkrát dříve a xykrát lépe. B třídu na animákovém poli následně podtrhuje ubohoučký plochý scénář, nesympatické postavy, zcela infantilní (ne)humor a naprostá bezkrevnost výsledného celku. K čemu pak je prvotřídní vizuál a několik solidních akčních momentů, když nemají v podstatě čemu sloužit? Epic je jednoznačným zklamáním a zcela zaslouženou dírou ve Foxovské prkenici. ()

Mistickzz

Animák, ktorému chýbajú asi iba sympatickejšie hlavné postavy. Inak môžme povedať, že sa nejedná o niečo katastrofálne, na druhej strane však ani prelomové. ()

Han22

Kdo by to řekl, že se v obyčejné lese, na úrovni hmyzu může odehrávat epická fantasy. A tak tu máme umírající královnu, hrdého velitele, nezodpovědného floutka a celou armádu Lístků, která stojí proti temnému čaroději v zlověstné sluji s armádou Bažiňáků, kteří chtějí rozpoutat hnilobu. A jedinou záchranou je poupě, které může zvolit novou královnu a zachránit celý les. Nechybí spousta soubojů včetně epické bitvy dvou armád na závěr a uprostřed toho se ocitá mladá dívka ze skutečného světa, která může zvrátit váhy osudu. Je to parádní podívaná s naprosto úchvatnou animací lesa a kamerovými průlety, kterou kazí jen odbočky do skutečného světa a prostřihy na tatínka, který si s dcerou nerozumí, takový klasický rodinný nešvar všech animáků. ()

iXtr3m3

Prekvapivo aj technicky aj obsahovo kvalitný animák. Taká kombinácia Arthura a Minimojov vzdialene s prvkami Avatara. Dcérke sa to páčilo a ja som síce prespal polovicu filmu, ale natoľko ma to zaujalo, že som si to potom dopozeral. Vedel by som si predstaviť aj pokračovanie, ktoré sa však samozrejme nekonalo a aj toto mi ležalo na disku dlhé predlhé roky, v podstate je to film z roku, kedy sa narodila dcérka, s ktorou som to dnes prvý raz zhliadol, tak to bolo také symbolické... :) ()