Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Sairina

Oddechový romantický film prosycený exotikou s výbornými herci. Zajímalo by mě, jestli po promítní filmu v Anglii nedošlo k odlivu seniorů do Indie :) ()

valasek.m

Výborné herecké výkony, to je asi to, co by se u tohohle filmu mělo vyzdvyhnout jako první, super.No a děj filmu jako takový, je strašně suchý, čekal jsem od toho trochu více. ()

Disease

Možná mi to jen hodně sedlo. Očekával jsem víceméně "milý a laskavý" film, dočkal jsem se velmi dobré komedie. ()

Milodar

Skvělý začátek, pak už má film svou kvalitou klesající úroveň a ze slušné komedie se stává navoněná čokoláda s příměsí moči. Alespoň ta kombinace indického a anglického kulturního setkání funguje. Z hereckých es role nejvíce sedí Dev Patelovi. ()

Mikino00

Romantický film, který je zároveň reklamou na Indii, je ale snad vědomě cílen na důchodce, což mě moc neoslovovalo, nezlobil bych se za kratší stopáž. ()

AIMÉE

Úžasná atmosféra s úžasnými herci, ale přesto jsem v závěru vlastně dumala nad tím, čím by ten film mohl člověka, lidově řečeno, dostat. V tom množství vznikajících filmů asi maximálně : Evropané (a turisti obecně) na zájezdu za poznáním v Indii. ()

jarmik

Zajímavý nápad, skvělí herci, ale zrovna komedií ani dramatem bych to nenazval. Je to taková nudná, předvídatelná pohádka o Britech, kteří přijeli nudně stárnout do Indie. ()

Ollie235

,,Everything will be all right in the end... If it's not all right then it's not yet the end." Výborné herecké obsazení a zajímavý námět se vyčerpaly v úvodní půlhodině, která mě opravdu bavila a doufal jsem, že to v podobném duchu půjde celé dvě hodiny. Ale bohužel. Po počátečním seznámení s jednotlivými postavami a novým prostředím film nemá co nabídnout. Jednotlivé životní příběhy, vztahy a myšlenky vyznívají poněkud naprázdno, humoru je pomálu. Pár povedených momentů se najde i v druhé polovině, ale po nadějném úvodu jsem čekal daleko víc. ()

Milky.

Perfektní Bill Nighy, mimo Jamese Bonda překvapivě civilní Judi Dench a solidně hrající geronto-osádka. Nic proti tomu nemám, dobře zahrané, solidně podané. Ale mám jakýsi blok když přijde na agitky. A je mi naprosto jedno, jak dobré srdce ti Indové mají. Cigáni se nezapřou a jejich životní úroveň je čistě jejich záležitost a nebudu je obdivovat proto, že dokážou žít v chudobě a být všelijak barevní (myšleno i zdobením, prostředím, oblečením), veselí a srdeční. Film sám to i přes opačnou snahu řekl celkem přesně. Bez pomoci dorazivších turistů z Británie by šlo všechno do sraček. Takhle pár starších anglánů pomohlo a najednou to jde! Nezájem sluníčka! ()

B_EyE

Filmy studa fox searchlight patří mezi mé nejoblíbenější, a Báječný hotel Marigold je příkladnou ukázkou proč. Dosluhující britská herecká elita se sešla proto, aby natočila milý a pozitivní klubový snímek, který nehraje příliš na city, ale naopak dokáže příjemně povzbudit. Přestože se snaží být spíše zábavný, dokáže se hotel Marigold také otřít o pár společenských problémů, jež jednotliví hrdinové řeší. Ale ať už se hrdinové potýkají s předsudky, nejistotou, obavami z minulosti, či rozpadem manželství, film si stále po celou dobu dokáže udržet pozitivní ladění, přesto se však nezvrhává v přitroublou taškařitici plnou laciných gagů (vyžeňte prosím někdo Poldňákovou do kina - třeba zjistí že i komedie se stárnoucími herci se dá natočit důstojně) ... 89% ()

ursinko

Po dlhom čase opäť v kine. Tentoraz s maminkou na darčeku k jej narodeninám. Starí páni a panie ma veľmi potešili. Čakal som podľa upútavky bláznivú komédiu a dostal sa mi film o životných príbehoch a osudoch rôznych ľudí a životov. Som spokojný. A anglický humor mi ohromne sedel. ()

neneka

Annglické filmy mám ráda. A Judi Dench. Takže musím říct, že jsem se dopředu celkem dost těšila. Nakonec to ale pro sebe nevidím na víc než 3 hvězdičky, ačkoliv mnoho příjemných a vtipných momentů, tak jak to už Angličani umí .. s klidem a noblesou. Na druhou stranu chvilkami docela i chaos, příliš drobných minipříběhů, příliš nevím čeho ještě. Ale celkově nezklamalo a to je hlavní. ()

Greg25

Není fér se na tenhle film dívat skrz prsty, vyčítat mu nevěrohodnost a optimsimus. Je to pocta stáří a jako taková by měla být barevná a prodchnutá těmi nejhezčími barvami a snad i trochou honosného pozlátka, vždyť starší lidé už dávno vědí, co je to realita, mohou zase chvíli snít, ve filmu jehož herečtí protagonisté mu jsou blízko a přináší se sebou dávku příjemné atmosféry. Přes veškeré scénaristické nešvary, tohle je jeden z těch filmů, který musíte prožít pocitově. Má emoce, má šarm i záři slunce. A to není sakra vůbec málo. Právém zasloužených silných 80%. "Všechno bude na konci v pořádku. A pokud to není v pořádku, pak mi věřte, ještě to konec není." ()

toi-toi

Príjemná geriatrická romantika na konci sveta. Kto nič nečaká tak bude šťastný. Ja som mal vďaka obsadeniu obrovské predstavy, takže som ostal mierne sklamaný. Herci stále valcujú napriek svojim vráskam no scenár šmatle viac ako dieťa s plochými nohami. Buď slabé štyri hviezdy alebo silné tri - vyberte si... ()

Bukk

Musela jsem si na hodnocení nechat den na rozmyšlenou. Film jsem musela po hodině zastavit a dát si oddech, nabrat novou sílu a pokračovat. To sice nevyznívá vzhledem ke snímku moc pozitivně, ale musím říct, že jsem si to nakonec užila. Chvílemi se to táhlo, ale v takových situacích to zachraňovalo to prostředí. Mám prostě ráda rozhlížení se po cizích krajinách. Plus body jsou za Judi Dench, té dámy si neskutečně vážím a jsem ráda, že byla pomyslným vypravěčem. Zvykla jsem si na tempo, jakým vše bylo podáno a konečné vyznění a optimismus vše vytáhlo na takové lehce nadprůměrné podívání. ()

Hepy13

Když si báječný hotel v indii zarezervuje báječný zájezd starců z anglie, tak maj báječný život plný baječných dnů bez útrap. No báječné pokoukáníčko to teda rozhodně není! Tak prázdný film , který nezaujme ani tou Indií, a to je opravdu špatný. Představa ze bych ho měl vidět znovu, tak na mě jde malárie. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson