Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

castor

Aneb kterak chtějí noblesní britští důchodci odpočívat v exotické zemi a kterak si tvůrci představují laskavou komedii. Bohužel mám jiný názor – jak na to, kde strávit stáří, tak i na to, co si pod pojmem laskavá představit. Samozřejmě jsme svědky také pokusů do proklouznutí do dalších žánrů, takže se ocitneme i v dramatičtějších vodách o smutném údělu stáří. Nakonec sklouzneme k očekávatelné schematičnosti a nikterak originálnímu vyprávění. Leccos naštěstí zachrání výkony současné britské herecké smetánky, ač moc nechápu, proč chtějí na stará kolena okusit něco exotického, když z nich žádnou touhu divák necítí. Navrch nemám rád Judi Dench. ()

troufalka

Já to vidím tak - dva producent neměli do čeho píchnout a tak je napadlo natočit film obsazený hvězdami v důchodovém věku. Podobné projekty už tu byly ve Francii - Et si on vivait tous ensemble? (česky Co kdybychom žili společně?), proč to nezkusit v koprodukci s nějakou exotickou zemí (asi nižší provozní náklady?) Vybrali předlohu autorky Deborah Moggach (Pýcha a předsudek) s nadějí, že na tom trhnou dobré prachy ... Zdám se vám krutá? Podívejte se a posuďte sami. ()

Hild

Asi jsem čekala více. Ta snaha o dojímání každou chvíli si myslím, nebyla úplně nutná, v tomto případě bych byla raději pro čistokrevnou komedii s britským humorem. Film je sice laděn pozitivně, obsahuje jistou naději a optimismus, ale především se snaží dojímat nad tím, jak je stáří těžké, ale ve mně to nic moc nezanechalo. Asi jen nejsem cílovka tohoto filmu. Na druhou stranu jsou zde momenty, které na mě působily velmi příjemně a mile a poslední půlhodina si mě vlastně svým způsobem dokázala získat a to především díky úžasnému hereckému obsazení (Bill Nighy a Judi Dench si pro sebe kradou každou scénu, ve které se objeví). Takže takové lepší 3* ()

Ony

Sice jsem si u toho připadala taková povytažená ze sraček, ale když jsem si na konci uvědomila, jak podbízivé, nenápadité a povrchní to vlastně je, bylo mi rázem zase smutno. ()

cheyene

Čekal jsem trochu víc, ale i přesto příjemné komediálně laděné drama v atraktivním prostředí, skvělými herci a příjemnou hudbou či vkusnými záběry kamery. John Madden natočil snímek, který má něco do sebe a i přes moje tří hvězdičkové hodnocení stojí za vidění. ()

nunka

V priestore neobyčajného hotela sa stretne banda dôchodcov, ktorí si riešia svoje bolačky, každý iným spôsobom a celé to trvá 2 hodiny. Bohužial, napriek sentimentálnemu rozmeru, ktorý film nepochybne má, sa mi s postavami nepodarilo spriateliť do konca filmu. Scenár bol v podstate dosť na figu a snažil sa oklamať exotickým a krásnym prostredím Indie. ()

Jhershaw

Jako lákadlo do Indie to funguje skvěle, ze spousty barev až oči přechází. Navíc bych si zde dokázal představit onen "4. rozměr" vůní a pachů. S přídomkem důchodcovská Láska nebeská bych byl opatrnější, příběh má svá hladivá, veselá i dojemná místa, ale z celku vylézají klišé a předvídatelnost. 7/10 ()

Ketri

Kurňa, kašlu na naříznuté pilíře důchodové reformy! Začínám šetřit na obdobnou akci. Snad do té doby vydrží příznivý kurz jüanu k rupii. ()

Aky

Spíše žánrové obrázky z Indie než drama, které by upoutalo. Začíná to několika pěknými dialogy taženými zejména Maggie Smithovou, ovšem velmi záhy člověk pochopí, že se ničeho, na co by byl zvědavý, jak to dopadne, nedočká, a tak všechno zvolna upadá do nezájmu a nebýt krásné Indie, až do nudy. ()

Rosaviva

Nenudila jsem se, ale nebyla to žádná bomba. Párkrát jsem se sice zasmála, ale celkově mi přišlo, že ten film byl dost naivní, o tom konci ani nemluvě. Navíc mi přišla dost přetažená délka, trochu zkrátit by tomu prospělo. 3* ()

Javert

Byla nálada na něco britsky vtipného a duchaplného a zároveň něco nesentimentálně dojímavého. S podobným hereckým ansámblem divák samozřejmě čeká jen tu nejvyšší kvalitu a ano, Marigold skutku všechna zmíněná kritéria splňuje. Absolutní hodnocení však pro tentokrát o kousíček uniká, ale nelze vyloučit, že po příští projekci se pro něj přeci jen rozhodnu. Snad ještě jedna věc - Bill Nighy je důvod, proč milovat britskou angličtinu. ()

Sonnery

Je to příjemný, jako když si oblečete vyhřátý ponožky z topení - ony stejně za okamžik vychladnou, ale v tu chvíli je to báječný pocit ()

Anderton

Úžasný hotel Marigold chcel ponúknuť zrejme vyzretejšiu mozaiku viacerých starších ľudí, ktorí môžu rozdávať rozumy vďaka skúsenostiam kade chodia. Bohužiaľ Madden ponúka, ako sa dalo na mainstreamový snímok čakať, akúsi všehochuť, od úplnej naivity, cez priemer až po situácie, ktoré sa blížia tomu, ako mal film vyzerať. Kazí to najmä Patelova línia, pretože sme v Indii a všetci videli Milionára z chatrče a tak mu nájdeme niekoho, kto sa podobá na Latiku a vymyslíme najjednoduchší etno-motív nepochopenia synovej lásky k dievčaťu zo strany matky. Niečo podobné už riešil Semir v Kobre ohľadom nejakej svojej rodiny a tam to pôsobilo dokonca uveriteľnejšie. Staršie postavy sú na tom so scenárom lepšie, lenže aj tu tie životné múdra hovorí voice-over, pretože nie každému by mohli vyplynúť priamo z interakcie postáv. Takže ako pohodová zábava s exotickou príchuťou a nejakým tým životným múdrom Marigold obstojí, lenže vzhľadom na renomé režiséra a najlahôdkovejšie obsadenie, aké si viete predstaviť (myslené výborní zrelí herci, nie iba superstars) je to minimálne mierne sklamanie. ()

Dzeyna

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit. ()

nash.

Není většího potěšení, než když film od něhož nic moc nečekám rozkvete do okouzlujícího a nezapomenutelného filmového květu. A přesně takový je hotel Marigold. Dokonalý mix exotiky, elegenace, romantiky, moudrosti, plný typicky britského humoru. Zábavný, milý, jemný a dojemný, nesmírně pozitivní, skvěle napsaný a stejně skvěle zahraný hereckou elitou. Od brilatně zvládnutého úvodu, přes rozvíjení vztahů a hladké proplétání jednotlivých osudů až k závěrečným titulkům. Střídavě jsem se smál, utíral slzy a užíval si každé slovo, každý obraz, každou scénu. Jeden z filmů, které fungují jako spolehlivý lék na splín a blbou náladu. Odpustíte mu tu trošku patosu, pohádkovost i sem tam nějaké to klišé a možná se stejně jako já ochotně necháte zaplavit učebnicovým happyendem a nabít pozitivní energií, která sálá z každého okamžiku. ()

cukorek

John Madden dobré angažoval starších hercov do vcelku zaujímavého príbehu, ktorý niekedy však pripomínal nemecký seriál o dôchodcoch a mdlých vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré medzi nimi "prekvitajú" (Plameň lásky od Rosamunde Pilcher) no našťastie prišli aj momenty, ktoré mali lepšiu dynamiku ako spomínaný seriál a pridala sa ja rafinovaná vtipnosť. Nie najlepšie bolo podané spojenie všetkých postáv do jedného kruhu, ktoré prišlo podľa mňa dosť skoro, skôr by som prijal postupne a komplikovanejšie prepojenie . Zvolenie exotickej Indie bolo spestrením, keď sa stala centrom spojenia osudov týchto starších postáv. Film hovorí a poukazuje na veľa veci ako rozmanitý život starých ľudí, vykreslenie Indického štýlu života a tak mravčia mnoho družnosť ostáva bez zmyslu pre detaily a navyše ta práca bola dosť pomalá čo malo za následok pretiahnutú minutáž filmu. 50% ()

silentname

Pre mňa veľké filmové prekvapenie, keďže musím povedať, že sme tu skutočne mali dobrú komédiu. Postavy boli veľmi sympatické a rád som sledoval ich osudy, príbeh bol celkom zaujímavý a najmä som mal pocit, že všetci tu mali nejakú svoju rolu a nejako ich pobyt v hoteli Marigold zmenil alebo minimálne ovplyvnil. A musím priznať, že sa vcelku teším aj na sequel. Film, ktorý ma úprimne prekvapil dobrým príbehom, postavami, hereckými výkonmi a dokonca aj srdcom na správnom mieste. Myslím si, že stojí za to sa naň pozrieť. ()

iamek

Nejvíce jsem se osobně těšil na hereckou přehlídku skvělých herců. A všichni zahráli své role fantasticky a postavy byly sympatické a člověk jim přál jen to dobré. Navíc jsem konečně nakouknul trošku do indické kultury. Moc příjemná oddechovka u které se celý štáb musel parádně bavit. A já se v kině bavil taky. ()

klerik

Neočakávaná nálož kultivovaného humoru. Fakt som sa na partii dôchodcov bavil. Základná zápletká neohúri, ale britská seniorská elita si to užíva a vďaka mladším hercom funguje aj romantika. Dojímavé a pri tom stále reálne... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson