Vesnice roku (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2011, 39 min

Smělá konkurence zažitým filmařským jménům zní Vojtěch Moravec. Vesnice roku je velmi dobrá satira, pro kterou Moravec získal řadu velmi dobrých herců. Film samotný by však potřeboval buď zkrátit, nebo přidat minut. Některé postavy se příběhem jen tak mihnuly, buď neměly být přítomné vůbec, nebo měl být jejich příběh více rozveden.(19.3.2013)

Tohle se tedy povedlo. Samozřejmě hodně udělaly dobře smíchané ingredience. Vtipný scénář (dostalo mně muzeum oušek :-) , příjemná kamera, sada oblíbených herců v čele s O.Vetchým, který se zabydlel v provinčních typech mužů.... K tomu příjemná hudba z pera O. Brzobohatého, který mne čím dál více překvapuje... Zkrátka díky tomu všemu to velmi dobře drží pohromadě a těch 39 minut uteklo jako nic. Tenhle absolventský film může směle konkurovat nejedné komedii zavedených režisérů. Normálně by to bylo za dvě hvězdičky, ale panu režisérovi-absolventovi dávám třetí a přeji zdar do budoucna. Budu se rozhodně těšit někdy příště! * * *(5.3.2012)

Pěkná výprava, skvělý Ondřej Vetchý a příjemný 39minutový snímek.(5.3.2012)

Někdy se můžete snažit být sebelepším starostou, ale ta urputná snaha jít doslova přes mrtvoly vám pořádně podkope nohy. Hořce vtipný příběh jedné vesnice, skvělé vyprávění, které se jen tak někomu v necelých 40 minutách rozvinout nepodaří, výborně propracované i zahrané charaktery postav a spousta dobře promyšlených vtipných detailů jsou jasným znamením, že film opravdu stojí za to zhlédnout.(4.3.2012)

Filmy z české vesnice nemám moc ráda. Scéna ve vaně mě naprosto dostala svou bezelstnou upřímností. Ať žije česká filmová vesnice.(5.3.2012)