Vesnice roku (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2011, 39 min

Smělá konkurence zažitým filmařským jménům zní Vojtěch Moravec. Vesnice roku je velmi dobrá satira, pro kterou Moravec získal řadu velmi dobrých herců. Film samotný by však potřeboval buď zkrátit, nebo přidat minut. Některé postavy se příběhem jen tak mihnuly, buď neměly být přítomné vůbec, nebo měl být jejich příběh více rozveden.(19.3.2013)

Docela dobrý studentský film. Musím pochválit Ondřeje Vetchého a Jana Budaře za perfektní výkon před kterým smekám...Dobré pojetí a skvěle nehezká situace ve které se starosta ocitl akorát mě trochu mrzel useklý konec. Šel by z toho udělat i hezký seriál o vesnici jenže takových tu už bylo...(14.10.2012)

Nenáročný a pohodový študentský film, ktorého mnoho scénok som akoby videl inde, no aj tak to bolo príjemné, akurát tam nie sú nejaké výraznejšie momenty, dokonca ani čo sa týka zábavy. Občas sa dá zasmiať na takých tých bežných momentoch, kde akoby sa odrážala realita, že pre spoločné blaho sa niekedy nevedia obetovať dokonca ani dôchodcovia, herecky je to tiež u hlavných postáv príjemné, no je to aj dosť predvídateľné a ko koncu som mal pocit nedotiahnutosti v niektorých záležitostiach, ktoré vo filme boli.(10.8.2014)

• kapsomut

1* za Vetchýho... ostatní nestálo za nic(22.6.2013)

Co udělá starost pro to, aby jeho vesnicí vedla kanalizace? Onra Vetchý slibuje, že vše, co je v jeho silách. Pokud by se tímto směrem ubíral český film, nebála bych se o jeho budoucnost. Tp už je druhý absolventský film, který mě nadchl (spolu s filmem V. Kotka). Otázkou zůstává, proč české celovečeráky stojej za zlámanou grešli... Ale zpět k Vesnici roku. Obsazení supr a hlavně dobrý hlášky ("Nežer, Péťo, ten cukr, budeš kadit karamel" a následná scéna u divadla je snad nejlepší :D). Jen to nemuselo mít tolik bezvýznamných odboček - lebka, starší syn aj. Nakonec film je vystavěn na hláškách a určitě nezapře inspiraci Homolkovými a sérií Slunce, seno, kde byla dějová linka taky oslabena. Je ale dobře, že vesnický film urazil takový kus cesty od svých starších sourozenců a neusiluje o prvoplánové vtipy. Jsem zvědavá na první celovečerák Vojty Moravce.(14.3.2012)

• - Jedná se o první magisterský hraný film na půdě Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (V7M)

• - Film byl natočen během necelých sedmi dnů, během kterých štáb neopustil obec Sedlčánky. (Clee)

• - Film se natáčel v obci Sedlčánky u Čelákovic a ve filmu je použit její pravý název. (V7M)